Prak

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Prak

Příspěvek od ladaj » 19 zář 2011 18:12

Předchozí příspěvek jsem trochu rozvedl, doplnil pár fotkami a vzhledem k velikosti umístil na samostatnou stránku. Račte si přečísti zde:

http://lada.czech-web.cz/prak/

Tak, šup do dílny a hurá do lesa, dokud z dubů padá levné střelivo ;-)


Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Prak

Příspěvek od bimHObim » 19 zář 2011 21:51

@ ladaj - dik za perfektni stranku, asi nakopnu zase frezu :D
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Prak

Příspěvek od cvicubis » 19 zář 2011 22:08

Tak jaká je nejlepší guma na prak?
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Prak

Příspěvek od ladaj » 19 zář 2011 22:45

cvicubis: nejlepší je ošemetný pojem, plochá TheraBand gold/zlatá je dobrý start, vygoogli šikovný e-shop, objednej pár metrů a máš zásobu na dlouho nebo se podělíš s okolím. Tenší bude rychlejší na úkor vzhledu, viz měření (má tam ale někde chybu v rozměrech gumy): http://slingshotchannel.blogspot.com/20 ... erful.html
Na to, že je to z ruky, jsou ty výkony hodně slušné.

Zkusím v dohledné době něco poměřit na chronu, mám tu i kousek zelené TB, uvidím, jestli bude výrazně rychlejší.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Re: Prak

Příspěvek od undead » 27 zář 2011 15:35

ladaj a ako je na tom škrtidlo z lekárničky, klasické sivé v porovnaní s tb?? nechce sa mi zhánať TheraBand gumy a podobne, škrtidlo je v každej lekárni za par korun a tu tb gumu som nikde nevidel s objednávať sa mi ju nechce...
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Prak

Příspěvek od ladaj » 27 zář 2011 15:54

Jedna vyřazená lékárna mi někde leží... uvidím, možná zkusím. Joerg má teď nový hit lepší než TB - rozstříhané bílé silikonové duše pro kola, měla by to být hi-tech náhrada za klasické černé (ty jsou naopak dle jeho měření dost bídné). Ale levné to není, nejnižší ceny jsem vygooglil okolo 250CZK.

Jinak therabandy používají rehabilitační oddělení v nemocnicích, pravděpodobně i nějaká fitka... zkusit tam kus ušmiknout ;-) Ale pravděpodobně budou mít tenší - zelené, červené, ....
Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 64
Registrován: 04 srp 2011 22:20

Re: Prak

Příspěvek od izak » 27 zář 2011 16:08

Ano ja mel prak, nebo spise vrhac kamenu, kozeny remen s kapsou na kamen, roztocit a pustit ... vyhoda je, ze se do toho da dat tezsi kamen a dosahne se vetsi sily ;-)

Pak jsem mel spanelske laso a kus ... s rucne pletenou tetivou omotanou dratkem, ramena z 2 laminatu a jednoho listu z velke pyly na zelezo .... a strilelo to hezky ;-) ... ale stejne mam nejradeji bic ;-)
Balů
Příspěvky: 48
Registrován: 26 zář 2007 12:44
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Prak

Příspěvek od Balů » 27 zář 2011 18:25

Zdravím všechny příznivce praku.Mě celkem dobře "vyškolil".Zhotovil jsem si prak podle známého německého webu.Super!Krásné postřílení,výkonný,přesný,skladný-prostě nadšení obrovské.A potom to přišlo.13ka kule z ložiska,nátah styl"motýlek",vypuštění,zvláštní bolest v ruce...Podívám se ne svěšenou ruku a nevěřil jsem svým očím.Ruka plná krve,která tekla na zem,hezky jasně červená a pěkně z té rány pulzovala v rytmu srdce a pořádně jsem to nemohl zastavit až do rána.Tak jsem to nějak ustál,rána se asi za 2 týdny zahojila a já přemýšlel čím to.Zřetelný otisk od kule na přivařené kolmé tyčce na vedení gumy,tam se asi odrazila a šup do kloubu.Ale po dnešku si myslím,že mě vzala hned do kloubu a odrazila se do tyčky.Nastala úprava praku-roztažení vidlice,zkrácení vnitřní části tyček.DNES-lehké postřílení s respektem,otrnulo mě-motýlek,vypuštění,bolest ruky...dopr....zase!Oblázek se neodrazil od tyčky,ale asi mě líznul,nebo lízla kůže do kloubu.Takže něco je špatně.Foto praku před úpravou,po úpravě,při natažení gumy,ruka po dnešku a ta jizva kousek vpravo od minule.Takže buďte opatrní,je to jinak mazec.Další foto na:
http://photo.uloziste.com/?user=anonym
Přílohy
Prak1.jpg
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Prak

Příspěvek od Joezbrna » 11 říj 2011 12:46



Střelba dávkou... to by u nás bylo Áčko? :lol:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prak

Příspěvek od jofny » 11 říj 2011 17:47

Chlapik ma ake nápady.... :lol: :shock:
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Krkovička
Příspěvky: 1
Registrován: 11 říj 2011 17:41
Bydliště: Ostrava

Re: Prak

Příspěvek od Krkovička » 11 říj 2011 18:00

Ahoj lidi,
dneska jsem experimentálně navázal "váček" z nylonové přezky a jsem docela mile překvapený. Kulička v něm sice trochu pluje a utíká - oproti drsné kůži kde sedí jako hrnec na prdeli. Ale co se týče přesnosti střelby, pocity jsou pozitivní. Vyzkouším různé alternativy materiálů a možnosti tvarování a až budu mít vítěze, dám všem prakostřelcům vědět. Ale to až tak v lednu (hodně práce).

Jo a dneska jsem taky zjistil, že mi TheraBand trochu zdegeneroval, má houby pružnost a trhá se. Máte někdo zkušenost s přepudrováním latexové gumy pro větší životnost? Jakmile navlhne jde do kytek. Týden zpět jsem lítal po dešti a dva dny na to sem dostal facana do brýlí. :shock:



PS: Pro mě novinka psát si o pracích česky :-) Docela mě překvapilo že u nás žije taková kultura prakostřelců a znalců a to jsem hledal něco v češtině úplnou náhodou :D Má někdo z vás fotky na SligshotForum.com ?
Davidos
Příspěvky: 13
Registrován: 08 říj 2011 20:11

Re: Prak

Příspěvek od Davidos » 26 říj 2011 10:08

Kluci jaký prak z těch co se prodávají běžně? ALPHA nebo PERTON? Co jsem to probíral s prodejcem, tak prý raději Petron.....

Díky za tipy

David
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: Prak

Příspěvek od smates » 26 říj 2011 13:53

Taky asi zakoupim a mam vybranej zatim tenhle http://www.zbrane-vzduchovky.cz/praky/p ... nett-cobra Nejaky nazory nebo zkusenosti na nej?
Něco málo mám :-)
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: Prak

Příspěvek od Ludas » 26 říj 2011 16:27

Ten Barnett mam uz dlouho. Spokojenost, silnej, kvalitne vyrobenej, a kdyz se to s nim umi tak je aji presnej.
Vyhoda je ze nahradni gumy stoji par dolaru na ebay.
Nevyhoda je ze prak je extremne neskladnej, neda se nijak slozit, jenom oddelat opera coz moc nepomuze.
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Prak

Příspěvek od bimHObim » 26 říj 2011 22:15

ja mam tu cobru taky, bez toho rucniho stabilizatoru a bez musky. absolutne spokojenej. sice bez musky a bez toho operatka, ale perfektni. dokonce se s tim i da rybarit :D .
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Odpovědět