Povidani o MP a PCR

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

bartus

Příspěvek od bartus » 15 čer 2007 14:06

Občas jak vidím ty nabouchané arogantní blbečky v uniformách MP, tak bych je taky nejradši odzbrojil a proklepal. Nic neumějí, jsou blbí, akorát šikanujou lidi. Zrovna před týdnem jsem měl s jedním z nich konflikt a ještě teď se rozpálím, jak někoho z těch darmošlapů uvidím.


Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 15 čer 2007 14:25

bartus: copak se stalo?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 čer 2007 14:32

Parkování na ulici čelem v protisměru nebo jiný nebezpečný zločin?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
bartus

Příspěvek od bartus » 15 čer 2007 17:00

Neuvěřitelná věc. Jel jsem na kole po stezce po cyklisty, která křížila silnici. Přejedu silnici, pokračuju po stezce a zastaví mě měšťák a Pane cyklisto, víte jakého přestupku jste se dopustil?
Ne, nevím.
A on: Vy nevíte, že po přechodu pro chodce nesmíte jet na kole?
Povídám: vždyť je tam stezka pro cyklisty.
A on: Stezka pro cyklisty končí začátkem přechodu a po něm zase pokračuje, ale po přechodu jste povinen kolo vést. Jste ochoten zaplatit na místě pokutu 50Kč?

Dobrý, ne?
Takže před přechodem sestoupit, převést kolo a za přechodem znova nastoupit.
No říkám, ozdrojit, nakopat a poslat do rubání! :evil:
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 15 čer 2007 17:14

mne sa osvedcila taktika na oplatku si hned pytat meno a sluzobne cislo... na otazku na co mi to je zvyknem odpovedat ze to je moja zalezitost... zvycajne po takomto "protiutoku" spozorneju a zacnu sa asi obavat naco mi to v skutocnosti je... a zvyknu hned pokutu zmenit na dohovor...

vrcholom drzosti raz bolo, ked mi chceli dat pokutu za parkovanie na MOJOM VLASTNOM POZEMKU ... skoncilo to vypoklonkovanim MP z mojho vlastnictva pod hrozbou privolania na nich statnej policie... :lol:
je pravda ze pozemok nebol ohradeny a teoreticky sa im mohlo zdat ze je to verejne priestranstvo, ale aj tak ma vytocili...
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 18 čer 2007 11:40

Takhle se na ne musi.
http://www.novinky.cz/domaci/langer-chc ... dk1ql.html


Jinak doporucuji tento web, jak jednat s MP. Snad to tady jeste neni.
http://www.straznici.com/
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 čer 2007 20:16

Hmm, dobrý odkaz, to se mi zrovna hodí. :lol:

Jinak toho Langera ač nemusím, tak v tomhle ho podporuju. Měšťáci se houby věnují zajišťování bezpečnosti ve městě a místo toho se starají o věci, do kterých je jim IMHO prd, jako měření rychlosti a stavění a pokutování řidičů. I když je mi jasné, že tyhle činnosti jsou pro ně nejjednodušší a nejlíp se vykazují výsledky.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 čer 2007 17:03

Luke : mě ten web zas tak dobrý nepřijde... Nevím, jak by se vám tady líbilo, kdyby Andy urážel každého, kdo má jiný názor než on, případně kdokoliv jiný by tu dával rady, které jsou v rozporu se zákonem...Spíš mě to přijde, že je to spolek uplakánků, kterým nějaký strážník Mp šlápnul na kuří oko, když dělali to, co by podle platných zákonů a vyhlášek dělat neměli...
No a pokud se týká pana Langera a jeho názorů na práci MP, pokud bychom nesměli řešit dopravu, nebo jen v menším rozsahu, včera jsme to probírali s kolegy, většina z nás by to uvítala, protože bychom se mohli věnovat tomu, proč MP primárně vznikla, a hledět si veřejného pořádku. Jenže to by kolegové z PČR museli stíhat, nemluvě o tom, že i PČR by správně měla řešit i ty nepopulární záležitosti, jako je parkování na přechodech pro chodce, na trávníku, ale i venčení psů, černé skládky, neoprávněné zábory,rušení nočního klidu..... Jenže pokud někde tohle dělají, tak jen na místech, kde MP není, jinak tohle přecházejí s pohledem upřeným jinam. No ale jsou lepší, protože občany nebuzerují...
To je ale na delší povídání, navíc předpokládám, že jsem rozpoutal zuřivou debatu, kde mi odpůrci MP důkladně umyjí hlavu...
Abych vám to malinko zjednodušil, klidně připíšu, že jsem strážník MP ( pokud to už dost jasně nevyznělo z předchozího textu), mám odslouženo 12 let, takže o vývoji MP a změnách zákona něco málo vím, i proto si mohu dovolit napsat to, co jsem napsal. A ještě jednu malou oznámku, než se tu do mě někde obuje ohledně vzdělání, jak je běžné v takových debatách, maturitu mám, a ne z žádné pomocné fofrškoly.... 8) :lol:
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 19 čer 2007 22:19

To-Vláďa
To chce klid,obecně je policie negativně příjmána a jistě to má své důvody.Samozřejmě to není důvod k hysterickým výlevům v tom s tebou souhlasit můžu.Ovšem i moje osobní zkušenosti s MP jsou spíše negativní a to ty kluky u nás znám.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 19 čer 2007 22:47

edelweiss : každá represivní složka je špatně vnímána, mě vadí názory jedinců, kteří se rozčilují proto, že někdo dělá svojí práci. Většina z nás je určitě schopná pochopit, že když mi silniční zákon zakazuje jet rychleji, než 50 km/h v obci, a já to nedodržím, měl bych počítat s případným postihem, a je jedno, jestli mě změří dopravák, nebo měšťák, oběma to zákon umožňuje. To je jen jeden z mnoho příkladů... Pokud mám problémy s nějakým zákonem, měl bych to řešit spíš tím, že budu volit někoho, kdo vyslechne názory občanů, a zasadí se o změnu zákona,a ne urážet lidi, kteří primárně mají v popisu práce na dodržování zákonů dohlížet. Já vím, že tohle je malinko sci-fi, ale páni poslanci a senátoři by tohle dělat měli.....
No a pokud mám problém s chováním a jednáním nějakého strážníka (policisty, hasiče, doktora.....), měl bych řešit tenhle problém konkrétně, a ne paušalizovat, a ne urážet všechny, co dělají stejnou práci, jako ten konkrétní člověk.
To jsme ale těžce OT, takže nás Andy zdrbe :lol:
Když už jsem to nakousl, tak si za svou osobu nedovolím vznášet nějaké soudy ohledně toho problému v Proseku. Nikdo z nás tam nebyl, takže musíme vycházet jen z nepříliš přesných informací v médiích, kde se navíc vyskytlo tolik verzí, že si každý vybere tu, co se mu líbí. Co ale můžu říct, rozhodně to není dobrá vizitka mých kolegů, minimálně kvůli nezvládnutí zákroku. Jestli tam bylo něco dalšího v pozadí, jak se spekuluje, o to hůř.
.45 ACP je pádný argument :)))
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 20 čer 2007 09:47

Vlada: jenze prave mestaci spis fusuji vic tam kde nemusi a to co maji hlavne delat nedelaji nebo delaji malo.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 20 čer 2007 09:51

to Vlada:
1) Nejsem autorem webu
2) Nevim, jestli jsi ten web procetl, ale ja jsem nenasel nedinou urazku. Naopak hned v prvnim odstavci na uvodni strane se pise, " K celému problému se snažíme přistoupit konstruktivně, bez urážek a s právní argumentací (konkrétní odkazy do zákona včetně citací)."
3) Ja na tom webu nasel pouze rady, jak maji obcane postupovat v pripadech, kdy jsou jejich prava porusovana ze strany MP. Pises, ze kdyz pojedu v obci nad 50km/h., musim pocitat s postihem. Pokud straznik porusi zakon o obecni policii a poskodi me tak na mych pravech, musi s postihem pocitat take. Nebo ma snad platit dvoji metr?
4) Aby nedoslo k omylu, PCR ( alespon nektere jeji slozky ) si v mych ocich stoji daleko lepe nez MP, cili k obecnemu odporu k represivnim slozkam nelze mluvit. Osobni zkusenost s MP mam pouze jednu, kdy jista skupina obcanu vcetne me potrebovala zakrok MP. Straznici prisli, koukli, omluvili se a odesli. Za takovou pomoc pekne dekuju a priste se na MP jiste obratim znovu. Je me mrzi, ze coby obyvatel mesta musim takovou instituci chte-necthe take spolufinancovat.
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 149
Registrován: 16 dub 2007 16:27

Příspěvek od HV » 20 čer 2007 10:15

bartus: Sorry, ale když se na to podívám bez emocí, MP měla pravdu, pokud není přechod pro cyklisty (na semaforu je značka kola a na silnici bílé čáry) tak nemáš na přechodu pro chodce na kole co dělat. Ono z pohledu řidiče je dost obtížné uhlídat chodce natož cyklistu projíždějícího přes přechod cca 20km/hod. A můžeš 100x tvrdit že dáváš pozor. Já taky autem po přechodu nejezdím 8) A kolo je dopravní prostředek, sice bez motoru ale prostředek.
Jinak by mě to taky nakrklo bejt cyklista, ale těch 50 bych jim asi dal. Prostě jsem udělal chybu tak musím cvakat ;)
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 20 čer 2007 12:42

Tak já si taky něco přisadím. Pracuji u Městské policie už dvanáctý rok a něco málo o tom vím. K tomu webu, který znám už delší dobu vám řeknu tolik, že to není o žádném porušování práv občana. Je to jenom o tom jak přechcat zákon, když nechcete nebo neumíte být odpovědní za své činy. Je opravdu hrozné pošlapání práv občana, že strážník nemá čepici, kravatu nebo vás zastavuje stopkou. Myslím že je to úplně jedno, potom co jste se dopustili nějakého přestupku. Takových chudáčků kteří poukazují na milión jiných věcí jen aby nemuseli zaplatit za svoji chybu znám spoustu. Jinak se skoro celá ta problematika točí kolem osoby blízké, což je hodně stará věc a platí na měšťáka stejně jako na příslušníka PČR.
Netvrdím samozřejmě že žádný měšťák nikdy nepřekročil zákon, ale ti chlapi na ulici za to nemůžou. Většinou jsou to příkazy shora.
K tomu že by Městská policie neměla řešit přestupky v dopravě, bych jenom řekl, ať si ty pravomoce klidně vezmou. Aspoň mi ubyde práce a budu mít klid. Žádné dohadování s řidiči, žádné postupování přestupků, žádné sepisování. To by byla pohoda. Jestli si někdo myslí, že nejjednodušší je měření radarem, zastavování vozidel při plném provozu a následné řešení přestupku, tak ať si to klidně zkusí. Jinak ta dopravní situace která by vznikla v téhle republice by byla velmi zajímavá, protože PČR nemá ani zdaleka k tomu, aby to vůbec jen částečně zvládala.
Ne že by byli policisté neschopní, ale nemají na to ani čas, ani peníze, ani lidi. I když o té schopnosti by se dalo taky polemizovat, když na zákroky jezdí dvučlenné hlídky ve složení 19- 20 letých mladíčků z nichž jeden má tři měsíce po škole, druhý na té škole pořád ještě je a musíte jim poradit jak mají napsat Úřední záznam a jestli se jedná o trestný čin nebo přestupek. Tahle situace je v poslední době naprosto běžná a je to to nejhorší za celou dobu co si pamatuji.
K odbornosti strážníků, která se v poslední době taky stále přetřásá bych řekl jen to, že každý strážník musí dělat co tři roky zkoušky před komisí ministerstva vnitra. Pokud je nezvládne pak nemůže vykonávat svoji práci a věřte, že zvládnout je není vůbec nic jednoduchého. Naproti tomu policista vyjde ze školy a už nemusí dělat vůbec nic. Samozřejmě existují různí vedoucí oddělení, kteří je sem tam prozkoušejí, ale moc jich není. Za pět, deset let je většina policistů tak zakrnělých, že když se ho zeptáte na něco s čím přímo nepřichází do styku, kouká na vás jako vyoraná myš.
to bartus: Já bych tě za ten přechod určitě nepokutoval, poněvadž najezdím ročně na kole tak 3-5 tisíc kilometrů a přes ten přechod jezdím taky. Ale bacha na to, protože cyklista na přechodě musí vždy dávat přednost a to i když bude svítit zelená. Takže když tě někdo sestřelí bude to vždycky tvoje vina. :(
Si vis pacem, para bellum.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 čer 2007 13:50

Se nediv, že tě lidi nemají rádi. Každý si uvědomuje, že nějaká policie je potřeba, ale každý by je spíš chtěl vidět jak zatýkají pachatele trestných činů a ne jak pokutují cyklisty na přechodu nebo kontrolují prošlé obvazy v lékárničkách.
Jsi příslušník represivní a navíc ozbrojené složky, tak je logické, že musíš být svázaný zákony (o policii), jinak byste si mohli dělat co chcete. Tudíž bys měl dodržovat výstrojní kázeň nebo poučovat lidi o právu nevypovídat nebo zastavovat auta podle předpisů atp. jak píšou na tom webu. Jestli to neděláš, tak je to špatně.
Pro vás platí předpisy stejně jako pro normální lidi, tak je dodržuj a nemusíš se nějakými weby zabývat.
Jinak je mi jasné, že když člověk vypovídá, tak je to pro tebe jednodušší, protože napíšeš do zápisu, co ten člověk řekl (nebo přiznal?, lidi na sebe vysypou kdeco) a jeto, než když řekne "paragraf 11, odstavec 3" a dál se s tebou nebaví. Ale je to jeho právo, tak s tím nemůžeš nic dělat, naopak ho musíš poučit, že to může využít. Tak nevím co se ti na tom nezdá.

Není v tom nic osobního, jen jsem k tomu taky řekl svoje.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět