pudova strelba

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

pudová střelba

Příspěvek od maldigola » 20 zář 2007 12:50

rád bych se naučil střílet bez míření od boku.Snad se to jmenuje pudová střelba.Rád bych se proto zeptal 1)-je vůbec možné,naučit se takto střílet,není to jen fikce?2)Pokud to je možné,pak předpokládám,že to bude vyžadovat tisíce výstřelů a proto se mi ostrá zbraň nezdá být moc vhodná(bylo by to drahé)Chci se proto zeptat,existuje nějaká levná kombinace elektronická nebo laserová - zbraň+terč?


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 zář 2007 12:54

Co já vím, tak pudovou střelbou se nazívá střelba bez precizního zamíření přes miřidla na zbrani, ale rozhodně ne od boku. Prostě zbraní na něco "ukážeš" a bez větších příprav vystřelíš. Na co proboha chceš umět střílet od boku? Jediným řešením bez nároku na ostrou zbraň by byla projekční střelnice....
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 20 zář 2007 13:04

rád bych se to naučil kvůli sebeobraně-neumím si představit,že získám dost prostoru a času pro zamíření,navíc pokud by se to mělo odehrát ve tmě,tak na míření můžu zapomenout.Otázkou je,jestli je to vůbec možné.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 zář 2007 13:22

Když už by ses ubíral tímhle směrem, tak ti podle mě každý střelec, který nosí zbraň doporučí kurzy obrané střelby. Aegis, Libovicý a tak.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 20 zář 2007 15:55

Rozhodne neni potreba tisice ran, par krabek naboju a neni problem (pokud clovek vi jak, tak i bez nejakych kurzu). Na bezny standard se clovek dostane brzo, horsi pak bude se dostat na uroven spickovych zavodniku. Pokud nevis jak na to, tak si muzes pujcit nebo koupit manual obranne strelby nebo neco podobnyho.
Bez ostre zbrane podle me houby natrenujes, chce si to zvyknout na spoustak pistole kterou nosis a zbavit se strhavani.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 20 zář 2007 19:24

a taky na její váhu, pouzdro ze kterého ji bude tahat atp..., ale pak bych si pořídil nějakou podobnou airsoftovku a s kamarádem to zkusil na ostro jak a co vůbec stihne, jak se u toho bude chovat, krýt si zbraň ustupovat, bránit se naučit se udělat si prostor. Hlavně přitom zatlačit na pilu, aby útočník opravdu zaůtočil i slovně s nadávkama a výhružkama aby se dostal pod tlak
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 zář 2007 19:34

No nevim, píšete tu o samovýuce a výuce s kamarádem. Kdybych tohle potřeboval tak se raději svěřím odborníkům, byť si za to zaplatím. Se zbraněma není legrace a podle mě si tímhle samo domo způsobem akorát osvojí hlouposti. Navíc hovořil primárně o střelbě od boku :!: a to s pudovou střelbou nemá až zase tak co dělat. Moderní zbraně nejsou pro tento způsob užití kontruované - úhly rukojeti a tak. Stačí se podívat na starý colty jak jsou postavený, tam se to tak nějak "nosilo". Já bych volil následující způsob: Udělat ZP, pořídit si zbraň, se zbraní pravidelně chodit na střelnici a tak po půl roce, roce když jí budu mít pěkně v paži se přihlásit na kurz obranné střelby a postupovat dál tímhle směrem. Ale ať každej dělá jak je mu libo.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 20 zář 2007 19:48

Proto jsem psal, ze sam muze trenovat pokud vi jak na to. Navic na prumernej vykon se clovek dostane i se zlozvykama a to jak v mirence tak v obrance (ikdyz s ponekud vetsim usilim).
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 20 zář 2007 23:24

tak jasný, ale sposutu věcí může vyzkoušet zjistit v čem jsou problémy, začne se o to zajímat a jak pojede na kurz obrané střelby bude na to nahlížet podle mě už trocha jinak, může se zeptat na věci co mu nejsou jasné.
každopádně kurz není nikdy naškodu a radši více a pak poctivě trénovat a zajímat se o to.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 21 zář 2007 08:41

hm,já jsem si to představoval asi tak,že jde o bravurní výkon,ke kterému se člověk propracuje až dlouhodobým,možná i dlouholetým cvičením,asi jako hra na hudební nástroj.Jenže jaksi neznám nikoho,kdo by to střílení od boku ovládal ani jsem o nikom takovém neslyšel,vyjma tedy pokleslé literatury.Můžu se zeptat-umíte toto někdo nebo znáte někoho,kdo tyhle kejkle umí?Myslím třeba prostřelit vyhozenou minci,nebo vystřílet do plechovky zásobník tak,aby nespadla na zem?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 21 zář 2007 09:49

Tak to chceš na předvádění na pouti, nebo na obranu? Asi by bylo dobrý si to ujasnit. Já osobně nevím o nikom, kdo by tuhle techniku přímo vyučoval a navíc v kontextu osobní obrany. Znám se s pár lidma co dělají výcvik vyloženě pro osobní ochranu a se střelbou od boku jsem se tam nesetkal. Jistě může dojít k situaci kdy to bude využitelné, zejména v omezeném manévrovacím prostoru, nebo když čelíš přímému útoku. Pokud ti jde vyloženě o tu střelbu od boku, ať už jsou tvoje pohnutky jakékoliv, tak bych viděl jako řešení tu projekční střelnici, samozřejmě za použití reálný zbraně upravené na laserovou střelnici - já takhle střílel s CZ75, ale ne od boku :wink: No a pak střelnice, pistole a spousta nábojů k tomu.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 21 zář 2007 09:58

Trefit vyhozenou minci nevim, nevim :shock: jednotnou strelou asi tezko :D
Co se tyce strelby vyslovene od boku na vetsi vzdalenost tak mozna nejaky cernoprachy fanousci divokeho zapadu. Ja zkousel jenom prez rameno s pouzitim zrcatka :D
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 21 zář 2007 10:25

.. upřímně řečeno,nelíbí se mi míření,domnívám se,že vystrčit ruku kupředu znamená riskovat ,že přijdu o zbraň.Na druhé straně znám lidi,co prostříleli několik set tisíc korun a tomu bych se teda moc rád vyhnul.Takže bych rád zjistil,jestli ten jev - zásah bez míření je vůbec naučitelný.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 21 zář 2007 10:57

No pokud bude utocnik tak blizko ze by ti pri natazeni ruky sebral zbran, tak jsem si skoro jistej, ze by se od boku trefil i zacatecnik. Staci se podivat do nejake ucebnice obranne strelby a uvidis, ze na kontaktni vzdalenost se strili jednoruc s rukou zhruba u pasu a druhou ruku ma strelec natazenou proti utocnikovi.
Na vetsi vzdalenost je potreba udelat kompromis mezi rychlosti a preciznosti zamireni a spousteni.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 22 zář 2007 09:41

To: maldigola

Nejlíp se asi pudovou střelbu naučíš s malorážkovou pistolí (aby tě to nepřišlo na majlant) a uvidíš buďto ti to pude nebo nepude :P :lol: :P
Aquila non captat muscas
Odpovědět