Sharps Mod. 1859-1863

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 25 čer 2007 12:36

Cistenie o dost rozdielne. Urcite by som Pedersoli nemacal vo vode, skor bude treba pouzivat rozpustace usadenin prachu, alebo to cisti iba olejom. Ja som raz moju umyl vodou a uz to nespravim, voda zatecie vsade, lebo na Sharpske si nemozes vybrat hlaven a umyt ju solo. A kvoli cisteniu ju celu rozoberat nema vyznam, lebo sa znicia spoje. Ja som zohnal konzervacnu vazelinu v sprayi, po strielani vsetko a hlavne uzaver a hlaven nastriekam a na druhy den to vsetko napecene zmakne a len to cistim handrou pokial ide spina. Pedersoli ma ten tesniaci valcek co je sice akoze inovativne riesenie, ale blbe na urdzbu. Kamos zo Senca ma taku istu ako Ty, raz bol strielat, nevycistil to a uz sa neda rozhybat. 3r. mu stoji v stojane a len sa moze na nu pozerat, neda sa stym pohnut, asi jedine nasilim to vyrazit, ale o tom nechce pocut, radsej to bude mat ako rekvizitu.
Takze na ten valcek, teda posuvnu nabojovu komoru si davaj pozor!


MartinNR
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2006 14:53
Bydliště: Nitra

Příspěvek od MartinNR » 25 čer 2007 13:45

Tak to si ma moc nepotešil. Dufam, že nedopadnem ako kamarát. Čistenie WD 40 bude stačiť? Ak nie napíš mi prosím názov tej vazelíny čo používaš. Keď čistím tu perkusnú pušku čo mám taktiež nedávam hlaveň von (celopažba). Na mazanie striel som si zohnal TC wonder lube dúfam, že to bude stačiť.
kovák
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2007 12:28
Bydliště: někde u Mariánek

Příspěvek od kovák » 25 čer 2007 16:45

K tomu válečku, neboli samotěsnící komoře…po několika desítkách ran se komora nejen dokonale zadělá ale i znehybní a co je horší,,,vymlátila mi čelo závěru.
Já ji nechal u dobrého soustružníka(též kdysi zbrojař) vyndat a nahradit jemným závitem natočenou jinou komorou která je uvnitř mírně (1stupeň) do kónusu,,,,při používání kov. nábojnic je to praktičtější,,,podle mého názoru.
Při čištění používám „starý“ čistící olej na zbraně který se smíchá s horkou vodou a vytvoří emulzi, párkrát protáhnu hlavní, nechám působit pár minut a pak vytřu hadrem,,,zatím bez jakýchkoliv negativních následků.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 čer 2007 17:45

Co se týče Sharpsky, povedlo se mi jí včera dost zahnojenou báječně vyčistit Konkorem, rozpouští ty bordely velmi dobře.

Na WD 40 pozor, sice velmi dobře rozpouští, ale moc nekonzervuje... :wink:
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 25 čer 2007 20:30

Childeater: Já jsem dělal dlouhodobé testy olejů a neřekl bych, že WD 40 špatně konzervuje, byl prakticky nejlepší.

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... st+olej%F9
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 28 črc 2007 17:47

Ahoj, právě jsem se stal majitelem Sharps sporting model 1863 v ráži .45 od Pedersoliho. Pozorně čtu tady tu diskusi a nevím, jak by ta samotěsnící nábojová komora měla vypadat a jak se vyndává. Koupil jsem flintu z druhý ruky a původní majitel o tom taky nic neví. Kdybyste mohli prosím trochu detailněji. Nějaký náčrt od ruky by pomohl. Díky moc.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Sharps

Příspěvek od Fifo » 28 črc 2007 18:49

Nazdar Jim
Gratulujem k vyberu a vlastnictvu Sharpsky, vitaj v clube.
Uz minule si sa tu na to pytal, ale neviem co chces viac vediet. Ked sa pozries na uzaver, musi Ti byt jasne, ako funguje. Podla popisu mas asi Sharpsku od I.A.B. /vid foto/ ta jedina vyraba cal.45 ostatny vyrobcovia ich robia v org. cal.54. Model 1863 je vylepsena verzia modelu 1859, ktoru vyraba D.Pedersoli.
Rozdiel je medzi nimi prave len v uzavere. Tak ako tu bolo pisane, model 1859 ma uzaver utesneny posuvnou nabojovou komorou. Pri vystrele sa pretlakom v hlavni komora oprie o uzaver a utesni sa, aby nepreslahol plamen. Preto musi byt komora stale pohybliva a ked sa zapece a nejde rozhybat, je riziko poskodenia uzaveru a popalenych prstov.
Vylepseny model 1863 ma nabojovu komoru pevnu, ako klasicka puska, lenze ma plavajuci uzaver. Ta mala ploska, co je zaroven strizna hrana na papierove nabojnice sa pri vystrele pretlakom v medzi komorke vysunie tak, ze sa vzoprie v rame a oprie o dosadaciu plochu nabojovej komory a tym sa utesni. Po strielani treba tuto komorku vycistit a to vybratim platnicky. Na zaciatku to ide dost tazko a nesmie sa pri vyberani skrizit, treba ju rozchodit tak, aby isla z miernym odporom, ale tesnila. Vsetko musi byt namazane, aby sa to po rar vystreloch nezadrelo.
Takze neviem co take by som Ti mal nakreslit.
Snad dojdes na princip po tomto popise.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 28 črc 2007 20:24

