CZ 452 Varmint 22.LR

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

CZ 452 Varmint 22.LR

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 16:31

Ahoj,
rozhodl jsem se pro kopi malorážky CZ 452 Varmint s těžkou hlavní.
Chci na ni namontovat optiku 3-9x42 a střílet na 50 metrů do ocelových sklopných terčíků průměru 5cm z podpěrnýma nožkama ze samopalu VZ58.
Je to s přesností u této zbraňe reálné? Mám strach, že je hlaveň hodně krátká.
Je něco, na co si mám dát pozor při koupi tohoto modelu.
Jina děkuji Vám všem, kteří mi doposud radily a pomohli mi s výběrem ..kterou....
Začínám z puškama, tak je rada Vás oborníků velice ceňená..

Střelbě zdar..!! Martin


Návštěvník

re:CZ 452 Varmint 22.LR

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 18:16

Do 5cm na 50m se trefite se ZKM 452 i bez dvojnozky... Kazdopadne by ta dvojnozka mela podpirat pazbu a ne hlaven. (Mimochodem kdyz uz chcete oporu, dal bych prednost pouziti remenu - nevyzaduje zadne upravy zbrane). Preji hodne zabavy na strelnici!!!
Návštěvník

re:CZ 452 Varmint 22.LR

Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2005 21:18

Anonymous píše: Ahoj,
rozhodl jsem se pro kopi malorážky CZ 452 Varmint s těžkou hlavní.
Chci na ni namontovat optiku 3-9x42 a střílet na 50 metrů do ocelových sklopných terčíků průměru 5cm z podpěrnýma nožkama ze samopalu VZ58.
Je to s přesností u této zbraňe reálné? Mám strach, že je hlaveň hodně krátká.
Je něco, na co si mám dát pozor při koupi tohoto modelu.
Jina děkuji Vám všem, kteří mi doposud radily a pomohli mi s výběrem ..kterou....
Začínám z puškama, tak je rada Vás oborníků velice ceňená..

Střelbě zdar..!! Martin
S Waltherem G22 v ráži 0,22 LR jsem s optikou 3-9x56 střílel nábojnice z brokovnice a trefoval jsem se většinou první ranou při opření zbraně a do třetí rány při střelbě ze stoje. Podotýkám, že jsem také úplný začátečník (cca 500 ran z 9 mm luger a 100 z 0,22 LR)!

P.S. Varmint je také můj favorit, chci si ho dát k vánocům :-)
Návštěvník

re:CZ 452 Varmint 22.LR

Příspěvek od Návštěvník » 27 úno 2005 21:19

Jo střílel jsem na 50 metrů, zapoměl jsem to sem doplnit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:CZ 452 Varmint 22.LR

Příspěvek od Andy » 28 úno 2005 09:44

At koupis co koupis, tedy Varmint;Style;Silhouette;American;Standard;Lux, vsechny budou strilet dobre. Rekl bych temer stejne. Pro vyslovene tercovou strelbu je ale samozrejme Varmint nejlepsi diky vetsi stabilite diky tezsi hlavni. O ohrevu hlavne se neda u malorazky temer hovorit. "Kratsi hlaven" jak rikas, je naopak priznivejsi, jelikoz deviace rychlosti strel je mensi (nez z delsi hlavne napr. 24"). Existuji ruzne fora a nasledne tabulky, kde se touto problematikou zabyvaji. Ja sam strilim se "Standardem" a nedavno jsem zde zalozil tema na nejlepsi rozptyl z malorazky na 50m. Ted o vikendu jsem byl opetovne strilet a prikladam sve nejlepsi nastrely. Ceske zbrane jednoznacne umi strilet!

O.P.
Odpovědět