Scarabeus 06

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 03 bře 2008 18:14

Tak po výměně zásobníku,se procento selhačů snížilo (výrazně) ale i tak to stále není ono.Zásobníků je dost,jenomže kdo má hledat ideál :twisted: :?: :?: :twisted:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
fredy

Příspěvek od fredy » 03 bře 2008 20:45

ještě to skus prostříknout olejem třeba konkorem aj závěr, jestli je to nové tak se to časem zajede :D
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 bře 2008 00:11

Obrázek
Tak jsem udělal pár plnotučných,pro skaraba,jsou Pb. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 10 bře 2008 17:39

Nevíte kde se dají koupit plastové střenky?
Jiří Nešněra

Scarabeus 06

Příspěvek od Jiří Nešněra » 12 bře 2008 20:52

Mám ho pár dní.První tři rány nepodal další,od té doby chodí jak hodinky a na flek.Všechny další chyby byly moje.Moooc hezká hračka,mám z ní radost.
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 19 bře 2008 22:00

edelweiss: Mam stejnej problem, tak dam vedet, jak to dopadne...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 19 bře 2008 22:06

No díval jsem se co se děje,tak skoro vždy nedovře závěr o 1-1,5cm a to proto že se dno nábojnice propadne a zasekne do komory.Stačí stáhnout závěr dozadu,malíčkem (když se tam vleze) jemně přizvednout a normálně zasune.Takže další z cest je ohladit hrany na komoře.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
dh1
Příspěvky: 42
Registrován: 22 led 2007 02:07

Příspěvek od dh1 » 25 bře 2008 13:15

Takze s desetiranym zasobnikem co byl u zbrnae se to stalo jednou ze 100 ran. Mam dalsi 3 dvacetirany a s tim se neda strilet, to je tak minimalne 30x ze 100 ran. Fakt tragedie.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 08 kvě 2008 11:35

Co se týče spolehlivosti, tak tam vidím dvě příčiny. Spolehlivě funguje s náboji Sellier-Bellot (současná produkce). Zatím jsem dal několik stovek ran bez sebemenšího problému. 100% funguje i s náboji Focchi a Hirtenberger (ty jsou ovšem nepřesné), s MFS jsem měl i tři nepodání do komory (ze sta ran).
Na samotné zbrani pak může být jedna "závada". Záměrně uvádím v uvozovkách, neboť je komická. Závěr by měl v pouzdře chodit naprosto volně a bez drhnutí, a samozřejmě v celém rozsahu. Pokud tomu tak není, vyndejte hmatníky a zkontrolujte jejich vodicí plošky. Hmatníky jsou lakované, a v drážkách může být usazený lak. Stačí proškrábnout šroubovákem, a je po problému. Jak říkám, je to komické - výrobce však taková blbina neomlouvá, naopak je škoda, že si zbytečně kazí reputaci.
Ke skarabeovi jsem přistupoval s lehkou nedůvěrou, rozhodla vpodstatě ta pro mne dostupná cena (nějakých 28 000,- za semi auto z CZUB bych fakt nedal).
Tady jsou výsledky střelby(již jsem uváděl na jiném serveru, ale snad to nebude vadit):

Střelba na 50m, náboj Sellier-Bellot (současný). Vestoje bez opory 1) 10ran , 2) 15ran 3) 10 ran

http://img177.imageshack.us/img177/2808 ... ercym8.jpg

Stříleno přes kolimátor. S mechanickými mířidly je přesnost prakticky stejná, ale míření je pochopitelně pomalejší. Neberte zřetel na rozložení těch tří skupin, kolimátor jsem seřizoval.

Nechci být nekritický, možná je můj konkrétní Hovnivál svou kvalitou a spolehlivostí výjimka. Pokud však mohu soudit podle něj, tak koupě rozhodně nelituji a jsem nadšený. Samozřejmě nemá cenu debatovat o nízké zastavovací schopnosti náboje či problematické nositelnosti zbraně, to je asi jasné, pro mne má však obrovskou cenu v potěšení na střelnici.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 08 kvě 2008 11:37

Ještě doplním : krom desetiranového zásobníku mám ještě pět dvacetiranových - nikde žádný problém. Držení za zásobník spolehlivost nijak neovlivnilo.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 19 čer 2008 12:25

To tady z toho střílím jen já? :o)

Je trochu ostuda, že jsem se k tomu dostal až nyní, ale teprve včera jsem měl možnost pořádně vyzkoušet rychlopalbu. A musím říci, že jsem názor na Hovnivála dosti pozměnil. Doposud jsem říkal, že je to fajn hračka, ovšem bez praktického využití. Teď by se nebál zvolit si ho např. na obranu domu nebo pozemku.
S tím kolimátorem, popruhem a s ohledem na takřka nulový ráz a měkký a poměrně krátký chod spouště není problém vysypat 20 ran tak za 5s do čtverce 20x20cm/10m. Naopak s podepřeným loktem mířenkou na 50m /15 ran/pivní tácek.
Mluvím JEN ZA SEBE - takto univerzální kombinace rychlosti/přesnosti/kompaktnosti s žádnou jinou zbraní nedosahuji.

