Rizika varovneho vystrelu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 01 bře 2007 19:00

Kubajzz píše:22J - to je jak kdybych to olovo vystřelil z praku.
Nevím, zda-li jste někdy stříleli z pořádnýho praku, ale mám s tím takový zkušenosti, že když s ním vystřelím třeba tu 9 mm střelu, tak pokud dobře zasáhnu lebku, tak to může klidně zabít (nemyslím jen oko). No a s těma 22J...Vemte si např. obyč. vzduchovku a její max. 16J. Jako nechtěl bych tím dostat zvrchu do hlavy...
Taky jsem slyšel, že někde ve fabrice někomu spadla málá matička na hlavu (když moc,tak desítky metrů) a dotyčný za nějakou dobu v nemocnici zemřel. A tohle je nesrovnatelný případ...
Tak nevim.


Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

a

Příspěvek od Kubo 630 » 01 bře 2007 19:20

Iba na okraj. Stryko strelil lisku a nemohol s nou robit tak som ju lupil ja doma a ked bola zlupena tak som urobil maly test. Vzal som Hatsana(.177) a si z metra vystrelil na hlavu. Lisciu lebku som prestrelil s rezervou. Z jednej strany priestrel z druhej prasknuta. Viem ze 4,5mm oproti deviatke ovel mensia plocha, a ovela tensia lebka oproti ludskej, no aj tak si myslim ze tych 22 J je dost na to aby to lebku prasklo, v horsom pripade prenikla az k mozgu. Na preniknutie projektilu raze .22 do oka je potrebnych 1,5J. Nehovorim o pravdepodobnosti, viem ze je velmi mala, ale je. Hovorim iba z ciste praktickeho hladiska o tom ze ak by nahodou, tak potom....
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
epetr2008

Fyzika

Příspěvek od epetr2008 » 01 bře 2007 20:23

:D haha...některý lidi tu dávají matičce fyzice pěkně naprdel :D

A) pro lidi, co se ohánějí zákonem o zachování energie :D tak prosím vraťte vysvědčení ze základní školy

B) ano, padající kulka může někoho zabít.
Někdo dostane facku a umře, s tím nic neuděláte.

C) to musíte mít v komoře/první náboj ostrýho lungera? Zbraň vám na hazlíku spadne na úderník a ustřelí Vám bimbase :lol: První nebo do komory dávejte slepej - jednak se tím líp dokazuje že jste střílel varovnej výstřel a jednak se nebudete muset rozhlížet co je nad Váma....co třeba: kam střílet varovnej výstřel v garáži žejo :D založte si nové fórum :D

D) Co použít takové ty plastové projektily? Alespoň první 2 náboje?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2007 20:34

Nenapadá mě co bys měl vrátit ty, ale můžu tě ujistit, že když dáš do pistole (ne revolveru) první náboj slepej, tak pistole nebude fungovat, ostrá zbraň se slepýma neplní samonabíjecí funkci.
S plastovejma projektilama to možná bude lepší, ale taky nejsou nijak moc spolehlivý.

Když už nosím ostrou zbraň, tak první MUSÍ být ten ostrej Luger, jinak to vše jaksi postrádá smysl. Než vymejšlet takový kokotiny, tak je lepší použít nějakej jinej obranej prostředek....
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 bře 2007 20:44

Alfonss píše:Nenapadá mě co bys měl vrátit ty, ale můžu tě ujistit, že když dáš do pistole (ne revolveru) první náboj slepej, tak pistole nebude fungovat, ostrá zbraň se slepýma neplní samonabíjecí funkci.
S plastovejma projektilama to možná bude lepší, ale taky nejsou nijak moc spolehlivý.

Když už nosím ostrou zbraň, tak první MUSÍ být ten ostrej Luger, jinak to vše jaksi postrádá smysl. Než vymejšlet takový kokotiny, tak je lepší použít nějakej jinej obranej prostředek....
Já samozřejmě vím, že se slepý náboj nemá dost energie aby pistole ,,řádně" fungovala.
Ale pokud máš revolver, tak tě tenhle problém netrápí.

O spolehlivosti plastovejch projektilů bych se ale hádal.
Možná jsi potkal nějaké levné potvory.

Mimochodem i ty plastové potvory prolítnou kabátem a mohou poranit i plíci, takže pokud jsi v takovém ohrožení, že na varovné výstřely není čas, tak plasťáky tě nějak významně neznevýhodněj.

Navíc, za současné právní situace si myslím, že i když se budeš bránit doma proti sebevětšímu magorovi, tak je lepší ho ,,zpacifikovat" plastem, než ho zabít.
epetr2008

2 Alfonss

Příspěvek od epetr2008 » 01 bře 2007 21:01

2 Alfonss: víš, já nerozumím tomu, proč někdo používá jako první a nebo přímo nosí nejlépe v komoře ostré náboje.

Napadení psem (několikrát), Obranu osoby blízké(PČR dorazili za 20min) a jednou mě několik Indočechů přepadlo k vůli cca 500,- korun(nemocnice 6měs). Ale žádná z těch situací by se nejspíš nevyřešila střelbou do těch lidí.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 10 dub 2007 01:55, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2007 21:02

epetr2008 píše:Navíc, za současné právní situace si myslím, že i když se budeš bránit doma proti sebevětšímu magorovi, tak je lepší ho ,,zpacifikovat" plastem, než ho zabít.
To s Tebou nesouhlasím, myslím že doma je lepší útočníka zlikvidovat, aby si nemohl k soudu dotáhnout falešný svědky. A když už se ti někdo vloupá do baráku, tak je to gauner a určitě je toho schopnej......

