? rozdil mezi .22 Flobert CB, 6mm Flobert ME a .22 short ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

George

? rozdíl mezi .22 Flobert CB, 6mm Flobert ME a .22 short ?

Příspěvek od George » 23 říj 2005 19:27

Chtěl bych se zeptat zda nevíte jaký je rozdíl ( výkon, dělka náboje, tvar střely ...) mezi náboji .22 Flobert CB, 6mm Flobert ME, .22 Short. Všechny náboje vyrábí firma Sellier & Bellot. Na jejich stránky sem se díval, ale moc údajů tam nebylo. Hlavně by mě zajímala dělka nábojnice, jestli by se daly všecky rvát do flobert revolveru ALFA 661. Děkuji za odpovědi.


Richi

Příspěvek od Richi » 23 říj 2005 22:22

Vieme.
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 24 říj 2005 12:28

.22 Flobert a 6 mm Flobert jsou až na materiály, tvar střely, vnější rozměry (celková délka- kvůli tvaru střely), cenu a malý rozdíl ve výkonu (nakonec to bude oboje létat stejně, protože to oboje smí mít max. 7,5 J) prakticky totožné a obě se dají střílet z 6 mm flobert. .22 Short je delší (nábojnice), výkonnější (cca 70 J) a dražší. Do fobert revolveru se nevejde (nezkoušel jsem, ale předpokládám s pravděpodobností 99,5 %), a i kdyby se vešla, tak nabít ji tam, toho by byl schopen jen totální magor.
nespavec

Flobertka a 22 short

Příspěvek od nespavec » 24 říj 2005 13:43

Jsem sice pro svobodu informací,ale nemůžu se ubránit pocitu,že dotazy tohohle typu by možná bylo rozumnější striktně ignorovat.Teoreticky by se mohlo třeba stát,že rádce,který neodolá a odpoví jen proto,že to ví,může být tím,komu spokojený informovaný někde vystřelí oko.Možná mi někdo řekne,že tazatel se to stejně dozví někde jinde,ale v tomhle případě bych radši nic ani neusnadňoval.Jestli nemá zbroják,nic výkonnějšího než flobertka mu do ruky nepatří.Jestli potřebuje prostředek sebeobrany,s nadupanější flobertkou má v rámci zákona prostě smůlu.Tohle fórum je pro výměnu informací skvělá věc,ale občas se to někdo může snažit zneužít.Ke svobodě patří i rozvaha.To je můj názor.
George

Příspěvek od George » 24 říj 2005 14:31

Děkuji za odpovědi. Opravdu nehodlám nikoho střílet do oka. Jenom bych se chtěl zeptat jaký je rozdíl v přesnosti mezi 6mm flobert ME a 6mm flobert CB. Jestli má ta špičatá střela vliv na přesnost a na zasírání hlavně, protože není z čistěho olova, nebo jestli sou to vyhozené prachy.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 24 říj 2005 15:43

George píše:Děkuji za odpovědi. Opravdu nehodlám nikoho střílet do oka. Jenom bych se chtěl zeptat jaký je rozdíl v přesnosti mezi 6mm flobert ME a 6mm flobert CB. Jestli má ta špičatá střela vliv na přesnost a na zasírání hlavně, protože není z čistěho olova, nebo jestli sou to vyhozené prachy.
Rozdil nebude IMHO skoro zadny. Na tu vzdalenost co se s tim da strilet... je uplne jedno co "plives" :D
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 24 říj 2005 16:53

Andy píše:
George píše:Děkuji za odpovědi. Opravdu nehodlám nikoho střílet do oka. Jenom bych se chtěl zeptat jaký je rozdíl v přesnosti mezi 6mm flobert ME a 6mm flobert CB. Jestli má ta špičatá střela vliv na přesnost a na zasírání hlavně, protože není z čistěho olova, nebo jestli sou to vyhozené prachy.
Rozdil nebude IMHO skoro zadny. Na tu vzdalenost co se s tim da strilet... je uplne jedno co "plives" :D
Souhlasím! Z některé zbraně bude "líp" střílet to a z jiné ono, ale vždy jen v rámci určení flobertek - jsou to zbraně pro srandu a snažit se udělat z nich terčovnice je jako přestavět Trabanta na Cadillac. Flobertka a jakýkoliv náboj do ní je vyhození peněz.
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 25 říj 2005 09:41

Decoy píše:.....Flobertka a jakýkoliv náboj do ní je vyhození peněz.
Takhle ostře bych ten názor neformuloval. Pochopitelně, že co do přesnosti to není nic moc, ale záleží na tom, o jakou zbraň stojíš a co s ní chceš dělat. Pokud máš ZP a třísetmetrovou střelnici, tak si můžeš do sytosti bejčit třeba s Dragunovem a na flobertku si samozřejmě ani nevzpomeneš. Pokud si ale chceš vystřelit doma ve sklepě do polechovky od sardinek na deset metrů, tak je ti zase na nic ten Dragunov (ne že by se na to NEDAL použít, ale je naprosto absurdní střílet Mosiny na vzdálenost, na kterou doplivnu i flusbrokem). Formuloval bch to snad ve smyslu, že je vyhození peněz nabíjet do flobertky něco, co není to nejlevnější, co se dá sehnat.
P.S. Nedávno jsem přinesl svou flobertku jen tak z legrace k nám na střelnici. Čeklal jsem, že se všichni budou smát a proto mě dost zaskočilo, jak všichni ti ostrostřelci, co mají doma každý po deseti nejrůznějších kvérech od CZ858 až po Hammerli 280 zírali jak zjara, všichni si to chtěli vyzkoušet a nakonec jsem se málem nedostal k tomu, abych si vystřelil sám. Nikdo z nich to dřív neznal a docela se jim to zalíbilo 8) . Jeden dokonce prohlásil, že si to hned jde koupit :shock: .
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 říj 2005 09:53

Slim Jim píše:Pokud máš ZP a třísetmetrovou střelnici, tak si můžeš do sytosti bejčit třeba s Dragunovem
Nevim proc vsichni chovate takovou uctu k tak nepresne zbrani. Jedna se o vojenskou zbran... ktera slouzi svemu ucelu. Trefit postavu. Kam je jiz zrejme jedno.

S tim "verkem" se malo kdo dostane pod 5cm na 100m opsane kruznice.
To uz dnesni moderni lovecka zbran je na tom mnohem lepe. O tercovych zbranich nemluve.

Pro me je to sberatelska kuriozita... nic vic. Proto nemam rad, kdyz nekdo Dragunova spojuje s nejakou super presnosti na velke vzdalenosti.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 říj 2005 10:16

Však on jí žádnou úctu neprokazuje, nic nevychvaluje. Uvedl to jenom jako příklad všeobecně známé zbraně.
To je snad každému jasné. :wink:
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 25 říj 2005 11:34

Kubajzz píše:Však on jí žádnou úctu neprokazuje, nic nevychvaluje. Uvedl to jenom jako příklad všeobecně známé zbraně.
To je snad každému jasné. :wink:
To je fakt, prostě jsem potřeboval příklad kulovnice, použitelné na větší vzdálenosti. Kromě toho Dragunova uznávám jako jeden z milníků ve zbraňové konstrukci a navíc jeden ze symbolů sovětského zbrojního průmyslu (který vůbec nebyl na tak špatné úrovni, jak by se nám možná někteří snažili namluvit). Ve své době byl minimálně nadprůměrný, a že je ta doba dávno pryč, to není ničí chyba. Dnes už má svoje léta a v důsledku toho i svoje omezení, ale pořád není z nejhorších (on i ten náboj má své mouchy, takže vzhledem k použité munici je to ještě celkem dobré). Určitou nesmrtelnost jeho konstrukce dokazuje i fakt, že se v Rusku nedávno začaly vyrábět podle všeho poměrně úspěšné klony SVD Dragunov pod názvem Tigr. Pokud je mi známo, tak sklízí poměrně značný obchodní úspěch a všichni na ně pějou chválu ve stylu "za ty peníze super". Takže buďme spravedliví...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 říj 2005 11:47

2Slim Jim:
Příště uveď jako příklad kulovnici Tikka a už to snad bude bez komentářů. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 říj 2005 12:39

Kubajzz píše:2Slim Jim:
Příště uveď jako příklad kulovnici Tikka a už to snad bude bez komentářů. :lol: :lol: :lol:
Oukej chlapci... mel jsem asi spatny pocit ;-) Priste napiste trebas SAKO TRG :-D
Jakub
Příspěvky: 20
Registrován: 10 říj 2005 13:26

Dotaz na Andyho

Příspěvek od Jakub » 27 říj 2005 22:09

Dobrý den,já bych se chtěl zeptat Andyho proč se rozepisuje o Dragošovi,když se tazatel ptal na FLOBERTKU????????????????Děkuji za odpovět
JAKUB Praha
Slim Jim

Příspěvek od Slim Jim » 04 lis 2005 10:51

Za to můžu do značné míry já. A vůbec, nebrblej, něco málo jsme se dozvěděli (ten rozptyl není úplně bez zajímavosti), a od tohohle snad to fórum je, ne? A že je problém udržet se tady u jednoho tématu, protože si každý přeskakuje podle svých preferencí a zaměření, na to už jsme si snad všichni dávno zvykli...
Odpovědět