Prapodivna skrvrna na hlavni - poradite?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od MARKONY » 20 kvě 2010 18:27

He ten šroub je zadarmo a dal to rozebírat nebudu . :D :D


SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od pekoz58 » 20 kvě 2010 22:31

Takže výsledek pokusu je přiložen. Nejsem žádný soustružník ani strojař - pouze domácí samouk :) s S 28 po tátovi, to pro případ že byste měli výhrady ke vzhledu. Ovšem do běžného vnitřního provedení CZ to celkem zapadá. To je fakt a dál vnitřní vzhledovku CZ neřeším. Na parádu bych si koupil možná něco jiného. Střílí mi to dobře, bez problémů,žere mi to vše a při mém provozu to určitě vydrží. To ale mluvím za sebe - takže 100 lidí ...........
Moje ruky a brejle jsou určitě slabší místo.

Z pohledu spotřeby materiálu je jasné že použití tohoto šroubu je opravdu pouze v nouzi. Jinak materiál je to velmi dobrý.
Díky Marku - to mě nakoplo k te "tvůrčí práci"
Ta tyčka je v nejtlustším konci 10mm silná takže by stačilo tak max.12mm materiál. Ten šroub se mi jako nesoustružníkovi blbě opracovává protože neznám takové specialitky jak co upnout, podepřít atd. Takže mi to navíc strašně trvá.
Asi ale udělám konečnou verzi protože třeba ten konec co trčí ven by mohl být silnější a to opracování hladší.
JInak váha té původní je asi 3 gramy - ta kovová má asi 20 gramů. Takže jestli to někdo dokáže při střelbě opravdu vědecky porovnat...
Taky mě pobavilo to detektivní úsilí a tolik stránek příspěvků k "nepovedené" hlavni CZUB. Stačilo by se totiž podívat na jakoukoliv SP 01 a tu skobu tam mají všechny. Nechce se mi věřit že aspoň pár lidí tady nemá možnost si někde SP rozdělat. Zjevně to ničemu nevadí akorát je to hnusné. Asi tak jakoby vyleštěné hilzny lépe trefovaly. To mě spíše trochu sere to černění co se odírá.

No Patriku udělal jsi to moc pěkně. Holt profík...
P.S.
Jo a to zůžení pro vkládání jsem dělal metodou pokus - omyl :)
Přílohy
DSC03654.JPG
DSC03652.JPG
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 20 kvě 2010 22:52

Tak já vám prozradím čím to teda je, ten skok na té hlavni - je to totožná hlaveň jako na CZ75 která má o cca 1 mm menší průměr tzn. po opracování to tam není. SP má silnější hlaveň a málo materiálu, někde se stala chyba v přípravě. Ale skutečně to ničemu nevadí a jestli to je i u jiných SP jsem si nikdy nevšim, protože to nikdy nebyl problém.
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od pekoz58 » 20 kvě 2010 22:58

Zatím jsem to viděl na každén SH. co se mi dostal do ruky bo mě vždycky zajímá se podívat jestli mi něco třeba nechybí :D :D
Ano chyby se stávají standartní součástí systému - sem si ale myslel že to je pouze ve výpočetní technice.
Až mě vyhodí od PC tak bych třeba to moh zkusit jako opracovávač - třeba v Brodě. :D
Naposledy upravil(a) pekoz58 dne 20 kvě 2010 23:06, celkem upraveno 1 x.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 20 kvě 2010 23:03

Kontrola musí být, co kdyby :mrgreen:
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 21 kvě 2010 00:58

Pekoz58: tak nějak jsem si to dlouhé vodítko představoval, když jsem fáral, jak by to mohlo vypadat. Na netu jsem našel jen tohle: http://czcustom.com/CZ_75_SP01-Stainles ... e-Rod.aspx
píšou tam, že sedne do SP-01 bez dalších úprav, ale vůbec mi není jasné jak - ta tyčka nejenže nemá vybrání, ale ani není vepředu zúžená, a že by byla tak tenká aby to vybrání nepotřebovala se mi nezdá.

Obrázek

Měl bych ještě jen tak pro zajímavost 2 otázky (nejsem strojař, proto se ptám): to vybrání na tvé tyčce musí být dokola? Nestačilo by v místě, kde při instalaci neprošla dál, jen vybrat malý výsek na jedné straně, aby tam šla strčit? A druhý dotaz - při střelbě asi není šance, že by závěr nějak "drncal" o to vybrání?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 21 kvě 2010 01:40

Neumím tak dobře anglicky ale po google překladu tam píšou něco o možných problémech a potřebě nějaké pomůcky. Možná v přiloženém návodu mají popsáno jak to vodítko upravit.
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od pekoz58 » 21 kvě 2010 07:57

No ty brďo 25.- americkejch.......
Asi se dám na byznys - a za 20.- ať nežeru (a z vlastním šroubem za 18.-) :lol:
(nebo že by dolar už byl na tom tak blbě)
Asi bych taky prodělal s ohledem na to jak mi to dlouho trvalo.

P.S.
Závěr se myslím nemůže dotknout vybrání - to by musel prvně projít pružinou - pro klid duše je asi možné hrany zářezu zkosit. To vybrání může být kratší až to někdo přesně zaměří - já jsem zkoušel až to vklouzlo :) (jako vždycky)
Asi by fungoval i ten výsek ale příjde mi potom složitější trefovat se na něj při skládání. Někdo to musí vyzkoušet. Ještě je takový názor že plastová tyčka slouží na straně pružiny i jako jakýsi tlumič nárazu - nevím, nedokážu posoudit ale vzhledem ke sračkovitosti původního plastu a jeho neporušení po několika tis. ranách to asi nebude tak horké - skutečný plastový buffer by se dávno rozpadl) - ještě asi zkusím konec ubrat (má to 3mm) a dorovnat kouskem plastového kroužku (teflon?) na straně pružiny. (někdy až bude čas)

Jinak jako inspirace mě lákalo tohle - vzhledově se mi to moc líbí ta nádherná kombinace barev (a ten stříbrný čudlík pod laufem :) - ten určitě dává samé10)
http://czcustom.com/testproduct-289.aspx
Uživatelský avatar
PetrosK
Příspěvky: 94
Registrován: 23 zář 2009 15:07
Bydliště: Šumpersko

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PetrosK » 26 kvě 2010 21:20

Dykmore: jasné, měl sem na mysli dlouhou vodící tyčku. I když po těch obrázkách těch dlouhých, které tu jsou, začínám pochybovat. Klasická SP-01 zadné vybraní na té tyčce nemá. Je to jen tyčka, která má po celé délce průměr asi 4,5mm. Až budu na pc, hodím foto.

Edit: Vypadá prakticky jako na té poslední fotce od tebe.
CZ75 SP-01 9x19
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 26 kvě 2010 22:01

PetroSk: na plastove tycce zadne vybrani neni,ale natlacit tam to,co je na te moji posledni fotce z czcustom,je fyzicky nemozne-tu plastovou jsem musel vzdycky ohnout. Vyresil to snad az pekoz58 :-)

patrikv: oni prave na te strance pisou o nejakych upravach,ale jen u sp-01 rikaji,ze "without further modifications"-tedy bez dalsich uprav. Proto mi to-vzhledem k obrazku-nebylo jasne.. A jak si stoji to dlouhe voditko,povedlo se? Tvuj kratky kus zatim funguje 100% :-)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od pekoz58 » 26 kvě 2010 22:27

Drobný dodatek:
Jsem to nevymyslel - jenom jsem to kdesi zahlíd - a zkusil jsem to rozměřit a udělat sám (bo jsem si to moc nezapamatoval) - jestli to funguje - (a protože jsem konečně chtěl po "repasi" protočit mašinu).

Jo a vystříleno zatím asi 300 kousků - bez problémů - na tyčce vepředu v místě doteku s závěrem a vzadu s rámem žádné stopy.
Uživatelský avatar
PetrosK
Příspěvky: 94
Registrován: 23 zář 2009 15:07
Bydliště: Šumpersko

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PetrosK » 27 kvě 2010 15:57

dykmore: Aha, tak teď jsem zmatenej úplně. Na fotce, co má pekoz58 ta černá tyčka vypadá, že by mohla být plastová. Pak tedy soudím, že v šadouu takové jsou. A pokud jde o to vkládání ocelové tyčky, pak mi to příjde, že to přece nějak musí jít :) Jen pro srovnání přidávám foto mojí tyčky.

Obrázek
CZ75 SP-01 9x19
pekoz58
Příspěvky: 54
Registrován: 20 úno 2008 09:14
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od pekoz58 » 27 kvě 2010 20:21

Jo ta černá je originál z fabriky - jakýsi plast (snad na té fotce je k rozlišení kov od plastu - i když je to z mobilu)
Originál tyčka je snad u všech CZ co jsem viděl plastová - dlouhá - když čumí ven a krátká když tam díra není (jedině si nejsem jistý materiálem u 75 TS - tam je něco složeného)
no a ta dlouhá tyčka u SH - co čumí pod hlavní bez (mírného) ohnutí prostě nevejde. No a kovová se ohnout nedá. U krátké tyčky je to jedno.
Na té fotce výš je placatá pružina - že by kompakt - tam ta tyčka bude asi zase jiná - možná se nemusí ohýbat.
Asi to nevadí ale mě tam ten hnusný plast prostě sere.

P.S.
Teď koukám že SP01 - no tak to máme další možnou verzi a kombinaci.
Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Chotis » 27 kvě 2010 23:17

Zdravím, sleduju to tady a zajímá mě to. Mám SP-01 a kombinaci jako je ten poslední obrázek, tj. jednoduchá černá dlouhá plastová tyčka. Také bych rád ocelovou, ale předem jsem to zavrhl, protože ta plastová tam opravdu jde jen tak, že se ohne. Kdyby to někdo vyřešil/vyzkoušel, mám taky určitě zájem :)
Uživatelský avatar
PetrosK
Příspěvky: 94
Registrován: 23 zář 2009 15:07
Bydliště: Šumpersko

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PetrosK » 28 kvě 2010 15:44

Asi nejlepší řešení pro nás noušadoufkáře bude ta tyčka od pekoz58. Jenže teď mě napadá jiná věc. V šadouu je pružina z kulatého dráhu, který má větší vnitřní průměr než pružina z plochého drátu. Takže by ta naše pružina nešla na tu tyčku od pekoze vůbec nasunout. Snad se nepletu.

Ještě jedna věc. Nebylo by lepší založit nové vlákno? Případně ještě líp, tohle vlákno rozpůlit a druhou půlku použít přímo na nové vlákno. Myslím, že by si to zasloužilo svůj vlastní nadpis :wink:

EDIT: Pružina z kulatého drátu vyšla v podnikové prodejně CZUB na cca 16kč.
CZ75 SP-01 9x19
Odpovědět