Recenzie Predoviek Ardesa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vlada
Příspěvky: 107
Registrován: 04 zář 2013 13:07

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od vlada » 21 říj 2013 16:38

A co ty nerezové hlavně od Ardesy? Máte někdo ponětí, co je to za matroš?


Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od kentan » 21 říj 2013 18:13

jedinej "nerez" co jsem od Ardesy viděl, tak bylo prosté niklované železo.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
mondo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2007 16:13

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od mondo » 21 říj 2013 18:28

Nesom strojar, co je to "proste zelezo" . Je to slengovo nejaka konstrukcna nelegovana ocel? Diky
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od Shindel » 21 říj 2013 21:53

Můj Tracker má naflusáno asi 5500 ran, převážně kulí s flastrem, asi 500 ran byly experimenty s ogivály a minie. Lauf pořád drží a trychtýř nepozoruji. Nabíjení "natvrdo" které tu bylo zmíněno je asi pro zkušenější střelce a sám to nevedu. Párkrát jsem viděl lidi to zkoušet na střelnici a když jsem se zrovna nebál o život, tak jsem se mohl potrhat jak to tam umělci natloukají... O trychtýři u Ardesy jsem slyšel letos v Kutné Hoře při koupi Hawkeny (Pedersoli) také :-D Asi bude lepší brát Ardesu jako zbraň pro začátek, když člověk neví, jestli ho to vůbec chytne. Když si člověk vyhraje s kvérem, střílí dobře i deerhunter (devítky, desítky na 50 m) a stačí navážky do 1,5 g. Kdo ale někdy porovnával Ardesu a Pedersolku, má jasno po čem sáhnout.
vlada
Příspěvky: 107
Registrován: 04 zář 2013 13:07

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od vlada » 21 říj 2013 23:09

No právě, nabízí buď nikl, nebo nerez. Nemyslím, že by celkem seriozní firmy, jako Zbraně Dave nabízely stejný zbraně jednou jako niklovaný, a jindy jako nerezový.
http://www.zbrane-dave.cz/products/in-l ... 0-perkus-/
http://www.zbrane-dave.cz/products/in-l ... 0-perkus-/

Předpokládám, že ty niklovaný jsou stejný, jak černěný, jen povrchovka je jiná, ale ten nerez, to je otázka. Jako nerez může být i pěkný bláto, ale rozhodně bývá houževnatější než normální ocel. Tak by mě zajímalo, jakou to životnost.
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od kersanti » 22 říj 2013 10:25

Nejde o laufy niklované ani nerezové,nýbrž nastříkané vysoce odolným Cerakote.
http://www.cerakoteguncoatings.com/
http://www.cerakoteguncoatings.com/reso ... %20Web.pdf
http://www.youtube.com/user/nictraining
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od kentan » 22 říj 2013 11:37

Shindel píše:. Nabíjení "natvrdo" které tu bylo zmíněno je asi pro zkušenější střelce a sám to nevedu. Párkrát jsem viděl lidi to zkoušet na střelnici a když jsem se zrovna nebál o život, tak jsem se mohl potrhat jak to tam umělci natloukají... .
Netřeba se potrhat, stačí mít jen kouli z měkkého olova příslušného průměru, dobře mazat a používat gumovou paličku. Koule se pak ořízne podobně, jako při natlačení do válce revolveru (jen se zařízne i do drážek), gumová palička ji nezdeformuje a lze ji pak snadno zasunout nabijákem až k prachu. Takto nabitá střela je dokonale vedená v drážkách a při zachovávání stejnosti nabíjecího postupu vykazuje zcela minimální odchylky (teda pokud se nabíjí správné množství prachu, že). Kdo maže mizerně a tvoří se mu na stěně hlavně nápek, si o tomhle nabíjení může nechat jen zdát.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od molegabet » 22 říj 2013 18:43

kentan píše: Z Ardesácký hlavně jsem udělal trychtýř za střeleckou sezonu (nabíjený ogivály a koule natvrdo), dále vhodné pouze pro Rumcajse na bambitku žaludovku. Z Pedersolky a Kunovky střílím 13 let (rovněž ogivály) a žádné změny na ústí nejsou. Kunovka má odstříleno kolem 12000 ran a je schopná stále střílet kila, dá se říct, že je konečně zaleštěno. Jen já na to už tak nevidím...

... Takto nabitá střela je dokonale vedená v drážkách a při zachovávání stejnosti nabíjecího postupu vykazuje zcela minimální odchylky (teda pokud se nabíjí správné množství prachu, že). Kdo maže mizerně a tvoří se mu na stěně hlavně nápek, si o tomhle nabíjení může nechat jen zdát...
Díky za odpověď. :)

Rozumím tomu tedy správně, že se Tvé špatné zkušenosti s hlavněmi fy Ardesa týkají tzv. "vojenského nabíjení", a ještě navíc ogiválů?

To by totiž vcelku míjelo můj případ ... a asi i většinu vlastníků rifllí od Ardesy.

Většina hlavní, co jsem od Ardesy viděl, má stoupání na kule (1:66"). Čili ogivál zcela nevhodný a zřejmě se s ním ani při výrobě nepočítá.
Dále aspoň u těch, které jsem k nákupu zvažoval, výrobce výslovně doporučuje nabíjení kule-flastr, moje je na to podle jejich dikce přímo vyvinutá. Navíc - po pravdě, ty pušky nevypadají jako vojenské muškety, ale jako lovecké / civilní rifle, čili i stylově jsou evidentně designované na "lovecké ládování". Není vyloučeno, že tomu odpovídá i hlavňovina.
Je vcelku jasné, že natloukání do drážek jinak zatěžuje ústí než dobře namazaný flastr...

Jinými slovy: ani by mne nepřekvapilo, když by člověk poškodil ústí laufu dělaného na nabíjení kule přes flastr setrvalým ládováním ogiválu natvrdo...

... což samozřejmě neznamená, že výše uvedené laufy jiných výrobců nejsou kvalitnější a že ty by toto zacházení nevydržely. Ale o tom vcelku není řeč. :wink:
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od kentan » 22 říj 2013 19:06

trychtejř jsem opakovaně udělal z pistole Patriot kuličkama natvrdo. Páč jsem v té době střílel často, stačil mi na to vždy rok a půl.. Docela mě to krkalo, protože se mi z ní jinak střílelo dobře (na závodech jsem s tím střílel 95-97) ač je to vzhledově děsivý kopyto.. Pak mi ji ukradli, koupil jsem tedy Charles Moore od konkurence a měl dalších 8 let závodního střílení klid :) Nastřelil jednou a už jsem s tím nemusel dělat nic.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od anm » 22 říj 2013 19:46

Jak a čím se prosím měří trychtejř v hlavni ?
Měříte v drážkách i polích ?
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od kentan » 22 říj 2013 21:42

trychtejř není třeba měřit, ten je vidět, když drážky zmizí, ty chytrej. Jo a taky rapidně poklesne přesnost..... z normálně dosahovaných 95 s bídou k 85.....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od anm » 23 říj 2013 00:21

Vyhoblované drážky do čista? To máš teda drsné olovo :shock:
Já raději zůstanu u mazaných flastříčků :wink:
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od molegabet » 23 říj 2013 12:32

kentan píše:trychtejř jsem opakovaně udělal z pistole Patriot kuličkama natvrdo. Páč jsem v té době střílel často, stačil mi na to vždy rok a půl.. Docela mě to krkalo, protože se mi z ní jinak střílelo dobře (na závodech jsem s tím střílel 95-97) ač je to vzhledově děsivý kopyto.. Pak mi ji ukradli, koupil jsem tedy Charles Moore od konkurence a měl dalších 8 let závodního střílení klid :) Nastřelil jednou a už jsem s tím nemusel dělat nic.
... trychtejř není třeba měřit, ten je vidět, když drážky zmizí, ty chytrej. Jo a taky rapidně poklesne přesnost..... z normálně dosahovaných 95 s bídou k 85.....
V každém případě děkujeme za neocenitelné zkušenosti! :)

V podstatě nicméně i tyto letité zkušenosti potvrzují, co jsem si už myslel:
Ardesa dělá funkční repliky průměrné až nižší kvality, u nichž se po intenzivní zátěži hlavní - na kterou v zásadě nejsou určeny - trochu zhoršuje přesnost. Bezpečnost je mimo diskusi. To je vcelku normální u jakéhokoli výrobku: od lowendu trhu nelze čekat špičkové závodní výkony, ale základní parametry a bezpečnost splňuje.

Kdo dokáže nastřílet těch 85, jistě mu Ardesa přestává stačit. Stačí se podívat na závodech, co mají za zbraně ti, kteří jsou na předních místech. Jenže oni by nastříleli lépe než třeba já i s tou Ardesou, takže je to trochu otázka perspektivy.
Nějak se na těch 85 musíš dostat a na něčem vychytat to mazání etc. Velká většina se tady zastaví a bude spokojená!

To je, jako kdyby špičkový cyklista chtěl jezdit na komerčně prodávaném kole - dlouho by mu nevydrželo a moc by toho nevyhrál. :lol: Jenže "okresní přebory" a "zahrádkářkou 50" běžně vyhrávají nadšenci na běžných horských kolech, kteří prostě hodně trénují a pro jejich úroveň to vybavení stačí. když si pak poprvé koupí na míru postavený speciál, jistě se jejich výkony zlepší ... ale ty amatéry kolem sebe poráželi i s horším vybavením a na profesionalitu by museli profesionálně trénovat. Takže rozdíl bude v umístění v rámci prvních 5-7, což jsou starosti, které většinou účastníků moc netrápí... :wink:

Myslím, že vcelku nikdo rozumný neočekává za málo peněz opravdu hodně muziky: když chceš jezdit s kytarou pod širák a půjčovat jí kolem ohně lidem s prsty od buřtů, které znáš pár minut, asi si nekoupíš špičkový koncertní nástroj. Když chceš vyprodávat sály, musíš mít to nejlepší, ale pak s pochopitelnými omezeními a za vysokou částku.

Krom toho bych poznamenal, že pistole a pušky jsou přece jen jiná parketa. O tom rozšíření ústí se tu už zmiňovalo více lidí, čili asi se s tím musí počítat. Pokud je to změna, která stále "dovoluje spolehlivě složit jelena na 50m", tak u lovecké rifle to nevidím jako zásadní tragédii. O přesnosti dobové levné produkce si nedělám iluze.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od hawken.45 » 23 říj 2013 20:26

Asi tak nějak :)
[X7]
Příspěvky: 32
Registrován: 07 říj 2013 19:12
Bydliště: Praha

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od [X7] » 02 lis 2013 14:41

Obrázek
Zdravím, je možné u nás nalézt díly na střelbu obec. zápalkami #11 na Tracker?
Po incidentu s Evolution mám strach mít a střílet 209.
Je to zákonně koupit poštou z USA napřiklad přes Shipito?
Great Gun Eleanor .45
Ardesa Buckhunter Pistol .50
Odpovědět