pouzdro na noseni i sport

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 08 úno 2006 14:06

Tak takhle samozrejme taky ne :-)
Proste jen pri vybirani zbrane je to jedna podminka navic... Musi se to dobre drzet, musi se z toho dobre strilet, musi to mit spoust takovou ci makovou, to samy raze, muzi to neco vydrzet... No a musi na to bejt pouzdro, jaky chci... :-)


Fan
Příspěvky: 12
Registrován: 24 říj 2005 20:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fan » 08 úno 2006 18:30

Ahoj
Mohu doporučit Fobus,já používám C-21 s paddlem dobře se nosí z opasku se nemůže vysmeknout zbraň drží za lučík.V běhu jsem ho zatím nezkusil,ale s 1,3kg vážící 1911 to raději vynechám.
Izraelci navíc mají dle mého dobrý vkus na zbraně a doplňky výroba jim jede a funkčnost je zaručena letitou praxí :wink:



http://www.fobusholster.com/catalog/
Olaf

Pouzdro na zbraň

Příspěvek od Olaf » 08 úno 2006 19:42

Fobus je dost dobrý ale je plastový. Jako výhodu vidím především to, že neztáhneš z opasku se zbraní i pouzdro. Pouzdro je velice dobře formované a pevné. Pokud máš zájem o kožená pouzdra, doporučoval bych fa. K.M. Sadllery. Vizuálně nádherná pouzdra, pomocí šroubků lze štelovat samosvor/ u Fobusu též/ ale provedení s clipy nedrží na opasku tak pevně, jako ten Fobus, který má spodní část otočenou nahoru, tudíž při rychlém vytažení zbraně pouzdro zůstává vždy na opasku. U té kůže /mám pouzdro zbrusu nové / to bude zřejmě časem také v pořádku-až se kůže trochu dle pistole vytvaruje. Ceny Fobusu se pohybují okolo 800,-Kč za normální a 1100,-Kč za rotační provedení. Cena Sadllery je zhruba stejná tj. cca 740,-Kč.
minke
Příspěvky: 7
Registrován: 09 pro 2007 23:04

Příspěvek od minke » 12 dub 2009 16:21

Zdravím, potřeboval bych poradit od zkušenějších. CHtěl bych si koupit pouzdro na Glock 19. Rozhodl jsem se pro GL-2. Potřeboval bych poradit zda si to vzít s pojistkou proti vytažení. Je dobré to mít s pojistkou či nikoliv? Já jsem zde na foru i na stránkách, kde to nabízení říkají, že pouzdro je samosvorné a že by zbraň neměla vypadnout při prudčím pohybu a ani kdyby za ni měla tahat jiná osoba. Takže těď mě vlastně napadá na co ta pojistka vlastně je.
Přidám odkaz aby bylo jasné o jaké pouzdro přesně jde.
http://www.kentaurzbrane.cz/doplnky-ke- ... 2-s-padlem
Glock 19, Vz. 58
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 12 dub 2009 16:30

Ten link nefunguje, ale samosvorny Fobusy drzi bez problemu, zkus ho na prodejne a uvidis sam. Ja mam HK-1 samosvorny padlo a odolalo uz i behu s baglem narazejicim zezadu do krochny :)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 12 dub 2009 16:54

Používam GL2 + G19. Zbraň drží len samosvor, žiadna iná poistka tam nie je. Nemám s ním problém.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

CZ 75D Compact

Příspěvek od spider74 » 05 lis 2009 19:50

Potřeboval bych trochu poradit. Moje staré pouzdro na zbraň začíná dosluhovat a mám vyhlédnuté nové. Zmíněný obchod je v Praze a jelikož bydlím na opačnémkonci republiky je trochu problém si to ošahat.
Zkrátka a jednoduše potřebuji na služební CZ 75D Compact pouzdro pro skryté nošení a vybral jsem si model od Fobusu.
Trochu ale tápu mezi modelem CZ75 DCompact BH a CZ75 DCompact BHP. Dle popisu, vizuálně i cenou tam nevidím rozdíl. Pochopil jsem, že pokud je na konci R, tak se jedná o rotační, ale výše uvedený problém to nevyřešilo.Pokud tyhle pouzdra měl někdo v ruce nebo ten obchod má za rohem byl bych velmi vděčen za pomoc. Díky

Odkaz zde na výše uvedené typy pouzder........
http://www.actionzone.cz/actionzone/www ... ukaz=14,15,
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 05 lis 2009 19:56

Že by rozdiel v šírke prevleku :?: :!:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

fobus

Příspěvek od spider74 » 05 lis 2009 20:06

Teď mě tak napadá jestli tam nebude rozdíl ne v šířce (jako výška poutka) možného opasku, ale v jeho tloušťce materiálu. A ten BHP je pro policejní opasek. Možná to tak bude. Jak se podrobněji dívám na ty fotografie tak ty průvleky jsou trošičku jiné. Asi budeš mít pravdu. Ale bylo by super kdyby přispěl se svou troškou do mlýna někdo zasvěcený.
Taky bych uvítal nějaké recenze zasloužilých nositelů fobusu ať vím na čem jsem fobus jsem ještě nevlastnil. Taky by mě zajímalo jak dobře tam zbraň drží a jak poudro sedne k tělu (koukám, že jsou tvarované kolem těla).........díky
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 05 lis 2009 20:28

Používam GL2 + G19 - tento model má pádlo. Nosím ho na 5cm širokom opasku - je naň priamo určený. Napriek mojej postave ozdobenej OTP :) puzdro ani pádlo nezavadzajú a drží sa pri tele. Tento model je už starší - novšie majú nastavenie sily zovretia (GL-2ND).


OTP - okrasný tukový prstenec
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pouzdro

Příspěvek od spider74 » 05 lis 2009 20:54

Takže jak bys hodnotil mnou vybraný model......
http://www.actionzone.cz/actionzone/www ... php?id=119
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

fobus

Příspěvek od spider74 » 05 lis 2009 21:18

Tak žádní fundovaní recenzenti ??????????
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 05 lis 2009 21:22

Ak mám napísať pravdu tak všetkých majiteľov "fobusu" čo osobne poznám majú model s pádlom.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 602
Registrován: 02 čer 2007 18:05

pouzdro

Příspěvek od spider74 » 05 lis 2009 21:27

Je to až tak velký rozdíl v nošení a v komfortu s pádlem nebo bez ??? Jak jsem tak koukal tak i ty bez pádla mají ten tvar anatomicky přizpůsobený tělu a ten průvlek docela široký a dlouhý.

Je tam k mání ještě tenhle naprosto stejný typ ale z pádlem
http://www.actionzone.cz/actionzone/www ... php?id=118

......takže které vzít ? to první co jsem uváděl nebo tohle druhé ? bohužel nemám s čím srovnat ani omrknou v obchodě.
NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 06 lis 2009 05:37

Spider: nevím jaká je současná cena, ale před časem toto pouzdro stálo ve zbrojovce 450,-Kč.
Odpovědět