Puska-malorazka/vzduchovka

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Vaskent » 19 čer 2012 18:57

no spíše je otázka, kolik je přijatelná cena. Pokud si chci zastřílet pro zábavu, pak já osobně bych doporučil pákovku, něco mezi Waltherem tušim že ma označení LGM nebo tak nějak, FWB 600, 601, 602, nebo možná Anschutz 2002 v pákovém provedení. Pokud by šlo o stlačený vzduch, pak osobně bych preferoval z těch "dostupnějších" Walther 300, na druhé místo bych dal Anschutz 2002. Do FWB bych vubec v tomto směru nesahal. Pokud by šlo o nejnovější modely, tak Steyr 110, nebo případně Walther 400. Ani Anschutz, ani FWB osobně opět nevidim jako idealní řešení. Mě se tyto zbraně skrátka nelíbí jak sedí, ale je to pouze můj názor, bude sto jiných lidí se sto jinými názory. Co se kvality týče dá se říci že firmy Anschutz, FWB, Walther a Steyr jsou srovnatelné. Jsou jen drobnéé odchylky v možnostech spoušťového mechanismu. Ten má výborně vychytaný Steyr a Anschutz.

jen mějte na paměti, že vše stárne, tak neočekávejte, že 30 let stará zbraň (ač třeba přetěsněná atd) bude srovnatelná s novou...


parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od parabellum » 20 čer 2012 22:48

Vaskent píše: Ani Anschutz, ani FWB osobně opět nevidim jako idealní řešení.
Však práve preto s nimi strieľa absolútna svetová špička :lol: Stabilizátor má najlepšie vyriešený Walther a FWB. Jednoduchá pomôcka. Treba si všímať s akými zbraňami boli nastrieľané svetové rekordy a nie je čo riešiť.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od harpplayer » 21 čer 2012 10:58

Příteli, zapomínáš, že Vaškent se právě mezi tou světovou špičkou pohybuje, takže jeho názoryje třeba brát dost vážně, přestože se s nimi nemusíš ztotožňovat. Zajímalo by mě, a to bez ironie, co u pákovky kromě těsnění může stárnout tak, aby to ovlivnilo rozptyl k horšímu. Je to vliv nových technologií při výroby nových laufů nebo něco jinýho?
parabellum
Příspěvky: 70
Registrován: 25 črc 2010 12:15

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od parabellum » 21 čer 2012 14:11

Jasne, ja viem, ze sa tam pohybuje. Ale rovnako sa moze medzi svetovou spickou pohybovat ktokolvek z nas. Staci k tomu jednoducha vec. Otvorit si webstranku ISSF a pozriet si videa a fotografie z finalovych sutazi svetovych poharov, majstrovstiev sveta, majstrovstiev Europy a olympiad. Potom nie je problem zistit, ze najfrekventovanejsia vzduchovka je FWB 700 ALU a Walther. A to nepripisujem nahode a ani sponzoringu. Proste svetova spicka asi vie, ake "zelezo" je svetova spicka. Tak to je trochu v rozpore s tym, co tvrdil Vaskent, hoci sa tam pohybuje.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Vaskent » 26 čer 2012 21:29

světový rekord donedavna držel Thomas Farnik se Steyr LG 110 ;) když se budem bavit takto "hloupě". Anschutz vzduchovky v dnešní době je již velmi málo používaná oproti době před 15ti lety, kdy vzduchovce vládla. Walther dnes vládne na plné čáře. FWB se drží setrvačností především díky čínským střelcům. Mimochodem, nepopisoval jsem to již v předešlém přízpěvku i když poněkud stručněji? Od FWB je možné poslední roky pozorovat také doliv střelců, toho si u PC těžko všimneš ;) A myslim že jsem tam psal já že bych to tak vhodné neviděl, je to pouze můj názor.... A vliv marketingu je evidentní. To potvrdí každý. Jinak by Walther také tak nevládl. Walther diky kapitálu který za nimi stojí hrne do střelců horem spodem že je nej, no podlehnou tomu především mladí střelci a to je velká výhoda protože z toho se urodí něco málo střelců co se dostanou do špičky a má znovu marketingový náskok, na který v současnosti ostatní firmy nemají odpověď.... Ovšem i já považuji Walthera za lepší řešení. Rozhodně před Anschutzkou a FWB bych dal přednost právě Waltherovi. Ale to jsem už psal.... Nejméně propagovanou značkou je dle mého názoru ta nejlepší. Steyr. Ale i ta se na úkor "stálic" již značně prosazuje.

Co se týče opotřebení, co třeba hlaveň? pominu li možné korozivní vlivy, tak i u vzduchovky se ničí vývrt používáním.... Kdyby to tak nebylo tak by si řeky nikdy nedokázali vymlyt cestu skálou a podobně.... Skrátka vše se opotřebovává a stárne. Ale stále je možné věřit tomu, že pokud se o zbraň člověk aspon trochu staral že s ohledem na kvalitu běžného střelce co si jde jednou dvakrát do měsíce střelit pro zábavu a nemá naději střílet přez 580 je obvykle dostačující....
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od harpplayer » 26 čer 2012 22:48

Moje zkušenosti samozřejmě nesahají tak daleko jako Vaškovy, ale řekl bych, že Walther jede dva programy - jeden pro vrcholové sportovce a druhý pro rekreační střelce, ale tam se projevuje především vlastnictví firmou Umarex. To se bohužel projevuje i u současných zbraní Hämmerli. U těch závodních zbraní mi Walther připadá geniálně jednoduchý a přitom maximálně funkční, alespoň co se pažeb týká. Naproti tomu bych v žádném případě tak kategoricky nehodnotil FWB, vždyť s ní střílí současná špička - např. v chlapech Nicolo Campriani a v ženskejch Sonia Pfeilschifter nebo Ljubov Galkina a to, doufám, že , Vašku, připustíš, jsou stálice na špici. Stejně tak si nemyslím, že kdyby Anschütz byl tolik za zenitem, že by s ním stříleli např. oba Emmonsovi. Na druhou stranu, já mohu jen vycházet z videí ze světových pohárů apod., Vašek se v tom světě pohybuje přímo ikdyž chápu, že každej kohout hájí svoje peří a Vašek střílí Steyrem, ale asi taky ví, proč. Dost by mě zajímalo, jak by v tomhle srovnání vyšla Tauka MK300, kdyby se jí někdo trochu věnoval. Řekl bych, že ta zbraň je konstrukcí systému, materiálem i zpracováním na vysoké úrovni, jen firmě chybí spolupráce se zkušenými střelci z první ligy. To se projevuje např. na poněkud bizarní pažbě a použití kompenzátoru (v ISSF je zakázaný). Naproti tomu vlastní konstrukce systému vč. zpracování hlavně a především zaujatost pro věc u p. Kachlíře mě vedou k myšlence, že tahle zbraň vy mohla být konkurenceschopná, jen chybí zmíněná spolupráce a především marketing. Jenže kdo ze špičkových střelců bude dnes plýtvat kumštem a časem s nevyzkoušenou leč poteciálně nadějnou zbraní....?
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Vaskent » 27 čer 2012 18:53

tak Sonja Pfleishifter už asi rok střílí Waltherem ;) a Emmonsovi střílejí se stařičkou 2002, která byla dle mého názoru nejlepší vzduchovka z dílny Anschutz.... Netvrdim ale že by FWB nebo Anschutz byly špatné. Kvalitou se dají všechny přední firmy rovnat. Jde pouze nejen o můj dojem z komplikovanosti vyvážení zbraně a kvality spoušťového mechanismu. To pokud se skrátka pobavíte s kýmkoli, kdo rozumí zbranim a neni zaangažovaný v nějaké z firem, tak vám každý takový potvrdí, že slabostí Walthera je právě spoušť. U FWB jakbysmet. Pro mne a mnoho lidí co znám je u Anschutze a FWB problematické vyvážení zbraně (samozřejmě to je individuální). FWB a Anschutz mají skrátka těžiště zbraně oproti Waltherovi a Steyru vysoko a tim se dle mého názoru snižuje stabilita zbraně. Je tak dosti obtížné takovouto zbraň idealně vyvážit (rozhodně netvrdim že to nejde). I když nová FWB 800 již pokročila i s tímto dle mého názoru nešvarem. Naopak Walther šel do co největšího odlehčení zbraně a tim se přiblížila u modelu LG400 k FWB a Anschutzovi. Starou LG 300 nebo LG 110 skrátka vezmete a dá se hned střílet s jakymkoli váhovym nastavení, Anschutz a FWB vyžaduje mnoho hledání a vyvažování než je použitelná. To opět většina předních střelců potvrdí, obvykle i uživatelé těchto zbraní. Ale když si s tim člověk poradí, tak rozhodně nejde o nekvalitní zbraně! Dávám jen dle mého názoru co možná nejlepší radu. Ale jsou oskrátka mé názory, jiný člověk, jiný názor.

Co se týče TAU, tak před vice jak dvaceti lety měly naběhnuto na to, že by se mohly tyto zbraně zamotat mezi kvalitní produkty podobně jako Steyr. Sveho času s Taukou tušim střílel i Kůrka. Jednalo se dokonce o prvního výrobce, co začal experimentovat s elektronickými spouštěmi. Bohužel nic nedotáhly do konce a co mam odzkoušeno, tak kvalita rozptylů také neni nijak valní (i u nových zbraní...), ale třeba se mýlim a dostaly se mi do rukou kousky, o které neni patřičně pečováno.

Co se týče různých kvalit výroby zbraní, tak každá z firem to co běžně prodává, nemá nic společného s tim, co střílí špička. Pro ně je specielně laděna zbraň.... Mam z vlastní zkušenosti nejen od Steyru, ale i od FWB a Anschutz. Ale Walther to bude totožné.... Běžně do prodeje jdou dobré zbraně, ale pro špičku jdou výborné.... to by běžný člověk nezaplatil....
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od harpplayer » 28 čer 2012 13:41

Dík za názor, jen pro pořádek, Petr Kůrkasvého času střílel zbraní TAU 100 ještě z produkce Aeronu, která pro "pohon" používala kyvetu plněnou CO2 (podobně jako v té době používal Steyr). Tuhle zbraň jsme měli v klubu a střílela velmi dobře. Je pravda, že se v té době střílelo na 1 mm destíku a i chlapi stříleli 40 ran, ale kolega s ní střílíval kolem 380 - vím dnes to není nijak převratný výsledek, ale on taky nebyl celostátní špička. Dnes je firma TAU mnohem dál a jejich MK 300 je dost zajímavá zbraň viz diskuze k této zbrani v jiném vlákně.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Vaskent » 28 čer 2012 18:42

nevěděl jsem jaky typ tauky to byl, ale věděl jsem že ji skrátka měl ;) proto řikam, že jistě by to zajimavé řešení mohlo být, kdyby byla vůle něco dotahnout. Ostatně ta vůle chybí i současnému výrobci, jinak by nemohl osadit vzduchovku určenou ke sportovní střelbě kompensatorem. Ty třístovky jsem právě v ruce měl i osobně a jak řikam, chtělo by to dotahnout k použitelné formě. Jak pažbu, tak zapracovat na soustřelech, ale to právě muže byt dano zase tim, jak se o zbraň majitel staral. Tak bych nerad z toho vinil zbraň, třeba za to mohl majitel.... Na druhou stranu se nedivim že je obava jit do vyroby sportovních vzduchovkek, kdo výrobci zaručí že se mu investice alespoň vrátí?Tady o tom mužem debatovat, ale ja sam vim co to stojí peněz něco takovyho dat dokupy....
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Shindel » 16 črc 2012 19:47

Technický dotaz, jak dlouho platí revize u tlakových kartuší u větrovek FWB? Mám dvě značené II/01. Kolegové se dělí do dvou frakcí, podle jedněch je revize na 2 roky, podle druhých na deset. I laik jako já pozná, že jde o údaje jak stehno, ale v obou případech by byly revize propadlé. Máte někdo představu jak to je? Zbraň (P70) je poslední dvě sezony střílená dohromady asi 5x a na plný tlak ji stejně nefoukám, ale bylo by fajn vědět, na čem jsem. Dík.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Vaskent » 17 črc 2012 18:20

na deset let ;) bohužel platí to, že nelze prodlužovat u hliníkových lahví revizi... Nebo spíše že prodloužení takové lahve je neplatné. To lze pouze u ocelových.... A co se týče tlakování, tak na "životnost" lahve nemá vliv zda je tlakována naplno nebo ne, spíše jak je s ní zacházeno. Ale osobně pokud neni pomlácena tak bych se ji pět-deset let po propadnutí nebál používat. Ale musí se počítat s tím, že kdyby se s takovou lahví jelo třeba na MČR tak dotyčného nemusí rozhočí nechat startovat...
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Shindel » 18 črc 2012 18:35

Fajn, tak to na zimu beru novou, hlavně abych vyloučil poškození zbraně, nerad bych kupoval novou. Na republiku jezdím jen jako divák...
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Grinch » 17 pro 2012 22:20

Prosím, neválí se doma někomu komplet nepoužívaný dioptr s tunelem na Anschutz?

Jsem zmasírován biathlonem a rád bych zkusil zas něco jiného :) Tak bych chtěl překopat moji A1907R aspoň občas na dioptr a zkusit klasiku.

Díky, budu rád i za doporučení kam se podívat!

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Chiko » 07 bře 2013 19:04

Vaskent píše:no spíše je otázka, kolik je přijatelná cena. Pokud si chci zastřílet pro zábavu, pak já osobně bych doporučil pákovku, něco mezi Waltherem tušim že ma označení LGM nebo tak nějak, FWB 600, 601, 602, nebo možná Anschutz 2002 v pákovém provedení. Pokud by šlo o stlačený vzduch, pak osobně bych preferoval z těch "dostupnějších" Walther 300, na druhé místo bych dal Anschutz 2002. Do FWB bych vubec v tomto směru nesahal. Pokud by šlo o nejnovější modely, tak Steyr 110, nebo případně Walther 400. Ani Anschutz, ani FWB osobně opět nevidim jako idealní řešení. Mě se tyto zbraně skrátka nelíbí jak sedí, ale je to pouze můj názor, bude sto jiných lidí se sto jinými názory. Co se kvality týče dá se říci že firmy Anschutz, FWB, Walther a Steyr jsou srovnatelné. Jsou jen drobnéé odchylky v možnostech spoušťového mechanismu. Ten má výborně vychytaný Steyr a Anschutz.

jen mějte na paměti, že vše stárne, tak neočekávejte, že 30 let stará zbraň (ač třeba přetěsněná atd) bude srovnatelná s novou...
No ale s tou pákovkou pro zábavu bych byl opatrný, konkrétně u řady FWB 601,602.Dodneška je s touto zbraní držen český rekord 599.Ale doba je jiná a ty zbraně budou mít něco za sebou.
Naposledy upravil(a) Chiko dne 13 bře 2013 10:43, celkem upraveno 1 x.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Puška-malorážka/vzduchovka

Příspěvek od Vaskent » 12 bře 2013 14:54

však já netvrdim, že se s tim neda nastřílet výsledek ;)
Odpovědět