Falcon Menace 10x42

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Falcon Menace 10x42

Příspěvek od Alexxxus » 11 zář 2008 20:57

Opět mně udělal anglický obchodník z Blacpoolu radost, ve čtvrtek objednáno a ve čtvrtek ( po týdnu ) TNT dovalilo optiku. Kubajzi máš ji u mně samozřejmně tu horší a tu co mně upadla na zem. Kříž jsme oba zvolil SLR - super tenoučkej ... Paralaxa od cca 8mi metrů při zvětšení 10 maká perfektně , točítka klapaj a klapaj, pouhopouhých 90 MOA :-)

Obrázek

Zejtra udělám nějaké fotky přez osnovu.


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
RedAce

Příspěvek od RedAce » 11 zář 2008 21:38

Neni u takovy optiky trochu omezujici pevne zvetseni? Nebo to mate na HFT?
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 11 zář 2008 22:20

Ja mám na svojej optike len 3-9 ale stále mám na 9x. Menšie priblíženie som použil len niekoľko krát v "mimoriadnych" prípadoch.
Táto optika sa mi celkom páči, bohužiaľ momentálne mi rozpočet nedovoľuje si ju zaobstarať.
RedAce

Příspěvek od RedAce » 11 zář 2008 22:36

No pokud mas 3-9 tak to i chapu. Ale kdyz ma Falcon jen o neco malo drazsi 4-16 nebo kolik to je...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 zář 2008 23:49

Uvažoval jsem, co vzít na HW97k, aby to bylo robustní a taky jsem si říkal, že se v tom variabilním zvětšení furt zbytečně hrabu (kdo to má furt počítat) a navíc je to na úkor pevnosti konstrukce. Taky jsem koukal na ohlasy na Falcony a byly celkem dobré. Potom jsem přemýšlel nad křížem, ale stačilo mi když jsem se párkrát podíval přes osnovu MP20 a bylo mi jasné, že tohle určitě nechci. Mi to fakt vadí, je to jako střílet přes šípkový keř. :lol: Hlavně kolem středu jsou to vlastně dva čtverce v sobě.
Takže nakonec zase vyhrál klasický mildot. Původně jsem chtěl metrickou verzi s 1cm klikem na 100m a s dolů rozšířeným mildotem, ale tu bohužel neměli (tak si holt taky občas můžu koupit něco co mají na skladě bez čekání a ne to co přesně chci :lol: :lol: ). Tak jsem požádal Alexxxuse, aby mi objednal ten klasický a on vzal rovnou ještě jeden pro sebe. Takže teď to budem testovat oba najednou, tak se těšte! :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
PajaHradec
Příspěvky: 411
Registrován: 03 zář 2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaHradec » 12 zář 2008 15:43

Kde a za kolik?
Raději s pravdou padnout, než-li se lží zvítězit.
RedAce

Příspěvek od RedAce » 12 zář 2008 16:04

Kde jinde nez v BARu by si Alexxxus neco koupil :lol:
No a stoji 200 liber
http://www.airgunbuyer.com/Showproducts ... n%20Optics
PajaHradec
Příspěvky: 411
Registrován: 03 zář 2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaHradec » 12 zář 2008 16:53

Mne se za tu cenu zamlouva tento:

http://opticswarehouse.co.uk/proddetail ... ce7%2E5x50

Co na nej rikate? asi neco podobneho ne?
Raději s pravdou padnout, než-li se lží zvítězit.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 12 zář 2008 18:29

Mne se líbín čím ál více anarchie ... asi si nechám narůst číro, když je to trejd o Falconu 10 x 42 tak fakt nebudu říkat co si myslíte o tom tom tom tomhle a tomto ...
Samozřejmně že nakupuju přez BARáky, chovají se ke mně zatím solidně a asi už tolik nehulí. V pondělí by tu mělo být něco vzduchovek a ještě jedna optika.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
PajaHradec
Příspěvky: 411
Registrován: 03 zář 2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaHradec » 12 zář 2008 19:12

:lol: uz mlcim
Raději s pravdou padnout, než-li se lží zvítězit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 zář 2008 00:56

Tak aspoň první dojmy kritickým okem. Ještě jsem ho nezkoušel při střelbě, protože mi do toho přes víkend vlezla jedna neodkladná záležitost.
Ta optika je velká a těžká jako kráva. Jsem si myslel, že na HW100 mám macka, ale tohle ho hravě překonalo.
Točítka jsou velké a snadno ovladatelné. Kliká hlasitě, ale kliky nejsou tak výrazné. Je to daň za to, že na jednu otáčku dokola koriguje o 15 MOA (BE4200 i Titanium o 12 MOA), proto jsou kliky kratší. To klikání se moc nepovedlo, protože točení výškovou korekcí doprava vydává jiný zvuk než doleva. U stranové korekce je už to v pořádku. Musím tedy říct, že klikání je asi o dvě třídy horší než u Bushnela Elite. I Delta Titanium ho má o trochu lepší.
Obraz ujde, ve dne je v pohodě a v noci nestřílím. Podle papírových předpokladů má propustnost světla 92% (BE4200 96%, Titanium prý 95%, ale to je asi blbost).
Kříž Mildot je dost tenký a ramena nejsou plné, ale jsou ze dvou tenkých čar. To je na terč dobře, ale snad to při střelbě na jiné cíle nebude vadit (ještě uvidím). Co mě však fest nasralo, je, že vlevo asi na 10-ti hodinách od kříže je kus nějakého bordelu. O výstupní kontrole i o dbaní na čistotu při montáži u Falcona jsem tedy ztratil veškeré iluze. Ještě počkám, až té optice dám střelbou trochu záhul, třeba ten bordel někam spadne...
Rozsah paralaxy v nejdůležitějším rozmezí mezi 30-100m je pouhých 9mm (u BE4200 je to 37mm!).
Paralaxa jde trochu ztuha a když k tubusu přiložím ucho a točím, tak se zevnitř ozývají nějaké zvuky...
Tubus má průměr 30mm a je pseudo-jednodílný. Pseudo proto, že kolem točítek je to sice jeden kus, ale ten končí po asi pěti centimetrech v místech kde optika přechází do objektivové části, pak následuje další asi sedmicentimetrový kus a pak je další 5cm kus, což je vlastně pevná sluneční clona, ale zlom zasahuje přesně doprostřed čočky. Takže tubus je vlastně třídílný...
Čočka objektivu je tedy utopená asi 4,5cm od konce optiky. Fakt nechápu, kdo tohle vymyslel. Zvlášť když se k tomu jako součást balení dodává ještě 8cm dlouhá sluneční clona. Napadá mě jedině, že to prostě takhle přibastlili z důvodu vzhledu, jinak by byl nepoměr s dlouhou a tlustou okulárovou částí. Mimochodem okulár je taky utopený asi 2 cm dovnitř, takže ten puškohled by mohl být klidně o nějakých 6cm kratší a nic by se nestalo. Ale už by to asi nevypadalo tak takticky. :wink:
K optice se ještě dodávají dvě nasazovací klapkové krytky z gumy, což hodnotím kladně. A taky jeden imbus a hadřík na otření.
Celkově na mě ten puškohled působí dojmem, že kvalita a konstrukce celkem odpovídá těm dvěstě librám, za které se prodává (teda až na ten bordel vevnitř). Víc řeknu po střelbě, prozatím to vypadá, že ta optika je dělaná spíš na design, než aby se by dalo mluvit o "tactical" sklu. Jako velké plus beru ohromný rozsah korekce (120 MOA).
Závěrem chci ještě říct, že jsem to nepsal, abych si dokázal jak umím být kritický, jenom na optikách vidím věci, které jsem dřív neviděl. Kdybych psal o MTC Viperech, to by byl teprv masakr. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 15 zář 2008 01:51

Dobrá kritika, já jsem sice napočital jen 90 MOA ale to z toho ůvodu že jsem bral jen rozsah stupnice na komínku, ( ten končí 6 tkou ) ale jde ještě otočit 2krát kolem dokola tedy 120 MOA ... bordel v optice nemám :-) , říkal jsem že máš tu horší :-) nnnn ja jsem je nepřebíral první jsem nacpal na pušku a druhej máš Ty ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 15 zář 2008 09:48

To klikání se moc nepovedlo, protože točení výškovou korekcí doprava vydává jiný zvuk než doleva.
It's not a bug - it's a feature. Obrázek
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 zář 2008 11:24

To si děláš srandu ne? :lol:
Snad sám poznám jestli prstama točím doprava nebo doleva.
Když otvírám flašku s minerálkou, tak si to taky nepletu. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 15 zář 2008 12:03

Ano robím si srandu, ale keby som bol predajca tak to tvrdím vážne :wink: .
Odpovědět