Prapodivna skrvrna na hlavni - poradite?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 14 kvě 2010 19:37

To jsou přesně takové fotky na kterých bude i ho*no vypadat pěkně. :(
To Dykmore: ozvi se a zdarma ti uvedu tu hlaveň do stavu takového aby se nemusela stydět.


PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 14 kvě 2010 19:38

Alf: všechno na světě jde udělat lépe.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2010 19:41

to-PatrikV
jen sem to hodil na stolek, není to tuněné, trocha světla a realita, šecko čisté :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 14 kvě 2010 19:47

edelweiss píše:trocha světla
To je ta chyba
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2010 19:47

chceš to potmně? :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 14 kvě 2010 19:53

Někdy je lepší nic nevidět. :oops:
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od josse » 14 kvě 2010 21:34

nikdy jsem neřikal že cz je něco extra a že to nejde líp ... a ceny ... podivejte se na škodovku za ty same peníze máte cizí auta v uplně jiné kategorii a lidi to kupujou ...
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 14 kvě 2010 22:12

přátelé, díky za příspěvky. Ani jsem nečekal, že se to tak rozjede. Dneska jsem byl se shadowem u Zendla na úpravu pojistky a chtěl jsem vám jen napsat, co mi řekl o tom, o čem se tady bavíme (Alfonss mě naťukl s těmi žebry na hlavni, tak jsem se Zendla zeptal). Podíval se na tu hlaveň a řekl, že je to úplně v pohodě, a teď cituji (podle paměti): "je lepší, když se žebra na hranách takhle ohladí, než kdyby byly úplně ostré a časem by se ten materiál začal shrnovat. Ta hlaveň je úplně v pořádku." Tak já myslím - se vší úctou Alfonssi - že když Zendl tak řekne, tak to taky tak bude. Nebo se plete? :roll: Ale pozor - jak jsem koupil, tak tady prodávám :D

Co jsem četl diskuzi, tak jsem chtěl jen podotknout pár věcí. Rozhodně si nestěžuju na kvalitu zpracování Shadowa - načetl jsem si o ní tuny textu, už mě to teoretizování pěkně sralo, tak jsem prostě svoji první čezetu koupil a zatím jsem spokojený. Zpracováním je to prostě číza se vším všudy, ale je přesná, šlape zatím bez jakékoliv závady, žere všechno a zendlova rovná SA spoušť je lahoda. Ale popravdě musím říct, že samozřejmě vizuálně se ta hlaveň na glocka nehrabe, a na můj etalon ohledně precizního zpracování, walther P88, no tak tomu nesahá ani na podrážky. Ale střílí to dobře, tak proč to řešit.

PatrikV: to mě zaujalo, jak jsi to myslel s tím uvedením do důstojného stavu? Kdyžtak PM, jestli je to tajné :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 14 kvě 2010 22:42

Máš PM.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 15 kvě 2010 08:38

Dykmore: když se žebra po hranách ohladí, není to tím, že to při odemykání štrejchá o svoje protikusy v závěru v okamžiku, kdy nemá? Shrnovat materiál se začne opět v okamžiku, kdy je ta pistole blbě spasovaná, špatně zamyká či odemyká, nebo když je vyrobena ze špatného materiálu. Aha, bavíme se o čezetě... Tak to měl asi pan Zendl pravdu, v tomto případě jsou asi kulatý ozuby výhodou....
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od dykmore » 15 kvě 2010 10:39

dyť to říkám - jak jsem koupil, tak prodávám.. Prohlížel to ze všech stran, různě popojížděl se závěrem, zkoušel zamykací vůle, prý vše ok. Jako u doktora :mrgreen:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Decoy » 15 kvě 2010 11:09

Myslím, že by se nemělo omlouvat, co omluvit nelze.
Rozhodně netvrdím, že Shadow s takovým závitem na hlavni nestřílí, netrefuje a něco nevydrží. Dokonce si dovolím tvrdit, že střílejí, trefují a vydrží i zbraně mnohem hůře zpracované. Jenže každé řemeslo má svůj standard a tohle evidentně je pod úrovní minimálního standardu dokonce samotné ČZUB. Já jsem měl ČZ 75 z počátku 80tých let a hlaveň tam určitě takto nevypadala.

Nemyslím si, že by výrazně lepší zpracování stálo toho dělníka vice času a firmu vice peněz (dokonce PatrikV to zvládne i zadarmo). Proč to tedy takhle vypadá? Asi proto, že ten dělník není hrdý na svoji práci a neváží si jí. Kdo si svojí práce neváží, ten si ji nezaslouží. Firma, která si neumí najít lepší dělníky (a to i v době 10% nezaměstna-nosti) nebo je naučit lepší práci, si neváží svých výrobků a svojí pověsti. Firma, která si neváží svých výrobků ani svojí pověsti a omlouvá nekvalitní práci svých dělníků, si většinou ani neváží svých zákazníků. A pokud si neváží svých zákazníků, nezaslouží si je.

Pokud jde o pana Zendla, několik zbraní s jeho hlavněmi jsem měl. Troufám si tvrdit, že mu byla otázka špatně položena. Na dotaz, jestli je tohle normální u pistolí ČZ nepochybně odpověděl, že ano. Na otázku jestli by taková hlaveň vyšla z jeho dílny by byla určitě odpověď jiná.

Na začátku byla řeč o fleku na hlavni. I ten svědčí o tom, že asi něco není úplně normální. Přesto může ta zbraň střílet, trefovat i vydržet. Ale nemůže se líbit ani tomu, kdo ji vyrobil a nemůže vzbuzovat důvěru.
sw.JPG
Ostatně všimli jste si, že ČZ je jedna z mála firem, které svoje hlavně černí? Důvody mohou být dva. Za prvé - kvalitnější oceli se hůře černí levnějšími postupy a proto ho ti lepší nedělají. Za druhé - černění lecos zakryje, například vyžíhání špatně hlazené hlavně při obrábění a proto ho ti horší dělají.
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od josse » 15 kvě 2010 11:46

to dekoy: no nevím jak ty v práci ale jak ti šéf řekne že to bude hotové za XX minut a jak ne tak zitra nechoď tak by ti asi bylo taky jedno jak to vevnitř vypadá ... takže obyčejné lidi bych do toho netahal ... a posuvy , broušení a další věcí co jsou vidět a i nejsou určuje technolog a ne pracovník u stroje tady jsi decentně přestřelil ...a i tomu technologovi to určí shora kolik čeho potřebujou za daný měsíc příklad na montáži v czub je limit 30 pistolí za směnu na pracovníka to je i bez kalkulačky cca 15 minut na jednu a to by jsi musel makat celou směnu kde máš časy kdy si někam odskočíš nebo odpočíváš ... prostě 8hodin v kuse nedělá nikdo ... a ti lidi zodpovídají za to že ten kver bude fungovat ...
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od PatrikV » 15 kvě 2010 12:53

Decoy píše:Ostatně všimli jste si, že ČZ je jedna z mála firem, které svoje hlavně černí? Důvody mohou být dva. Za prvé - kvalitnější oceli se hůře černí levnějšími postupy a proto ho ti lepší nedělají. Za druhé - černění lecos zakryje, například vyžíhání špatně hlazené hlavně při obrábění a proto ho ti horší dělají.
Tady tomu někdo zas rozumí :(
Hůře se černí pouze křemíkové oceli a ty se na výrobu hlavní nepoužívají.
Černění leccos zakryje ? Tak to jsi asi nikdy nepřipravoval povrch čehokoliv pro černění, nebo jakoukoliv jinou povrchovou přípravu, jinak bys věděl, že to právě zdůrazní veškeré nedostatky na povrchu.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prapodivná skrvrna na hlavni - poradíte?

Příspěvek od Alfonss » 15 kvě 2010 13:00

Právě proto na všechno CZUB sere ten svůj odolnej lak :wink:
Odpovědět