Ahoj Fifo, díky za podrobný výklad. Mám tu verzi s tou pohyblivou destičkou. Flintička je od firmy Pedersoli, je to vyraženo zespodu na hlavni. Před tím je SH24387. Dostal jsem k tomu i kokilu a 10 mosazných nábojnic od stejného výrobce. Než se dostanu ke střílení, asi to chvíli potrvá. Manuál není v češtině a to je kámen úrazu, já cizí jazyky neovládám. Zápalky se používají údajně průměr 6 mm. Budu si je muset obstarat. To ostatní, navážka prachu a odlití střel taky něco zabere. Po této flintě jsem pošilhával docela dlouho a taky od ní něco očekávám. Škoda jen, že valná většina informací k tomuto tematu je v angličtině. Takže je dobře, že se najde vůbec někdo, kdo je ochoten pomoci radou. Díky moc, budu se časem asi vyptávat více, protože ji mám poprvé v ruce, je moc pěkná a podle mě pečlivě udělaná. :lol:
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 28 črc 2007 22:17

Aha, teraz som si vsimol, ze u DP v kategorii 1859 je aj ta Tvoja, ale len model Sporting, asi preto je aj v cal.45, lebo je to tercova verzia aj stupanie vyvrtu ma take.
Takze ked to je Pedersoli, mas o viac problemov menej, ako odstranovanie zbytocnych vol v mechanizme a pod. ako som uz pisal, co som robil.
Tak uz Ti nic nebrani zacal strielat. Kapsle si kup RWS No.1218, maju 6 kridielok a priemer 5,9mm.
Martin NR ma tiez Sharpsku od Pedersoliho, ale 1859 cal.54, bol u mna a hovoril, ze org. streli od DP su velmi nepresne a nedaju sa nalisovat do org. nabojnice, takze si treba aspon tu nejake chyby vychytat.
Ja mam uz vsetko tak porobene, ze mam stale k dispozicii 20 nabojov a teraz som si objednal dalsich 20 nabojnic, takze 40 ran na zabavku a potom na cistenie uplne staci.
MartinNR
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2006 14:53
Bydliště: Nitra

Příspěvek od MartinNR » 30 črc 2007 14:52

Nazdar Vlado,
takže ak môžem niečo pridám.
Kúpil som originál Pedersoli strely cal.54 originál, ale to čo som odlieval prvý krát vyzerá omnoho lepšie. Radšej ostanem pri vlastnj výrobe. Bude dobre ak si spravýš prípravok na nalisovávanie strely do nábojnice.
Potom čo som bol u Vlada som hneď skočil za sústružníkom a už ho mám doma. Je to síce úpne iné ako som videl ale funguje. Teraz mám už všetko pripravené na strelbu, len keby bolo viacej času. :cry:
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 30 črc 2007 21:37

Něco k těm mosazným nábojnicím, když jsem zkušebně naplnil jednu, tak se ze zátravky vzadu usypával prach, ne moc, ale při větších otřesech by něco mohlo ubýt. Těsníte to nějakým způsobem jako přelepením něčím?
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 30 črc 2007 22:05

Jim
jasne, ze to treba prelepit, to je pochopitelne. JA pouzivam prelepovacie nalepky na vzduchovkovy terc. Idealna vec, ani ich neodlepujem, kapsla ich prepali a po vystrele tam nieje ani nalepka, zhori.
Přílohy
naboj.JPG
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 30 črc 2007 22:15

Fifo, díky za dobrý nápad.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 30 črc 2007 22:21

Martin NR
Cau Martin, no ukaz sa, co si porobil, nafot a hod to sem. Kukneme.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od mikiki » 16 říj 2007 20:18

Ahoj, tak jsem se též zařadil mezi majitele Sharps. Koupil jsem od I.A.B. cavalry 1863 cal. 54. S radostí pročítám články o lidech, stejně zaměřených a sbírám informace. Ale samozřejmě je lepší si s někým osobně popovídat. Je někdo, kdo vlastní Sharpsku z Prahy a pomohl by mi v začátcích - přebíjení, čištění, střílení. Vím, že je tady hodně informací ale osobní setkání by mne potěšilo. Třeby nemohu najít na své Shaprsce tu plošku, která by se měla hlídat/mazat u náb. komory.
Odpovědět