Recenze na 10-40x56 noname - budete prekvapeni :)

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od milius » 24 pro 2010 08:12

Tak už mu to přestaňte pomlouvat.Neviděl jsem forum,aby se takhle rozmazávalo hovno po trávě.
Tady na foru nastal pokrok až příliž moc rychle a teď se ty nejrychlejší budou šťourat v těch,co jdou za nimi.
Tak ho nechte a on se poučí sám.Zkušenosti tak získá nejlíp.Vám to taky nikdo nepomlouval. :idea:


Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od Grinch » 24 pro 2010 11:12

Pekne svatky vsem!
4Milius... Nikdo nepomlouva.nemyslim s ze by kubajzz ci ja ci kdokoli jiny pomlouval.a..spis se koukame strizlivyma ocima...

Naopak napsat ze vedle jakekolu optiky to bde 8 z 10 je troufale. Nemyslis?;-)

osobne taky patrim k tem co si musi nabit sami aby prisli na tto ze ostatni meli pravdu...tak jeho pristup svm zpusobem schvaluji;-)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od ichtyl » 24 pro 2010 14:10

No dobrý Kubajzz 2cm rozdíl. Jenže já jsem psal, že ten výškový rozdíl je kvůli přehnané bicí pružince.
V zásobníku nebylo prostě dost vzduchu aby 7 a více výstřelů bylo jakžtakž stejných.
Sleduj, když jsem snížil výkon vzduchovky zmenšemím odporu pružinky: stříleno za úplně stejných podmínekm, akorát za denního světla.

vše 27,6m při zvětšení 40x
do malých jsem se rozstřeloval
do dalšího jsem to jen tak dával
a do posledního jsem se snažil
další zvětšení budou následovat...
Přílohy
40x 5 ran.jpg
40x.jpg
40x podruhe.jpg
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od ichtyl » 24 pro 2010 14:32

a tady je pokračování
Přílohy
10x.jpg
20x.jpg
30x.jpg
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od ichtyl » 24 pro 2010 14:47

Martinovi: Já vím, že se mi snažíš poradit. Ale to bodování jestli Yukon bude mit 8 z 10 je prostě o tom jaký žebříček máš v hlavě. Jestliže u tebe Nikko Diamond má vedle NF tak 6 z 10, máme to každý nastavené holt jinak
Podle mého žebříčku by už optika s hodnocením kolem 5 byla skoro nepoužitelná, nebo by dost špatně sloužila svému účelu.

Beru to tak, jestli ta věc je použitelná k jejímu účelu a beru v potaz i cenu.
- komínky Yukonu jsou více než jasné a zřetelné, klikání jasné, tuhé. S komínkem můžeš volně otáčet a nic nekliká, takže si nic nerozhodíš. Jakmile ho proti pružině zamáčkneš o 3mm dolů a držíš zamáčknutý dole tak můžeš tačít klikat. V momentě kdy ho pustíš tak vyskočí nahoru a už zase nekliká.
Tohle ale představuje i nepohodlí!. Komínky pokud jsou vyskočené nahoře tak se o 1mm viklají. Když zaskočí tak tam žádná vůle není. Tady by mohlo být lepší zpracování. Za tohle a nepohodlí bych točítkům ubral jeden bod z deseti.
- značení sedí na rysku, ale ne na čárky nýbrž do mezery, všude ale stejně. Za tohle bych točítkům ubral půl bodu z deseti.
- odolnost skel proti poškrábání (to fak zkoušet nebudu :)
- povrchová úprava je matná (asi elox a zatím se nikde neškrábla)
- osnova očividně sedí, měřil jsem tu vzdálenost laserem od kamaráda
- nástřel se nemění (dokládám předešlými fotkami)
- odolnost proti rozbití netuším i když píšou, že je to shock proof, vodě, mrazu... testovat to nebudu
- proti slunci jsem ještě nezkoušel a ani nevím co mám hledat. Prosím poraď.
- rozsahy klikání výrobce právě neuvádí a nevyznám se. Předpokládám, že mám spočítat počet kliknutí elevation stupnice a windage stupnice v plném rozsahu? A spolus 1/4MOA nám to dá maximální možnou kompenzaci?

Tu deltu tit jsem srovnával za krásného dne a max zoom měla 16x . Yukon měl lepší obraz za slunného dne už na zvětšení 16x až do 25x.

Přes Yukona jsem se ale díval už i pod mrakem, v dešti, oparu. Takže ho můžu hodnotit i za těchto náročnějších podmínek.
- tady musím uznat, že světelnost se víc zhoršuje než za původních normálních podmínek, které jsem na začátku psal.
- za špatného počasí je použitelné zvětšení max 30x Na 40x se dá taky střílet, ale je to už namáhavé. Třeba nejmenší on-line terč na 28m použitelně rozeznáš to jo. Ale už to není moc pohodlné..
Takže ono je daleko lepší odzoomovat si na 30x a najednou se rozjasní jak pouhým okem.
Ale jinak sedí co jsem napsal. Drobného úbytku světla si všimneš na 22x, znatelný úbytek od 30x

Yukonu jsem zjistil nevadí šero nebo noc. Tam podává hezké výkony. Horší je to, když se tohle zkombinuje s mlhou nebo oblačnem.
Filip
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od milius » 24 pro 2010 21:13

Grinch píše:Pekne svatky vsem!
4Milius... Nikdo nepomlouva.nemyslim s ze by kubajzz ci ja ci kdokoli jiny pomlouval.a..spis se koukame strizlivyma ocima...

Naopak napsat ze vedle jakekolu optiky to bde 8 z 10 je troufale. Nemyslis?;-)

osobne taky patrim k tem co si musi nabit sami aby prisli na tto ze ostatni meli pravdu...tak jeho pristup svm zpusobem schvaluji;-)
No takové koukání střízlivýma očima mi spíš připomíná srážení na kolena každou jinou snahu,než tu vlastní.Ono se dá velmi politicky naznačit,že ta optika je průměrná.
Jen co jsem já vyzkoušel optik,které ani neměli jméno, nepřesáhli ani 3 tisíce ale naučily mě.
Tady je opravdu těžký se pochlubit něčím,z čeho má člověk radost.Radost je vlastnost nemovitých lidí a tu radost bych popsal asi tak,že dám známku 8 z 10. :)
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
palo73
Příspěvky: 257
Registrován: 22 črc 2009 08:21

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od palo73 » 25 pro 2010 08:57

kubajzz kde je ten rebricek mozes mi dat link len tak pre zaujimavost
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od sportovec » 25 pro 2010 09:56

Schopnost prožívat radost není vlastnost movitých či nemovitých lidí ale dar od přírody určený jenom někomu. Jinými slovy - pánbůh naděluje spravedlivě, někomu zlato a někomu hlad ..

Jinak ta optika si našla zjevně svého spokojeného majitele a proto bych této optice resp. v kombinaci s Ichtylem nadělil 10b. z 10b.
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od ichtyl » 26 pro 2010 19:48

Hezké povánoce !
Dneska tady bylo zase pod mrakem, ale dostal jsem se k lepšímu foťáku, tak jsem vám udělal pár fotek.
Věž je podle mapy.cz 588m od foťáku.

Příště snad vyjde dospělácký foťák.
Přílohy
podmrakem.jpg
15-.jpg
15-22x.jpg
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od ichtyl » 26 pro 2010 19:56

25x
30x
35x
zvětšení si pamatuju jen orientačně, za chyby neručím
Přílohy
25x.jpg
30x.jpg
35x.jpg
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od Grinch » 26 pro 2010 19:59

Pokud to stoji pod 3 tis tak dobry... lae dle meho nazoru uz na 25x je tam patrna ztrata kontrastu a to silne a jemna mlhavost a okraje obrazu rozplizle.. ale doopravdy to vypada lepe nez ubeznych ekvivalentu v tehle cene...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od ichtyl » 26 pro 2010 20:03

a taky jsem zkoušel číst noviny MF-Dnes na 50 a 70m.
na 50m jsem při 30x opravdu pohodlně četl podtitulky a samozřejmě hlavní titulky. A teď si nedělám cecky :) Opravdu pohodlně.

Na 70m na totéž bylo nutné zvětšení 35x.

Bohužel se mi to řádně vyfotit nepodařilo. Pouhým okem je prostě pouhým okem. Ono držet jedním okem a jednou rukou pušku s takovým přiblížením, snažit se udržet směr na jakési noviny v dáli a v druhé ruce a druhým okem foťák :D Jsem rád za to co jsem chytil..
Přílohy
40x.jpg
50m 35x.jpg
50m 35x detail.jpg
Uživatelský avatar
ichtyl
Příspěvky: 138
Registrován: 03 črc 2009 20:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od ichtyl » 26 pro 2010 20:10

protože na všech fotkách to vypadá na 2x větší tunel, než ve skutečnosti, pokusím se vám ilustrovat na jiné fotce jak to doopravdy vypadá. V hledáčku sice nic vidět není, zato podoba tunelu sedí.

Ještě jsem se vám pokusil shromáždit nějaké poznatky, které se nikde neuvádějí:

celková délka Yukonu 46cm,
z toho:
předek 22cm
zadek 16,5cm
střední část je 7,5cm
průměr všech točítek (kromě podsvětlovacího) 35mm

Kliků u výškové korekce jsem napočítal:
up 77
down 241
celkem 318
318/4= 79,5MOA?

R 136
L 144
celkem 280
280/4= 70MOA?

obraz ostrý i při krajích
paralaxa ostří prokazatelně na vzdálenost až 1,71km, dál jsem nezkoušel
z blízka ostří od 12m
nemění zvětšení při změně paralaxe
drží nástřel při změně zvětšení i při změně paralaxe
Přílohy
tunel.jpg
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od duffioso » 26 pro 2010 22:17

Ichtyle,me se strasne libi jak ti to tady vetsina lidi totalne kritizuje a ty jim se porad dodavas nova a nova infa.To je super,to mam rad.Subjektivni pocit je hlavni,protoze je to tvoje sklo,na tve flinte a jsou to tvoje oci.Takze ty nejlip musiv vedet jak na tom ta optika je.Jak casto strilis na zvetseni vetsi nez 25x?Snad jen kvuli testum,nebo strilis treba na tricitku bezne?Ja myslim ze k pusce optimalni sklo.Sice je oproti Discovery trosku v nepomeru,ale neva.Proc davat na pusku za 8tis. optiku za 8tis.,kdyz ta za 3400,- zvladne to same,ne mozna tak dobre,ale zvladne a jeste ma ficurky,ktery by ta za 8 nemela :-D
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
p_e_t_a_n
Příspěvky: 142
Registrován: 12 dub 2010 22:33

Re: Recenze na 10-40x56 noname - budete překvapeni :)

Příspěvek od p_e_t_a_n » 26 pro 2010 22:40

Přesně tak, když Ti to funguje tak jak má a jak potřebuješ není co řešit. Někdo bude třeba hledat něco podobného. Informací je tu nyní o něm habaděj :-)
AA S400 classic + delta titanium 4-16x42, slavia 634 + delta 4x32, a plno jiných s/hraček :-)
Odpovědět