Ruger LCP

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 30 zář 2009 12:00

Když jdu v létě na lehko, mám LCP jen tak v kapse, když mám třeba mikinu, mám mrzáka ve fobusu. To je daleko pohotovější než to nosit po kapsách. Takže doporučuju plastovej fobus (cca 700 k), do kapsy jen když to jinak nejde...


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
sudicka
Příspěvky: 16
Registrován: 11 bře 2007 17:11
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek od sudicka » 30 zář 2009 16:50

Ahojky
Musím si taky přidat k tomu vašemu LCP. Bohužel ale ne moc v dobrém,nevím jestli jsem měl jen vyjímečně špatný kousek nebo to byla jen náhoda ale ---zbran nebyla spolehlivá z důvodu toho , že při natažení a puštění závěru se ten onen závěr nevrátíl do puvodní polohy,ale zustával nepartně vzadu.Musel se rukou posunout až na doraz,což jistě uznáte je v krizové situaci dost nebezpečné.
Ale bohužel nezůstalo u jedné vady,ale skončilo to nakonec u dvou problémů,druhý byl že se při zakoupení jiné munice od jiného výrobce zasekavali náboje v zásobníku.Šlo natáhnout a jeden vystřelit,ale druhý už zustal v zás.a nepovyskočil nahoru aby se následně dostal do komory !! Opět dost poctatný problém v krizi !!!!!!!!!
Zbran jsem vrátil a koupil si Kevina ZVI (a jsem moc a moc spokojený) je bez chyby a naprosto spolehliví.S pozdravem a přesnou muškou.P.K. 8)
Millitia
Příspěvky: 67
Registrován: 01 srp 2008 15:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Millitia » 07 říj 2009 16:51

Rada bych pripomnela, ze se jedna o zalozni zbran.
Kevin se osvedcena klasika, ale vahove ani svym chovanim uz moc nevyhovuje, dokonce jsem slysela, ze diky luciku koncicimu u hlavne je problem bezpecnost drzeni pokud si nehcete ustrelit prst, ale to je problem spis muzu s velkyma rukama.
Dalsi je Kel-Tec, mno co k nemu rict, vite proc je problem s dovozem?
Slysela jsem, ze jsou s nimi velky technicky problemy a dokonce skoro polovina neprojde statni zkusebnou - takze i kdyby to nekdo chtel dovezt, bude s tim mit jen problemy.
A posledni LCP... v prvni varce pry byl nejaky ten problem, ktery se ale u dalsich kusu uz neobjevuje. Kvalita slusna, presnost i zpetny raz lepsi nez Kevin (na 15m jsem mela vse v cernem a to jsem ho drzela poprve v ruce) ma dlouhy chod spouste, ale zase lehci nez Kevin, miridla skoro nejsou videt, ale musim zopakovat, ze jde o zalozni zbran, takze vyrobci nepocitali s tim, ze budete chtit strilet zavody na mirenku :lol:
Jako zenska si rozhodne koupim LCP, Kevin me nicim neoslovil - cena, vaha, vzhled, drzeni, chovani, ... v tom vsem je LCP lepsi
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 07 říj 2009 21:17

Dama je znalec... :lol:
Vidim to taky tak. Jen mne prece jen zneklidnuji ty technicke zavady, jinak by uz byl doma. Musim kontaktovat dovozce. Kupuju u nich uz 12(?) let, snad mne nebudou lakovat...
Millitia
Příspěvky: 67
Registrován: 01 srp 2008 15:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Millitia » 08 říj 2009 14:16

Jednalo se o jednu zavadu a jen v prvni serii a muzes to jit reklamovat, meli by to zdarma opravit. Ostatni serie jsou v poradku. Jako pokud jsi z Brna tak doporucuju kupovat u Pekarika v alfa-proj, vim, ze je ferovy a prodava vyberove zbrane, urcite nekoupi 100 kusu neceho nekvalitniho s cim bude mit pak problemy, takze si na tom da opravdu zalezet. Taky umi skvele poradit protoze zna opravdu hodne zbrani po vsech strankach. Proste znalec jak ma byt. LCP ma na prodejne, takze muzes porovnat a zeptat se na cokoliv potrebujes. Bohuzel se to projevi ale na cene zbrane, kterou ma myslim za 9800,- u Kachlika ho meli za 9000,- a u Tuzy ho maji na objednavku. Tot obchody v brne, ale vim, ze se da sehnat i levneji.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 08 říj 2009 16:59

U Brymovy byl vloni v lete za 7.800, ale to byl dolar za 14.

