Prakticka cast zkousky na ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 19 bře 2008 14:11

Dělal jsem B, E a byl jsem přesvědčený, že budu všechno rozebírat a ze všeho střílet, střílel jsem jen z pistole a z malorážky. Rozebírat dávali všechno. Je pravda, že rozborka malorážky nebo brokovnice je jednodušší než pistole, pro člověka, který ale vidí tyto zbraně poprvé je to těžké až až. Když nevíš kam šáhnout, jsi v pr..., znervozníš, snadno uděláš chybu, nervozita vydrží až do střílení, k tomu přísný komisař (nemusí být přísný, ale prostě Ti nepomůže) a máš po legraci, přijďte příště.
Pokud si někdo zaplatil přípravu ke zkouškám a nedali mu rozebrat malorážku, svědčí to o neprofesionalitě.


Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 19 bře 2008 17:40

Jojo, když je možnost, je lepší si to osahat. Teoreticky je rozborka všeho v odkazech, které jsem uváděl na první stránce tohoto vlákna, ale praxe je praxe. Lepší jednou prakticky, než 10x hubou. Sám jsem dělal B + E, střílel jsem margolínou a nerozebíral jsem nic. Komisař mě jen dusil na otázkách typu "na co je pojistka".
Výhoda domluvy s komisařem je, že poznáš co bude při zkoušce požadovat.
Japhy

.

Příspěvek od Japhy » 23 bře 2008 18:14

Já jsem si taky pořídil příručku od p. Komendy, kde je všechno dopodrobna vysvětleno, jen mě tam zarazilo, jak prosazuje, aby se kohout vypouštěl ne spouští, ale palcem. Už vidím, jak mi s tím zpocené ruce pomůžou. Potom nutnost vsunutí zásobníku před samotným vypuštěním kohoutu. Vždycky jsem měl za to, že se tam má dát až vypuštění. Resp. bylo mi to takhle řečeno. Uvidíme, stejně to chce každej komisař asi jinak, i když by to tak být nemělo, tak se prostě budu ptát a dělat, co se mi řekne :)
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 27 bře 2008 12:57

Ahojky
Tak dnes jsem již konečně dělal testy na ZP skupiny B!!
Tak kdo bude potřeovat s něčím píchnout tak at mě napíše SZ:-)
Už jsem koněčně jeden z vás,ale na vidání ZP si ještě počkám...ale to nejhorší mám za sebou a ani zdaleka to nebylo nejhorší :lol:
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 27 bře 2008 17:11

Chápu ,že je to pro tebe velice euforický zážitek, ale výpovědní hodnota do threadu " praktická část zkoušky na ZP " je absolutně nulová asi jako když napíšu " Jééé, konečne sem střílel ze samopalu ".. Tak to zkus rozepsat co jsi při praktický zkoušce dělat ,co po tobě komisař chtěl a podobně.. :wink:
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 27 bře 2008 17:59

...tak ho nepeskuj :? Víš jakou musí mít radost :P :lol: :P
Petin blahopřeji...základní výšku jsi přeskočil :wink:
Aquila non captat muscas
Japhy

.

Příspěvek od Japhy » 27 bře 2008 20:57

Navíc nevím, proč bys to chtěl řešit přes SZ, od toho tady to forum je, aby se lidi dozvěděli něco k tématu. Třeba já, že jo :)
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 28 bře 2008 09:03

Zapy píše:Chápu ,že je to pro tebe velice euforický zážitek, ale výpovědní hodnota do threadu " praktická část zkoušky na ZP " je absolutně nulová asi jako když napíšu " Jééé, konečne sem střílel ze samopalu ".. Tak to zkus rozepsat co jsi při praktický zkoušce dělat ,co po tobě komisař chtěl a podobně.. :wink:
To je už taková tvoje standartní reakce na moje příspěvky...Nevím proč jsi se na mně vysadil.Já proti tobě nic nemám..Máš ted sice pravdu,ale
podobné "nenápadné" urážky si nech prosím pro tebe...

BTW:Nechtěl jsem se hned rozepisovat,neměl jsem na to moc času a tak to ted udělám dnes,protože jsem asi nejčerstvější osoba co udělala ted zkoušku na ZP..
Takže:
Dělal jsem zkoušku na skupinu B,jen tak na okraj..
Ráno byl sraz o půl 9..Dojel jsem tam a spatřil jsem tam asi 15 dalších chlápků,kteří také chtěli ZP (aby jste si nemysleli,že tam budete sami :) )
Jakmile jsme se všichni sešli na předem domluveném místě..tak jsme odkráčeli do starší budovi,kde se právě tyto testy dělají (o to se zajímat nemusíte vše vám váš instruktor řekne)..
Zasedli jsme tedy v té staré učebně v té budově a pak jsme začali platit :wink:
Nejdříve musíte zaplatit 300Kč zkušebnímu komisaři (ještě úřed testem)
Další poplatky jsou až po tom co uspěšně uděláte testy..
Nezapomente si občanské průkazy..zkušební komisař je ještě před zkouškou kontroloval..No a těsně před tím nez začne test tak si můžete ještě rozmyslet na co dělat ZP (na jakou skupinu),pro mě to byla jen skupina B,ale nezapomente za každou skupinu pak budete platit 500Kč
Instruktor si vás bude postupně volat a vy nahlásíte skupinu/y
na jakou chcete dělat ZP,podle toho si pak sami vytáhnete test..
Jakmile si vytáhnete test tak již můžete začít pracovat,správné odpovědi se křížkují na papíře zvaný VYHODNOCENÍ zkoušky odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu (ten dostanete spolu s testem a musíte vyplnit udaje jako jméno,příjmení,adresa,podpis atd)
Na tomto papíře jsou právě dvě tabulky se stupnicí 1 až 30 a se sloupečky A,B,C -tam právě budete kroužkovat podle testu správné odpověd..Vše vám,ale bude říkat instruktor (jak postupovat)
Jakmile vyplníte papír,tak můžete pracovat..Test se skládá ze 30 otázek a nezapomente,že na různé skupiny potřebujte různý počet bodů..Max. počet bodů je 79..pro skupinu A potřebujete 67,pro B a C 71 bodů a pro D a E 74bodů..Já tedy dělal jen na B takže jsem potřeboval 71 bodů..
Test pro mně nebyl těžký,ale záleží na tom jaký máte štěstí při tom když si ten test vylosujete..Na test máte celkem 40 minut času..nepočítejte s nějakýma tahákama nebo,že vám bude soused radit (každý má jinný test) a krom toho se to dost kontroluje..Po asi 8 minutách jsem já splnil test (záleží jen na vás jak jste rychlí a jak to umíte,každopádně Nespěchat :!: )Test odevzádte a počkáte na ostatní..Vyhodnocení všech testů jim trvá asi 15-20 minut,pak vám řeknou jestli jste to udělali či ne..
Jen tak pro představu nás tam bylo 15 a všichni uspěli a jenom 2 chlapi měli po jedné chybě -takže splnili....
Po splnění testu se jde na praktickou část zkoušky..Takže si nás postupně zvali do místnostia,aby jsme jim ukázali jak učinit zbran bezpečnou (malorážku a pistoli) a jak je složit a rozložit pro čištění (malorážku a pistoli).Počítejte také s tím,že se vás na něco zeptají mě se osobně neptali na nic,jen na 4 zlatá střelecká pravidla---jakmile toto vše splníte,tak se jede na střelnici.Já osobně (i ti co dělali skupinu A nebo C nebo D a E) tak jsme stříleli jen s malorážkou a s pistolí (u vás může být např. i brokovnice)..Já jsem střílel na 10 m z pistole a 25 m z malorážky (je to pro skupinu B) pro jiné skupiny už přesně nevím kolik to je a nechci kecata,ale myslím,že je to u všech skoro stejný jen u skupiny D jinný,ale to se dozvíte budto v zákoně nebo od komisařů.
Jakmile vystřelíte 3 náboje jak nástřel,tak pak už 5 nábojů už na ostro-
Je to velmi lehké a pokud jste aspon jednou v životě držel v ruce pistoli a malorážku a střílel jste z ní,tak to pro vás nebude problém..
Takže to uděláte a pokud jste neudělali nějakou velkou chybu tak jste udělali celé zkoušky a můžete si říct,že máte vše za sebou :wink:
Komisaři vám vidají listinu DOklad o Osvědčení a Posudek o Zdravotní způsobilosti se kterým pak musíte zajít za doktorem,který pokud jste zdravotně způsobilí,podepíše a k tomu dostanete ještě Žádost o vydání ZP
,to zase vyplníte a zajdete i s 2 fotkama i s Osvěčením a s Posudkem na policii..No a tam vám řeknou co a jak dále (ještě jsem tam nebyl,tak až tam půjdu tak řeknu) každopádně jim to bude nějaký ten den trvat než vám už konečně dají ZP,ale s tím se musíte smířit..
Tak doufám,že vám tohle aspon trochu pomůže..Tak hodně štěstí všem..

PS:To J.Laser:Díky za blahopřání a za zastání :wink:
Naposledy upravil(a) Petin00 dne 28 bře 2008 16:10, celkem upraveno 1 x.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 28 bře 2008 11:50

jen dodám že ten průbeh se se většinou místo od místa liší, Petin00 to více méně napsal jako že to tak chodí i jinde.

Já platil vše naráz ještě před testem, kdyby to člověk neudělal tak pá pá 1250,- kč takhle je to většinou i jinde co jsem se bavila vyčet aby někdo nenabyl dojmu že zaplatí 300 a když neudělá testy tak už nic platit nebude...možná to někde odpustí když je víc lidí, ale spíš ne je to hold dobrej kšef

po tom co jsme dostali tes jsme do něj nemohli dělat ani čárečku a počkat až ho budou mít všichni on si to pak ješt zkontroloval a kdo by do něj čáral tak měl smolíka a pápá, ale to je lepší řešení než to rozdal ostatním a není někde u konce tak už to má projité a ví jak bdue odpovídat, případně si vytáhne taháky nebo probere s okolními kolegy co neví (tak to dělalo 90% u nás).

po odevzdání testů, než je vyhodnotil jsme měli půl hoďky na zkoušení rozborky a zborky a manipulaci se zbraněmi což se hodilo, zvláště pro ty co viděli pistoli atd.. poprvé v životě a drželi to jak prase kafemlejnek :roll:

následná praktická byla v pohodě jak pro koho, někoho tam "mučil" na otázkách jaký vývrt to má, z čeho se skládá hlaveň, obbčas při manipulaci něco vybafl či zařval (mel od rána takovou dobrou náladu :? a když viděl že tam má 25 lidí tak mu ji to zrovna nezlepšilo). Většinou na každího zkusil závadu na zbrani, kdy člověk ani nedokončil správně sborku a neodskoušel jestli závěr chodí dobře už na něj vybafl zásobník do zbraně natáhnou- závada zbraně...
Mě osobně tam nijak netrápil jsem jsem udělal sborku rozborku pistole, co dělat při závadě, dále kontrola nabití malorážky a brokovnice a hotovo, ale některé tam dusil, bych řek že zrovna ty kteří ty zbraně viděli poprvé v životě a neuměli je ani chytnout, ale dal to nakonec všem s dovětkem že asi 4ři ldi by ho tam při té manipulaci zastřelili.

co se týče střeleb tak tam se samo šetřilo aby se víc vydělalo, šel jsem jako první napáskoval nám 5 nábojů a pak střelba, poté co jsme odstříleli (střílelo se po dvou) tak jim nějak docvaklo že by měly být nějaké nástřelné, tak se shodli na tom že kdo by nenastřílel body tak by se to bralo jako nástřelné a hned by střílel znova.
Poté co jsem dostřílel jsem se zeptal kdy budu střílet z malorajdy a brokovnice načež mi řekl že jsem si mohl vybrat z čeho budu střílet a zkládat zkoušku :shock: a já si tedy prej vybral pistoli :lol: a už mám splněno...
Jeden co tam byl tak se s malorážkou a opřenýma rukama nemohl ani trefit jak byl nervózní a když mu to nešlo tak se začal klepat ještě víc, dokonce si při dalším pokusi i vystřelil do vzduchu...ale taky mu to nakonec dali byl to starší pán a dělal si jen B. Když tam byl kamoš tak vedle něj si chlapík začal strkat náboje do zásobníku opačně a divil se že mu tam jaksi nejdou :roll: a jak na něj valil oči tak si pak sám napáskoval jen čtyři rány a pak se při střelbě divil nejen on kampak se ta jedna včelička stretila :lol:

