Rizika varovneho vystrelu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HAD
Příspěvky: 28
Registrován: 04 úno 2007 01:23
Kontaktovat uživatele:

Re: hehe

Příspěvek od HAD » 02 bře 2007 10:22

epetr2008 píše:.....a že ho musíš tedy všech 10 stránek přepsat. Rupne ti v kouli a nebohého mentálního ubožáka pošleš k zemi :shock:
Tak to bych byl mentální ubožák já
epetr2008 píše: A co když ten člověk budu já a zastřelím tě svojí legálně drženou zbraní v nutné obraně, protože na mě namíříš kvér jen k vůli tomu že jsi měl blbej den? Co na to pak tvoje rodina?
Když na Tebe někdo bude mířit kvér s úmyslem Tě zastřelit, dost těžko to stihneš udělat dřív, ale kdyby se Ti to povedlo, seš v právu. Myslím, že tady není o čem diskutovat a asi by sis to obhájil i před svým svědomím. Normlní člověk netahá kvér kvůli blbýmu dni

epetr2008 píše: A co když to naopak budu já s tím blbým dnem.
A vypěním na nějakého ,,nezůčastněného" blbouna, jen protože na mě najel autem? Pak taky můžu bouchnout a bejt schopnej se chtít pěkně po staročesku fackovat. To mě jako střelíš do břicha, že jsem ti dal pár facek, po tom co jsi do mě najel autem? Pár facek, který sis třeba ještě zasloužil? A za který bych se ti měl maximálně omluvit a přispět jednou vejplatou na tvojí rodinu?

A ještě jako dáš první výstřel do hlavy a ten druhý (varovný) do vzduchu?
Tohle už je na diskuzi
epetr2008 píše: Už jen z tohodle důvodu mám rád plasťáky.
Normální člověk se po druhém kopnutí od plasťáku vzpamatuje.
Po druhém kopnutí Lungera se jen tak nevzpamatuješ.
Nevím, co si o tomhle myslet, už jsem tu na ně četl hodně názorů, hodně logicky znících argumentů pro i proti. Jsou situace, kdy by se hodili, ale jsou i situace, kdy jsou úplně na h.....


Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost.............ale neřekli která
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 02 bře 2007 10:25

Andy: souhlas
Navíc jsme už přeci jen trochu OT. Na toto téma už se zde diskutovalo mnohokrát.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 bře 2007 10:27

Na experta si snad nehraju a nechci.
A pokud jde o situaci: ,,Buď já nebo on" tak je volba jasná.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:53, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 02 bře 2007 10:30

epetr2008 píše:
Hm... nemusíš mě hned urážet.
Na experta si snad nehraju.
Sorry, špatně jsem si prohlíd nick...už jsem to opravil :)
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 02 bře 2007 10:33

epetr2008 píše:
Jen člověk s odpovědností jakou přináší nošení zbraně, by měl vždycky říkat:Dvakrát měř a jednou řež.

A né sem psát věci typu: Jsem rozhodnutej to do něj naprat.....

Přeberte si to...
Na dvojí měření už právě nemusí být čas.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 bře 2007 10:35

To máš bohužel pravdu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 bře 2007 11:11

Necitujte prizpevky kdyz to neni nutne!
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: hehe

Příspěvek od Slim Jim » 02 bře 2007 11:35

epetr2008 píše: A co když ten člověk budu já a zastřelím tě svojí legálně drženou zbraní v nutné obraně, protože na mě namíříš kvér jen k vůli tomu že jsi měl blbej den? Co na to pak tvoje rodina?
Dejme tomu, že na mě někdo namíří kvér, a přitom mě nebude chtít ohrozit. Dejme tomu. ALE JAK JÁ MÁM VĚDĚT, ŽE MĚ NECHCE OHROZIT? Copak já mu do tý makovice vidím? Jakmile dojde na tahání zbraní, tak z hlediska tvého přežití končí všechna sranda (a je jedno, jestli to bude pistole, nůž nebo pivní flaška; prostě jakákoli zbraň- čili "předmět, jenž může útok učinit důraznějším").
Pochopitelně se nebavím o situaci, kdy mi kamarád bude vyprávět "A pak jsem ji takhle vytasil...", hned mi to tasení předvede a omylem na mě namíří. Takového troubu ovšem maximálně okřiknu.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 bře 2007 11:54