Ja nevim, ale 9mm Brw neni uz uplne tintitko naboj a ten lehouckej plast, ze kteryho je ram zbrane ve me proste duveru nebudi. Muj Keltec se mnou vystrilel 100-200 ran, novy majitel nastrilel asi 50 a rozpadl se mu - nakonec na tom vydelal (sel reklamovat prodejci a ten mu vratil penize jako za novou). A to to byla 7.65ka, ktra je slabsi.
LCP je totez. Ale od Rugera. To sice dava tusit vetsi vydrz, presto je to skoro totez, navic v silnejsim 9mm Brw. Takze za me - dokud nebude LCP na trhu 5 let a nebude s nim 90% spokojenost (tim nemyslim to, ze to nekdo 5 let hezky nosi, ale ze z toho za tech 5 let vystrili treba aspon 2.000 naboju), tak tomu nebudu verit.
Kevin tu uz tak dlouho je a vim o jednom rozpadlem, co patril jednomu "ladici naboju" co nemel problem Browninga nalaborovat pres vykon Makarova (skoro az k Lugeru).
Takze jsem pro opravdu nouzove noseni, kdy nemuzu vzit ani G27 ani K100 zvolil Kevina.
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Příspěvek od Kukurap » 08 říj 2009 18:29

Jsem moc rád že se konečně vyjádřila uživatelka!
Kupoval jsem LCP ženě a ta je sním nadmíru spokojená a celkově je pistolkou nadšená. Já taky, i když mi ji moc nepůjčuje.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 říj 2009 19:49

http://www.ruger.com/LCPRecall/

Tady mate info o tý dost profláklý dětský nemoci, kterou měla první série.

Šlo o to, že pistolka při pádu na zem mohla spustit, takže to vyřešili silnější vratnou pružinou úderníku, a zbraně z tý série (s výrobním číslem začínajícím 370...) které prošli touto dodatečnou úpravou označili vyražením takové malé pičky na rám hned za bicím kohoutem...
Moje LCP je právě ze série 370xxxx, a má tam vyreženou tu pičku.

Nicméně, tato dodatečná úprava, byť podle testu který jsem viděl někde na netu zřejmě plní svůj účel (pádová bezpečnost), způsobuje nepříjemně časté selhání výstřelu protože ten silněji odpružený úderník už prostě nemá takovou sílu úderu. Vyřešil jsem to slabší vratnou pružinou úderníku, a po této jednoduché samodomo úpravě je z LCP snad už spolehlivá zbraň (z 250 ran 0 selhačů), akorát teda nesmím s nadrclou zbraní házet o zem.... :lol:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 08 říj 2009 21:43

no ještě udělejte fotky nápichu zápalky, tam bude další potíž té pistolky, moc jich neumí trefit střed :-) Ale je pravda že p.Pekařík to vybírá, aby to nebylo totálně mimo :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 08 říj 2009 22:24

2militia: dovolím si reagovat na tvůj příspěvek. Nejsem odborník na zbraně, a LCP jsem nikdy nevlastnil, jen jsem z něho odstřílel asi 50 ran s pár nepodáním náboje, a to byl ve výborném stavu a čistý.

Můj názor je takový: aťsi je zbraň záložní, nebo jaká chce, musí být spolehlivá v každém případě. Navíc nevím, co si představuješ pod pojmem záložní? To jako sekundární, kdyby mi selhala zbraň primární? Kdysi tady byla diskuze o nošení dvou pistolí, a vyšlo z toho, že kromě bezpečáků převážejících peníze je to dvojpistolnost při sebeobraně záležitost pro dvojníky billlyho kida, pro normálního člověka určitě ne. Taky jsem si v diskuzích nevšimnul, že by někdo nosil LCP na lýtku jako doplněk něčeho většího. Majitelé na něm oceňují právě velikost, což by při tahání druhého kvéru asi ztrácelo smysl.

