Ruska optika

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

rusak

Ruska optika

Příspěvek od rusak » 18 led 2006 03:22

Co řikate na Ruskou optiku, jake mate skušenosti ?


Návštěvník

Jen tu nejlepší

Příspěvek od Návštěvník » 18 led 2006 06:44

Binokulár 12x50 80tá léta - bez jakýchkoli problémů ve vlhku, přechodu ze zimy do tepla atd.
Moderní monokulár Yukon (běloruské sklo a US plastové tělo) - podobně dokonalá funkce, i když přeci jen asi plynotěsný a plněný dusíkem nebude, proto ho taky nosím jen na střelnici a ne do ztížených podmínek (les, noc atd.).
Dodík

Příspěvek od Dodík » 18 led 2006 10:05

Rusové uměli udělat velice dobrou optiku , ale horší to bylo s tím ostatním co k tomu patří.Měl jsem dalekohled 10x50 z ruska, perfektní obraz,výborná světelnost, ale stačil jeden malý pád a mírný náraz a už jsem ho nikdy nedokázal zaostřit.Další zkušenost byla s fotoaparátem: Když vyfotil tak to byla perfektní fotka,bohužel občas bylo pole na negativu celé černé a důvod? špóry na uzávěrce!!!
Třeba už se naučily dělat jemnou mechaniku a optika zůstala stejně kvalitní jako dříve, žádnou novodobou zkušenost nemám.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 18 led 2006 10:58

Yukon nebrat! Nedávno se mi uvolnila matice na stativ a po jejím vyjmutí z plastového pouzdra zbyla díra až dovnitř!!! Obraz není příliš jasný ani ostrý a jen třošku šera dělá potíže!
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 18 led 2006 11:50

Bino 7x50 z rokov 80.tych - funguje bez problemov dodnes.Puskohlad Edenberg 3-12x50 s osvetl.bodkou-funkcia dobra,obraz biedny,pouzitelnost max.do 150 metrov,predany za symbolicku cenu.
Návštěvník

Pád?!

Příspěvek od Návštěvník » 18 led 2006 12:32

Na názory lidí, co se domnívají, že by optika měla fungovat po pádu, doporučuji nebrat zřetel.
Jak se u toho Yukonu uvolnil závit pro stativ? Sám od sebe?
Používám ho na stativu při skoro každé střelbě a bez problému.
Asi se taky dozvíme, že metrový 10 kg těžký stativ s Yukonem spadl a "pak to luplo". ??
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Pád?!

Příspěvek od Decoy » 18 led 2006 16:52

Anonymous píše:Na názory lidí, co se domnívají, že by optika měla fungovat po pádu, doporučuji nebrat zřetel.
Jak se u toho Yukonu uvolnil závit pro stativ? Sám od sebe?
Používám ho na stativu při skoro každé střelbě a bez problému.
Asi se taky dozvíme, že metrový 10 kg těžký stativ s Yukonem spadl a "pak to luplo". ??
Nic nespadlo. Prostě se šroub stativu najednou začal protáčet. Až se vám to stane taky, pane kolego, poznáte, jak snadno k tomu může dojít - šroub nemá žádné zvláštní osazení a je jen zastříknut v plastu. Na mé informaci je ale podstatnější ta druhá část - že pod šroubem není žádný další plášť! Z toho plyne, že dalekohled určitě není plněn plyny, ani není zcela vodo, paro či prachotěsný. aby nedošlo k dalším nedorozuměním přikládám foto.
Přílohy
sibir.gif
sibir.gif (9.25 KiB) Zobrazeno 9985 x
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 led 2006 20:42

Spise by to chtelo foto toho konkretniho kousku!
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 19 led 2006 07:21

Sidewinder píše:Spise by to chtelo foto toho konkretniho kousku!
Jde o stejný typ jako na snímku, ličí se jen tím, že má v dolní části zaslepený otvor po matce na stativ...
Návštěvník

