Benchrest

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 02 zář 2008 20:51

čauves zdravím do HK :o k tomu prvnímu nevím o tom nic asi nějaká fáma fakt nevím a na to druhé to je pravda, někteří skutečně při odpálení nečučí do optiky ale co jsem mohl vidět tak drtivá větina si nenechá ujít ten okamžik kdy střela projde skrz terč :wink: :wink: teda já se o To ochudit nenechám :!: :wink:


Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 zář 2008 21:02

Pokud nestrilis centerfire, kde vidis ukazatele v optice, tak koukani na desitku s krizem je dost ztrata, nekdo sleduje vitr a mackne (potahne, ci stipne) kdyz fouka citelne.
Ja strilim s obema ocima otevrenyma abych levym zaznamenal zmenu vetru a videl jestli zasah byl tam kde jsem predpokladal podle ukazatelu.
vitr mi nevadi. ale posledni dobou mi cestuji zasahu vertikalne.
Ale pravda je ze mouchy lezouci po terci mi jdou. :-) 100% uspesnost. dnes opet jedna.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 02 zář 2008 21:27

Tak tomu rikam strelba .. sedet u stolu, cumet do nebe a "stipat" spoust levackou :lol:

Netusil jsem, ze i takove drobnosti, jako je psychologicky vliv pohledu na terc - na plynulost odmacknuti spouste .. nekdo vubec resi.. to je mazec!

Jak velky vliv muze mit, kdyz zatlacis na spoust v jinem smeru nez rovnobeznem s osou hlavne? U tezke pusky s minimalnim odporem na spousti to snad nemuze byt ani znatelne .. nebo jste nekdy zkouseli treba odpalovat ranu elektronicky nebo mechanicky (treba spousti od stareho fotaku) - zda se soustrel jeste zlepsil?

Jake spouste se pouzivaji .. je lepsi mit lucik prohnuty a nebo primo rovny a plochy, aby clovek tu plochu citil a tlacil na ni kolmo?
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 02 zář 2008 21:34

jo fakt je, že oči mám otvřený obě a tím v mém případě levým šmíruju po windflags na nejbližších postech což je vopruz ale už se to snad změní až budou flagy :roll: musím se ale přiznat, že z větru mám tak trochu VÍTR :? :? :?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 zář 2008 21:38

Muzes mi vysvetlit duvod tveho prispevku? chces se zase dohadovat?
Co je to strileni, vzit si tu samou flintu stejne tezkou jako mame my a hrat si na odstrelovace???
jestli jsi si vsiml, tak jsem se prestal vyjadrovat k vasi soutezi, bavi vas to, mate prima partu, berete to jako setkani kamosu a party. chybi jen grilovani. Jo je to v pohode.
nekteri umi strilet dobre, jini mene dobre.
Mohu te ujistit, ze tak jak strilim BR22 tak strilim i velkou flintu v leze z nozicek s kloubem, sleduji libelu na puskohledu a jak se mi kde hybaji vetve ci trava.
To ze vy strilite bez moznosti sledovani vetru, jsou vysledky kterych dosahujete, maly zazrak.
Uz jsem ti mnohokrat rikal NESER SE DO BR ja se neseru do vas. mam na to svuj nazor, ale neshazuji vasi soutez. Nevim co te tak zere, ze si proste neodpoustis nesmyslny kecy.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 02 zář 2008 21:45

mám pušku 9,5 kila ale přesto jí mám při střelbě opřenou v rameni jen lehce a pravou ruku, kterou střílím mám položenou na pušce ale někteří střelci BR se třeba nedotýkají částí pažby vůbec a při odmáčknutí jen lehce klepnou na spoušť. Ohledně spouští a jejich tvaru :cry: měl jsem tu co má na Anče Honza Tesař ale vyměnil jsem za spoušť ze Suhl 150 a ta mě vyhovuje :wink: S pokusy ohledně odpálení na dálku mechanicky či elektronicky zkušenosti nemám a asi se k tomu ani nedostanu :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 zář 2008 21:49

To mi teď nedávno taky někdo říkal, že u BR někteří střelci přestože jsou praváci, tak mačkají spoušť levou rukou. :shock:
Je to teda pravda?
Dělá to tak někdo?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 zář 2008 21:55

Pokud je nekdo pravak a macka spoust levou, tak je to bud exot nebo ma lepsi cit v leve, nebo se to tak naucil.

Je to to same jako klasicka opakovacka ma pro pravaka kliku a vyhazovaci okenko napravo, jenze nekteri prisli na to, ze je lepsi drzet pazbu pravou rukou i behem prebijeni a nemenit tak polohu, a maji kliku na leve strane a prebijeji levou. od toho uz je jen krucek k tomu, ze se dela podavaci okenkou take vlevo a vyhazovaci vpravo.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 zář 2008 22:07

No jestli to tak někomu vyhovuje, tak proč ne?
Já si zase třeba myslím, že kolečko paralaxy by mělo být na optice vpravo a stranová korekce vlevo.
Ale nikdo mi to tak nechce vyrobit... :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 02 zář 2008 22:14

To Shiva: Tak pokud to beres opet jako "potrefena husa" osobne, tak se omlouvam :oops: .. chtel jsem si jen overit, zda je pravda co jsem mel pouze z doslechu.

Navic obcas, kdyz udelam pri strelbe zasah uplne jiny, nez jaky v tu chvili cekam, hledam priciny - a zde se snazim cerpat informace - i o takovych drobnostech, jako je treba spoust, jeji tvar a nejlepsi zpusob jejiho mackani .. tento ukaz si sam popisoval a nelze ho BR uprit - posouva dal vsechny ostatni strelecke discipliny, jelikoz dovadi nektere soucasti strelby k naproste dokonalosti a na hranice moznosti.

Je fakt, ze ty informace samy o sobe dost poskozuji samotny BenchRest a jeho povest - ale to se neda nic delat .. napriklad to cumeni do nebe mi pripada hloupe a ponizujici BR - i kdyz to zazni z ust (prizpevku) druheho vicemistra sveta v BR :x
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 02 zář 2008 22:20

zdar Side já psal, že pozuruji wind flagy, které ukazují směr větru :roll: :roll: o čučení do nebe jsem snad nepsal nebo jsem CO :!: :?:
jo a že někteří nečučí do optiky ale, že čučí ( dívají se , pozorují, civí, zíraj) do NEBE jsi pasal fakt asi Tytyty :wink:
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 02 zář 2008 22:29

No ale jestli jsem ale i tak poškodil Benchrest tak se dobrovolně začnu na 100% věnovat MaO ( rimfire F-class ) :twisted: :twisted: cák to válení se po zemi je o něco pohodlnější a stabilnější :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 02 zář 2008 22:29

FOX píše:...to druhé to je pravda, někteří skutečně při odpálení nečučí do optiky ...
Tak nevim .. spatne jsem to pochopil?

Kazdopadne jsem nechtel nikoho vinit z poskozovani BR - naopak .. chtel jsem rict, ze za to muze samotny fakt, ktery jste mi potvrdili oba - at uz o nem mluvi kdokoli ..

kaslete na to .. nemela to byt nejaka roznetka .. omlouvam se .. radeji mluvme o tom spousteni..
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rimfireBR » 02 zář 2008 22:34

JO asi jsi to blbě pochopil i to je možné že :?: protože né každý kdo při odpalu neslude zásah přes optiku musí zákonitě koukat, čučet, zírat do nebe, on může sledovat Flagy atd ACH JO :wink: :wink:
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 02 zář 2008 22:38

Povolene technicke vybaveni je uvedeno v BR22 pravidlech. (el. spoust apd.)
http://www.benchrest.cz/br_rules.php
jinak informace podane tebou nebo nekym podobny, kdo BR nesnasi poskozuji, ne samy o sobe.
Ale zaznamenal jsem nekolik nazoru, ovlivnene diskuzi na MaO thredu, kde bylo jasne videt ze ti lide o BR nic nevedi ale cerpaji z tvych a podobnych prispevku. to je vse.
Takze pokud neco potrebujes vedet, nebo slyset nazor, tak, jako admin, bys mel vedet jak se maji spravne tyto dotazy psat.
Myslim, ze drive nez si rekl, ze ti to strili BR neumi strilet a ze lidi co strileji siluety neumi strilet, tak jsme meli docela dlouhe telefoni hovory, kde jsem ti zcela nezistne a bez jakychkoli postranich umyslu ci koukani skrz prsty, zodpovedel mnoho tvych dotazu.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět