Revolery Alfa, Kora

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 lis 2005 06:01

Já mám s Alfami dobrou zkušenost, i když jen s revolvery z řady Steel (tedy pro neangličtináře - z oceli). Za tu cenu (kterou stojí za to si připlatit) je to bezva zbraň, dobře časující a zamykající. Jistě - proti S&W je horší, ale třeba proti Rossinám je podle mne lepší.

Záleží na co tu zbraň chcete. Ná občasné zastřílení pro radost a začátečnickou terčovou (IPSC) střelbu je dobrá až moc.

Já osobně bych do revolvery z komise nešel. Tak leda z druhé ruky s možností vyzkoušet na střelnici se střelivem, které znám. S použitou zbraní kupujete problémy jiných lidí....


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
nespavec

Re:Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od nespavec » 10 lis 2005 14:06

Zaznělo tady,že do toho,co se s revolverem dělo dřív nikdo nevidí a je tedy riskantní kupovat ho v komisi.Asi jsem na to měl hned reagovat.Revolver je sice poměrně složitější mechanismus než pistole,ale jeho funkci je mnohem jednodušší vyzkoušet už v krámě,v ruce a bez střelnice.Problémy v chodu mechanismu se při tom projeví okamžitě.Co se týče přístupu předchozího majitele,ten taky poznáte okamžitě,jen co si revolver pečlivě prohlédnete.Je do něj prostě dobře vidět.Podívat se do hlavně zvládne každý.To co je ukryto pod deskou mechanismu,se zase projeví nesprávnou funkcí při manuální zkoušce,takže tady koupení zajíce v pytli taky nehrozí.Ano,pokud nevím o zbraních nic,kromě toho,že taky nějakou chci,musím si ssebou vzít kamaráda,co tomu rozumí.Na vychvalování od prodavače v některých případech nelze dát,laik by mohl naletět.Ale šejdíři se většinou brzy profláknou,takže nejdřív ze všeho je třeba sbírat informace.O čemkoli na světě je možno uvést nejméně dvě naprosto protichůdná tvrzení,ale dostatek zkušeností a zdravý rozum je nejlepším vodítkem.
Ještě by bylo dobré připomenout,že naprosto stejná opatrnost je nutná i při kupování úplně nové zbraně.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 lis 2005 14:57

Dobrá, možná by stále napsat v bodech, co je dobré vyzkoušet. Lidé od počítačů tomu říkají, myslím, HowTo. Šlo by to?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re:Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od Slim Jim » 10 lis 2005 15:09

nespavec píše:...Ještě by bylo dobré připomenout,že naprosto stejná opatrnost je nutná i při kupování úplně nové zbraně.
To je fakt, zvlášť v dnešní době, kdy některé zbrojovky produkujou systémem "co kus, to originál". Ale u bazarových zbraní je to ještě daleko výraznější. Koupit dobrý secondhand, na to člověk musí mít fakt štěstí (a někdy se to vážně povede, ale bohužel skutečně jen NĚKDY), anebo musí být skutečně odborník. Já bych jen sám sobě v tomhle směru nevěřil a vždycky si vzal někoho na pomoc (já osobně mám obrovskou kliku, že jeden kamarád je profík nejtěžšího kalibru, takže mu v tomhle lze vážně věřit). Jinak do jakékoli bazarovky bych šel jedině tehdy, když by mi prodávající poskytl možnost skutečně důkladné zkoušky (ideální je, kdfyž mi ji na týden půjčí domů nebo na střelnici), anebo kdyby to byla vážně výhodná koupě (třeba prakticky dokonalá CZ 75, kterou koupil jeden tátův známý za 2500 (!!!!!)), nebo kdyby prostě nebyla možnost koupě nové zbraně (třeba W P38).
Předpokládám, že většina lidí jde do bazarovky proto, že je to finančně výhodné, a nic proti tomu říct nemůžu a nechci, ale musí se na to bohužel skutečně dát pozor, což je tak náročné, že to někdy všechny výhody převáží :cry: ...
nespavec

Re:Revolery Alfa, Kora

Příspěvek od nespavec » 10 lis 2005 17:41

Hlaveň:stav ústí(otlučené laickým čištěním,naražené a otřep jde do vývrtu),stav vývrtu-pohled(vydutí,opotřebení hran polí),náběžný kužel+stav hran a plochy zadního konce hlavně(výkonnější ráže opalují),jestli je muška na 12 hodinách,mezera mezi hlavní a válcem(při válci tlačeném dozadu)
Rám:jakákoli deformace(pohled podél všech hran),kontrola mezních poloh vyklápěcí rampy s osou válce(omačkané narážením),vyjímá-li se krycí deska mechanismu-vrypy kolem ní,omleté drážky šroubů,zápalník v rámu-jeho usazení(stopy demontáže),funkce-vyleze dost?nevyleze moc?nevázne?
Válec:přední čelo-hrany komor(deformace),pohled podél stěn(vydutí),komory(leštění,škrábance),funkce vytahovače-nevázne?(ohnutí,nečistoty),vůle všemi směry-axiální(velká-válec naráží do rámu-otisk otáčecí rohatky),otočně-lze pohnout válcem při stisknuté spoušti a dopadlém kohoutu,příčně-volné uzamčení válce(vpředu,vzadu)
Mechanismus:spouštění naprázdno-laik cvaká,nervózní prodavač křičí:hlavně mi s tim necvakejte,střelec se vybaví sadou školních nábojů a prodejce je klidný;chod spouště v obou režimech,při otáčení válce ho zlehka brzdit rukou(odhalí to nedůsledné dotočení -eliminuje setrvačnost),natažený kohout zkusit lehce zatlačit dopředu(jistota správného sklonu plošky ozubu),při prázdném válci pohled ze strany na zápalník po dopadu spuštěného kohoutu(funguje destička přenášející úder kohoutu na zápalník při stisku spouště?-pojistka),projít i víckrát všechny komory(nepravidelná rohatka),sledovat drhnutí a ošoupání viditelných styčných ploch(kohout-rám)
Prostě si to celé prohlédnout,každá činnost zanechá svoje stopy.Ani to nemusí trvat moc dlouho,vidíte to vlastně všechno najednou.
Jestli jsem něco zapoměl,což je pravděpodobné,klidně mě doplňujte.Vynechal jsem snad jen kosmetické věci.
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 01 zář 2008 17:21

Kamos ma kora revolver flobert a je to pekne udelany...holka jsem nedrzel v ruce,ale treba i malorazka kora je v cajku...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 zář 2008 17:23

flobertku od kory jsem měl taky a pokud tomu říkáš pěkně udělaný, tak jsi asi ještě neviděl slušně vyrobenou zbraň..... Zvenčí vypadá hezky, užitný vlastnosti jsou už horší....
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 01 zář 2008 17:52

Ta flobertka střílí, drží, funguje...jestli je už někde něco nekvalitního,tak to fakt nevidím...na první pohled
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 zář 2008 18:07

mě taky držela, střílela a fungovala. Ale spoušťák byl odfláknutej a byla nepřesná...
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 01 zář 2008 19:00

No tak presnost ty floberty :) to je vec druha...s ni netrefim ani na tri metry lahev.Njn...za ty prachy ale...hlavne ty komise...
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 02 zář 2008 11:10

revolvery Kora a Alfa jsou dobré revolvery.Nikdo o nich nikdy neřekl nic zlého.Vychází z vyzkoušené konstrukce SW a dělají je rutinovaní (a taky konzervativní )puškaři.
Co se mi na nich líbí méně je,že jsou to robustní zbraně,které jsou dost velké na to aby je někdo ukryté pohodlně nosil.
...taky se mi moc nelíbí,že je to klon SW,měli by se aspoň pokusit přijít s nějakou novou vlastní konstrukcí.Mají na to lidi,kapacity i prostředky,tak by mohli tu zbraň třeba zmenšit.Tím nemyslím zkrátit,ale odstranit z ní vše přebytečné,mohli by udělat oteviratelnou zámkovou desku,nebo přijít s modelem konkurujícím NAA minirevolverům...
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Smazaný uživatel 3736

Alfa 441

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 02 zář 2008 13:46

Ja som mal Alfu 441 na 4mm floberty. Veľmi pekná, kvalitná a aj prepracovaná. Keď som sa jej nasýtil, tak som ju predal. Teraz sa po rokoch chytám za hlavu akú sprostosť som urobil. :roll: Taká to bola pekná "hračka".
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 zář 2008 14:11

S Alfami (tedy s ocelovou verzí) mám dobré zkušenosti. Slyšel jsem sice na ně trošku nadávat, ale já na ně nedám dopustit. Za tu cenu, jsou opravdu bezva.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 02 zář 2008 23:10

Nu alfa...ale co holek revolvery?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 03 zář 2008 07:02

kokoweet píše:Nu alfa...ale co holek revolvery?
Alfa Steel je název pro revolvery s ocelovým rámem vyráběné firmou AlfaProj. Holek je obchodní název pro revolvery vyráběné tou samou firmou. Rozdíl je v materiálu rámu (zinková slitina). Hlavěň, válec a některé drobné díly jsou ocelové.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět