Puskohled na vzduchovku pro lenochy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od mojedx » 16 říj 2013 11:44

Jaký byste mi dali tip na puškohled, u kterého bych nemusel nastavovat paralaxu (protože její chyba je menší než malá) a měl by přiměřeně ostrý obraz od 5-10m do 100m?

- nemusí být konkrétní model, stačí jen po jakých vlastnostech či parametrech se pídit.

Překvapil mě v tomto směru puškohled 3-9x20 za 140kč od větnamců, ale není to úplně to, co bych si představoval co se týče kvality obrazu a nejde pořádně zaostřit tak, abych měl jakž-takž ostrý obraz i kříž.


doveda
Příspěvky: 525
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od doveda » 16 říj 2013 11:53

Digitální Elcan!!!!
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Blue_L » 16 říj 2013 11:55

Ja mam na HW100 docasne kuker s kamaratovej Hamerli 750ky nejaka 4x32. Ten je ako tak "ostry" snad od 7m do nekonecna ale je to len 4x :x ale na hw100 nastrel drzi uz snad pol roka.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od tydýt » 16 říj 2013 12:26

2doveda:
to jako myslíš tento????
http://www.nv-optics.cz/puskohledy,koli ... tal-hunter
střílel jsi s tím někdy ???? Mě by to i zajímalo....jaký to je???? Měl už někdo tu čest se přes to kouknout????
cena už jde dolů...... ;-)))))))
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od jama » 16 říj 2013 13:11

Minulý týden jsem měl v ruce tuto Deltu: http://www.binox.cz/puskohledy-delta-op ... ic-3-9x40/
Vzal jsem si do Binoxu na porovnání svou starou Deltu 4x32AO. Ta výše jmenovaná paralaxu (AO) nemá, ale z obchodu přes ulici, cca 15-20m bylo vidět překvapivě ostře.
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Warthog » 16 říj 2013 14:02

tydýt píše:2doveda:
to jako myslíš tento????
http://www.nv-optics.cz/puskohledy,koli ... tal-hunter
střílel jsi s tím někdy ???? Mě by to i zajímalo....jaký to je???? Měl už někdo tu čest se přes to kouknout???? cena už jde dolů...... ;-)))))))
Já jsem přes to koukal, ale zatím nestřílel. Rozlišení je 640 x 480 bodů, kvalita při pohledu plus minus stejná jako dobrá videokamera ve standardním rozlišení. Elektronické hledáčky v nových fotoaparátech jsou o něco lepší, ale koukat se do toho rozhodně dá.

Někdy teď bych to měl mít na týden půjčené, jen co se potákáme s majitelem. Tak pak budu moudřejší.

Jinak na snížení chyby paralaxy u klasické optiky teď pracuju - idea je dát na obvod okuláru svítící body (konce světlovodů), které budou při správné posici hlavy sedět přímo na liniích osnovy.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od tydýt » 16 říj 2013 14:54

Tak to trošku závidím......já to ještě nikde naživo neviděl....
to rozlišení by mohlo být trochu lepší(za ty prachy)....
Ještě by mě zajímalo jak funguje to NV....
PLS, jak to budeš testovat, tak se s náma pak poděl.....ještě mě trochu straší ta velikost....
Přijde mi to hodně velký!
A ještě...jak to bude s životností tohoto přístroje...klas. optika funguje spousty let, ale toto je čistá elektronika...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Kubajzz » 16 říj 2013 17:03

Já se obávám, jestli ten Elcan nebude na hraně pravidel HFT, možná za ní.
Taky ty baterky asi nevydrží celý závod.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Warthog » 16 říj 2013 20:03

AA baterky mají vydržet 4 hodiny, takže v nejhorším dát přídavný akumulátor. Kromě toho mám dojem, že se to umí nějak automaticky vypínat a budit pokud skloníš pušku k zemi.

