Ruger LCP

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 25 pro 2008 12:36

Nebo Kevin. Ten je malej, a spolehnout se na něj taky dá. Navíc, není nad železo.


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
aivosh

Příspěvek od aivosh » 25 pro 2008 18:56

zdravicko

trosku sem premyslel nad tim, co zde ctu, napadla me tadle myslenka:

vybira se tu nejaka malicka zbran na noseni, aby byla lehka a skladna.
resi se tu spolehlivost, cetl jsem nejake neprijemne narazky na toho rugera a nekde jsem tusim zahledl i neco proti kevinovi, co se spolehlivosti tyce.
rikam si, ze clovek sveri svuj zivot necemu, co ho muze ve chvili nejdulezitejsi zklamat (to muze samozrejme jakakoliv zbran).
predpokladam, ze kdyz uz nekdo vytahne zbran, je v situaci zivot ohrozujici a pokud jeste neni, lehce muze byt, kdyz protivnik uvidi zbran, muze vytahnout necekane svoji. a v te chvili nejaky zablokovany ruger muze skarede zavarit. Dalsi veci je vykon 9mm browning, ktery neni velky, kdyz do nekoho napalim 3 tydle vcelicky a on mi stihne oplatit jednim magnumem .357, abych na tom, jako obrance, nebyl hur.
me prijde treba jako slusna vec revolver SW 360. 5 kulek .357 magnum pri vaze 300 gramu toho revolveru.to je tusim min,jak kevin. a ucinnost kulky nekde jinde.
je samozrejme o dost drazsi, ale zase si rikam, ze zachrana vlastniho zivota by za tech cca 17 tisic navic, ci kolik stat mohla.

to, co jsem napsal je nazor laika, jenz v oboru teprve zacina a za jakoukoliv konstruktivni kritiku budu rad ;-)
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 25 pro 2008 19:41

Když kritika,tak kritika : žádné kulky , ale střely ..... Kulky máme většinou dvě, bohužel někdo jen jednu . Ale ber to více jako legraci .
aivosh

Příspěvek od aivosh » 25 pro 2008 19:44

beru :-)
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 25 pro 2008 19:45

V zasade souhlas, jen ta .357 je v tom lehkem revolveru s 2" hlavni zbytecna - realny vykon jen nepatrne presahuje .38 Sp, se kterou se z takove zbrane o poznani lip strili. Navic strelit si bez sluchatek v uzavrenem prostoru z techto 2 razi je taky docela rozdil. Naposled, kdyz se mi to stalo s .357, malem jsem se "vyradil z boje" sam. Proto mam na noseni S&W 442 airweight, tzn. dokonce bezkohoutovou verzi kvuli moznemu zachyceni o odev. NOSIM JEJ, KDYKOLIV TO JDE.

Jenze prece jen to LCP ma vyhodu plochosti a tedy snadnejsi ukrytelnosti napr. v parnem lete, na plese apod. Proto o koupi uvazuji. Mel jsem Kevina, ale kvuli vaze neplnil ten ukol, ktery jsem mu obcas daval (strelba a spolehlivost ovsem absolutni). Jenze, pokud Ruger nebude spolehlive fungovat, je to nanic!
happymoos

Příspěvek od happymoos » 25 pro 2008 19:45

ve střelecké revue kde byl člínek o AA TX200 byl i článek o nějakym bobergu tušim XR9...co ten? Ale stejně bude jisstota koupit si pořádnýho čokla...lepší než kdejaká bouchačka která selže...pes je rychlejší než vaše ruka
aivosh

Příspěvek od aivosh » 25 pro 2008 19:58

PaF to s tim vykonem mi nedoslo.
ten 442 ma asi 420 gramu, to je znatelne vic, jak cca 300 gramu te 360.
jinak jaky bude cca rozdil ve vykonu te .357 ve 2 palcovy hlavni a 9browningu v rugeru? nebude stale dost znatelny?
po tom,co jsem leckde cetl, tak bych se fakt bal, ze tech strel bude potreba prehrsel...
a co ledvinka? v lete se hodi na penezenku, klicky a pistolku :-)

happymoos na ten ples, o kterem pise paf bude ten pejsek idealni :-D
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 25 pro 2008 20:03

Myslím, že výkon 9Br. je bohatě dostatečnej na sebeobranu.........a pokud půjde o sfetovanýho stotřicetikilovýho negra, tak ho bude problém zastavit čímkoliv, snad kromě brokovnice.
Ke kvalitě LCP. Co si uvědomuju, tak je zmiňovanej jeden díl, kterej sem tam odejde, ale rozhodně to není v řádu desítek výstřelů. S takovouhle zbraní se stejně nevystřílí hromada nábojů (kdo by taky chtěl, střelba s LCP není z nejpříjemnějších zážitků), takže obava, že by se mi tahle hračka hnedtak rozpadla je dle mého zbytečná..........respektive onen rozpad je stejně pravděpodobný jako u ostatních lepších "pidizbraní".
Jo a mám takovej pocit, že Kevin má slitinovej rám, takže žádný poctivý železo, jak tu někdo zmiňoval.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 25 pro 2008 20:03

V zasade souhlas, jen ta .357 je v tom lehkem revolveru s 2" hlavni zbytecna - realny vykon jen nepatrne presahuje .38 Sp, se kterou se z takove zbrane o poznani lip strili. Navic strelit si bez sluchatek v uzavrenem prostoru z techto 2 razi je taky docela rozdil. Naposled, kdyz se mi to stalo s .357, malem jsem se "vyradil z boje" sam. Proto mam na noseni S&W 442 airweight, tzn. dokonce bezkohoutovou verzi kvuli moznemu zachyceni o odev. NOSIM JEJ, KDYKOLIV TO JDE.

Jenze prece jen to LCP ma vyhodu plochosti a tedy snadnejsi ukrytelnosti napr. v parnem lete, na plese apod. Proto o koupi uvazuji. Mel jsem Kevina, ale kvuli vaze neplnil ten ukol, ktery jsem mu obcas daval (strelba a spolehlivost ovsem absolutni). Jenze, pokud Ruger nebude spolehlive fungovat, je to nanic!
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 26 pro 2008 09:35

Myslíš si, když vyměníš Kevina za LCP, že se něco změní? Neochota nosit Kevina je podle mne už lenost. :D
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 26 pro 2008 14:29

No s tím dvoupalcovým revolverem je to fakt, ať už osmatřicítka nebo magnum, na obranu je to ideál. Ale nevýhodou je poněkud vyšší pořizovací cena. Protože mluvíme o kvalitních revolverech. Tauruse bych asi pro tenhle účel nechtěl...a Alfu asi taky ne...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 pro 2008 16:45

Malý smiťák v .357 má něco do sebe :D
Přílohy
163062_large.jpg
163062_large.jpg (9.84 KiB) Zobrazeno 1013 x
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 pro 2008 16:46

...pokud to ale nedopadne takhle... :(
Přílohy
Kaboomed340pd.jpg
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Příspěvek od cherro » 26 pro 2008 16:48

Tohle už asi epoxidem slepit nepůjde :?
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 26 pro 2008 17:59

:shock: :shock: :shock:
No vzdyt rikam, ze .357 je moc :lol:
Jak dopadl majitel?
Odpovědět