SAKO

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 13:16

aha, pro pocit, tak to je neco jineho. Potom ale nemuzes radit lidem kteri to chteji pro prakticke pouziti a maji omezenou ekonomiku. A pokud vim, tak 99% prispevku je prave o tom.
To ze zminuji BR neznamena ze to nekomu vnucuji aby to strile. jen to uvadim KDE JSEM SE S TIM SETKAL, protoze vetsina lidi na techto forech prispivaji tim, ze jedna pani povidala.
Je naprostos nezpochybnitelne, ze veskery pokrok co se tyce presne strelby, novych naboju, konstrukce zbrani, prave vychazi z dilny BR strelcu a pozdeji je aplikovano do ostatnich streleckych odvetvi.
To ze se na BR souteze (centerfire) objevi nekolik ks noveho vyrobce neco znamena. Proto vezu jeden tercovy a jeden s variablem.
Vojak, myslivec, lovec nebo jen nejaky sportovni strelec co strili klasiku, neprijde na to (a vyrobci puskohledu to nepriznaji) ze drive nebo pozdeji se uvolni krize ci opt. soustavy u VSECH puskohledu. prijdou na to BR strelci. Jiz dnes je trend poslat puskohled a nechat na nem udelat upravu tzv. Freezing, mechanicky zaaretovat vnitri pohyblive casti opt. soustavy. odstranit kominky a delat jak horizontalni tak vertikalni korekci pomoci montaze.
BR strelba bere malo lidi, protoze je nebere presna strelba ale bere je hrani si na vojaky.


Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 lis 2007 13:41

tak hrát na vojáky si nemusim :lol: ale mám rád odstřelovačskej job.Na závody taky samozřejmně pojedu to nenyvracím ale prostě chci pěknou taktickou flintu ne sportovní nástroj.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 13:58

No bud jsi policajt nebo vojak, v tom pripade jsi vybaven naradim pro svou praci. (at uz je to AI, TRG nebo stary SIG). Ve sve praci nic jineho pouzivat nemuzes a to vcetne naboju. Vzhledem k tomu, ze jsi napslal ze jsi absolutni amater tak zbyva jen ze to mas za ucelem sportu, hobby nebo masirky.
Pokud chces jezdit na zavody, tzv. odstrelovacu, tak v soucasne dobe je zvetseni 20 malo.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 lis 2007 14:17

máme tu trg 22 ,SVD a Falkony .Až tak úplnej amatér nejsem ale řadím se k nim :wink: Jinak na ani jedný neni nic silnějšího než tušim 18* :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 14:37

No problem se zavodama u nas je to, ze to nejsou opravdu odstrelovacske takticke zavody ale v podstate BR v leze. tzv. F-Class a tak pokud vim tak M. Chytil lezi na prvni pricce a strili s BR flintou.
Nedavno jsem byl na nejake strelecke soutezi, rekl bych tak po 3-4 letech, strilelo se na 150m tak rikam, na to nepotrebuji pozorovak. No a chyba, protoze organizatori zavodu, proste zavody nestavi jako takticke ale jako BR zavody. Ja mam zvetseni 16 na takticke flinte a byl jsem v prdeli, protoze v 16x zvetseni proste diry po .308 v cerny nevidis. Organizatori a jejich znami maji proste zvetseni od 30 do 40 (vetsinou NF) a tak to podle toho udelaji.
toto zvetseni nema nic spolecneho s taktickym puskohledem.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 25 lis 2007 14:46

jasné,chtělo by to něco na siluety a tak podobně to by mne bavilo ale terčíky moc ne :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 25 lis 2007 16:21

2 Shiva : me by pro zajimavost zajimalo, kdyz uz tady mluvite o BR strelbe jaka je v soucasnosti Top kulovnice s optikou.
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 16:58

Neexistuje the top of the top. Neni zadna seriove vybena BR zbran. Vse jsou zbrane stavene PUSKARI z ultra presnych komponentu.
Nejcasteji pouzivane zavery jsou
Stolle, BAT, Nesika, Stiler,
Hlavne
Krieger, Hart, Shilen, Kostyshyn, Braughtn, Lilja
spouste
Jewell, Timney, Kelbly
Pazby
McMillen, Kelbly, Shehane.
Puskohledy
Leupold, NF, Weaver, Sightrone

zbrane jsou rozdeleny vahove do trid aby nevznikala monstra.

Do 300m kraluje raze 6PPC hodne se rozsirila i 30BR

od 500m do 1000m je to vice razi
ale stejne tak jako v kratkem BR je dominatni 6PPC tak na dlouhe vzdalenosti to je 6.5-284 hodne rozsirena je .300 Ackley Improved. Jako novinka je 6.5x47 Lapua.

Az na vyjimky se pouzivaji nabojnice Lapua, zapalky Federal, prach Vihtavuori

Strely je kapitola sama pro sebe
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 17:07

v podstate vsechny tyto pusky postavene puskarem co vi jak, strili stejne presne.
vse ostatni zalezi (kdyz pominem vlastni laboraci naboju) na strelci, jeho technice a cteni vetru.

Takhle strili moje flinta (26" krieger, sako 75 s tovarni spousti, pazba McMillen tactikal, Mark4 16x, strely Berger 175gr)
je to 6 ran na 100m, sice ze stolu, ale z Harrisek a fusekle s fazolema pod pazbou. cerveny kruh je 25.4mm
Flinta takto strili konsistentne, jen ja mam nekdy ruce volsovy. :-)
Přílohy
100m_6x.jpg
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 25 lis 2007 21:20

Mohl by si sem dat foto te tve flinticky? Dost by mne zajimala..
-- Life is pain --
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 21:54

http://www.sniper.cz/web/berger_5x_175gr.jpg

to jsem mel lepsi den, 5 ran. :-)

Puska vypada uplne obycejne.

http://www.sniper.cz/obr/308win.html
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 25 lis 2007 22:04

Já dneska testoval TIKKu, střílel jsem s ní prvně po nákupu. 9,3x62, tři rány na 100m nevylezly ze záslepky, ale spíš náhoda, a 6x za sebou bych to asi nezopakova...:D...navíc, TIKKA je lehoučká a s použitou municí (Lapua Mega 18,5g) to byly bomby jako prase... :lol:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 lis 2007 23:58

No to bylo docela jasne, ze to budu rana v tehle razi.
fotka flinty a terce by nebyla?
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 26 lis 2007 00:24

Nebyla, neměl jsem s sebou foťák...:-(
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 26 lis 2007 11:10

Childeater píše:Já dneska testoval TIKKu, střílel jsem s ní prvně po nákupu. 9,3x62, tři rány na 100m nevylezly ze záslepky, ale spíš náhoda, a 6x za sebou bych to asi nezopakova...:D...navíc, TIKKA je lehoučká a s použitou municí (Lapua Mega 18,5g) to byly bomby jako prase... :lol:
Jedna silně amatérská noticka, protože ve flintách a rážích se moc nevyznám. "Whatahell" je to za kanón, krajane :D . Mám v práci na stole jako dekoraci 7 x 57R, a už ta vypadá jako zcivilněná protitanková munice :)
Odpovědět