Takže co to teda je ta, záložní zbraň? Vysvětli mi to prosím, když jsi to připomínala.

O LCP jsem četl pár diskuzí a zarazila mě jedna věc: Tolik stížností na spolehlivost, dokonce prasklý rám v určitém místě, kde se šetřilo na materiálu atd atd. Dost lidí třeba nadává na kvalitu cz75, a i když ji, nevím proč, nemám v lásce, musím uznat, že při tak velkém procentu z celkového počtu krátkých palných v čr je logické, že bude i hodně závad a problémů. Ale LCP, kterých se mohlo u nás prodat kolik-pár desítek kusů?-je na tom v počtu stížností s trochou nadsázky asi stejně, jako čz75.

Mě to přijde trochu jako ve vážné hudbě Bedřich Smetana. Každý zná Vltavu, Vyšehrad a já nevím co ještě, ale že v jeho seznamu skladeb je dost hodně vyloženě špatných kousků, to už neřekne nikdo, kdo do toho vidí. A říct to před milovníky opery, tak tě umlátí kukátkem. Stejně tak Ruger - protože má spoustu skvělých kousků, tak se všichni bojí říct, že LCP je co se týče spolehlivosti šlápnutí do hovna. Radši se to bude omlouvat vadami prvních sérií. To snad měli doladit před vypuštěním na trh, ne??

prostě ohledně tohoto rugeru s tebou nesouhlasím asi v ničem. Možná pokud mi vysvětlíš ten pojem záložní. Já si pod tím vždycky představoval něco malého, maximálně spolehlivého, co běžně nepoužívám, ale když to budu potřebovat, tak mě to nezklame. V kategorii nožů třeba Victorinox. A to LCP nesplňuje ani náhodou.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 08 říj 2009 22:38

Já to venčil na 50 ran 4 selhače a to bez experimentování a vybrané dva kusy z nové série.
Test Kevina, naprostá spokojenost a de sním mířit, no ale že su masochista a chcu jednu municu, mám kel-tec P11, zatím bez závad.
:twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 09 říj 2009 17:46

Millitia: Už jsem na tento problém reagoval ve stejném vlákně na foru Střelectví, ale zopakuji to i tady. Snižovat hmotnost a rozměry zbraně v určité ráži není možné donekonečna. Nutně to potom vede ke snižování tloušťky stěn hlavní, kovových částí rámu, závěru, plastových částí atd. Z toho zase vyplývá náročná tepelná úprava těchto částí a následně tedy i náchylnost k destrukci.Tyto závady se již projevily jak u zbraní Kel Tec, tak i u LCP. Souhlasím zcela s těmi, kteří od zbraně tohoto typu požadují maximální spolehlivost a ta u těchto zbraní prostě není. Vím, že stoprocentně spolehlivá není žádná zbraň, ale když jsem se rozhodoval já, vyhrál to jasně Kevin.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 10 říj 2009 00:35

Ja Kevina mel a daljsem ho pryc prave kvuli otresne ergonomii. Ani moc neverim, ze bych s nim mel ve stresu jinou sanci nez si ustrelit levy ukazovak. A to jsem v Kevin Cupu skoncil 2. tusim 0,2 s za Z. Malanikem. Jenze to je zavod na strelnici.
LCP ma skvelou ergonomii a vaha jako u Kevina by mi nevadila. Bylo by to asi jen ku prospechu veci. Faktem je, ze spolehlivost nelze nicim nahradit. :(
buki
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer 2013 16:38

Re: Ruger LCP

Příspěvek od buki » 07 čer 2013 16:48

Zdravím,chci se optat jestli někomu se také tak vyrazí úderník na zápalce na LCP?
Dík
Přílohy
SG104081a.jpg
kezatom
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2010 15:29

Re: Ruger LCP

Příspěvek od kezatom » 14 led 2014 21:34

Mám prozbu je někdo v H.K kdo mně nechá z lcp bouchnout,na oplátku pujčim walther pps.Díky
Odpovědět