SAA Pietta vs. Uberti

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
milanovnik

SAA Pietta vs. Uberti

Příspěvek od milanovnik » 14 zář 2005 19:04

Zdar kolegove,zajimali by me vase zkusenosti s replikami Coltu SAA od italskych vzrobcu F.L.Pietta a A. Uberty.Slysel sem ruzne nazory a zatim lepe dopadaji pro Piettu.
diky za nazory kovbojove


Náhodný kolemjdoucí

SAA Pietta

Příspěvek od Náhodný kolemjdoucí » 14 zář 2005 22:28

Je to už pár let,co jsem si v Arms Moravia v Praze kousek od nám. Míru koupil S.A.A. Pietta v ráži .45 Long Colt.Byl k němu byl i válec v ráži .45 ACP.To se hodí,jsou levnější náboje(i když se oboje dobře přebíjejí) a zásobník od Coltu 1911(nebo jiné pětačtyřicítky)se dá dobře použít jako "rychlonabíječ".Zpracování na pohled velmi pěkné,vůle válce po aretaci možná desetina mm axiálně i radiálně.Přesně jsem to nezjišťoval,připadaly mi uspokojivé na repliku zbraně cca 130 let staré.Komory leštěné nejsou,ale vystřelená nábojnice vyjede lehce.Chod mechanismu bezchybný,souosost komor s hlavní(od ústí dobře viditelná) také.Chod spouště velmi krátký,odpor jsem neměřil,je poměrně nízký,odpálení takřka bodové.Bod zásahu na 25 m souhlasil na výšku se záměrným bodem,stranově odchylka asi 5 cm.Přesnost,aspoň pro mě,uspokojivá.Na 50 m se dají srážet 20cm kovové kotouče.Mušku jsem nechal u puškaře srovnat,aby souhlasila s náboji S&B.Ortodoxní westernový střelec nejsem,náboje .45 LC nestřílím,jen na začátku pár ran,už jsou to 4 roky,nevzpomenu si na značku,ale zásahy souhlasily s .45 ACP.Vystřeleno asi 3000 ran,jen občas,svátečně.Jediná závada- hned zpočátku prasklo perko aretace válce(asi vada materiálu),koupil jsem pár náhradních,ale zatím drží.Délka hlavně 5 a 1/2 palce,černění zatím odolává,tvar rukojeti velmi pohodlný při míření,po výstřelu trochu zaklouzne do ruky,kohout se dobře natahuje,zkrátka zbraň pro potěchu.S výrobky Uberti nemám zkušenost,ale perkusní revolvery si kolegové dost pochvalují.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 16 zář 2005 14:13

Z perkusů má Uberti lepší Colty a Pietta Remingtony,SAA jsou od obou slušné,Uberti je podobnější originálu a líbí se mi jeho způsob jištění při pádu,i když se stejně má nabíjet jen pět komor.V prázdné šesté komoře nosili cowboyové stočenou dolarovou bankoku pro případ ztroskotání.Viz onen western kde Clint Eastwod říká svému kolegovi:"Nabij si šestou,jdeme do boje...."
XXx

Příspěvek od XXx » 16 zář 2005 15:15

Jo jo, to bylo za onoho času... Dneska máme pádové pojistky, a stejně se kdejaký vůl postřelí každou chvíli. Ale k tématu: Osobně je mi Uberti sympatičtější, ale neumím říct proč. Nejspíš je to tím, že od Pietty jsem měl revolver (Colt), který byl tak bídný, že jsem byl rád, že jsem se ho zbavil (za třetinu ceny, rok starý, vystřeleno sotva 600 kousků), protže chodil fakt bídně. S Ubertim jsem takhle hroznou zkušenost nikdy neměl, ale to může být konkrétním kusem. V zásadě se ovšem dá říct, že od levných italských replik se toho nikdy moc čekat nedá.
milanovnik

Příspěvek od milanovnik » 16 zář 2005 16:31

Je to legracni, ale trochu mi nesedi to oznaceni <levnejsi >. Od Pietty jsou ceny kolem 12 az 16 tisic, taky sem na netu vycetl, ze Pietta dostala nejakou cenu od americkyho westernovyho svazu za nejvernejsi kopii,ma totiz puvodni mechanismus, bez tech modernich blbustek{narozdil od treba Rugera}. Videl sem Piettu nerez 5 a 1/2 palce, vule v norme kolem 0.01,povrch peknej, jen to co neni videt tak to bylo malinko odflakle. Treba nabijeci klapka zevnitr by chtela prelestit atd. .Pak sem taky videl origo SAA Colt nerez za 120 tisic a tam byla lestena i ta klapka, za ty prachy..
Odpovědět