U těch pravidel to záleží na výkladu pojmu „traditional type scope“.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
JirkaF
Příspěvky: 215
Registrován: 24 bře 2011 23:21
Bydliště: Písek

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od JirkaF » 16 říj 2013 20:21

Trochu jinak.
Je to lovecká optika,takže na větší vzdálenosti.Bude mít trochu problém s hloubkou ostrosti.
A mám pocit ,že neustále měří vzdálenost.A ta osnova mi taky nepřipadá na HFT zrovna ideální.
Pokud si dobře pamatuji ,tak v půlce závodu byla v Anglii "přejímka zbraní".
Anglánům se nezdál můj palmrest,takže ho měřili.A myslím,že s touto optikou by člověk měl úspěch. :D
J.
Nikdy není pozdě začít.
Jirka F. Písek
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Warthog » 16 říj 2013 20:26

Zaostření jde nastavit, hloubka ostrosti by s ohledem na světelnost a malý sensor měla být slušná. Vzdálenost neměří, osnovu si tam můžeš nahrát vlastní (dokonce několik a přepínat je, ale to je na nic, když na to nesmíš během soutěže sahat).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od mojedx » 16 říj 2013 23:10

Už jsem viděl optiku s balistickou vačkou, kde se posouval taky kříž podle nastavené vzdálenosti a byla levnější, než tenhle žrout baterek. Ale neměla NV.

Mám takový dojem, že čím je menší průměr optiky, tím je méně citlivá na chybu paralaxy a zároveň má větší hloubku ostrosti. No je to jak u foťáků, ale tam je to žádoucí mít naopak. Jenže je to jak koukat se přes cigaretu, hledat kam dát oko aby něco vidělo. A taky za šera je tím vidět už jen černá mlha.

Ještě mě napadlo jedno lenošné řešení, totiž kolimátor a samostatný zvětšovací modul - ty se ale dělají většinou jen s 3x zvětšením a většinou i mimo akceptovatelný finanční rozsah. Taky věčně vybitá baterka, absence mildotů, to je to, co mě od tohoto řešení odrazuje. Už jsem viděl několik kolimátorů a připadá mi, že čím větší mají sklo, tím menší chybu paralaxy, ale je to jenom na základě posuzování pár kusů.

Když bude člověk chvilku střílet, tak to nadsazování podle vzdálenosti cíle podle mildotů mu už tak nějak přejde do krve a nepotřebuje k tomu dálkoměr s tahákem na víčku okuláru. Ale to chce tisíce a možná i desetitisíce zodpovědně vystřílených diabolek.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Warthog » 17 říj 2013 13:31

O posun kříže nejde - samozřejmě to jde udělat i mechanicky, ale jak už tu zaznělo, u HFT je tak jako tak zakázané na optiku sahat. To platí i o posledním odstavci - jakmile člověk zná svůj kříž a má trochu zkušenosti, odhaduje docela dobře. Tady jde primárně o tu paralaxu. Mimochodem, nejsem optik, ale mám dojem, že chyba paralaxy závisí nejen na průměru, ale i na konstrukci a délce optické soustavy. Řešení, tj. konstantní poloha hlavy za puškohledem, se sice dá naučit, ale už to není tak snadné jako ta balistika, protože velmi záleží na střelecké posici, na tom, jak se člověk vyspal a tak...

Upravený kolimátor před okulárem chci taky vyzkoušet. Tečka je „zaostřená na nekonečno“ takže by měla být dobře vidět. V kolimátoru baterka vydrží velmi dlouho, tam bych ji nijak zvlášť neřešil.

Před chvílí jsem na vyzkoušení objednal i tohle: http://www.accucover.com/concept.aspx - sám chci něco podobného udělat se světlovody a jen svítícími tečkami, ale k soustruhu se dostanu až někdy za dva týdny, tak uvidíme, jak funguje hotové řešení za pár korun.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Kubajzz » 17 říj 2013 14:19

Chyba paralaxy souvisí s průměrem objektivu, proto je v HFT trend pro používání menších optik. Ale samozřejmě jde i o tu konstrukci (zorné pole, eye relief atd...). Mnohokrát jsem si všiml, že u stejných průměrů optik je chyba paralaxy rozdílná.

O tom Accucoveru mi nedávno psal Cuba. Mi se to moc nezdá, ale jinak jsem na to celkem zvědavý.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
mildot
Příspěvky: 947
Registrován: 18 zář 2012 17:55

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od mildot » 17 říj 2013 19:13

a na co pak budem svádět chyby :?: takhle řeknu chyba paralaxy a je to :lol:
Liebe ist in der luft! Sudet agenci.
Odpovědět