Prak

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prak

Příspěvek od David Jurič » 26 zář 2010 20:40

Už sa zotmelo a ide škola, ale cez víkend sa pokúsim niečo natočiť, len musím ísť na pole, lúku (nemám vodičák) lebo doma som už rozbil 2 okná na dielni (jedno vzduchovkou a druhé prakom). Takže až bude video tak ho sem určite prilepím


Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Prak

Příspěvek od DFender » 27 zář 2010 12:28

http://prakiada.sweb.cz/doc/prak.pdf

Docela obsáhlé počtení ..
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prak

Příspěvek od David Jurič » 27 zář 2010 22:52

No tak ako predjedlo pred videom som sfotil moje výtvory, praky sú na foto dva. Jeden môj (ten z tenšou šnúrou) a druhý bratov. Odporúčam pri prípadnej výrobe použiť nylonovú šnúru (kvôli pevnosti) a kožený košík (kvôli odolnosti) robil som pokusy aj z koženými remienkami, ale asi som ich zle odrezal, jeden praskol a kameň preletel oknom do dielne :D. A typ uchytenia, oko na zápästie a uzlík do ruky, oko dobre oviazať šnúrkou (hrubšou niťou) a pred uzlíkom tak isto (kvôli tomu že nylon sa v spotených prstoch šmýka, a rotujúcich 250g je udržať makačka).

album: http://www.rajce.net/u414303

OT: Napadlo ma urobiť zraz čisto na streľbu z týchto "primitívnych" zbraní, ako je Prak, fustibal (prak na palici), oštep,... Ak by bol záujem píšte mi do správy. :)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
hrac.ne
Příspěvky: 4
Registrován: 04 led 2011 08:01

Re: Prak

Příspěvek od hrac.ne » 06 led 2011 14:31

Asot píše:Ve Střelecké revue testovali praky střední třídy Megaline atd. průměrná energie činila 10J, což je překvapivě málo, ale je to tak.. ocelová kulička 5g dosahovala průměrné rychlosti cca 63m/s
Takže dostřel 300m je naprosto vyloučený..
No, výrobou dokonaléhop praku jsem se zabývaldocela dlouho. Zkoušel jsem různé gumy (letecká apod.), ale nakonec jsem narazil na posilovací gumy Thera band tubing. Jednoznačně lepší než cokoli specíálně dělaného pro praky. Osvědčila se mi zelená a modrá. Modrá je silná, ale málokdo ji už natáhne. Mám 110 kg a benčuju 160, ostatním, kteří nejsou opravdu silní, doporučuju zelenou. Též na maximální přesnost bych bral radši zelenou. Sřílím kulkami makarov 9mm (cca 7.55g). 300 m to zřejmě nedá, ale 200 určitě. Asi na 60 to letí zhruba rovně, bez viditelného poklesu. Akorát se ty gumy musí umět upevnit takovým továrním způsobem, jako u prodávaných.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prak

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2011 19:04

Mě by zajímaly jaké máte kdo zkušenosti s uchycením té gumy k ramenům. Jaké jsou způsoby uchycení?
Já jsem s tím měl vždycky problém. Mám to udělané jako skřipec s dotažením na šroubek, ale je to kritické místo a obvykle to tam rupne. Prostě buď je to stisknuté málo, takže to vypadne, nebo moc a pak se to tam časem střihne.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Prak

Příspěvek od PEPAN » 06 led 2011 19:17

jak by to udělal skaut- provázkem :wink:
prostě chytit konec gumy do smyčky, omotat, zas smyčku, dotáhnout,svázat střílet. nic jinýho se mi neosvědčilo
Nejde!Prostě NNe
crazy_horse
Příspěvky: 44
Registrován: 25 zář 2009 11:19
Bydliště: Liberec

