Revolery Alfa, Kora

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od reaktor » 06 kvě 2010 21:20

Tak zrovna ruger nevím, ale tu Alfu chápeš správně. Například smith má na revolverech ráže .500 magnum přední uzamčení řešený ocelovou kuličkou zapadající do důlku, tím se minimalizuje vybočení válce při výstřelu. Alfa to má řešený tím že má na vyhazovací tyčce kužel který zapadá do rámu a tím je vybočení válce při střelbě znemožněno. Jak to mají ostatní firmy to nevím, taky záleží na určitým modelu. Taurus má na větších rážích taky přední uzamčení, ale není tak efektivní jako u Alfy.


Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od brezvi » 06 kvě 2010 21:22

Díky :wink:
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od reaktor » 06 kvě 2010 21:27

Ze stránek Alfa-Proj:
ALFA Steel má však v sobě mnoho originálních konstrukčních a technologických inovací. Šestikomorový výklopný válec je uzamčen vpředu i vzadu.Vzadu konvenčně osovým čepem, vpředu však kuželovou plochou vytvořenou přímo na obvodu tyčky vyhazovače v blízkosti výklopné konzoly. Tyčka touto plochou po zaklopení konzoly zapadne do svého vybrání těsně pod hlaveň, do přední vertikální úpony rámu. Uzamčení je tak provedeno v místě, kde dochází v okamžiku nárazu střely na přechodový kužel hlavně k největšímu přenosu rázu na konzolu s válcem.Tímto způsobem je přenos rázů na konzolu podstatně snížen.Také přenos rázů z válce do rámu ve směru osy hlavně je originálně vyřešen.

Válec při výstřelu vlivem působení tlaku (spolu se stranovým rázem) udeří směrem vpřed a úder přenáší do rámu přední plocha konzoly, která lícuje s rámem. Tato plocha konzoly je u revolverů ALFA nezvykle rozměrná (řešení podobné revolverům Weihrauch) a úder se tak neprojevuje zatloukáním konzoly do rámu.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od PaF » 07 kvě 2010 13:49

PaF píše:Mam moznost nechat udelat na zakazku 2" revolver Alfa Proj v 9mm Luger na klipy. Kratky valec, takze hlaven je asi o 9 mm delsi nez 2". Snad uz se svetlovodnou mouchou, anatomickym gripem a specialne ladenou spousti. Cena cca 11k. Zaloha nutna predem. Pokud mate nekdo zajem, poslete SZ. Potrebuju jeste 2 zajemce. Zakazce bude venovana patricna pozornost :D
POVRCHOVA UPRAVA ČERNĚNIM. Zajemci se mohou ozvat, nutny jeste min. 1. Potvrzeno, ze zakazka bude zadana ihned do vyroby. Zadne cekani :lol:
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od PaF » 08 kvě 2010 20:03

Tak jsme komplet. Jestli nekdo chce vyuzit sance, ozvete se hned. V tydnu pujdu do Alfy domluvit zakazku a do prazdnin snad budeme vedet, jak to fachci :lol:
drhusak
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2010 22:09
Bydliště: Varnsdorf

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od drhusak » 03 čer 2010 20:25

Zdravím, jsem začátečník a potřeboval bych doporučit revolver na střelbu na střelnici a případně i na ochranu. Rozhoduji se mezi Alfa 9mm Luger krátký nebo dlouhý válec - co je praktičtější? Dále klasická 38. Díky za radu. Střílím tak max. 100 - 150 ran za měsíc.Díky
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Joezbrna » 03 čer 2010 20:30

Ráže Luger je dobrá v tom, že je levná. Pokud nepřebíjíš, tak to oceníš.
Krátký válec znamená, že střela neletí tak daleko nábojovou komorou k začátku hlavně, neztratí směr, nedeformuje se tolik, a zbraň je pak přesnější; akorát to prázdný vokno v rámu vypadá srandovně. Kdo má zbraň na střílení, používá krátký válec, kdo na parádu, používá dlouhý.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od PatrikV » 03 čer 2010 21:01

Joezbrna píše:Kdo má zbraň na střílení, používá krátký válec, kdo na parádu, používá dlouhý.
Náboj .38 spec je dlouhý takže v jeho případě krátký válec nejde použít a není to v tomto případě o parádě.
drhusak
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2010 22:09
Bydliště: Varnsdorf

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od drhusak » 03 čer 2010 21:35

Právě že nepřebíjím,tak mě spíš zaujal krátkej válec jen to okno co tam je je takový nezvyk ale je fakt že jde asi o zvyk. jinak zatím dík
drhusak
Příspěvky: 6
Registrován: 30 kvě 2010 22:09
Bydliště: Varnsdorf

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od drhusak » 04 čer 2010 17:41

Ještě jsem se chtěl zeptat nebot někteří mě rozmlouvaj tento revolver,že alfa není nic moc, ale měl sem možnost ji vidět a hned mi padla do oka a tato diskuze mě v tom jen utvrdila. Proto se chci zeptat těch co jí maj jestli i po určité době jsou spokojeni.Díky
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Joezbrna » 04 čer 2010 20:14

PatrikV: ano, ale dotaz zněl na Luger a rozdíl mezi krátkym a dlouhym...
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Richard
Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2007 21:46
Bydliště: Zilina-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Richard » 04 čer 2010 20:57

Mám 9 mm s krátkym válcom a nemenil by som ju.... :D
Chytil
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2010 16:03

Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Chytil » 02 srp 2010 16:07

V dlouhém válci střely déle letí (a dosáhnou vyšší rychlosti) než se dostanou do hlavně. Na přesnost to má malý vliv, ale asi se tím sníží životnost hlavně. Delší válec je o něco málo těžší, takže se mírně zvýší odpor spouště v DA. Náboje jsou v dlouhém válci úplně celé skryté (i s klipem), takže je bez použití klipů jen tak nevytáhneš. Jediné výhoda dlouhého válce je klasichý vzhled.

Já osobně mám zbraň na střílení, ne na parádu, takže jsem zvolil krátký válec. Navíc se mi líbí, že vypadá nenormálně.
koutlosh
Příspěvky: 40
Registrován: 15 dub 2010 09:01

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od koutlosh » 03 srp 2010 12:32

PaF píše:
PaF píše:Mam moznost nechat udelat na zakazku 2" revolver Alfa Proj v 9mm Luger na klipy. Kratky valec, takze hlaven je asi o 9 mm delsi nez 2". Snad uz se svetlovodnou mouchou, anatomickym gripem a specialne ladenou spousti. Cena cca 11k. Zaloha nutna predem. Pokud mate nekdo zajem, poslete SZ. Potrebuju jeste 2 zajemce. Zakazce bude venovana patricna pozornost :D
POVRCHOVA UPRAVA ČERNĚNIM. Zajemci se mohou ozvat, nutny jeste min. 1. Potvrzeno, ze zakazka bude zadana ihned do vyroby. Zadne cekani :lol:


Už je máte? Nebyla by fotka? Prosím prosím smutně koukám :D
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od 4mike » 04 srp 2010 08:09

Odpovědět