Mám ten samý a už jsem psal, že nemusí být vzduchotěsný

Příspěvek od Návštěvník » 19 led 2006 08:00

Nicméně nadměrným utažením se dá strhnout i hliníkový šroub fotostativu, těch jsem viděl dost, a můj Yukon /mám ten samý/ je bez potíží, asi ho používám kratší dobu než vy, nebo je opatrněji utahuji.
Ultrazvuk ani rentgen jsem nepoužil, abych viděl, zda je šroub osazený nebo je zalisovaná část vroubkovaná, pak by ale při přetažení hrozilo roztržení pouzdra, takže je podle mě lepší, že se to začne protáčet. Kapkou lepidla to můžete zajistit, pokud chcete.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 19 led 2006 15:31

Matka je ocelová, jenže je to jen váleček, takže až se začne protáčet tak se zkrátka protáčí. Lepidla učinkovala jen krátkodobě. Problém jem vyřešil tak, že používám vedlejší matku se závidem menšího průměru a redukci. Až se uvolní i ta, koupím jiný daledkohled, ale jistě to nebude Yukon. Jinak chci upozornit, že forum jsem nazaložil já a že další rady nepotřebuji, jen jsem doplňoval informaci Anonyma z st leden 18, 2006 6:44 am o optice Yukon!
Abych utišil žhavé zastánce kvalit ruské optiky: před Ykonem jsem měl také dalekohled sovětské výroby s kovovým tělem a byl naprosto bez problémů, je byl trochu delší než Yukon a proto jsem ho prodal. Chyba!
koko

optika yukon

Příspěvek od koko » 09 úno 2006 14:04

Mám taky tento monokulár na střelnici a je perfektní. Taky jsem si koupil model v modré barvě - vodotěsný. Stačí to na střelbu na 100m až po ráži cca. 7,62x39, ale malorážkové průstřely terče už nevidím. Podle mě by to chtělo 60x zvětšení. To je univerzální
Smazaný uživatel 111

Re: optika yukon

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 09 úno 2006 15:33

No já s nim zásahy 22lr. na 100m viděl dobře a používal sem zvětšení 26X
- jinak je trochu jedno jestli koukáš na zásah 7,62x39 nebo 308 Win nebo
300 Win mag. velikost díry v terči je vždy stejná :idea:
nevim jestli zvětšení 60x je zrovna universální ...... na 100-200metrů koukám 31X a na 300m. 44X(zcela vyjímečně dávám 54X)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

YUKON nebrat!

Příspěvek od harpplayer » 15 dub 2006 19:13

Pánové, vzhledem k tomu, ž jsem nutně potřeboval pozorovací dalekohled (ne na baby, ale na zásahy do 100 m), byl jsem nalomen pořídit si zde skloňovaný YUKON. Několikrát jsem přes něj koukal na závodech a moc mě to neuchvátilo. Před nedávnem jsem si v GUNSHOPu u Oldy Hajny koupil Exaktu (dříve výrobce fotoaparátů Praktica z NDR) 20 - 60 x 70 - pořizovací cena necelé 3 tisíce. Proti tomu je Yukon kukátko pro děti. Je trochu problém se stativem, jelikož není v příslušenství, ale podařilo se mi sehnat ministativ WF, který je pro střelbu vleže dostatečně nízký a přitom dostatečně stabilní. Pro stojáka nebo pistoli používám klasický vysoký stativ. Pozor, Exakta je poněkud těžší na čumák a upevňovací šroub není v těžišti. Už mám vymyšlen adapter, abych mohl dalekohled na stativu posunout víc dozadu a otočit o 90°, abych do něj vleže mohl koukat zboku. Až to vyrobím a otestuju, budu informovat.
skala

Příspěvek od skala » 16 dub 2006 10:43

to: harpplayer
diky za recenzi, zrovna cenicham po netu a taky shanim pozorovaci dalekohled a nemohl jsem najit zadne zkusenosti se zminovanou Exaktou,
takze ted uz je rozhodnuto, jde se nakupovat :wink:
Odpovědět