Puskohledy AKAH

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Puškohledy AKAH

Příspěvek od pussylala » 29 zář 2008 18:50

Jelikož se puškohledy od AKAH ještě tady neprobírali, tak si dovoluji založit nové téma.

Co říkáte hlášce Vargy?:

Nemůžete sehnat puškohledy MEOPTA ?
Tak si objednejte od firmy AKAH stejnou kvalitu za přijatelné ceny !


Nevím co na to mám říct. I když jsem to v ruce nikdy neměl, tak o tom silně pochybuji. Napište o tom nějaké info jestli to někdo měl v ruce, koukal přes to, nebo o tom našel nějaké důvěryhodné info...


JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 29 zář 2008 22:07

Že by v Čechách došla Meopta? Nebo je to tim, že ji p. Varga nemá v nabídce...?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 29 zář 2008 22:16

Ten AKAH jsou nějaký Němci. Pochybuju, že to vyrábí sami. Zase je to made in China, sekají to tam na lince a pak se na to lepí různý značky. Tenhle model určitě bude dostupnej i pod jinou značkou.
O kvalitě srovnatelný s Meoptou silně pochybuju. BTW jsem nikde nenašel ani obrázek osnovy, píšou jen MilDot.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 29 zář 2008 22:43

A just že jo, byl jsem zvědavý a měl úspěch :lol:

Xinde Optical Factory http://owenge.hisupplier.com/product-10 ... focus.html

Ale paralaxa by se mohla líbit vzduchovkářům
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 29 zář 2008 23:38

Tenhle kus, co je v odkazu mi silně připomíná Terminátor, neboli Acron.
Terminátora jsem měl, byl jsem s ním spokojenej, ale s Meoptou bych ho nesrovnával.
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Příspěvek od Josef Krtička » 30 zář 2008 07:40

Tenhle kus, co je v odkazu, opravdu silně připomíná Terminátora, neboli ZOS, to je totiž původní výrobce (alespoň podle mého pátrání) tohoto typu, který se prodává pod různými jmény po celém světě. ZOS je čínská firma ve městě Nantong, asi 100 km od Šanghaje a tvrdí, že vyrábí své optiky v jakési kooperaci s američany. Jednoho terminátora doma mám (6-24x50) a s ním jsem spokojen, nemám ale žádnou Meoptu, takže porovnávat nemůžu. Joska
pepe
atarian
Příspěvky: 40
Registrován: 25 črc 2006 11:50
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od atarian » 02 zář 2010 15:47

Josef Krtička píše:Tenhle kus, co je v odkazu, opravdu silně připomíná Terminátora, neboli ZOS, to je totiž původní výrobce (alespoň podle mého pátrání) tohoto typu, který se prodává pod různými jmény po celém světě. ZOS je čínská firma ve městě Nantong, asi 100 km od Šanghaje a tvrdí, že vyrábí své optiky v jakési kooperaci s američany. Jednoho terminátora doma mám (6-24x50) a s ním jsem spokojen, nemám ale žádnou Meoptu, takže porovnávat nemůžu. Joska
No ta "kooperace" může být třeba to, že výrobce bouchá stejné kusy i pod značkou Barska, který se prodávají ve státech. Barsku jsem měl v začátcích a kdo by to byl řekl - funguje, ale stojí za h..o. Už jenom to že po půl roce tomu začalo žloutnout "sklo" z PVC...
Voss69
Příspěvky: 67
Registrován: 11 zář 2011 14:08

Re: Puškohledy AKAH

Příspěvek od Voss69 » 06 črc 2016 08:08

Nevim jestli to necemu pomuze,ale akah je nemecka firma s opravdu dlouholetou tradici a vehlasnym jmenem mezi sberateli,pred valkou i behem ni delali napr.pouzdra na zbrane pro civilni trh,policii,podpazni pouzdra pro gestapo na walthery pp,ppk i jine.Cili jmeno tam je,ale jestli to nechavaji sekat v cine to netusim.AEG taky delali kvalitni elektrosoucastky i za valky a dneska je to prachsprosta cina
Odpovědět