Pravopis

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 22 lis 2007 11:13

Člověk si tu láme hlavu a situace se nelepší. Blíží se konec roku tak co by jste řekli na vyhlášení soutěže? Název Analfabet 2007. Prvního horkého kandidáta (pro opakované a velmi hrubé pravopisné chyby) už mám :!:


brutal
Příspěvky: 22
Registrován: 29 dub 2007 21:50

Příspěvek od brutal » 22 lis 2007 11:59

jsem jednoznačně pro :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 lis 2007 15:18

tak teď jsem si to tu projel a hned mám nerv :D Harplayer : podle tebe je člověk blbej když mu nejde pravopis ??? No do prdele, pokud má někdo zájem tak mu na mail pošlu pani co má dvě vysoké školy a je skvělej člověk !!!! Podle mne takhle vypadaj všichni rádoby chytráci z Vysokou školou co chtějí opravovat druhé :D Tak teď nevim jestli je lepší psát špatně i a mně mě nebo být debil :lol:

kdo to chce poslat tak dejte mail fakt to stojí za to :lol: Viď Špaldo :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 22 lis 2007 16:31

Ale tady nejde o pravopis z gymnazijních slohových cvičení,chybu v měkkém a tvrdém i udělá občas každý,jenže tady se občas vyskytne taková zvířeckost jako (spjef) a autorovi to vůbec nepřipadá divné. To vypadá,že se mnozí naučili jenom číst na základní škole,ale později už četli jenom esemesky v morseovce. Já nevím jak kdo,ale když si párkrát přečtu nápis Kino tak by mě nemělo napadnout,že podle pravidla Hychykyrydytyny to asi správně nebude,ale když nečtu nic jiného než název cigár nebo odborného časopisu nemám odkud si takovou věc zapamatovat.
Osobně mi tyhle hrubky žíly netrhají,ale myslím si,že mnoho dobrých techniků by se radši vyjadřovalo verbální formou. Je tedy pravda,že se i na obsah článku dívám s mírným despektem,když se přímo hemží chybami.
Aquila non captat muscas
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 lis 2007 16:34

tak spjef a nebo objed to jo :lol: to už je příliš ale i a y bych prostě neřešil .Škoda že neznáte mého bejvalého kamráda Krechyho ,pánové to by jste koukali jak ten válčil s češtinou :lol: Zkusim něco najít
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 22 lis 2007 16:51

Když jsem byl menší tak jsem napsal místo "kdy" - "gdy" :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 22 lis 2007 20:21

No Golfe, ty s ní myslím zdatně bojuješ taky. Bez urážky. Co jsem pochopil tak zřejmě sloužíš v armádě. V téhle instituci předpokládám máte požadavky na zvyšování odbornosti a profesní rozvoj. Zkus si jako rozvojovej cíl místo vylepšení střelby nastavit školení z češtiny :wink: A nezapomínej, že nereprezentuješ pouze sebe, ale celou instituci.
Jinak bych vám přál číst protokoly našich policistů. Tam nejde už ani tak o pravopisné chyby, ale třeba větná skladba, způsob vyjadřování. To kdyby viděl Borovský a spol. :lol:
Já podotýkám že právě kvůli pravopisným chybám jsem míval z češtiny pravidleně v rozmězí 2-3 a rozhodně se nepovažuju za nějakého znalce a brusiče našeho rodného jazyka. Nicméně se domnívám, že pravopis patří k jisté kultuře vyjadřování a není až tak těžké si těch pár věcí ohlídat, zvlášť když do většiny z nás to bylo huštěno minimálně 9 let a více. Když pak člověk vidí perly typu vydět, mněli :roll: To je fakt jak když hrách na zeď hází.
Nehodlám tu napadat něčí inteligenci kvůli tomu jak píše, pouze opakovaně apeluji - DEJTE SI NA TO K:::A POZOR :!:
Naposledy upravil(a) Silencer dne 22 lis 2007 21:27, celkem upraveno 1 x.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 22 lis 2007 20:52

Silencere, Silencere.
Ještě že o pár řádek výše píšu o tom, že si lidi pletou "tip" a "typ".

Golfovi kážeš a sám máš máselnou krychli na mozkovně...:D
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 22 lis 2007 20:54

Ještě upřesním:

"TIP" je odhad, sázka na něco. Kupříkladu můžete tipovat výsledek zápasu.

"TYP" je označení modelového provedení, nebo ustáleného produktu či jevu.

Bacha na to...;)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 22 lis 2007 21:30

Ale jo, nikdo není neomylnej. Už mě tu tím asi nakazili :lol: A vidíš, zase jsem o něco chytřejší a o tom to je, zdokonalovat se - ne si prostě říct: "pravopis mi nejde, kašlu na to" a psát dál jak tatar.
Odpovědět