ryjes, ryjeme

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Martin K » 08 dub 2016 09:56

No tak hlavně se nenech ty nirvano rozhodit opožděným začátkem o deset minut :lol:


dycky STEYR
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Karlik » 08 dub 2016 10:40

Sporťáku, je pravda, že ty seš vzácný nezařaditelný případ :D a sám asi tápeš, kde je tvá cesta :D - (vše myšleno v dobrým a vždy s humorem, znáš mě). Celé toto vlákno je o srandě, prostě trolling myšlený v dobrým.
Oceňuji na tobě, že si jako jediný byl přihlášen, volil adresně.
No a pokud neznáš své ambice, tak se tím nevzrušuj, je to jen anketa, kterých je po internetu bambilion a nikdy jsem kolem ankety neviděl takové srandovní vášně.
Takže si nějakou vyber třeba zde http://www.tyden.cz/anketa/ a je to :)

Další anketa bude jednodušší, jestli nějaký rypák i v tomto něco zatroluje, tak se poseru smíchy :) .
Chcete, abychom se ptali na názory soutěžících?
Ano, je vhodné ptát se na názory soutěžících
Ne, není vhodné ptát se na názory soutěžících
Uživatelský avatar
Dunkar
Příspěvky: 197
Registrován: 17 črc 2015 14:27

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Dunkar » 08 dub 2016 10:41

2 Karlik:
Hlavně si nenech nic podsouvat. Ostatní si jistě také nenechají podsouvat splácaniny, umělé rozdělování na nesmyslné kategorie a počty přihlášených soutěžících na různé závody. O tom to fakt není. Já si myslím, že závody jsou všeobecně dobré a je dobře, že je někdo dělá. Je každého svobodné rozhodnutí, jestli a kde bude střílet. Pokud zrovna ty jsi se z nějakého důvodu rozhodl jezdit už jen do CACu, to je tvoje věc. Říkat tomu okresní přebor, to je taky jen na tobě. Jen nemůžeš počítat s tím, že se to bude všem ostatním líbit. Dělej si ankety, vytvářej si svoje kategorie, propaguj svoje stránky, piš pak obsáhlé obhajoby, ale nevěrím, že tím něco změníš. Nějak to totiž postrádá hlavu a patu. No a třeba mě se to vůbec nelíbí, což je samozřejmě moje věc, ale jsem rád, že se tady k tomu můžu veřejně vyjádřit.
Walther LG 300 + MTC Connect
EFH
Love is in the air
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Karlik » 08 dub 2016 11:02

S dovolením, použiju některé tvé slova.
Já si myslím, že závody jsou všeobecně dobré a je dobře, že je někdo dělá. Je každého svobodné rozhodnutí, jestli a kde bude střílet. Nikdy jsem neřekl, kde je okresní přebor a kde liga. Nikde jsem se nebavil o závodě ani o pořadatelích, tak nevím proč mi to podsouváš. Je nasáno, že je to o ambicích
Jsem naprostým zastáncem toho, že bychom se měli lidí ptát na jejich názor a to ve všech oborech lidské činnosti.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Křapáček » 08 dub 2016 11:42

Martin : nejaka minuta mne nerozhodi ale hodina uz jo :). Znas to kdyz otviras kram ne ? :)

Karlik : sranda musi bejt a internat uz ani jinak neberu.
Nebyl jsem v hlasovani anonymni, njn jsem sportovec i ve zvedani ruky :)
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
dominyc
Příspěvky: 747
Registrován: 20 srp 2013 20:49
Bydliště: praha okoli

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od dominyc » 13 dub 2016 10:32

Na modrem foru se ozvalo par lidi proti cafte jak se komu co nelibi a hned tam sou perzekuovani to je v prdeli to je normalne ksč jak vyšity
Jelen team
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od ranovak » 13 dub 2016 22:02

edit: to patřilo do jiného vlákna
Naposledy upravil(a) ranovak dne 13 dub 2016 22:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od zsafranek » 13 dub 2016 22:03

Protože mne již nebavilo neustále poslouchat jak je Cafta skvělá, tak jsem se na ni podíval.
Cafta je spolek, který si mohou založit tři dospělé osoby bez jakéhokoli problému a odpovědnosti. Členství v takovémto spolku mají i naši šipkaři v hospodě, aby mohli ulejt každoročně peníze ze vstupného a startovného ( až 300000 za rok)
Spolek jim pak umožňuje nákup téměř čehokoli o čem prohlásí že je pro sport, včetně občerstvení na trénincích a vybavení na závody, cestovné, včetně proplácení aut a pod.
Proč mi Cafta stejně připadá zvláštní. ČR má oficiální střelecký svaz, který pod sebou sdružuje různé disciplíny a není problém v rámci něj zavést disciplíny nové.
Cafta se tváří že reprezentuje ČR na mistrovství světa a pod., ale od nikoho k tomu nemá za ČR zmocnění.( ona si ho dala sama)
Cafta existuje již několik málo let, ale dosud nesplnila zákonné povinnosti jako zveřejnění výroční zprávy, uložení a zveřejnění účetních závěrek a pod.
Protože už mne štvalo její neustálé napadání tady na fóru, tak jsem ještě zjišťoval její sídlo a představte si, že ani sídlo není označeno dle zákona.
A pokud se někomu zdá že nemám pravdu, tak ať si to z veřejně dostupných zdrojů ověří. Já sem žádné odkazy dávat nebudu, protože jsem již byl za odkazy napomínán. :D
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
FrantaB
Příspěvky: 41
Registrován: 20 úno 2016 23:15

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od FrantaB » 14 dub 2016 00:15

Nic mi do toho není, nejsem právník, do HFT se nekýbluju, ale přehlédnout se to nedá. Ty stanovy vypadají jako na dřeň oholený a mírně upravený vzor, kterých po netu koluje vícero vzorových verzí, s pár přidanými větami.
Chápu, že když něco dohodnu, absolvuju lítačku po úřadech, psaní povinných papírů a mám vizi co do začátku, nechci aby mě někdo odstavil při první příležitosti jen proto, že si přivedl tlupu nohsledů-jenže to se řeší výběrem členů...

Co tluče do očí nejvíc:
Předsednictvo zvolené na 10 let členskou schůzí (ani ne ustavující valnou hromadou), která není nijak definovaná ve stanovách
plus
6.4.7 Předsednictvo rozhoduje o všech záležitostech, které stanovy nesvěřují jiným orgánům CAFTA.
plus
6.2.2
- schválení účetní uzávěrky CAFTA, plánu činnosti a rozpočtu CAFTA
tedy explicitně říkají, že valná hromada nemůže ani jedno odmítnout, protože k tomu nemá oprávění ze stanov ani odjinud (to by místo slova "schválení" muselo být jiné, byť může být se stejným kořenem)

Část bodu 6.3.4
Každý člen může na valné hromadě podávat připomínky a návrhy s výjimkou těch, které jsou vyhrazeny předsednictvu.
plus bod 6.4.7 (viz výše)
plus bod 6.4.5 Předsednictvu přísluší následující povinnosti: ...
krom nesmyslnosti věty v bodě 6.3.4 dávají dohromady to, že pokud předsednictvo nerozhodne, aby člen/zástupce klubu s něčím přišel, on sám s tím přijít nesmí, vše podststné je vyhrazeno předsednictvu. Ukázková definice kruhem, Hlava XXII v prášku. I kdyby to nakrásně takto nebylo myšleno, je to tak napsáno (a dle stávajících hádek a rytí se pro vnějšího, naprosto nezúčastněného pozorovatele zdá, že to tak i funguje.)

Z pohledu člověka který se s nikým ze zúčastněných a interesovaných nikdy nesetkal, jen si přečte stanovy, nakoukne do diskuse, zjistí že nejsou k dispozici povinně zveřejňované informace, je takto CAFTA samoděržavným spolkem, který v souladu se stanovami nelze změnit demokraticky zevnitř. FT/HFT je něco, k čemu si člověk jde odpočinout a po desetiletích nedávno minulých se málokdo půjde podívat někam, kde ze stanov získá dojem, že se na možnost vyjádřit svůj názor musí ptát (resp. de iure ani nesmí, pokud mu tato možnost není přidělena).
Celkový dojem je podobný dojmu z takové ***** kterou je Lisabonská smlouva, zavádějící možnost nadřazenosti nevolené tlupy anonymních úředníků voleným představitelům suverénních států. Vždy a všude, kde si úředníci usmyslí, že budou pravomoc vykonávat. Stanovy CAFTA jak jsou napsané to jen obrací, valná hromada nebo člen nemůže nic, co jim předsednictvo nepovolí. Pokud jde o soukromé s. r. o., je to v pořádku-moje společnost, pravidla určuju já, pokud líbí, pojď se mnou, jestli ne, jdi k čertu. U spolku je to špatně. Pokud to funguje jinak, na principu demokratického dialogu, funguje CAFTA v rozporu se stanovami.


Zahlédl jsem ještě jednu věc, v debatě o startovném-tvrdím, že je sakra rozdíl mezi
1) "pořídili jsme z peněz z odvodů ze startovného bundy pro repre za 3k/kus"
a
2) "zajistili jsme sponzoring formou zajištění (možnosti/prostředků) výroby bund pro repre v ceně 3k/kus" (a je jedno, jestli CAFTA dostala bundy, nebo peníze na bundy dle sponzorem schváleného vzoru)
V prvním případě jmění CAFTA zůstává konstantní a dochází k jeho relokaci (a na relokace vlastně byla otázka), ve druhém případě jmění vzrůstá a chvála tomu, kdo to způsobil.
Ovšem na otázku ve smyslu "co se děje se jměním CAFTA" odpovídat sponzoringem znamená jedině to, že buď je zajišťovatel sponzoringu z jmění placen, nebo tázaný z libovolného důvodu neodpovídá na otázku. Navenek přinejmenším divné.



pro zsafranek:
"...ČR má oficiální střelecký svaz, který pod sebou sdružuje různé disciplíny a není problém v rámci něj zavést disciplíny nové. ..."
Z toho co vidím kolem sebe je ČSS pěkně ***** organizace, mající za úkol zřejmě zajištění wagenu do revíru pro předsedu, pár prebend pro jeho nohsledy a cestovku pro bafuňáře, kdy na vyslání střelců peníze nejsou, ale nesportující činovníci jedou "na zkušenou". O informační laxnosti vůči široké veřejnosti, zoufalé (ne)prezentaci střeleckého sportu a neslyšitelnosti v případě, že je v jednání nějaký legislativní sprasek ani nemluvě. Nedovedu si za současné situace představit přidávání disciplíny na "zelené louce" bez nějakých kamaráčoftů a čertvíčeho, prostě z iniciativy stávající nebo s disciplínou přicházející členské základny. Co by se stalo s pravidly nechci vědět, stačí takové voloviny jako ČSS hlásící se k MLAIC, ale v národních předovkářských pravidlech je výslovně plošně zakázán polygonální vývrt-v rozporu s mezinárodními pravidly. O nedávno zde o kus vedle probíraných opěrkách na malorážkách ani nemluvě...
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od zsafranek » 14 dub 2016 00:33

FrantaB píše: Z toho co vidím kolem sebe je ČSS pěkně ***** organizace, mající za úkol zřejmě zajištění wagenu do revíru pro předsedu, pár prebend pro jeho nohsledy a cestovku pro bafuňáře, kdy na vyslání střelců peníze nejsou, ale nesportující činovníci jedou "na zkušenou". O informační laxnosti vůči široké veřejnosti, zoufalé (ne)prezentaci střeleckého sportu a neslyšitelnosti v případě, že je v jednání nějaký legislativní sprasek ani nemluvě. ...
Netvrdím že ČSS je bohulibým spolkem, ale pokud jde o reprezentaci ČR v oblasti střelby je tím kdo oficiálně je oprávněn jmenovat reprezentaci a případně vysílat oficiální reprezentační družstva. o dění v ČSS si nedělám iluize a ani nejsem již 20 let jejím členem. Ten můj odkaz spíše směřoval k sebestřednosti Cafty vysílat České reprezentační družstvo, včetně používání státních symbolů v rozporu se zákonem, na mistrovství světa. Nikoli družstvo CAFTA, ale ČR jak se všude prezentují a to mi dost vadí.
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
dominyc
Příspěvky: 747
Registrován: 20 srp 2013 20:49
Bydliště: praha okoli

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od dominyc » 14 dub 2016 02:34

No vypadato ze asi cafta zaujala lidi kteři o tom neco vedi a pisou konecne pravdu o tom co je cafta za .......to sem zvedav co se dovime z druhe strany,asi kolik se koupilo bund projelo nafty snedlo burtu a ze ve starkove bude prednesena basen cafta :mrgreen:
Jelen team
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Křapáček » 14 dub 2016 07:28

FrantaB: úplný souhlas, lépe bych to nenapsal :?

