Proc jsou opakovacky presnejsi nez samonabijeci zbane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 13 led 2008 19:52

No a to nemluvíme o žvýkačkách :lol:


Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od kayakero » 26 lis 2009 16:09

V chytrých knihách se dá dočíst, že vojenští snipeři nesnáší semi-auto taky proto, že vyhozená nablejskaná mosazná hilzna letí na metry daleko, jako pohybující se předmět na sebe upozorňuje a jak rotuje kolem spousty os, všude kolem hází šajny od sluníčka - v oblasti snipe-fightu, kterou trvale s dalekohledy očumuje spusta pozorovatelů protistrany. Pak je místo střelce prozrazeno, což je vždy o život - vzdor hodinám prosraným s místní výzdobou hejkala + konspirativním přesunem.

Co do přesnosti: divil jsem se jak nízké požadavky byly na armádní zbraně pro scout-snipery při výběrových řízeních. Semi-auto by to s rezervou zvládly.
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Víťa » 19 pro 2009 16:05

Ano souhlas, ale je jedna, která se opakovacím vyrovná!!

PSG známá též jako Präzisionsschützengewehr je jedna z dalších skvělých zbraní od Německé zbrojní firmy Heckler & Koch.
Puška PSG-1 byla opět navržena z jednoho samého důvodu jako u MP5, že předešlé zbraně ve výzbroji německé armády již nebyly tak účinné, ale další z důvodů pro navržení PSG bylo to že při Mnichovském teroristickém útoku při olympiádě 1972 nebyla policie dostatečně vybavena odstřelovači s kvalitnímy puškami . Úkolem navrhnout poloautomatickou pušku s možností nastavení přesnosti jako opakovací puška byla pověřena již zmíněná firma Heckler & Koch . PSG-1 je jedna z nejpřesnějších poloautomatických pušek vůbec, ohromující je ale její cena kolem 10 000 USD což je cca 250 000 Kč, ale i přes to je mezi elitními jednotkami a policií žádaná.

Podmínku, kterou musí zbraň splňovat je že musí z 300 metrů trefit 50 po sobě jdoucími ranami zasáhnout 80 milimetrový terč za běžných střeleckých podmínek. Puška má napevno přidělaný optický zaměřovač Hensoldt Wetzlar 6 x 42. Jako všechny pušky od firmy Heckler & Koch má stejný systém otevírání závěru a to zpožděný Roller-Locking, a jako další výbornou vlastnost má téměř neslyšitelné nabíjení což se vám může šiknout v situaci kdy potřebujete tiše přebít před výstřelem. PSG má také nastavitelnou velikost spouště kdy je potřeba vyvinout sílu a zvětšením si to usnadníte.
PSG1  Luk 001.jpg
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od rmp » 22 pro 2009 11:14

No a jsme zase u toho. 80mm na 300m je skoro 0,9 MOA, čili přesnost vcelku průměrná.

ANO pro vojenskou taktickou (a navíc samonabíjecí zbraň) je to přesnost skvělá a naprosto vyhovující. Ale to se zase bavíme o účelu, ne o porovnání SEMIAUTO vs. OPAKOVAČKA. Opakovačku, která nastřílí 8cm/100m/50 ran pořídíš za zlomek ceny té PSG.
Samozřejmě, záleží na náboji a na střelci, a rozhodně nachci říci, že PSG je předražená či že je to nějaký šmejd. Je to prostě skvělá zbraň pro daný požadavek. Tím je taktické použití, nikoli terčová sportovní střelba. Tam se PSG (ani jiná semi-auto) opakovačkám prostě nevyrovná.


Dodatečně opravuji, aby to nevedlo k dalším omylům: namísto "nastřílí 8cm/100m/50 ran" samozřejmě patří "nastřílí 8cm/300m/50 ran" :o)
Naposledy upravil(a) rmp dne 22 pro 2009 20:42, celkem upraveno 1 x.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Shiva » 22 pro 2009 14:31

To nema cenu resit. zadna semi auto zbran nebude presnejsi nez klikovka (pri stejnych nakladech). Nemuzem porovnavat vymazlenou AR15, ci PSG s tovarni CZ550.

PSG je predrazena zbran a pozadavek zasahnout terc o velikosti 80mm (0,92MOA) na 300m je std. pozadavkem na sluzebni zbran (do 1MOA), vcetne klikovek. Zadny vyrobce neudava presnost na 300m protoze na tuto vzdalenost je zanesana chyba strelce a povetrnostni podminky.
1MOA strili kdejaka klikovka do 30.000kc s kvalitnim tercovym strelivem. 0.75MOA a mene, bezne s vybranou serii Lapua Scenar z krabicky.
za 10.000USD ti privezu 2-3 ultrapresne klikovky strilejici pod 0.2MOA.
Moje AR15 (uz jsem ji prodal) strili ze zasobniku na 300m mezi 1/3 a 1/2 MOA (vcetne vetru a mych chyb) a je za 1/4 ceny.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Víťa » 22 pro 2009 17:32

Reagoval jsem pouze na to co se tu psalo, že se aut. přesné odstřelovačky nedělají o ceně se nebavíme ,když chceš pořádnou loveckou kulovnici, dáš za ní taky 150000tis. PSG je drahá hlavně kvůli materiálu. který je na ní použitý hlaveň atd. A žádaná u ozbrojených složek není pronic za nic. Jinak... rmp nepsal jsem.....která nastřílí 8cm/100m/50 ran.......ale 8cm/300/50 žádný výrobce neudává na 300m. to taky né , to byl požadavek na výrobu a to musí každá vyrobená zbraň splňovat, za běžných střeleckých podmínek ! ! ! tedy ze započítáním stř.chyb :wink:
Jinak mám ,také raději opakovačky a 8cm na sto metrů je něco jiného neš na třista metrů to nastřílím ze starým mosinem bez opory . :wink:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Shiva » 22 pro 2009 18:12

Clovece ty nevis vubec o cem mluvis.

Definuj "poradna lovecka flinta"

Ze se delaji lovecke safari flinty (dvojaky) od 300.000 vys je znamo, jsou lovecke flinty i za 600.000 (bezne k videni na IWA). Ale to jeste neznamena, ze jsou presnejsi nez flinty za 30.000kc. Ano je to o materialu a spolehlivosti. U Safari zbrani je to o spolehlivosti a ti co nevedi co s penezma, si koupi drahe drevo na pazbu, nechaji si flintu orejpat a vylozit zlatem atd.
Tohle se v zadnem pripade neda rici o PSG (material) a co se tyce spolehlivosti o zadne semi auto zbrani.

Tvoje prohlaseni ze se delaji presne semiauto odstrelovacky na urovni klikovek je zcestne.
Ano souhlas, ale je jedna, která se opakovacím vyrovná!
kazde TRG ji prestrili. v podstate i CZ550 ji prestrili, po beddingu a s rebitymi naboji. a obe zbrane bych si teda do valky vzal radeji nez nejake semiauto (co se tyce typu strelby pro tyto zbrane urcene).
Cenove se dostavame na uroven AI ktera strili stejne a lepe se std. strelivem, je nepomerne spolehlivejsi a odolnejsi. A proto je tak draha. Protoze je jedina. Ne protoze by vyroba a materialy byly drazsi. Ale jeji vyhoda (zaplacena) je absolutni vymenitelnost dilu mezi zbranemi, strelba mozna v podstate i bez pazby, vymena dilu vcetne hlavne, bez potreby navstevy puskare.
Takze je taky predrazena, ale ne tolik.
Myslis si snad ze hlaven do PSG stoji xy tisic dolaru??? z ceho si myslis, ze pazba je? vystriknuty plast. zaver, stejna zalezitost. vyrobena na CNC masine. ta flinta nema vetsi hodnotu nez 3.000 dolaru.
A zvetseni 6x na presnou strelbu???
Nikdo tu nemluvi o trefovani 8cm na 100m, ty jsi uvedl nejake informace z neznameho zdroje (nerikam ze to neni pravda) o tom ze se ma trefovat na 300m 8cm.
Na to aby se nezanaseli chyby strelce ci povetrnostnich a optickych podminek, se musi strilet z mechanickeho zarizeni v tunelu. urcite vyrobci zbrani (nekteri) a munice (nekteri) maji k dispozici 300m tunel, ale je mimo misu, tyto udaje davat jako meritko pro strelce, protoze s tim budou strilet lidi, za ruznych podminek. Tyto tunely a jina zarizeni, slouzi vyrobcum k testovani vyrobku.
Ted vezu 7 zbrani vsechny postavene na BR komponentech (hlaven, zaver, spoust) vsazenych do taktickych McMillan pazeb. jedna je lovecka s carbonovou hlavni v razi 300RUM. cena se pohybuje od 3.500USD do 4.500USD (cena v USA), a jsou to zbrane co do presnosti a spolehlivosti "Top of the line"
Tak nevykladej neco o materialech a jejich cene.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Víťa » 22 pro 2009 19:54

Clovece ty nevis vubec o cem mluvis.

Tvoje prohlaseni ze se delaji presne semiauto odstrelovacky na urovni klikovek je zcestne.

Nikdo tu nemluvi o trefovani 8cm na 100m

Na to aby se nezanaseli chyby strelce ci povetrnostnich a optickych podminek, se musi strilet z mechanickeho zarizeni v tunelu. urcite vyrobci zbrani (nekteri) a munice (nekteri) maji k dispozici 300m tunel, ale je mimo misu, tyto udaje davat jako meritko pro strelce, protoze s tim budou strilet lidi, za ruznych podminek.

Uš jsem to psal že jsem reagoval na odstřelovací pušky ,tak nevím proč, tady pleteš terčové sportovní zbraně atd.

rmp napsal: Opakovačku, která nastřílí 8cm/100m/50 ran pořídíš za zlomek ceny té PSG

Co se týče tunelů tak to jsi asi špatně pochopil co jsem psal, ten požadavek na výrobu, byl právě na opak, 50 x 8cm na 300m za běžných střeleckých podmínek !!! ne v tunelu!!!
tedy v tunelu to bude daleko přesnější.

Požadavky na voj. odstřelovací pušky jsou Do 1MOA to PSG1 s přehledem splňuje, tedy se jim vyrovná.
Nechápu člověče, proč mne tady napadáš a pleteš hrušky a jabka
Ono totiš není úplnou prioritou odstřelovače jestli zbraň má 0,85 MOA nebo 1MOA, to ty jistě víš ,ale to sem nepatří.
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od rmp » 22 pro 2009 20:29

Proboha, snad je zřejmé, že těmi 100m jsem se přepsal! Proto taky mluvím o 0,9MOA - to je totiž stejné číslo pro 100, 300 nebo 1000m...

Jo, omlouvám se za překlep, ale že takový překlep nebude zjevný, to bych fakt nečekal :o)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Shiva » 22 pro 2009 20:31

Omylem jsem si smaznul prispevek. Ale je to zbytecna diskuze.

Tvrdit o semiatomaticke zbrani, ze je stejne presna jako klika, je nepravda. A uz vubec s presnosti na hranici 1MOA.

Je uplne jedno jestli to je zbran urcena pro ozbrojene slozky nebo pro sportovni strelbu.

PSG je predrazena zbran, jako semi auto, ma sve slabosti a jednu prednost (vyssi palebna rychlost). Nepotrebuji mit postavenou specialni zbran abych dokazal ze to je pravda.
TRG, AI, RPA jsou zbrane seriove vyrabene dosahujici vetsi presnosti nez PSG. a muj nazor je ze jsou rovnez predrazene. Cena je proti srsti pouze civilum, protoze si to musi platit ze sve kapsy.

sportovni zbrane jsem uvedl, protoze jsi tvrdil ze cena PSG je diky materialum pouzitym pri jeji vyrobe.
Ja rikam ze to je hovadina, protoze za tretinovou cenu budu mit zbran v taktickem provedeni pro odstrelovace daleko presnejsi a spolehlivejsi nez cele PSG.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Víťa » 22 pro 2009 22:02

Jo v pohodě dohadujem se o ho....... mpr , já vím že to byl překlep jenom jsem to opravil nic víc, jsem tím nemyslel ,co se týče přesnosti do 1MOA to je skutečnost, hádat se nebudem je mnoho odborných článků a testů, které to potvrzují hledat to nebudu, protože to povede jenom k dalším dohadům ,jestli bych si já mohl vybrat mezi PSG1 a klikou vzal bych do proti teroristického boje rozhodně PSG1 nebo stejně přesnou semi ,ale tu budu těžko hledat v ráži 308. PSG1 je jedna z nejpřesnějších na světě. Když půjdu na chlapa, kterýho mám zlikvidovat vemu kliku. A už se nehádej :D :D :D

PS: Netvdil jsem že semiatomatická zbraň je stejně přesná, ale PSG je něco jiného, byla proto vyrobena :)
Víťa
Příspěvky: 26
Registrován: 07 pro 2009 22:57

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Víťa » 22 pro 2009 22:41

Jenom jeden z mnoha testů je popsán tady

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3314

Na 600 yardu 0,68 MOA
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od petrtr » 22 pro 2009 23:36

dyt to váží 8 kilo :shock: kterej sniper by se s tim tahal !

nemyslim arnýho to je jasnačka,ten nosí dvě :mrgreen:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Shiva » 22 pro 2009 23:41

Pochop, zbran za 250k musi strilet 0.05 :-) a byt nerozbitna a absolutne bezporuchova.
To PSG v zadnem pripade neni.
Jakakoli klika od 30k bude spolehlivejsi a pravdepodobne i presnejsi.
jestli to je tvoje vysnena zbran a mas ji jako modlu, tak veskere logicke argumenty nejsou nic platne.

PSG JE SEMIAUTO ZBRAN a proto jeji spolehlivost a presnost je uplne jinde nez klasicka klika. A pro zabijeni lidi ve valce opradu nehraje roli jestli strili 1/2 nebo 1 MOA, ale plati spolehlivost a pokud by mi na tom zavisel zivot, tak si vemu kliku. protoze tu zamknu ci odemknu treba kladivem. Myslim ze je zbytecne vysvetlovat proc.
zrovna tak kdyz pujdu na Kaferskyho buvola ci lva tak si vemu kulovyho dvojaka nez kliku. protoze je spolehlivejsi.

Nerikam ze to neni presna zbran, ale za ty penize bych ji nekoupil, pokud bych nebyl sberatel.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou opakovačky přesnější než samonabíjecí zbaně?

Příspěvek od Shiva » 22 pro 2009 23:59

Tak jsem si peclive precetl vsechny odkazy (co byly aktualni) na tebou uvedenem linku. Nikde zadny test. vsude psano jen ze by melo, nebo ze nekdo rika.
zvlaste je zajimave, ze tuto zbran pouzivaji mimo domacich ozbrojenych slozek jen banana staty. (mimo francouske jedne slozky a Spanelu) jako jsou
bulharsko, Indie, Luxemburg, Malaysia, Mexico, Pakistan a Taiwan. coz neni moc impozantni rozsireni a pouzivani.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět