Recenzie Predoviek Ardesa

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomaskaslik8
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2011 04:01

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od tomaskaslik8 » 11 čer 2013 19:39

zdravim vás,kolko ludí si račej kupi lacnejšiu ardesu prepačte len neznalec ,použivane pedersolky,pripadne euroarms sa daju kupit aj za 300 e,a k inline ardesa pride vam vpohode ked zvaruju na Hlaven,


Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od Batistuta » 20 čer 2013 13:08

Chci si koupit inlinku,nejvíc se mi sice líbí Pursuit ,ale jde o to,jestli ten Pursuit stojí za to,když je víceméně o 1500,- dražší než Tracker a nebo zvolit ten cenovej střed,což je Evolution ,za flintu dám max 6000,- . Chtěl bych se taky zeptat,jaký jsou zásadní rozdíly mezi puškama Tracker a Evolution ? Díky všem za odpověď.
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od inliner » 20 čer 2013 13:59

kdyz jsem to srovnaval ja tak evolution mel kovovy nabijak, podstatne lepsi kovova svetlovodna miridla, kanelovanou hlaven, univerzalni dnovy sroub a dle meho nazoru podstatne lepsi spoustovy mechanizmus, ktery lepe chrani pred zplodinami po vystrelu
tracker mi zase prisel jednodussi na rozebirani a pokud se z nej sundaj miridla a nabijak taky celkem v pohode
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od Batistuta » 21 čer 2013 13:14

Tak ono ten obyč černej levnější Pursuit stejně nikde nemají a dávat nějakých 8000,- za to,že je to camo fakt nechci,navíc prostě se mi líbí černá zbraň,takže nakonec z toho asi vyleze na začátek ten Tracker,který se dá koupit za 4000,- .

.... Tak jsem si byl dneska osahat flinty na živo a ten Tracker mě vůbec neoslovil,takže zůstává ve hře Pursuit ,Evolutiona tam zrovna neměli,toho zajedu ještě někam zkouknout.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od duffioso » 21 čer 2013 21:06

Tracker je vyborna flinta,mam ho asi sest let a funguje porad spolehlive.Jen holt neni tak libivej.Vybirat dnes,tak jasne Vortek a nebo Pursuit.At je kanelovana hlaven nebo ne.U predovky je to jen image a trosku to snizi vahu.To same kompik.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od Batistuta » 21 čer 2013 23:47

No právě,když si něco kupuju,tak kromě funkčnosti,se mi to musí i líbit ,což Pursuit splňuje ,jo samozřejmě i Vortek,nicméně v černé jsem ho neviděl . Pán z obchodu mi dnes psal,že mají ten obyčejný černý skladem a pod šest ,tak ho tam v pondělí objednám,bohužel v Praze ho mají skladem jenom v BVS ,ale je za 6600,- ,což je o 700,- víc a za to bude Vesuvit A1 a zápalky :). Jen jak něco nastřílím,hodím jsem nejaké informace.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od greywolf » 07 črc 2013 15:16

:arrow: lonewolf64:Tak jsem kouknul,že jsi na You Tube dal i videjko s Howdah hunterem od Pedersoliho..Škoda,že zase bez střelby,ale chápu...jsou jen půjčený.Teď budu sice trochu OT,ale nedá mi se nezeptat..Při ládování 20-tkového brokového Howdahu jsi použil umělohmotný košíček z brokové patrony..Prach,ucpávka,košíček s broky,ucpávka..Kdesi jsem četl důrazné varování před používání košíčků,tuším že z důvodu napalování bakelitu na vnitřek hlavně :roll:
Kdo ví,ať napoví...,jak to vlastně je?Soustřel by mohl být určitě zajímavější...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od duffioso » 08 črc 2013 10:07

Nebal bych se toho,z inlainek se strili saboty,ktere maji taky plastovej kosicek a je to v pohode.Vystrilel jsem jich dost.Jde to jeste posichrovat filcovou ucpavkou mezi prach a sabot.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od greywolf » 08 črc 2013 17:40

to duffi:Díky chlape,právě s tou inlajnkou jsem to v duchu srovnával a jedinej rozdíl mohl být v kvalitě plastovýho obalu.A přes ucpávku,nebo zátku by se ten plast do kontaktu s ohněm neměl prakticky dostat vůbec... :wink:
Omluva za OT...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od pelanj » 21 říj 2013 09:08

Přidal bych výše slibované postřehy.

Derringer Philadelphia - 1 nábojnice 9 mm luger prachu (0,9 - 1 gram) , kule .44, flastr s modrou indulonou. Na 10 - 15 metrů se dá střílet na pistolový terč, desítky to ovšem nejsou. Je to zábavná pistolka, akorát je potřeba před střelbou důkladně profouknout zápalkami - pak nehrozí selhání. Bez čištění vystřeleno asi 20 ran a šlo by to dál.