Sportovec
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
FrantaB
Příspěvky: 41
Registrován: 20 úno 2016 23:15

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od FrantaB » 14 dub 2016 14:14

Potřeboval bych edit, ale ten už není možný.

V principu je půlka hádek zbytečná, protože platí, že pokud jsou stanovy v rozporu se zákonem, platí zákonná úprava. Takže CAFTA asi funguje víc podle "běžného rozumu" a podle zákona (který se, kupodivu, v tomto případě od zdravého rozumu nějak zásadně neodlišuje) a méně podle stanov. Jak moc netuším, nemohu a nedovedu posoudit, z příspěvků na skle nemůže vzniknout ucelený podklad.

Každopádně stanovy, tak jak jsou napsané, rozhodně nepřispívají k pozitivní prezentaci. Kdyby za mnou někdo přišel, aniž bych pořádně věděl o co se jedná, "hele, vstup k nám, děláme tuto a stanovy máme takovéhle" tak ho ženu železnou tyčí-právě kvůli stanovám. A vyznění stanov zůstává, bez ohledu na hranice kam je vykazuje zákonná úprava.
Dokud bude všechno OK a bude stačit přístup "nějak se domluvíme" (což zatím patrně stačil), může to fungovat (tedy-včetně stávajících hádek). Jakmile dojde k nějakému střetu zevnitř nebo zvenku a stanovy a způsob jednání začnou být opravdu důležité, bude průšvih. Navíc blbě napsaných směrnic, zákonů a podobného balastu máme v ČR násobně víc než zdravou porci, takže dost lidí se po přečtení stanov prostě na*ere, že vázat se k tutomu i ve svém volném čase fakt nemusí. Takhle se CAFTA sjednocujícím prvkem opravdu nestane.


Tohle forum čtu s dvěma přestávkami víc než 10 let, viděl jsem vznikat první velká vlákna o vzduchovkách, domlouvat první střelby v Milovicích-a měl jsem z toho dobrý pocit, asi i proto že mám nějak blíž k "praktické" střelbě, tj. "přizpůsob se podmínkám a tref", nežli ke střelbě v upravených podmínkách střelnice (což nijak nesnižuju!). A reporty z Milovic byly čtením právě o tomhle a o tom, že se scházejí lidi pro zábavu-pobavit a trochu potrápit ostatní sklopkami co stavěli a potrápit se na těch co stavěl někdo jiný. Lidi co mají celkem čerstvě na krku rodinu a dodělávají barák, stejně jako lidi co jsou za vodou.
A když vidím ty diskuse teď, nechápu úplně co se stalo. Pochopil jsem, že 4-5 let zpátky se parta z Milovic rozštěpila na dvě větve (?), jedna zůstává snad +/- v původních kolejích, spí pod širákem/ve stanu/v autě, závody má na den a druhá se profiluje sportovně a zařizuje se spíš na pohodlí. To na jednu stranu není nijak nepochopitelné, ale nechápu, kde se vzalo tolik nevraživosti a vznikl kvůli tomu spolek se stanovami, které evokují kdeco, ale ne klidný odpočinek mezi podobně postiženými jedinci. V tomto případě z vnějšího pohledu vidím spíš určitou přezíravost ze strany CAFTA, která se pro nezúčastněného opravdu tváří jako "to jedině správné HFT", se snahou dostávat závody na exkluzivnější místa s kompletním zázemím (nic proti tomu, naopak) a vůči zbytku se tváří-když to chtěj, tak ať si dělají nějakou redneck jungle league... Navíc jsem zachytil (ale kde?) tvrzení, že CAFTA/její zakládači uspořádali první závod dle HFT pravidel na území ČR. Pokud si dobře pamatuju, pravidla co vyvěšoval Alexxxus někdy 2006/2007 byly némlich totéž. Že by tohle byla jedna z příčin sváru?

Já třeba nemám vždycky čas, abych závodem na 2x 30 terčů strávil celý víkend a když mám jet na druhý konec republiky, tak bych se třeba chtěl podívat i na něco jiného než kus placu s rozestavěnými sklopkami. A závod na 30 ks s okružním výšlapem 15 km se dost dobře postavit nedá a nedovedu si představit, že by vyvolal nějaké všeobecné nadšení. Navíc, bez urážky, střelecky to ve spoustě terénů není tak náročná střelba aby se nedaly udělat obě kola za den. Organizačně se stavěním trati to někde může být jiné, záleží na terénu-fotky z chotárů v Lipové jsou všeříkající... Osobně bych radši uvítal "field" závod v pořádném terénu, místy zarostlém tak že nevím jak daleko je špička mého nosu, nežli běhat v maskáčích po zámeckém parku (nebo bude dresscode jako na golf?). Nebyl by pro každého, jasně-na fotkách vidím staré pány i caparty dlouhé jak CZ200 (super!!!)... takže oba extrémy mají své opodstatnění. Ale řezat kvůli tomu do sebe jak hladoví psi-odkdy a proč?

Věnuje se tomu pár desítek lidí a nas*anosti je na forech vidět jako by se jednalo o nevímco. Byznys si na tom nikdo neudělá, lidí je málo a obchodů se vzduchovkami moc (tedy na rozměr trhu). Že se jako sponzoring spíš povede pro družstvo CAFTA zařídit bundy než cokoliv jiného má prostý důvod-sponzor je vidět víc na bundě v Anglii nežli na sadě sklopek, která by byla půjčována začínajícím klubům nebo na doplnění/rozšíření závodů. Tohle bych nezazlíval, ale nesmí to sloužit jako odpověď na otázku co je s penězi ze startovného-viz můj příspěvek výše.

HFT/FT je disciplína, která má obrovský potenciál přitáhnout ke střílení omladinu-je to venku, statická zátěž a ztráta pozornosti nehrozí, na každém stanovišti něco nového. Přitom těžko vymyslet lepší procvičování nejzákladnějších věcí-zaujímání stabilní pozice za puškou, ve všech polohách vč. přizpůsobení terénu, odhad vzdáleností, úhlů, čtení světla, terče, terénu a větru. Může to být stejně dobře rodinná zábava na den nebo na odpoledne, jako hardcore smršť nachytávek v terénu pro kamzíky. A skvělá průprava na další disciplíny, což by byl dobrý argument při zařazení pod ČSS někdy v budoucnu-ale skupinu lidí navenek už teď tak brutálně rozhádanou nikdo nikam zařadit chtít nebude, anebo si tím přihřeje polívčičku a lidi kolem FT/HFT poslouží za užitečné idioty s výsledkem ke své škodě...


Berte to jako názor člověka, kterému vyskákalo pár velmi se rozrůstajících témat a trochu se do nich začetl.


zsafranek:
Souhlas, kdyby se v zahraničí prezentovali jako "team CAFTA složený z nejlepších, co se účastní závodů po ČR" (nebo tak nějak), bylo by to rozhodně lepší než "Repre team ČR". Ale naprosto chápu, že za současné situace nechtějí pod ČSS, protože pak by výběr mohl vypadat jako v jiných disciplínách-podle "členské zapsanosti" a preferencí bafuňářských rypáků a ne podle toho co kdo střílí, nebo by půlka kubajzem zajištěného busu byla obsazená nestřílejícími darmožrouty, kteří cestu "samozřejmě" neplatí.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od cannis » 14 dub 2016 14:24

Pane kolego, jestli se tedy můžu považovat za kolegu, v tomto případě je nutno pouze souhlasit. Velice výstižně napsané. Přesně definované a asi nejlepší příspěvek, co jsem na toto téma kdy četl.
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2013 19:59

Re: ryješ, ryjeme

Příspěvek od Jura » 14 dub 2016 18:22

Ano s Frantou B se dá jen souhlasit....výstižně napsané
Daystate Huntsman Regal .177 + MTC Genesis HMD
Anschutz 9015 FT + Burris Timberline MD
Air Arms Pro Sport + Sightron S3 MMD
Weihrauch 97 + Discovery HD 10x44 SFIR
Weihrauch 98 + Hawke Sidewinder 10x42 MMD
http://jelenteam.webnode.cz/
Odpovědět