Prodej zabavenych zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Prodej zabavených zbraní

Příspěvek od vito » 26 zář 2006 07:10

Včera v TV bylo oznámeno rozhodnutí, že zbraně zabavené při nepovoleném držení nebo nošení budou rozprodávány veřejnosti. Jedná se i o zbraně, se kterými byla páchána trestná činnost. Nejprve budou zbraně nabídnuty organizacím, potom veřejnosti. Platit by to mělo od začátku příštího roku. Pouze pan plk. Kreml se veřejně postavil proti. Prodávat zbraně, se kterými byl spáchán TČ je prý "neetické". Jako by to nebylo jedno. :roll:


Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 26 zář 2006 09:37

Tak to bude asi dodela srumec. Docela jsem zvedavy, co daji do placu.
Jesnze jak to znam v tomhle nasem state, stejne se k nim dostane nejdrive par vyvolenych, kteri maji uzke vazby na PCR a pak s nima budou kseftovat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 zář 2006 09:51

Například páni Řehákové a další některé firmy zabývající se prodejem zbraní.... Já bych do takové koupě nešel...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 zář 2006 11:03

Osobně bych si taky nekoupil zbraň, ze který pomalu kape ktrev (obrazně řečeno) ať už by byla za jakkoliv nízkou cenu. Tohle je myslím krok vedle.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Prodej zabavených zbraní

Příspěvek od vito » 26 zář 2006 11:07

Pánové, z té zbraně krev nekape. Pokud kape, tak potom jen z ruky, která tu zbraň použila. Zbraně samy nikoho nazbijí ani neporaní, to udělá vždy jen člověk.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 zář 2006 11:15

Nicméně už pro ten pocit ne. Když víš, že se s tou zbraní dělo něco nekalýho..... Nevím, možná jsem měkota, nebo zbytečně konzervativní, ale tohle není nic pro mě. To co píšeš mi přijde trochu jako alibismus typu "já ho nezabil, zabilo ho těch 5 střel co vylítlo z pistole"
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 26 zář 2006 11:40

Myslim, ze je to zbytecnej humbuk. Moje flinta ma taky X pomlsynych zarezu a ze by ji kvuli tomu nikdo nechtel? :lol:

Ne vazne... Spis jde o to, aby historie zbrane nemela vliv na majitele :-)
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Prodej zabavených zbraní

Příspěvek od vito » 26 zář 2006 12:19

Silencer: To jsi mne špatně pochopil, nebo jsem se špatně vyjádřil. Podud namířím a zmáčknu spoušť, pak je to moje rozhodnutí a vina a zbraň sama s tím nemá nic společného. A mezi námi, když si koupíš bona fide použitou zbraň v komisi, co víš, jak byla používána dřívějšími majiteli? Je to jenom o přístupu ke zbrani jako k nemyslící, neživé věci, která je vždy ovládána člověkem. Rozhodně jsem neměl na mysli nějaký alibismus.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 26 zář 2006 13:23

Souhlasim s Vitem. Zabijeji lide, nikoli zbrane. To, ze palnymi zbranemi bylo zabito tolik a tolik lidi nebo spachano tolik a tolik tr. cinu je typicky argument pseudoochrancu lidskych prav. A pritom kazdy vi, ze pokud nekdo chce nekoho zabit a nebude mit kver, tak to proste udela jinak.
Cili lide jsou spatni, nikoli zbrane. O tom si snad tady nemusime povidat, ne?
A navic to, ze zminovane zbrane pochazeji z trestne cinnosti, nemusi znamenat, ze jimi byl nekdo zbaven zivota. Mam ten pocit, ze pokud najdou kver u nejakeho ucetniho, ktery zdefraudoval tolik penez, ze sel brucet, tak to jeho zelezo skonci presne v teto kolonce statistiky, nebo ne?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 26 zář 2006 13:29

Mě je jasné, že zbraň sama o sobě není přítelem nikoho. Prostě to je kus železa a plastu. Ale já jsem trošku hodně pověrčivý. Scestně věřím, že zbraň kterou držel v ruce zlý člověk už nebude fungovat tak, jako dřív.
Koupil bych něco takového jenom, kdyby to bylo něco rartiního. Ale jinak ne.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Prodej zabavených zbraní

Příspěvek od vito » 26 zář 2006 14:17

Proč to nazývat scestnou vírou? Je to tvoje přesvědčení, moje ne, každý jsme trošku jiný. Kdyby tomu tak nebylo, moc bychom si nepopovídali, že? :)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 zář 2006 16:49

Já v tomhle ohledu souhlasím s HanuIV, nemusí to bejt zrovna zbraně, který někdo použil k vraždě, ale stačí mi ta kriminální minulost. S tou komisí je to fakt a proto to taky nemám moc rád (i když tady se bojím spíš technickýho stavu) :D Navíc nepředpokládám, že by nabídka takovýchto zbraní byla nějak závratně vysoká a k bežným uživatelům z řad střelecké veřejnosti se stejně nedostanou (jak je psáno výše). Takže zbytečnej humbuk. To ale nemění nic na tom, že bych si podobnou věc nekoupil.
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 26 zář 2006 16:54

Jsou to jenom předsudky. Když si koupíte vyřazenou vojenskou zbraň, která prošla válkou, patrně nějaký ten zářez na ní bude. Možná se zpět do armádních skladů dostala i z ruky padlého. Proto si nic takového domů nekoupíte?
floky

Příspěvek od floky » 26 zář 2006 18:24

kdo nechce nech si nekupuje....a kdo chce ten si kupi 8)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 26 zář 2006 18:55

Například,p.Mádl,jeden z největších odborníků přes nože a mystiku věří že jsou nože které mají zlý charakter,prostě jako lidé,kus od kusu....pokud věříte že ruce které používaly jakýkoliv předmět v něm nechaly "otisk"je to na vás,zda si věříte natolik ,aby jste ho dokázali "přerazit"..mimochodem tu starou povídku "Orlakovy ruce" tu někdo zná? :twisted:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Odpovědět