Reklamace zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Reklamace zbraně

Příspěvek od Radgost » 29 bře 2010 09:08

Budu reklamovat nově zakoupenou zbraň.
Máte s tím někdo zkušenosti - jakým způsobem postupovat, abych se neprohřešil proti zákonu?
Zda stačí sepsat reklamační smlouvu - co má obsahovat?
Zda odevzdání zbraně prodejci hlásit PČR - jaká je s tím případná administrativa.


Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Art » 29 bře 2010 09:48

jak je zbraň stará a co budeš reklamovat ?
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Radgost » 29 bře 2010 09:55

Zbraň není ani rok stará a vyskytují se na ni 2 závady, které zapřičiňující že, po předchozím výstřelu a přebití novým nábojem nelze vystřelit.

Ale to je myslím celkem jedno proč to reklamuji - co a zda jde o oprávněnou reklamaci.
Jedná se mi o "papírování" kolem.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od selag » 29 bře 2010 11:31

Reklamace probíhá normálním způsobem. Prodejce sepíše reklamační protokol a převzetí zbraně k reklamačnímu řízení a má na to 30 dnů. V průběhu této doby nikomu nic nehlásíš. Papírování by nastalo, pokud by si po 30 dnech trval na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz, nebo prodávající řešil tvou reklamaci výměnou zbraně.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Radgost » 29 bře 2010 11:38

Předpokládám, že průkaz zbraně si ponechávám.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od selag » 29 bře 2010 11:40

Tak pokud si dobře vzpomínám, tak po mně chtěl prodejce i průkaz zbraně. Ale už si nejsem jistý. Nejlepší by bylo přeptat se na PČR.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Radgost » 29 bře 2010 12:55

Vyřešeno.

Prodejce s vámi sepíše reklamační protokol ve kterém jsou uvedeny jeho a vaše iniciály, včetně čísla ZP.
PZ si prodejce ponechává společně se zbraní.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Art » 30 bře 2010 09:27

bylo mi řečeno ,že si prodejce nechává jen kopii PZ,ale asi je to všude jiné
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Radgost » 30 bře 2010 09:53

No když jsem před tím vtrhl na místní oddělení PČR a ptal se co mám dle zákona dělat, tak taky nedokázali jednoznačně odpovědět a bzučeli si jen něco pod fousy.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Joezbrna » 30 bře 2010 11:44

IMHO PZ je TVŮJ doklad, kterým prokazuješ, že jsi oprávněným držitelem oné zbraně. Pokud jej prodejce chce, asi bych se s ním nehádal, ale chtěl bych od něj mít písemně, že PZ převzal.

Jinak, imho přesně jak píše Selag: do vyřešení reklamace je zbraň TVÝM vlastnictvím, ty ji jen přenecháváš (na posouzení, opravu atd.) obchodníku s licencí, tedy žádné papírování. Až pokud dojde k změně vlastnického vztahu (odstoupení od kupní smlouvy nebo výměna za jiný kus), papíruje se to jako každá jiná změna vlastnického vztahu, tj. změnu hlásit na předepsaném formuláři (šedivý) do 10 prc. dnů od okamžiku, kdy nastala, nemýlím-li se.

Je dobré nechat policistům nějakou kopii dokumentu, z níž vyplývá, že již nejsi vlastníkem té zbraně (pokud to je v reklamačním protokolu po vyřešení reklamace, nebo nějaký předávací protokol po skončení tohoto procesu). Veškeré originály jsou ale Tvé.

Na akademickou debatu je, zda potřebuješ "Povolení k nabytí ... " na další zbraň při řešení reklamace výměnou. Na jedno povolení můžeš pořídit jen jednu zbraň, ale Ty už pořizuješ druhou (z titulu svého nároku vyplývajícího ze záruky)... Raději bych se řídil výkladem místně příslušného policisty, a kolky následně vyúčtoval prodejci (nezbytné náklady spojené s reklamací) :wink:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Radgost » 30 bře 2010 11:52

Ano, potvrzení o převzetí PZ je na uvedeno v reklamačním protokolu.

Co se týče výměny zbraně kus za kus, je to dle vyjádření PČR (taky se ale občas stává, co oddělení to jiný názor) jednoznačně na nové povolení k nabytí zbraně + novou žádost o registraci a vydání PZ, protože se jedná o jiné ser. číslo zbraně.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od PatrikV » 30 bře 2010 20:11

Průkaz zbraně cestuje (témeř) vždy se zbraní. Převzetí PZ by mělo být vyznačeno na potvrzení.
Uživatelský avatar
Butch Cassidy
Příspěvky: 42
Registrován: 02 zář 2010 15:50
Bydliště: Praha

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Butch Cassidy » 03 dub 2011 12:57

ahoj bohužel budu muset brzo tuhle otázku taky řešit, chci se zeptat: pokud dojde na výměnu zbraně za jinou, kdo mi zaplatí těch 100 kč za novou nákupku? a nechci slyšet že nikdo! :mrgreen:
Já bych si na takovou věc koupil brovnink. Vypadá to jako hračka, ale můžete s tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Joezbrna » 03 dub 2011 13:30

Jako správní poplatek to zaplatíš Ty, samozřejmě.
Pak to můžeš požadovat po prodejci zbraně jako náhradu škody (nutný výdaj spojený s reklamací, podobně jako telefonáty, cestu, ztrátu času apod.).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Gorgon
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2015 08:33

Re: Reklamace zbraně

Příspěvek od Gorgon » 20 srp 2015 07:30

Omlouvám se že oživuju tak dlouho mrtvé téma, ale přijde mi to lepší než zakládat nové s totožným názvem:

Prosímvás pánové, pokud by došlo k reklamaci ČeZety, obchodník to stejně bude posílat do Uherského Brodu výrobci. Je tedy nutné o reklamaci požádat u stejného prodejce u kterého jsem ji zakoupil? Přijde mi to skoro jedno pokud on je pouze "přeposílatel".

Na druhou stranu chápu že jiný obchodník se zbraněmi mě se starostmi navíc může poslat někam, i když by to mohl za drobný peníz pro mne udělat - nebo nemohl?

Děkuji
Odpovědět