Fórum GunShop.cz - zbraně, střelivo, optika

Diskuzní fórum o zbraních, střelivu,optice

Právě je 21 lis 2017 20:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prošvihnutí termínu prodloužení ZP
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009 08:14 
Zdravím,
stala se mi politovaníhodná hloupost - zapomněl jsem, že mi letos končí ZP (nenosím ho u sebe, letos jsem ještě nebyl střílet... prostě to letí).
Z policie mi přišlo upozornění, že bych si ho měl prodloužit, jenže přišlo víc jak týden po jeho propadnutí. Hned jsem šel na lék. prohlidku a v nejbližším možném termínu na policii s žádostí o prodloužení. Protože tam jsou pro veřejnost 2x týdně, tak to bylo to 11-tý prac. den po ukončení platnosti ZP.
Snažil jsem se hájit tím, že mi "výzva" od nich přišla pozdě - byl jsem ale odkázán do patřičných mezí tím, že to není jejich povinnost. Navíc že jsem vlastně už udělal přestupek proti zákonu (zatím nevím jestli ho budou nějak řešit).
ZP i zbraň mi odebrali a nekompromisně vyžadují nové zkoušky pro ZP. Pokud je neudělám do 2 měsíců (tedy třeba nezvládnu napoprvé test), budu muset zbraň prodat.

Chci se zeptat jaké s tím máte případně zkušenosti a jestli je tento postup pro prodloužení / obnovení ZP opravdu jediný možný.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009 08:38 

Kolega voják byl v době termínu ukončení platnosti ZP na dlouhodobé zahraniční misi a taky musí opakovat zkoušky.
Zbraň nemusíš prodat, můžeš dát dočasně do úschovy k puškaři nebo převést na známého s ZP.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 čer 2009 22:03 

Ještě existuje "úschova" na PČR. Taky jsem loni prošvihl 2 měsíce před koncem platnosti požádat o nový a byl jsem důrazně upozorněn, že to není v pořádku. Naštěstí jsem stihl všechny dokumenty předat včas (před propadnutím starého ZP) a oni stihli vyřídit nový (opět před propadnutím starého).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 čer 2009 09:09 

Tak tehle úschově se u nás brání (nemají to za povinnost) a rovnou ti dají seznam oprávněných v okolí - samozřejmě placených.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 čer 2009 20:43 
Moderátor

A pozor na to - ten přestupek, pokud ho budou řešit, což asi budou (tvůj místně příslušný úřad). Nevykecáš se z toho, dostaneš nějakou pokutu, ale máš to v evidenci. Pokud bys to proved ještě jednou, tak už ZP nemusíš dostat, protože nebudeš spolehlivej - opakovaný přestupek na úseku zbraní a střeliva.
A to s tím, že nemají povinnost je pravda, musíš si to bohužel hlídat sám.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 čer 2009 00:16 
Mimochodem jak je to s dobou, po kterou ti můžou přestupek otloukat o hlavu? Rok ne?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 čer 2009 06:34 
Moderátor

Obávám se, že tak jednoduché to není - pak by to nemělo smysl. Zkusím to zjistit
Edit - tak ze zákona se přestupek v papíru eviduje 5 let na místním úřadě, pak se to posílá k archivaci někam na magistrát. Důležité je, že inspektorát pro ZSVD dostává z přestupků echo, že to bylo řešeno a eviduje si to zřejmě sám - asi to dá do záznamů a pokud se to tam objeví opakovaně, nemusí ZP vydat. Víc nevím, protože do činností PČR už nevidím.

Předmět příspěvku: bohužel....
PříspěvekNapsal: 17 črc 2009 23:07 

bohužel nejste sám, i já debil vlastnící zbraně od svých 18 let jsem to po dvaceti letech s čistým štítem prošvihl...skleróza... Stihl jsem to do 10 dnů sypajíce si popel na hlavu odevzdat,vypsat žádost,lékař,no a zopakovat si zkoušku.Poctivě se každý večer učil aspoň hoďku testy,páč to bylo diametrálně odlišné od poslední zkoušky, nové a náročnější...Ale za blbost se platí a jak se říká,vše zlé je k něčemu dobré.Stejně jako ,,referentské zkoušky´´ pro používání služebních vozidel co 2 roky, aspoň mě to probralo z letargie a člověk si aspoň nějaký čas dává majzla...No a taky bacha na potvrzení od lékaře v polovině platnosti ZP pro některé...
GM
PS: a levné to taky není, doktor,zkoušky,za každou skupinu..,stálo mě to cca 4.000 CZK i s benálem... to je celkem dost nébojů, co by se dalo prostřílet , pravda... Musím ještě podotknout : setkal jsem se při řešení svého fakt problému s velice solidním a vstřícným jednání policisty z odd.zbraní. :D

Předmět příspěvku: Re: Prošvihnutí termínu prodloužení ZP
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 15:35 

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je to s prodloužením platnosti zbrojáku? Je nutno při prodloužení platnosti ZP na policii donést všecky zbraně které vlastním ?

PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 15:41 

Většinou to vyžadují. je to jediná možnost kdy tě můžou kontrolovat :-)

PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 11:00 

Kdy nejdříve a kdy nejpozději od konce platnosti stávajícího ZP lze požádat o vydání nového ?

PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 11:59 

Seš línej prolistovat zákon? :roll: Odstavec 3:
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p24

selag: není to tak úplně přesné, dle §29 e) jsi povinen předložit zbraně ke kontrole na vyzvání tj. kdykoliv. Někdy Tě vyzvou při vzdání nového ZP (když už si Tě lustrujou), ale údajně to není pravidlem, spíše záleží od oddělení, ev. nálady policisty.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina