Reklamace puskohledu CZUB

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Reklamace puškohledu CZUB

Příspěvek od Silencer » 27 lis 2006 15:34

Tak přátelé, právě jsem se vrátil z podnikové prodejny CZUB :) Jelikož jsem asi na srazu moc střílel se svojí S631 tak se mi nějak rozsypal puškohled. Prostě nešel nastřelit a když se to povedlo, tak nástřel měl životnost tak 10 ran. Byl to "oblíbený" 3-9*20 za 850,- přímo od CZUB. Faktem je, že tyhle puškohledy se vyrábí všechny dojednoho v nějaký fabrice v Číně a firmy si na to pak tisknou svoje značky (mě už to nesmí do domu, natož na pušku. Možná by to mohli dávat jako reklamní předměty. Koukat se s tím celkem dá, ale střílet už ne.... I když... (viz můj nástřel OS..)).
Poté co jsem se s tím vyvztekal jsem doma našel účet (kupován v létě) a zanes jsem jim ho tam s tím, že za to nic nedám. Převzali, dali papír a že zavolají - tak za týden za dva. Nic se nedělo celý měsíc, tak jsem po vypršení 30ti denní lhůty vzal papír a šel jsem. V prodejně mírný rozpaky, prosili o chvíli strpení a tak, ale v poho. Nakonec dorazila nějaká pani, otevřela maníkům pokladnu a jestli se prý nezlobím, že mi dá peníze zpátky, že nemají adekvátní náhradu, že se jim z UB neozvali a tak. Tak jsem nadšen sebral finanční prostředky, prohodil něco o tom, jak je mi líto, že CZUB tiskne svoje logo na takovýhle šunt z Číny (jim je to prý taky hrozně líto, ale nemohou s tím nic dělat :( ) a šel jsem 8)
Záležitost tedy pro mě dopadla náramě dobře a poučení pro příště - na S631 aspoň nějakou pěknou Deltu či Nikko a nejlépe fixní.


LEON

Příspěvek od LEON » 28 lis 2006 09:57

Tak alespon ze te vratili ty penize ne?Porad lepsi holub v hrsti nez vrabec na strese.No a ja stejnak myslim ze tedka kdyz uz mas CZ200 tak na slavku moc nesahnes :D
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 28 lis 2006 10:14

Tak to dopadlo dobre ne? 8) Cekal jsem spis nejake drama. :twisted:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 lis 2006 11:22

Tak tos měl opravdu kliku. Já jsem uvažoval o koupi jistého puškohleduv relaci do 7, který nabízí firma internetovým obchodem a předtím, než jsem se rozhodl, zda koupit, jsem firmě volal, zda důvodem k reklamaci je, když dalekohled nedrží záměrný bod při různém zvětšení nebo když nejde doklikat box test. Bylo mi sděleno, že dalekohled této třídy (přestože se tváří velice profesionálně vč. osvitu Mil-dotu) není určen ke korekci překlikáváním a proto, že by to nebyl důvod k oprávněné reklamaci. Takže tato firma do mého užšího výběru nepostoupila.
Noviz
Příspěvky: 18
Registrován: 23 črc 2006 21:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Noviz » 28 lis 2006 11:42

to harpplayer, a o jakou optiku se konkretne jedna ? jestli to neni teda tajny :-)
(osobne bych tipoval AGS 4-16x56 nebo Detlu titatinium)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 28 lis 2006 12:23

Jo drama to nebylo - spíš laxní přístup - vůbec se tím nezabývali a když jsem přišel tak vyplatily kupní cenu. Pro mě naprosto ideální řešení. Slávku nechám asi bez optiky na 10m vestoje :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 29 lis 2006 08:08

To Noviz: Úmyslně nechci žádnou firmu jmenovat, abych někomu nedělal negativní reklamu. Ale chytrému napověz: Jedná se o dalekohled 4-16x56 s boční korekcí paralaxy a s osvětlenou osnovou Mil-dot. Tubus má průměr 30 mm. Ještě dodám, že Delta Optical to není.

Dost mě zajímá dalekohled Hawke Target 6-24x50. Sice nemá Mil-dot, zato ale velmi tenký haircross se středovou tečkou 1/8 MOA. Paralaxa je stavitelná zpředu, Boční a výšková korekce je bez krytek, ale s výrazným klikem 1/8 MOA. Dalekohled má dle vyjádření prodejce jednodílný tubus a je pravděpodobně z produkce fy. Hawke to nejlepší na trhu. Při informativním pohledu při největším zvětšení se zdá být pohled velmi čistý bez zkreslení nebo rozostření na okrajích. Na flintě jsem ho samozřejmě neměl, ale prodejce tvrdí, že jich už prodal dost, některé zbraně s tímto puškohledem i sám nastřeloval a tvrdí, že záměrný bod drží, box test nezkoušel, ale klikání prý poslouchalo bez mrtvých chodů. V případě, že by se objevila anomálie při překlikávání, je údajně možná výměna. Cena tohoto dalekohledu je těsně pod 5.000,-Kč. Na kulovnici to samozřejmě není, ale na malorážku nebo větrovku by to asi fungovalo dost dobře.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 29 lis 2006 08:12

I´m sorry, ten další odstavec měl být asi v jiném tématu, doufám, že mě za to administrátor nesmázne. Když tak to tam, Andy, prosím přehoď. Sám to neumím, jsou obory, v nichž asi umřu v nevědomosti. V PC technice budu věčná lama.
Noviz
Příspěvky: 18
Registrován: 23 črc 2006 21:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Noviz » 29 lis 2006 14:34

to harpplayer, je mi to jasny :-)
momentalneanonymny
Příspěvky: 40
Registrován: 21 čer 2006 21:15

Příspěvek od momentalneanonymny » 02 pro 2006 20:19

TO harplayer
s tou optikou si ma potesil :? tiez som na to chystal. Takze musim hladat nieco ine. Skoda toho fora o mal. a vzduch.
Odpovědět