Když má člověk osvědčení a papír od doktora tak skočí na poldy tam jim dá vše potřebné a oni řeknou že tak za měsíc dva přijde pozvání k tomu si má člověk donést kolky v hodnotě počtu skupin a případně další stokorunovej na nákupku. Kdo je netrpělivej a má cochotné místní odělení může si zkusit zavolat po cca 3-4 týdnech to tam ten zbroják už kolikrát mají, žeby ho potřeboval atd...Oni i když tam ten váš zbroják už mají tak pozvání pro něj je klidně o 2-3 týdny později u mě to tedy tak bylo.
když to jde dobře a je v pohodě místní odělení tak si člověk vyzvedne zbroják po nějakých těch 3-4 týdnech když si tam teda zavolá )pozvanej jsem byl za nějakých cca 16dní), domluví se na další úřední den a v ten si vyzvedne zbroják, vyřídí nákupku, koupí zbraň, zaregistruje zbraň... jako já :) a to jsem tam u nich strávil celkove cca 15min.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 28 bře 2008 12:28

Prostě všude je to jiné,ale princip je furt stejný :wink:
Japhy

Příspěvek od Japhy » 28 bře 2008 15:51

Petin00, Lada:Dikes. Jaký otázky jsou navíc mezi A a E? A ta 4 zlatá pravidla?
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 28 bře 2008 16:09

Promin to jsem se spletl to platí jen kdyby jsi chtěl být zkušební komisař.-Už jsem to opravil
4 zlatá střelecká pravidla jsou:
1)Se zbraní zacházím tak jako by byla nabitá
2)Když vytáhnu zbran musí směřovat do bezpečného směru
3)Prst dávám na spoušt,až mám namířeno na cíl
4)Musím si být jistý cílem
martas_v
Příspěvky: 25
Registrován: 24 črc 2008 17:18
Bydliště: Blízko Pardubic :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martas_v » 03 srp 2008 20:36

Taky přispěji s troškou:
Před 14dny jsem dělal ZP na pardubicku. Sešlo se nás tam 19, dva neudělali testy, tak nechali jenom 300Kč poplatek komisaři. Po testech si nás zval komisař po jednom na bezpečnost v zacházení ze zbraněmi, nevím, jak ostatní, ale já jsem dostal k popisu kozlici a popis při závadě náboje u malorážky. Žádny rozbor, jenom spíš povídání. Potom přišly na řadu střelby, já, protože jsem měl i skupinu D (dělal jsem si na B a ještě E), jsem střílel na 15m z ČZ 83 (pěkný šmejd) a potom z malorážky. Těšil jsem se i na brokovnici, ale na tu nedošlo :( . Zaplatil jsem na střelnici 980Kč, komisař mě vydal osvědčení a já jsem šel.
Uživatelský avatar
michal jinek
Příspěvky: 81
Registrován: 03 črc 2006 16:25

cz

Příspěvek od michal jinek » 25 zář 2008 18:56

kdyz u zkousek delam kontrolu pistole jestli je v nabitem stavu
tak potom mam vypustit kohout pres palec nebo muzu treba namirit
do bezpecneho prostoru a cvaknout naprazdno? je to jedno jak to
udelam nebo ne?
Smrt přichází odnikud
Haness
Příspěvky: 44
Registrován: 26 kvě 2008 16:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness » 06 pro 2008 12:00

Dobrý den,

všude hledám odpověď na otázku komisaře "Jaký je smrtící účinek brokovnice - vzdálenost?" vím že je to složitá odpověď vzhledem k obrovskému množství munice možného do brokovnice, ale nevím co mu mám odpovědět.

Díky
Odpovědět