SAUER 202 vs BLASER R93

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
riverdo
Příspěvky: 59
Registrován: 23 srp 2010 16:57

SAUER 202 vs BLASER R93

Příspěvek od riverdo » 13 říj 2011 19:58

Ahojte neviete niekto pripadne ak mate niekto praktické skúsenosti s so zbraňami uvedenými hore.
Rozhodujem sa medzi dvomi na jednej sa mi paci zaver a na druhej cena.

Možno praktické skúsenosti napovedia viac.

Ďakujem


Weihrauch HW 100 T + Bushnell Elite 6500 4.5-30 x 50 Mil-Dot
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: SAUER 202 vs BLASER R93

Příspěvek od mari » 14 říj 2011 11:16

Mám vlastní zkušenosti pouze s 200 classic v ráži 30-06, kterou vlastní kamarád a měl jsem možnost s ní dát asi 20 ran. Rozdíly oproti 202 nejsou zas až tak velké.
Zbraň je výborně zpracovaná ( pouze brynyr by mohl být lepší ), hladký chod závěru, hladký chod spouště a výborný napínáček, který díky suprové spoušti neni téměř potřeba používat s vyjímkou střelby na velké vzdálenosti. Střelba na větší vzdálenost není problém, jelikož je zbraň opravdu přesná. S loveckými náboji Sako HH je přesnost na 100 metrů přibližně 1/2 MOA ( v sedě z bagu ). Zbraň byla osazena originál montáží EAW, která s ni tvoří vydařený celek.
Další přednost bych viděl v pojistce, která je bezhlučná a dobře dosažitelná.
Jako nevýhodu bych viděl hmotnost, která se dle mne pohybuje ke 4 kilům. Díky ní je sice střelba příjemná, ale méně příjemné je několikahodinové tahání na rameni v lese. Hmotnost by ale u 202 měla být nižší.
I když se v poslední době říká o zhoršující se kvalitě zbraní Sauer v základních řadách šel bych do ni raději než do zmiňovaného Blaseru. Z něj sem bohužel neměl možnost střílet, pouze jej prohlídnout, ale jsem spíše zastáncem klasických závěrů a ani mi moc nelákají tyto skládačky ( pouze můj názor).
Nadruhou stranu je R93 ve světě velmi dobře hodnocena, někde byla dokonce popsána jako převratná opakovací kulovnice století. Je pravda že i po designové stránce se mi líbí více Blaser, ale vzhled netrefuje :)
Odpovědět