Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od kentan » 02 čer 2014 19:19

Tak zcela polopaticky. Nabitý kvér (jakýkoli) do ruky beru jen když chci střílet, nebo ho k této činnosti připravuju :)
Strkání do pouzdra a vyjímání z pouzdra pomíjím zcela záměrně.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od skorec » 02 čer 2014 19:22

Toto je podla mna velmi dolezita veta :
"Pokud umíš spouštět těžká spoušť nevadí."

Pridam druhu velmi dolezitu vetu:
Podla mojho nazoru vacsina vlastnikov ZP nevedia spustat a nastriela urcite ovela menej ako 200 nabojou do roka.
Zial len velmi malo z nich je na tomto fore. Jednoducho na to nemaju cas.

Suhlasim s tym ze drhnutie spuste je ovela horsie ako tazsi ale plynuly chod bez drhnutia.
Dotykova spust je samozrejme u kratkej zbrane nezmysel. Taku by som vedel akceptovat u BR dlhych zbrani.

Za ideal SA spuste povazujem spust TAU7.
Bez drhnutia ale treba kusok potiahnut.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od dykmore » 02 čer 2014 20:24

No a co teď z toho plyne, na co reaguješ nebo se ptáš? Mám pocit, že si odpovídáš do vlastního vlákna na něco, o čem ani nebyla řeč :lol:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od FTC » 02 čer 2014 21:36

2Skorec: opravdu asi ne jen mě samotnýho přesvědčuješ o tom, že o střelbě toho moc nevíš. U jaký pistole konkrétně by si chtěl mít odpor spouště, jakou u tau? Ano, libovolky, takový malý odpory mají, ale to jsou ryze mířenkářský jednoranky na terč 50/20 na vzdálenost 50m. Když jsem tuhle měl poprvý v ruce(tuším Drulova), tak jsem dal 3 krtky, než jsem trefil terč. Chlapi, kteří s tim střílejí, tak jsou úctyhodní citovkáři a na takový spouště jsou zvyklí. Tohle kdyby si měl na standartní samonabíječce(CZ75,GP100,G17,Tanfo Stock, 1911 atd), tak by si měl brzy při nejlepším jen děravou nohu.

Jestli můžu doporučit, tak si nejprve o střelbě něco přečti viz. sportovní střelba od A.A.Jurjeva a taky Manuál obrané střlby od P. Černého a M.Goetze. Tady najděš mnoho odpovědí na otázky.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od kentan » 02 čer 2014 22:11

Přesně, jsou dva možné přístupy mizerného střelce.
1. Ze svého neumění viní kvér, furt do něj vrtá ve snaze ho vylepšit a protože je podobně dobrý puškař jako střelec, brzo ho zkurví docela, aniž by své střelecké umění jakkoli vylepšil.
2. Do kvéru nevrtá a poučí se o technice střelby i jinak než sledováním akčních filmů. Pracuje na sobě a ne na bouchačce.....

200 ran do roka skutečně není bod 2. Naučit se střílet lze i vzduchovkou, flobertkou, malorážkou, není třeba začínat 44 Magnum...má to nepopiratelné výhody.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od skorec » 02 čer 2014 22:31

Odistenie zbrane alebo natiahnutie bicieho mechanizmu pri naboji v nabojovej komore sa podla môjho nazoru ma vykonat len a len v okamihu ked mam zbran aspon predbezne zameranu smerom na ciel teda nie do nohy.
Akakolvek dalsia prekazka v presnosti následného vystrelu je podla mna TOTALNE nezmyselna.

Ale konecne som prisiel na to preco výrobcovia vyrabaju take nezmyselne tvrde spuste.
Je to len preto ze existuju exoti ktori behaju prstom po spusti nabitej a odistenej zbrane :!: .
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od PEPAN » 02 čer 2014 22:47

není to o exotech, v první řadě je bezpečnost. Není náhodou že citlivost spouště často řeší nějaké ucho tady :lol: Kentan to napsal dobře.
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od dykmore » 02 čer 2014 22:47

Skorec: Nejsi daleko od pravdy, ale určitě to není kvůli šílencům, ale kvůli zcela obyčejným uživatelům - představ si sebe v krizové situaci/ohrožení, s nábojem v komoře a prstem na spoušti, to tě může vlastní tělo a ruka pěkně zklamat a to, co se ti zdá při tréningu jako tvrdá spoušť se, změní v peříčko! Vzpomínám na svůj první Losík, nestačil jsem se sám sobě divit. A já bych ti, vzhledem k mému povolání, mohl vykládat dlouhé a dlouhé hodiny o trémě a jejím působení na lidské tělo, na soustředění, na výkon. Takže ses trefil, například u služební zbraně je to určitě pasivní bezpečnostní prvek. A snad jsem něco kdesi zahlédnul o tvrdších stojinách spouště, které si někde v zahraničí (USA?) policajti nechali dávat do Glocků místo standardních.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od JaK » 03 čer 2014 00:07

Já si tedy nemyslím, že tvrdší spoušť zabrání neúmyslnému výstřelu. Viz případy policistů, kteří se postřelili - ti určitě neměli spoušť s odporem pod 25N a pochybuji, že kdyby spoušť kladla větší odpor, pomohlo by to pomohlo předejít neštěstí.
Naopak nevím o žádném případu, kdy by se někdo postřelil závodní laděnou pistolí (neříkám, že se to nestalo)...
Není dobré o odporu spouště nikdy uvažovat jako o bezpečnostním prvku.

Pružiny NY a NY2 si do Glocků nechali montovat především policejní sbory v New Yorku aby se charakteristika chodu podobala DA revolverům, které měli ve výzbroji dřív.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od ladaj » 03 čer 2014 13:22

Uvědom si, že leckterá pistole musí projít zátěžové zkoušky (bláto, písek, nečištění), takže vše včetně spouště v SA musí mít značné rezervy. Laděním tu rezervu vždy zmenšuješ. V DA natahuješ péro, tam s tím moc neuděláš. Hrbatá je proto, že výrobce šetřil nebo zrezla v šuplíku ;-)
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od skorec » 03 čer 2014 19:53

kentan píše:Přesně, jsou dva možné přístupy mizerného střelce.
1. Ze svého neumění viní kvér, furt do něj vrtá ve snaze ho vylepšit a protože je podobně dobrý puškař jako střelec, brzo ho zkurví docela, aniž by své střelecké umění jakkoli vylepšil.
2. Do kvéru nevrtá a poučí se o technice střelby i jinak než sledováním akčních filmů. Pracuje na sobě a ne na bouchačce.....

200 ran do roka skutečně není bod 2. Naučit se střílet lze i vzduchovkou, flobertkou, malorážkou, není třeba začínat 44 Magnum...má to nepopiratelné výhody.
Ja som samozrejme pripad 1. ale osobne ma ovela viac bavi ladit kver ako susit a susit. Ale mam uz na to vek aby som si dovolil robit len to co ma bavi a nie to co sa ma.

Inac nie je to v mojom pripade uplne zbytocne lebo pomocou vacsej crienky, jemnejsej spuste a laserového zameriavaca som si rozptyl vylepsil cca 3x co je myslim si nie uplne zanedbatelne.
S GP K22 sa na 10m vmestim uz do 10cm. Faktom je ze s TAU7 sa vmestim do 5cm tak mi to vrta hlavou.

Zaznelo tu vela rozumných nazorov zrejme hlavne od skusenejsich ako som ja ale postradam odpovede na nasledovne otazky:
1. aky je u vas rozdiel v presnosti v DA a SA rezime a z akej zbrane ( doladenej alebo nedoladenej spuste a s akými hodnotani sily spuste ) (1,5x alebo 5X ? )
2. V com spociva odstránenie zadrhavania v SA rezime a ci je to u vsetkych zbrani urcenych na nosenie priblizne rovnako riesene ( vzdy treba jemny brusny papier ? ).
Inac nechapem ze by vyrobca nemal lepsie a ovela lacnejsie moznosti ako puskar s primitivnym vybavenim.
To mi pripada uplne nezmyselne.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od FTC » 03 čer 2014 22:48

2Skorec: Komu není rady, tomu není pomoci...
POKUD NEJSI ZBROJÍŘ A ANI DOBŘE NOVLÁDÁŠ STŘELBU, TAK SI ZBRAŇ SÁM NEUPRAVUJ!
Takových bastlilů je všude hodně a ty podle všeho asi nebudeš vyjímka. Odborná literatura, nebo zkušený instruktor bude pro tebe jediná možná inteligentní volba!



Jestli nemáš tu kačenu nějak porouchanou a neodborně upravenou, tak by si měl dát soustřel 10 cm na 25m a ne na 10m.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od kentan » 03 čer 2014 23:12

skorec píše: Faktom je ze s TAU7 sa vmestim do 5cm tak mi to vrta hlavou.
5 cm soustřel s TAUkou na 10 metrů je obraz bídy a utrpení a ne soustřel. Toto jest hodnocení PRŮMĚRNÉHO vzduchovkáře z donucení (tedy mě). Pracuj na sobě a ne na kvéru! Je mi 44 a střílím 24 let. Už nevím jak polopatičtěji to vysvětlit. Zřejmě je úsloví "komu není rady, tomu není pomoci" pravdivé na 127%.....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od 4mike » 05 čer 2014 12:06

1/ z revolveru nastřílím líp z DA naž SA, u pistole je mi to vcelku fuk
2/ skoro kažá pistole má jinou konstrukci spoušťáku, čili šmirgl na prst či skleněnou podložku jež platí pro Glocka kdeco jinýho nevratně zkurví
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Rozdiel presnosti v SA a DA rezime

Příspěvek od Milan Praha » 05 čer 2014 17:49

tau 7 na 10m musí dát amatér pod 1 cm po chvíli tréningu s běžnýma diabolkama

bych si na tvem místě koupil za 50 kc 2 ks cvičného náboje, nalepil na zeď terč a cvičil a cvičil
tak sem to dělal i já v začátcích a teď nově opět po pořízení revolveru, protože jsem byl zvyklej
na SA sportku pistoli a po pořízení 2 palce revolveru na obranu jsem byl dost zklamanej ze střeleckejch výsledků
(předtím s pistolí svižně na 25m 10,9,8 50/20) a s revolverem sem honil celý papír v DA, stačilo pořídit 5 cvičných nábojů,
dát tomu tak 3 hodiny doma a hned příště na střelnici na 10m prakticky vždy vše v černém v obranném stylu střelby
Odpovědět