S&W M&P 15-22 (a dalsi malorazkove variace na tema AR-15)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bad
Příspěvky: 3
Registrován: 21 črc 2012 23:43

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od bad » 01 zář 2012 23:51

ahoj, nepodařilo se někomu sehnat ten 10 ti ranej zásobník ?? všude kde jsem se ptal tak nemaj a neví kdy by ho mohli mít. dííík


Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od Beaver » 02 zář 2012 00:29

No S&W ho má v jejich e-shopu (číslo 404950000, "M&P15-.22 10 RD Magazine "), ale do ČR zdá se neposílají - tak jedině zkusit zjistit od nějakého jejich distributora tady v republice.
Alfa 641
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od cover72 » 02 zář 2012 14:42

Zásobníky jsou problém, je po nich obrovská poptávka a dostat do ČR dodávku trvá podle AllianCZE cca. rok. Desetiranné jsou beznadějné.
(Je velmi dobře možné, že je to důsledek prasat z amerických úřadů, které v rámci jakože protiteroristických opatření příšerně zbyrokratizovaly obchod s jakýmikoli součástmi zbraní, viz odpověď jednoho z dovozců OCovi na jiném fóru:
... běžná záležitost to byla před 11. Zářím. To byla brnkačka, zboží tu bylo do měsíce a doprava stále jen 60 USD. Dnes jde zásilka až 5 měsíců a stojí, ta samá v objemu až 2.800,- USD.

My dováželi zbraně i bývalému plukovníkovi námořní pěchoty USA (činný stále tady v důchodu pro jejich vládu), který už si s těmi jejich zákony nevěděl rady a muselo se to dovézt jako obchodní zboží .... to snad hovoří za vše.

Výsledek ... objednávky dovozu zbraní z USA nám narostly do stovek kusů, trvá to půl roku, zákazníci odpadávají, a nás to skutečně jako firmu ohrožuje na existenci...
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od deef » 02 zář 2012 16:34

Tohle mohu jen potvrdit, přitom jediné čeho tím dosáhnou, je že utrpí akorát obchod, protože pochybuju, že by si teroristi objednávali věci ofiko :-)
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od chramst » 02 zář 2012 19:12

Tupej ouřada má dobrý pocit moci, tak blokuje na co dosáhne...
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od Beaver » 02 zář 2012 19:48

No ale ten 10 RD zásobník podle toho e-shopu v pohodě pošlou do Německa i Rakouska, což nejsou oproti ČR o nic víc teroristické země :mrgreen: A mají je skladem. Tak jedině je zkusit přímo nakontaktovat, jestli to jsou schopní expedovat i do ČR, nebo si to nechat poslat k nějakému známému v zemi ze seznamu. V obou případech ale bude zásobník o dost dražší kvůli poštovnému, které zpravidla z US nevychází moc lacino.
Alfa 641
bad
Příspěvky: 3
Registrován: 21 črc 2012 23:43

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od bad » 03 zář 2012 23:44

dneska jsem nechal jeden 25 ranej zkrátit u kamaráda na cca 10 ranej tak jsem zvědavej jak to dopadne 8)
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od cover72 » 07 zář 2012 22:41

Plus clo, na to nezapomínat, protože naše milovaná EU snížila bezcelní limit z 3700 na 550kč / 22EUR.
Kdyby někdo dovážel 10raný zásobník, tak bych se přidal a vzali bychom to v jednom balíku, ať ušetříme na poštovném.
Uživatelský avatar
walk
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2012 12:46
Bydliště: North Bohemia
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od walk » 24 říj 2012 12:52

Minulý týden jsem tyto krátké zásobníky na 10 ran kupoval na aliancze.cz a snad by ještě měl mít
Uživatelský avatar
eleven
Příspěvky: 145
Registrován: 15 zář 2012 23:34
Bydliště: Tábor

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od eleven » 13 srp 2017 22:31

Ahoj měl bych dotaz na majitele.
Jaká je spokojenost s odstupem času, co poruchy, opotřebení...?
Dík za info, jakékoli :wink:
Uživatelský avatar
Severan
Příspěvky: 152
Registrován: 17 úno 2011 22:16

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od Severan » 20 srp 2017 18:57

Tak mazlík je doma. S&W M&P 15-22 SPORT. Překvapilo mě hezké zpracování zbraně, vtipně a jednoduše řešený závěr. Pěkně slícovaná, kultivovaný chod spouště. Zkoušel jsem různé střelivo a chodí bez zádržek, tedy jednou vzpříčená nábojnice za 500 ran. Špatně naládovaný zásobník, pak jsem si dal pozor a od té doby nic. Pažby a ručky pasují i kopie pro airsoft GBB (pro neznalé plynové airsoftové zbraně), dají se sehnat za velmi rozumnou cenu v širokém rozsahu a hlavně za příznivou cenu, mnohdy téměř k nerozeznání od originálu. Pro majetné je pak trubka pro pažbu rozměru MIL-SCPEC (29 mm pokud se nepletu). Lze sehnat i raily pro airsoftové zbraně M-lock opět za příznivou cenu, vše jak u nás tak na ebay. Kupodivu má zbraň i pěkný zvukový projev. Není to jen takové flusnutí.

Zbraň jsem osadil krytkami M-Lock od Magpulu, drží se luxusně a a vzhled je též skvělý, ty doporučuji. Jinak předpažbí je vhodné pro ty, co mají drobnější ruku. Už samo bez krytek se drží výborně a neobtěžují kolejnice.

Prozatím jsem zbraň osadil kolimátorem C-more 2 MOA co se válel nevyužit v trezoru, ale časem pořídím něco lepšího. Po zkušenostech. asi připlatím a vezmu něco s automatikou jasu. Při přenášení z tmavých míst do jasně osvětlených je problém s tečkou na větší vzdálenost, buď je světlá nebo přesvícená. Ale to není problém zbraně.

Co mě trochu mrzí je, že zbraň nemá jako její orailovaný bratr možnost připnutí řemenu :-( považuji to za velkou vadu z mého pohledu. je potřeba přidat externí prvek a ten už tak neladí se zbraní a ty lepší nejsou u nás k mání a ze států je nepošlou :-(

Co je fajn, tak pro MP15-22 se dělá řada doplňku a tam je možnost zaslání i k nám, natahovací páka z alu - několik druhů, prstenec k přichycení hlavně s redukcí. Takže lze pak osadit jakýmkoliv předpažbím a můžeme si upravit vzhled, uchopení zbraně, botky pro zásobníky, změnit vzhled hlavně plovoucím krytem hlavně, změnit pružinu spouště pro snížení odporu spouště atd.

Závěrem musím říci, že jsem spokojen a zbraň je pro mě plnohodnotným nácvikovým prostředkem pro střelbu, jak co se týče návyku obsluhy zbraně, tak co do dostupnosti střeliva a možnosti střílet na střelnicích, kde dospělý bratr nesmí kvůli omezením.
Odpovědět