Jóóó, jen kdyby byl alespoň v Makarovu...
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 11 led 2009 16:29

Před časem jsem zhotovil montáž kolimátoru na Scarabea, toto je její původní verse:

Obrázek


Fungovalo to dobře, ale kolimátor poněkud znesnadňoval používání hmatníku závěru na pravém boku. Přemýšlel jsem tedy dál, a napadlo mne k umístění kolimátoru použít zadní partie závěru (vzhledem ke sklápěcí pažbě nelze kolimátor montovat na hřbet pouzdra závěru, a je nutno montovat z boku. Nechtěl jsem dělat zásahy přímo do zbraně, použil jsem tedy základnu pažby (což je relativně dostupný a snadno a bez nářadí vyměnitelný díl)). Ze základny pažby jsem demontoval původní čep, a nahradil ho metrickým šroubem. A tímto šroubem jsem připevnil krátkou weaverovu lištu:

Obrázek


Všimněte si vybrání v liště, toto je důležité pro to, aby se při namontování opřela o svislou část rámu (je to ta část, do které se opírá plechové pouzdro závěru).

Toto řešení lze aplikovat z levé i z pravé strany zbraně, záleží jen na tom, z které strany zastrčíte šroub:

Obrázek


Obrázek



Musím přiznat, že volba pravého či levého boku se ukázala jako velké dilema, a asi to bude individuální dle tělesných proporcí. Kupodivu nehraje roli to, zda je střelec levák či pravák, ale délka krku, dominantní oko a jeho odstup od kolimátoru atd.atd. Mně osobně se verse napravo pohodlněji drží a snáze stabilizuje pro přesnou střelbu, oproti tomu verse nalevo se mi podstatně rychleji zaměřuje. Nevýhodou pravé strany je tedy delší „skládání“ se střelce do pažby, nevýhodou levé strany je vznik výstupku, který se při zavěšení na hruď nebo pravý bok střelce opírá o tělo (u praváka – ale není to tragické a lze to i tak použít). Provedl jsem vcelku rozsáhlé zkoušky obou způsobů, a nakonec jsem zvolil montáž nalevo. Ale je to tak 55% na 45%, možná, že to nakonec vrátím doprava.

Celek vypadá takto:

Obrázek




Montáž samozřejmě nikterak nebrání rozborce zbraně, a lze ji používat v obou polohách pažby:

Obrázek



Na první pohled člověka samozřejmě napadne, zda umístění kolimátoru na bok neomezuje zorné pole, a nevyžaduje naklápění zbraně podél osy hlavně . Nuže – není tomu tak, což mne příjemně překvapilo již při prvních pokusech „nasucho“ kdy jsem kolimátor jenom upevnil gumičkou. Oproti původní versi s upevněním na předek zbraně nové řešení přineslo i znatelné zvětšení zorného pole, což zrychluje zamíření (kolimátor je přece jen poměrně drobný, a tak čím blíže k oku, tím více vidíte – rozhodně se komfort zvýší tím, když střílíte s oběma očima otevřenýma).
Samozřejmě, takto upevněná lišta by umožnila montáž nejen kolimátoru, ale třeba svítilny či dokonce drobného puškohledu (to se mi však nezdá příliš praktické).
nocturno

Příspěvek od nocturno » 01 lis 2009 19:00

Zajimalo by mne jak je tam pridelanej ten kolimator ma nekdo nejakou teorii?

http://forum.valka.cz/files/skorpion_vz ... opl_ky.jpg
unroadworthy

Příspěvek od unroadworthy » 02 lis 2009 13:49

:idea: Dobrý den nechci vám kazit radost, ale škorpík má střílet dávkou. Jinak je to těžká pistole s kusem drátu. A za 7900,- no sorry když A vz61 stojí na bvs :
"cz 61 7,65mm Br. plně automatická verze vz.61 Škorpion, skladem 4500 Kč "
Koupíte si za 8K,- něco co je vevnitř dutý? (chybějí některé součásti) A k tomu se to údajně zasekává? Škorpion se mi vždy líbil, ale za 8000 Kč? Raději cz 83 s delší hlavní v r. 7,65.

Jinak 7,65 Browning je dobrá ráže.(nekope)

Díky a hezký den

Boby
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

semi

Příspěvek od spider74 » 02 lis 2009 13:58

Zase starý problém, všichni se oháníte tím kolik stojí A-čková zbraň a přitom 99,99% tu vyjímku neuvidí ani z rychlíku i kdyby se rozkrájel. Asi by si někteří měli uvědomit, že právě proto tyhle zbraně jsou nabízeny i když oproti originálům jim vždy jaksi něco chybí. A ta cena ?....no ono ta úprava ( někteří by tomu řekli zprznění ) taky něco stojí. :?
Omlouvám se za OT, ale výše uvedená hláška mi opravdu nepřijde moc konstruktivní a přínosná.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Odpovědět