Co se týče revolveru a slepých nábojů......toho bych se bál,při každodenní rutině náhodou pootočíš válec do špatné polohy a budeš mít připraven náboj který zrovna nepotřebuješ.....

Ale je to věc každýho co tahá, já osobně tahám buď plný šuple lugerů, nebo plnej buben 357ček. Žádný nesmrtící, nebo akustický náboje dle mýho názoru nemají v ostré zbrani co dělat.....
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 bře 2007 21:06

Souhlasím s tebou, že mnohem lepší je těmto situacím předcházet. Alespoň já se to tak snažím dělat. Pistoli nosím nabitou, ale rozhodně se netřepu na to abych ji mohl použít. Ale když budu muset, tak jsem přesvědčen že ji použiju. Lepší být za katrem než mrtvej.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 bře 2007 21:11

Alfonss píše:Souhlasím s tebou, že mnohem lepší je těmto situacím předcházet. Alespoň já se to tak snažím dělat. Pistoli nosím nabitou, ale rozhodně se netřepu na to abych ji mohl použít. Ale když budu muset, tak jsem přesvědčen že ji použiju. Lepší být za katrem než mrtvej.
Za vraždu tak 6 let, takže za 3 jsi venku.
Ale 3 roky může znamenat třeba přijít o hypotéku, rodinu.....
A už si jen tak nezastřílíš. A ten flastr už ti taky jen tak nikdo neodpáře.

Souhlasím s tebou, že plastové náboje už z principu nejsou tak spolehlivé.
Ale trvám na tom, že je lepší útočníka nejprve poškádlit plastem a až pak olovem. Už jen k vůli tvému svědomí, že jsi mu dal šanci a nejsi sprostý vrah.

V žádným případě nechci říct že jen já musím mít pravdu.
Jen chci říct, že v případě použití zbraně NIKDO nevyhrává.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 01 bře 2007 21:50

epetr:
Neberu ti tvou zkusenost. Vim, ze v tehle zemi je mozne lecos. Nicmene kdyz ti vleze manik ve 4 rano do bytu a napadne tebe a tvoji rodinu a nasledne zustane zivy .... je neco spatne.

Paklize te ohrozoval na zivote a rodinu tez, je to prave ta situace, pro kterou vetsina z nas vlastni/nosi zbrane.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 bře 2007 22:05

Andy píše:epetr:
Neberu ti tvou zkusenost. Vim, ze v tehle zemi je mozne lecos. Nicmene kdyz ti vleze manik ve 4 rano do bytu a napadne tebe a tvoji rodinu a nasledne zustane zivy .... je neco spatne.

Paklize te ohrozoval na zivote a rodinu tez, je to prave ta situace, pro kterou vetsina z nas vlastni/nosi zbrane.
Já s tebou souhlasím.
Jenže to, že my se na tom shodnem neznamená, že to může připadat v pořádku i státnímu zástupci.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 01 bře 2007 22:08

podle mně je to celé blbost, spousta lidí kolem vás jen tak projde, když už na vás někdo skočí a dá vám přes hubu, nebo nůž na krk, tak těžko stihnete vytáhnout pistol, natož střílet do vzduchu (jedine jako v tom předešlém případě, že vám někdo leze do baráku a máte čas než vykopne dveře)
mávat pistolí a střílet do vzduchu, to si akorát tak koledujete o to, že ten druhej taky vytáhne pistol a bude střílet přímo (v případě, že už na vás pistol vytáhl, tak je to sebevražda) slyšel jsem dobře míněné rady, střílet vždy dvakrát, aby svědkové slyšeli "varovný výstřel" , který to byl, už budou těžko dosvědčovat, když to přímo nevyděli... :-) a hlavně nestřílet do nohy, to je pak tvrzení proti tvrzení a spousta problémů, když se trefíte "dobře" tak platí jen vaše verze...
A hlavně platí, vyhýbat se rizikovým situacím a nestřílet po lidech, že se na vás blbě dívaji , když se nemusí použít pistol, tak je to vždycky lepší...
(lepší mít a nikdy nepoužít, než nemít a potřebovat)
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 01 bře 2007 22:18

2 Andy a další "ostří hoši":
Souhlasím s epetrem, že je sakra o dršťku zcela oprávněně někoho zbavit života. Ne pro něj a rozhodně ne proto, že budete popotahováni - ale pro vás. :roll:
Teď a u klávesnice je každej silnej a statečnej, ke fšemu vodhodlanej....
Pak padne rána a přes všechny silný řeči, přes to, že vás soud osvobodil atd., budete ten okamžik celý život nosit v sobě!
Vůbec nezávidím tomu, kdo takto oprávněně a "s výsledkem" použije zbraň!
Celej život jsem střílel jen do papíru a modlím se, abych s tím taky umřel a netrápil se výčitkami svědomí. Přecejen nežijeme v Arizoně na konci 19. století a na mrtvoly jsme ve svém nitru poněkud alergičtí! :o
A myslete si o mně co chcete! :D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 01 bře 2007 22:31

"Muž, který nikoho nezabil, je panic." (Promovaný psycholog Mgr. Kudláková) :D
Nikdy neházej flintu do žita.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 bře 2007 22:33

Voris píše:"Muž, který nikoho nezabil, je panic." (Promovaný psycholog Mgr. Kudláková) :D
Hele a když někoho unudím k smrti, bude to taky platit :lol: ?
mmmm vím co řekneš..... řekneš:"Nosí pane náměstku, nosí" :D
Odpovědět