Puskarstvi O.P.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Puškařství O.P.

Příspěvek od koník » 08 zář 2013 21:05

Před pár dny se na internetu objevilo video s nějakým, pro mě neznámým flobertovým revolverem. Video tam dal mimochodem člen tohoto fóra a zaujalo mě natolik, že jsem se rozhodl zjistit víc o zmiňované zbrani. Zaznamenal jsem spoustu narážek na výrobce, jeho styl, zpracování atd. Tento pátek, jsem si s ním sjednal schůzku ohledně zmiňovaného revolveru a navštívil ho. Snažil jsem se ho přesvědčit, aby mi ho vyrobil, což se mi bohužel nepodařilo, ledaže by se někdo přidal k objednávce a bylo více zájemců. To ale není důvod proč to píšu. Viděl jsem a vyzkoušel si tam dost na to, abych mohl říct, že jeho výrobky si nezaslouží kritiku, ale z mého úhlu pohledu spíše uznání. Bylo by dobré, kdyby někdo, kdo něco od fa. TOROP vlastní, napsal vlastní názor. I přesto, že jsem zatížený spíše na revolvery, jeho dlouhé zbraně nemají "podle mě" chybu. Perfektní držení, vypadají tisíckrát líp než na fotkách a rozhodně nemohu souhlasit, že se jedná o nějaké kutilství. Nechci, aby to někdo bral jako reklamu, ale opravdu stojí za to vidět to, držet a vystřelit si. uvádím zde pouze svůj názor a myslím si, že si zaslouží vlastní vlákno.
Naposledy upravil(a) koník dne 18 lis 2013 23:31, celkem upraveno 2 x.


existují jen tři místa, která řídí celý svět
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od dykmore » 08 zář 2013 22:12

?
Naposledy upravil(a) dykmore dne 25 srp 2014 18:46, celkem upraveno 1 x.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
koník
Příspěvky: 222
Registrován: 29 zář 2012 22:30
Bydliště: Beroun

Re: Puškařství O.P.

Příspěvek od koník » 08 zář 2013 22:16

...teď nerozumím. Vlákno o flobertkách jsem četl. Myslel jsem víc lidí co mají nějaké zkušenosti. Nebo jak to myslíš?
Naposledy upravil(a) koník dne 19 lis 2013 14:45, celkem upraveno 1 x.
existují jen tři místa, která řídí celý svět
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od pelanj » 08 zář 2013 23:40

Já mám od TOROPu flobertkový revolver upravený z perkusního - Colt 1851 a dlouhou perkusní in line malorážku. Chystá se mi flobertkový dvoják upravený z brokovnice. Jsem opravdu spokojený a ještě do budoucna uvažuji o pušce, která střílí pouze zápalkami. TOROP má unikátní výrobky (předělávky, zápalkové zbraně, perkusní malorážky). Někdo by mohl kritizovat vzhled, mě se ale tenhle styl líbí. Technicky je všechno naprosto precizní a zbraně, co mám, střílí jedna radost.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Artifex » 09 zář 2013 03:26

Možná úpravy zbraní umí, ale ta vlastní tvorba, tomu bych zrovna v tomto případě precizní neříkal, přibroušená fošna a pár trubek, kousek hlavňoviny...
Obrázek
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od kentan » 09 zář 2013 09:28

Vlastní tvorba je STEN-GUN škola aneb sen šíleného instalatéra :) Tím neříkám, že to nefunguje a nestřílí.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Lukáš » 10 zář 2013 12:41

Né, teď vážně..připojit to k vodovodu, nikdo by nic nepoznal... zlatá česká ponkařina. ,"-)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Warthog » 10 zář 2013 15:20

pelanj píše:Já mám od TOROPu flobertkový revolver upravený z perkusního - Colt 1851 a dlouhou perkusní in line malorážku.
...
Někdo by mohl kritizovat vzhled, mě se ale tenhle styl líbí. Technicky je všechno naprosto precizní a zbraně, co mám, střílí jedna radost.
Já bych na tom kritisoval spíš prznění starých zbraní. Jako když kamarád před časem našel na půdě dokonale uschopnitelnou k98 a následně ji nahlásil a nechal znehodnotit aby si ji mohl pověsit na zeď. Jako by tam nešla pověsit i střelbyschopná. U Coltu 1851 je to ještě větší barbarství.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od pelanj » 10 zář 2013 15:42

Ten můj je samozřejmě replika, jakých tady běhá tisíce, originálu by to nikdo neudělal. Ze znehodnocení můžeme vinit jen a pouze státní aparát - obvinění nedovolené ozbrojování bych pověšením pušky na zeď neriskoval...já bych byl pro prodej všech zbraní neomezený, maximálně třeba omezit věkem jako alkohol a tabák.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od derringer » 10 zář 2013 18:04

To co dělá TOROP ze starých zbraní je OK. Co jsem viděl, jednalo se vždy o téměř bezcenné revolvery a brokové dvojky, ke kterým měli majitelé asi nějakou citovou vazbu.

A úprava na nich byla vyvedena pěkně a účelně, navíc je lze držet bez ZP
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od greywolf » 10 zář 2013 18:29

To co vložil na sklo Artifex se nemůže líbit vůbec,ale v.ů.b.e.c. nikomu,pokud nemá totálně zvrácený smysl pro estetiku..Ale je fakt,že co jsem byl naposledy na stránkách p.Pejčocha,tak se linky jeho výrobků přece jen hodně zlepšily..A předělávky replik perkusáků,nebo brokovnic..? Proč ne,pěkná ozdoba a pokud si někdo chce prásknout,nemusí mít hned ZP a lítat na střelnici..Futr se mi víc líbí překopanej perkusní revolver,než samopal vz.58...,ale proti gustu žádnej dišputát :lol:
Osobně jsem pro...třeba pelanj dodá nějakou nástřelku a fotečky :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od PEPAN » 10 zář 2013 19:45

myslím že by se mi to líbit mohlo, připomíná mi to mládí :lol: prostě pistole na barák, hodit do dřevníku a vždy nabito na nějakou havěť :twisted:
byl bych rád kdyby takový puškařství bylo aspoň na každym okrese¨už bych nějakou inštalatérskou noční můru měl doma, Do N.J, se už chystam přez rok a furt k hounu
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od Beaver » 11 zář 2013 18:10

Ty vole ta muška... šroub v matici co je skrouhnutej ze dvou stran :mrgreen: Precizní práce :lol:
Alfa 641
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od mari » 11 zář 2013 18:55

stavitelna :)
potrebujes jen kombinacky
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Puškařství TOROP

Příspěvek od undead » 11 zář 2013 19:20

to je umelecké dielo :D až na ten hranol sa mi to páči, je to také škaredé až je to pekne. Aspoň pri rozborke nie je treba špeciálne nástroje a závity budú tiež štandardne..
Odpovědět