Prosim uzivatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 16:59

Zdravím Vás prosím lidi kteří mají OSOBNÍ zkušenost s pistolí MP446 Viking , nejlépe její vlastníky aby se podělili o zkušenosti s touto zbraní. Zajímají mě klady a zápory na které užíváním došli. Slyšel jsem že křiví nábojnice, tak že se nedají přebíjet a že je vyhazuje střelci do obličeje. Je to pravda? Chtěl bych si tuto zbraň pořídit proto bych rád znal odpověď na tyto věci. Předem děkuji Rude


Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 29 dub 2005 18:57

Mno nábojnice to do obličeje nehází, ale za hlavu jo. Je to poctivý kus ruského železa a plastu, v zimě se to dobře nabíjí, ale je to nezvyklé. Přesnost - no ruská... Držení - velmi dobré. Ovládáací prvky - nemá to vypouštění, páčka pojistky je malá, páčka vypouštění závěru je obrovská.

Ale za ty peníze to jde. Myslím, že ve střelecké revue byla nějaká recenze, kterou dělal někdo, co s tím střílel. Bouchačka za 30 litrů to není, ale na sebeobranu to stačí.
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 30 dub 2005 07:56

Taky bych si ctěl tuhle pistol koupit vypadá dobře za tu cenu. Jak je to teda stěma nabojnicama křiví je nebo ne?
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 30 dub 2005 13:04

Většinou ne. I když noj je v komoře hodně na volno. Pokud nstřílíte 10x přebíjené přebíjenky, tak ne. A po 20 přebitích křiví i Glock.
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 01 kvě 2005 12:06

Taky o ní uvažuju vypadá moderně a cena se pohybuje okolo 10 000Kč. Je to tedy dobrá koupě nebo mám radiji přišetřit? je přesná? Jak se chová při střelbě? a co spolehlivost?
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 01 kvě 2005 14:58

Přesná je přiměřeně k ceně. Takže jsou určitě i přesnější zbraně, ale na sebeobranu je přesná víc než dost.

Průběh výstřelu je "plastový", tedy trochu měkkčí, než z kovové zbraně. Je potřeba mít nataženou ruku, jinak má někdy sklon nepodávat náboje. No a průběh spouštění je relativě ruský. Hrubý. Doporučuju nechat mírně doladit.

Spolehlivost je v normě. Tedy na 1000 nábojů asi 2-5 závad (tovární střelivo).

Poruchy zbraně zatím nebyly, ale u hodně střílených zbraní se občas ulomí očko na vodící tyčince vratné pružiny.

Vcelku se dá říct, že ta zbraň je vydařená. Za tu cenu se dá o ní uvažovat. Chce to asi doladit spoušťový mechanismus.

Možná bych uvažoval o Norincu (za stejný peníz), nebo o K100.
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 02 kvě 2005 10:03

Pozor na nízku životnosť zbrane. Je cca o polovicu nižšia ako u CZ, alebo u K 100.
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 02 kvě 2005 10:05

S tím jsem já zatím problém neměl. Ale možné to je. Nicméně hlaveň je opravdu tvrdochromovaná.
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 02 kvě 2005 11:05

Uvidis cca po 10-15 000 ranách. A aj s presnostou to nie je slava.
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 02 kvě 2005 15:33

Coznamená životnost &#357?? to je nějaké označení? jaka ja životnost cz nebo K100? udává se to někde v počtu vystřelených ran?
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 02 kvě 2005 16:57

&#357?? je ť - nerozumíš slovensky? Asi jen neumíš psát, no neva.
Životnost je relativní veličina - hlavně u zbraní CZUB, kde co kus, to originál.
U nich se těžko definuje spolehlivá funkce, protože málokterý uživatel by mohl přísahat na méně než 2-3 selhače nebo zádržky na 1000 ran. Holý fakt je, že existují zbraně, u kterých se spolehlivost udává počtem tisíců ran do první závady, a ČZ to není.
Pokud jde o praktickou použitelnost sportovní zbraně, tedy po kolika ranách se nějak měřitelně zhorší rozptyl, to je taky těžko měřitelné. A vůbec nejhůř se měří, jaká je spolehlivost zbraně, kterou někdo jen nosí pro případ nouze. Pot, prach, vibrace, nárazy, jejich vliv na spolehlivost... prakticky neměřitelné.
Návštěvník

re:Prosím uživatele pistole MP446 VIKING o pomoc

Příspěvek od Návštěvník » 02 kvě 2005 17:32

Víte. Jedna jediná vlastnost ruských zbraní všeobecně je robustnost. Co se týče Vikinga - je to původně vojenská a služební pistole - tady je jasné, že ta zbraň robustní je. Jejich systém testování zbraní je mnohem horší než ten evropský.
Ale to neznamená, že tam zbraň nemá závady...

Pro srovnání:

Já jsem byl a budu vždycky na Siga. Pravda je, že 228ku, co jsem měl předtím jsem koupil dost opotřebenou a prodal ještě opotřebenější o asi 5000 ran. Závad 14. Na přesnosti se to neprojevilo. Mám SP 2009, šlo přez něj asi 3000 ran. Za celou dobu jsem měl 2 závady a přesnost se nezměnila.

Viking byl koupený jako nový. Zezačátku byl nepřesný až běda. Což se po asi 400 ranách značně zlepšilo (že by problém mezi podlahou a pažbičkama?). Od té doby jsem s ní vystřílel asi 8000 ran a nevidím žádné zhoršení. Závad asi dvacet až třicet. Vesměs ale blbé podávání (ten dvouřadý zásobník odshora až dolů je nic moc) s podlaborovanými náboji.

Nezapomeňte, že jsou tu střelci, co za celý život vystřílí asi 8000 ran.
Bob1

koupit Viking?

Příspěvek od Bob1 » 12 zář 2005 12:24

Má někdo aktuální zkušenosti s MP 446 Viking?
Moc se v diskusích na netu o této pistoli nepíše, nehodnotí. Že by ji doposud mělo tak málo lidí? Sháním proto informace od těch, co ji skutečně znají jak se dá. Díky.
Návštěvník

Bohužel vše na východ od pramene Rýna stojí za prd

Příspěvek od Návštěvník » 12 zář 2005 12:40

Co kus, to originál. Viking, CZ, všechno jedno - buď koupíš dobře, nebo velmi špatně. Z fabriky, od dealera, na inzerát.
U značek z Německa a Švýcarska se to nestává (má to ovšem výjimku - nové umělohmotné Walthery/Umarexy).
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

tenký led

Příspěvek od sikula » 12 zář 2005 23:18

Nemám zkušenosti s touto zbraní, ale nejsem proti ni. Připadá mi však přehnané hodnotit spolehlivost zbraně na 1000 výstřelů aniž je uvedeno kolikráte ji vyčistím za oněch 1000 výstřelů. Na co narážím ? Má těsnost komory přímý vliv na čistotu zbraně - ANO ! Rozhodně bych nechtěl zkoušet kolik výstřelů bez vyčištění zbraň vydrží do první závady. Osobně čistím zbraň asi po 400 výstřelech a závady prostě neznám. Celá diskuse zklouzáva ke statistice. Jak? Nasypu li náboj do zbraně s vytahanou komorou, těžko nábojnici přebiju do glocka. Podlaboruji-li náboj do volné komory, bude výce špinit ? Jistě! Zase na druhé straně volná komra polkne vše ! Co s tím ! Tvar střely a její délka přímo ovlivňuje spolehlivost zbraně. Rozebereme zásobníky a vyčistíme vždy když čistíme zbraň ? Udělejme v rámci návodu ke zbrani maximum pro spolehlivost, případně přesnost a pak si zdělujme postřehy a zkušenosti a třeba zjistíme, že ani tolik nevystřílíme v intervalech čištění a použití. Buďme prostě konkrétní !
Odpovědět