Majitele lesu, ktere znam :-)

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anonymní

Majitelé lesů, které znám :-)

Příspěvek od Anonymní » 23 pro 2005 12:19

Všichni majitelé lesů, které znám, se dělí na dvě skupiny:
1. myslivci - není co dodat
2. nemyslivci - těm aktivita MS a ČMMJ atd. v jejich lese vadí. Vzhledem k tomu, že nemají rádi střelbu na nehybné živé cíle a využívání cizího majetku bez náhrady, by zvěř v lese nejraději neviděli nebo ponechali svému osudu, což ale dle zákona nelze.


Návštěvník

Když už měníš název tématu, tak ho rovnou smaž, Andy

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2005 12:49

Tohle zacházení, kdy máš poslední slovo a pak zamkneš fórum, bych ještě skousl, ale zasahovat do mého příspěvku, aby byl "vtipný", to ne. Dobře víš, že jsem zvolil název, který jsem zvolil, aby bylo každému jasné, kam můj příspěvek mířil - tohle téma se mělo jmenovat "Co je to myslivecka straz? II" a ne tenhle tvůj paskvil se smajlíkem. Pěkně ses vybarvil, na víc fakt nemáš?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 pro 2005 12:56

Nezlob se, ale ja bezne menim nazvy temat podle toho o cem se v nich pise. Od toho jsem moderator.

Nemohu za to, ze se neumis drzet tematu ... a pises o vecech, ktere vetsinou s nicim nesouvisi.

PS: toho smajlika jsem ti tam nechal... toho sis tam preci nakreslil sam.
Návštěvník

Nenaučili tě počítat

Příspěvek od Návštěvník » 23 pro 2005 14:33

Zkus spočítat prvních pět slov a pak ten zbytek, a odhadnout, co je jádrem tématu. Mohl bych napsat příspěvek o tom, co je myslivecká stráž, dvacetiřádkový, a z toho by ses tak snadno nevykroutil, ale nemá to cenu - zase bys měl poslední slovo a na to, abych se registroval, vytvořil téma a hned ho zamkl, abys ho nemohl měnit (nebo máš kompletní práva k fóru, takže ani to by nepomohlo?), k tomu se nesnížím.
Zopakuji svou zdvořilou žádost, abys tento thread smazal, protože než "upravený" příspěvek, to radši žádný příspěvek. Radši otevřenou cenzuru než tuhle "vtipnou kaši". Ber to tak, že ne každý potřebuje upravovat své příspěvky poté, co je napsal - ty to děláš často, já nikdy.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 pro 2005 14:49

Nemam duvod to mazat. Je to tema jako kazde jine. Ostatne o majitelich lesu jsme se zde jeste nebavili.

Ja co znam majitele lesu, tak jsou vzdecni za pomoc vsech myslivcu, jelikoz premnozena zver by jim okusem zpusobila velke skody.

Rovnez tak lesni straz (o ktere rozhoduje zejmena majitel) je pro ne velmi dobry nastroj jak bojovat proti zlodejum a nenechavcum.

Tolik k majitelum lesu co znam ja :-)
predattor

Příspěvek od predattor » 25 pro 2005 06:52

A ,nove tema a opet jsme tam kde pred tim,dokud Andy opet nevypise vsechny zakony ,na ktery stejne reagovat nikdo z tech rejpalu nebude a bude vymejslet ,jak to vsechno obejit.Kdyz jde o to nekoho napadat,tak zakon hajite a upozornujete na jeho dodrzovani,ale na stranu druhou ho dodrzet nebudete chtit,aby jste nemuseli sklopit usi a odtahnout .
Pak to tedy vidim takto:v jistych vyjimecnych situacich je pravo neuciny,proto je treba jednat mimo zakonny ramec,aby bylo dosazeno prirozene spravedlnosti.
Návštěvník

Arogantní blbečci

Příspěvek od Návštěvník » 27 pro 2005 07:08

Pěkně jste se sami popsali.
Pozor na to, že díky ochraně, které požíváte (status veřejného činitele) budete také přísněji souzeni, trestní zákon na to pamatuje, říká se tomu "trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele".
predattor

Neni neco shnile? V tom nasem state?

Příspěvek od predattor » 27 pro 2005 15:03

No ono to bohuzel asi jinak nepujde,v tomhle state je bohuzel takovej bordel a takova korupce,ze se kazdej stara jen o sve zajmy.Jednou se budem divit,az se Cechy octnou v sekaci,kde je pokoupi bohaci a uz si z tech lesu neodnesete ani smitko,protoze oni bohati cizinci si to pohlidaj lip.
Najmou si takovy jako jsem ja,ovsem daleko lepe placeny a bez ty placky.Takze na zakon budou srat daleko vic jak vy a rovnou vas tam nekam zahrabou,protoze se budou jenom klepat ,aby tam nekoho nacapali,jak se jim tam projizdi po JEJICH LESE !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 led 2006 16:55

Zato ty se klepeš na to, abys někoho zbuzeroval v cizím lese už teď a zadarmo. Bohatý cizinec, který by si koupil u nás les si bohužel pohlídá leda prd, když máme takové zákony jako ten o MS a budou mu tam bloudit lidi jako ty.

Já si představuji spolupráci myslivců s majiteli lesů tak, že myslivci příjdou za majitelem a požádají ho zda by mohli v jeho lese hospodařit tj. starat se o zvěř a nakonec ji i střílet. Pokud jim to majitel dovolí třeba za nějaké nájemné nebo jinou kompenzaci tak v tom nevidím žádný problém. Ale jádro pudla je v tom, že když majitel nechce, aby mu po lese běhali lidi s puškama a stříleli tam zvířata, tak s tím neudělá nic. Naopak si umím představit, že dojde k vesnické válce s místním sdružením a ti ho začnou buzerovat stavěním a kontrolováním na cestách atp. jen aby mu ukázali, kdo je v lese pánem.
U nás jsou vůbec vlastníci čehokoliv neustále nějakým způsobem omezováni ve svých právech. S tím lesem je to jako s tím nájemníkem, který bydlí ve tvém bytě a ty ho nemůžeš vyhodit ani mu určit patřičnou výši nájemného.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 led 2006 17:09

Kubajzz píše:Já si představuji spolupráci myslivců s majiteli lesů tak, že myslivci příjdou za majitelem a požádají ho zda by mohli v jeho lese hospodařit tj. starat se o zvěř a nakonec ji i střílet. Pokud jim to majitel dovolí třeba za nějaké nájemné nebo jinou kompenzaci tak v tom nevidím žádný problém. Ale jádro pudla je v tom, že když majitel nechce, aby mu po lese běhali lidi s puškama a stříleli tam zvířata, tak s tím neudělá nic. Naopak si umím představit, že dojde k vesnické válce s místním sdružením a ti ho začnou buzerovat stavěním a kontrolováním na cestách atp. jen aby mu ukázali, kdo je v lese pánem.
U nás jsou vůbec vlastníci čehokoliv neustále nějakým způsobem omezováni ve svých právech. S tím lesem je to jako s tím nájemníkem, který bydlí ve tvém bytě a ty ho nemůžeš vyhodit ani mu určit patřičnou výši nájemného.
Nezlob se Kubajzi... ale je videt, ze si vesnici videl jen z rychliku... nebo z dalnice?

Precti si jeste jednou ten zakon o Myslivosti... o zakladani honebniho spolecenstva...

Mas neco spolecneho s Anonymnim kolegou... prebujelou fantazii... vesnicka valko... :D
Návštěvník

Andy, kecáš ty

Příspěvek od Návštěvník » 02 led 2006 19:52

Znám jednu majitelku menšího kusu lesa.
Ani v té vesnici nebydlí.
Ale myslivci ji nelenovali zastavit a "když nám nedáte souhlas tak...".

Ne všechny zprávy o tom, jak "někdo" v lese nařezal stromy, jsou pravdivé v tom, že si to objednal majitel, aby mohl les vytěžit.
Často je pachatel v zeleném, mě to nevymluvíš, a ostatní ať se sami rozhodnou, komu z nás budou věřit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Andy, kecáš ty

Příspěvek od Andy » 02 led 2006 20:30

Anonymous píše:Znám jednu majitelku menšího kusu lesa.
Ani v té vesnici nebydlí.
Ale myslivci ji nelenovali zastavit a "když nám nedáte souhlas tak...".

Ne všechny zprávy o tom, jak "někdo" v lese nařezal stromy, jsou pravdivé v tom, že si to objednal majitel, aby mohl les vytěžit.
Často je pachatel v zeleném, mě to nevymluvíš, a ostatní ať se sami rozhodnou, komu z nás budou věřit.
Podivej se, jeden pripad jeste nic neznamena. Navic to dopovez! Asi ji neznali tak ji zastavili.

Cim asi myslivec muze hrozit majitelce lesa??? To spis majitelka lesa myslivcum... jelikoz kdyz nedodrzi plan lovu a majitelka dolozi nadmerny okus zveri... myslivci ji skodu musi uhradit. Pokud se ovsem nepletu. Zalezi asi take na najemni smlouve.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 led 2006 09:40

To by mě zajímalo, jak se dokazuje nadměrný okus. Kdy už je nadměrný a kdy ještě ne.

Ale zpět k majitelům.
Když si koupí větší kus lesa majitel, který si nepřeje, aby mu do něho chodil někdo střílet. Třeba by se na něj složili Srstka s Kubišovou. :wink:
Turisti jim nevadí. Co mají dělat, aby v tom myslivcům zabránili? Mají vůbec šanci?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 led 2006 10:39

Kubajzz píše: 1) To by mě zajímalo, jak se dokazuje nadměrný okus. Kdy už je nadměrný a kdy ještě ne.

2) Ale zpět k majitelům.
Když si koupí větší kus lesa majitel, který si nepřeje, aby mu do něho chodil někdo střílet. Třeba by se na něj složili Srstka s Kubišovou. :wink:
Turisti jim nevadí. Co mají dělat, aby v tom myslivcům zabránili? Mají vůbec šanci?
ad 1) Taky presne nevim. Nestudoval jsem to. Nejsem myslivecky hospodar... ani majitel lesa. Predpokladam, ze jsou na to nejake normy.

ad 2) Podle soucasne legislativy nemaji sanci. To by z toho museli udelat oplocenou oboru... Na to jsou asi take nejake predpisy a normy... jako na vse.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 04 led 2006 10:10

Andy píše:...Podle soucasne legislativy nemaji sanci...
Ale to je něco špatně, ne?
Odpovědět