2 Slim Jim: nepoznáš....navíc ani nevíš jestli má zbraň ostrou, znehodnocenou a nebo plynovou se kterou tě chtěl jen zastrašit.....

Je jasné, že takovej mačo si o to jen koleduje.
jenže....
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:52, celkem upraveno 1 x.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 bře 2007 12:06

Co to uzavřít s tím, že:
- i kulka z varovného výstřelu může někoho zabít
- varovný výstřel by MĚL ve většině situací padnout, neb zbraně pro civilní použití mají být odstrašující prostředek a né útočný prostředek (to bychom měli automaty)
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 02 bře 2007 12:21

Pouze hájím fakt, že varovný výstřel by měl vždycky padnout a zásadu opatrnosti a odpovědnosti za svoje činny.
Neprajem ti to , ale ak budeš mať tú smolu a dostaneš sa do takej situácii v ktorej budeš musieť použiť zbraň (napr.: proti beziacemu útočníkovi zo sekerou v ruke) tak nam potom prosím ťa zreferuj ako si "dopadol" s varovným vystrelom :wink: Zásadu opatrnosti a zodpovednosti za svoje činny si "spečatil" tým že máš ZP (ak máš) a si svojprávný (čo je jedna z podmienok na ZP - teda aspoň na Slovensku :) )
navíc ani nevíš jestli má zbraň ostrou, znehodnocenou...
To mi v danej chvíli bude jedno (a z pohľadu zákona tiež). Ty so ho môžeš opýtať, potom varovný výstrel a až potom vôbec premýšlať nad streľbou: najprv slepý, potom plastový, zasa plastový a ak bude pokračovať v útoku tak nestrieľať lebo si to budeš vyčítať do konca zivota - sa nedaj vysmiať 8)
Zasa chce byť voľakto papežskejší ako pápež.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 02 bře 2007 12:24

Odstrašující prostředek můžou být pouťové "upírské zuby", kterými udělám na grázla bububu. Zbraň je prostředek OBRANNÝ.
Tu větu o útočném prostředku radši smaž, než se toho chytne podobný exot jako Ty.
Neber to jako urážku, ale tyhle typy pacifistů, kteří by nejradši dali grázlům ještě pět nebo šest šancí než jim dojde, že je skutečně chce zabít, bych poslal na vyšetření.
Howhg.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 02 bře 2007 12:37

epetr2008 píše: Každý kdo nosí zbraň, by měl být rozhodnutý se pokusit(pokud to půjde) vymyslet nejprve jiné řešení, než to do nějakého mača napumpovat - byť by byl v právu a i kdyby ho takové řešení mělo nějak poškodit.
Každý kdo nosí zbraň, by měl být rozhodnutý se pokusit(pokud to půjde) vymyslet nejprve jiné řešení, než to do nějakého mača napumpovat - byť by byl v právu a i kdyby ho takové řešení mělo stát kudlu v žebrech

To jsi chtěl říct?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 bře 2007 12:49

No a víš že nechtěl? :D
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 02 bře 2007 13:02

No hele, lítaš z jedný strany na druhou :)
Srovnáváš kradení míchačky s obranou holého života. NIKDO tu nebude střílet po "zlodějíčkovi" autorádií. Ano, tady se můžem bavit o tom, že ho dohoním (možná :) a dáme si pár přes držku, ale na tasení pisotle to rozhodně není.
Když ale na zlodějíčka houknu zpoza rohu a on na mě vybalí 30ti centimetrový žabikuch, je situace jiná, že ano?
Odpovědět