Inline Tracker - puška jednoduchá na rozebrání a čištění, pokud se dnový šroub namaže, tak jde bez problémů povolit. Trochu hůř se tam dávají zápalky, ale dá se to. Nemám ještě nastřelený puškohled, ale na 50 metrů ve stoje 15 cm široké prkno každou ranou, rozptyl nezkušeného střelce asi 10 cm. Spoušť chodí dobře, zpětný ráz zvládnutelný. Stříleny kule 495, flastr s indulonou a cca 3,5 g prachu. Od desáté rány už šlo hůře nabíjet, chce to protahovat kartáčem. Originál nabíječ použitelný asi do třetí střely, pak už jsem musel použít kovový.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od kentan » 21 říj 2013 10:03

Kdybys mazal pořádným mazaním a ne indulonou, která na to není určená, tak nabíjíš lehce jednu ránu za druhou, dokud ti nedojde munice bez jakéhokoli protahování. Ztížené nabíjení je příznak mizerného mazání. Má to za následej jednak mizernou přesnost a druhak rychlejší zničení hlavně, což u bláta typu Ardesa jde tímto stylem poměrně rychle.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od pelanj » 21 říj 2013 10:18

Tohle bylo jenom na rychlý test. V modré induloně je mimo jiné parafin a lanolin, čili skoro jako sádlo-vosk. Byla to nouzovka, protože nebyl čas zkoušet něco vařit.
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od molegabet » 21 říj 2013 13:04

kentan píše: ... rychlejší zničení hlavně, což u bláta typu Ardesa jde tímto stylem poměrně rychle.

Tohle by mne, s dovolením, "zaujímalo". :)

Řeči o blátě v ardesáckých hlavních se tu periodicky opakují ... na čem je to založené?

V tomhle konkrétním případě tím "zničením" myslíš zhoršení přesnosti, nebo radikální zhoršení nabíjení ... nebo vznik slabého místa, zvětšující se mikro-trhlinu a následně explozi hlavně?

:idea: Resp. moje otázka směřuje k tomu, jak se pozná ono "zničení hlavně"? :idea:

Na rozdíl ode mne máš letité zkušenosti - tak mne případně vyveď z omylu: nevšiml jsem si, že by po Čechách (ba ani po Evropě) běhaly desítky chlapů s urvanýma rukama od toho, jak se jim ty blátivé hlavně roztrhly při střelbě ... :?:
Ani moc jednookých nebo v ksichtě zjizvených a na Ardesu nenávistně nadávajících mrzáků jsem nepotkal. :?:

Ty jsi někdy byl svědkem toho, že někomu, o kom jsi věděl, že delší dobu nepořádně maže lauf od Ardesy, bouchla hlaveň? Nebo jsi aspoň vůbec někdy byl u toho, jak někomu bouchla hlaveň od Ardesy? Nebo jsi viděl hlavně, které se užíváním dostaly do takového stavu (trhliny etc.), že se je už nikdo neodvažuje znovu naládovat?

Ptám se, protože jednu Ardesu mám a také bych řekl, že to je docela důležitá informace do tohoto vlákna, kde lidé sledují recenze jednotlivých modelů a uvažujíc o jejich kvalitě.
Než jsem si rifli od Ardesy pořídil, tak jsem se trochu porozhlédl po netu a samozřejmě jsme zaznamenal diskuse ohledně série nehod s BP loveckými zbraněmi v Americe.
Podrobná diskuse jednak na stránkách tohoto fóra, jednak zde (rubrika SAFETY): http://www.chuckhawks.com/index2h.muzzleloader.htm

Veškeré uvedené případy se týkaly BP in-linek, nabíjených peletami a podle všeho dost velkými navážkami. Nikde se neobjevilo neštěstí s klasickou perkuskou / křesačkou od Ardesy.
Jistě může jít o pušku prodávanou pod americkou značkou a vyrobenou v Ardese, ale zase: o in-linku a přece jenom o "jinou Ardesu", než o jaké se zde bavíme.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od COOK » 21 říj 2013 13:32

-indulona je směs vody a ropné frakce. Obojí nemá v laufu co dělat.

-amíkům španělský pušky bouchají, poněvadž tam cpou standardně tři pelety. Ten borec tuším popisoval, že ocel je tak nekvalitní, že maximum je jedna peleta. Tady střílíme zpravidla vesuvitem, kterej je tlakově neškodnej.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenzie Predoviek Ardesa

Příspěvek od kentan » 21 říj 2013 13:51

molegabet píše:
kentan píše: ... rychlejší zničení hlavně, což u bláta typu Ardesa jde tímto stylem poměrně rychle.

Tohle by mne, s dovolením, "zaujímalo". :)

Řeči o blátě v ardesáckých hlavních se tu periodicky opakují ... na čem je to založené?

V tomhle konkrétním případě tím "zničením" myslíš zhoršení přesnosti, nebo radikální zhoršení nabíjení ... nebo vznik slabého místa, zvětšující se mikro-trhlinu a následně explozi hlavně?

:idea: Resp. moje otázka směřuje k tomu, jak se pozná ono "zničení hlavně"? :idea:

.
Ardesa má hlavně z prostého železa. Pedersoli a další o fous lepší výrobci z oceli . Sic nic moc oceli, ale přece. Kuna s další puškaři používají moderní hlavňovinu.
Z Ardesácký hlavně jsem udělal trychtýř za střeleckou sezonu (nabíjený ogivály a koule natvrdo), dále vhodné pouze pro Rumcajse na bambitku žaludovku. Z Pedersolky a Kunovky střílím 13 let (rovněž ogivály) a žádné změny na ústí nejsou. Kunovka má odstříleno kolem 12000 ran a je schopná stále střílet kila, dá se říct, že je konečně zaleštěno. Jen já na to už tak nevidím...
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Odpovědět