Re: Prak

Příspěvek od crazy_horse » 06 led 2011 20:08

já to mám takhle:
http://img32.imageshack.us/i/prak1.jpg/
guma je vyklínovaná v díře kolíčkem seříznutým do klínku
-překvapivě to drží. Vylítlo mi to jen jednou pokud by nedrželo znova tak bych zvětšil díru a protáhnul gumu dvojitě aby při napnutí zatahovala dovnitř ten klínek. Výhoda je že se to dá opravovat rychle bez použití provázku - teda pokud člověk najde ten vylítlej kolíček :wink:
takže já jsem pro různý samosvorný řešení.
QB78 5.5 + Leupold(čína) M1E 3,5-10x50
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Prak

Příspěvek od chramst » 06 led 2011 20:28

Dej si to patentovat, ty bys měl dělat v nějakém vývojovém středisku, na prak je tě skoro škoda...
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Prak

Příspěvek od PEPAN » 06 led 2011 21:43

no to není žádná novinka-jednoduché stroje, základ fyziky :) ale na prak docela elegantní řešení a klínek vyřežeš kdykoli.
jinak když provlečeš tu gumu tam a zpět, bylo by dobré předepnout, a zajistit s ní ten klínek :?: třeba by to nevylítávalo
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: Prak

Příspěvek od jirkahu71 » 06 led 2011 22:49

podobné zaklínování míval takový ten plastový prak na prokrmování pro rybáře. Dobré řešení. Já vždy gumu vázal k vidlici provázkama (tak mě to učíval táta :) )
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prak

Příspěvek od Alexxxus » 07 led 2011 03:39

Kdysi jsem leteckou gumu, provlíknul dirou ve větvi :-) vratil ji zpet a vlozil ji klinek do cesty, ono to bylo takove samosvorne. U lůžka pro šutr jsem gumu protáhnul gumovou tenkostěnou hadičkou ( pamatuju si že byla snad silikonová ) jako di díry v kůži a zpet do té hadičky, a omotal voskovanou bavlnou ala katovská smyčka .... Hubu mně to nenabilo ani jednou. A dneska co mám prak tak místo hranolu letecké gumy používám silikonovou hadici.)

Potom jsme objevil kouzlo praku ale DAVID.... tedy kožené lůžko dvě šnůry jednu pevně připojenou ke koženému náramku na zápěstí. To dokázalo metrnout malou dlažku či jablko na 150 metrů. Ze začátku lítaly šutráky všemožně ale pak se dalo slušně trefovat rozpadlé stavení prasečáku, Vendouš ví který myslím.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Prak

Příspěvek od piku » 07 led 2011 08:31

Tomu jsme u nás říkali Inský prak :wink:
Už na zakladní škole,jsme po sobě tímto házeli jabka :lol:
A lítalo to hoooodně daleko,to je pravda..
177
22
25
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Prak

Příspěvek od Kubajzz » 07 led 2011 11:37

Ty kolíčky jsou dobrý nápad.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Prak

Příspěvek od DrobasMirek » 07 led 2011 12:32

snad to popíšu srozumitelně: mě to strejda učil tak, že se půl cenťáku na oba konce vidličky (klasický lískový Y) vydlabal kolem dokola mělký žlábek, který odpovídal tloušťce letecký gumy. Ta se následně v tomhle místě vnitřkem praku protáhla aby se konec dal ohnout kolem tak aby se alespoň centimetr dotýkal gumy z druhý strany (prostě smyčka). Ten centimetr kde se to dotýkalo se pečlivě omotal provázkem nebo ještě líp několika gumičkama, to samý se udělalo na druhý straně. Na opačná konce gumy se krom žlábku stejným způsobem upevnila kůže z dělnický rukavice (obdélníček s dvěma dírama) a šlo se střílet.. ještě ho možná doma někde mám :D

vypadalo to nějak takto, na tý kůži je způsob uchycení vidět nejlíp :-)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eapon).jpg

tady zase žlábek
http://www.lucistnice.cz/hrady/nase_nabidka/prak.jpg
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Prak

Příspěvek od duffioso » 07 led 2011 12:52

No vzdyt takhle jsme snad delali praky vsichni.Nikdy se mi nestalo,ze by to povolilo.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět