lamaci vzduchova pistole Bajkal

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
retro

lámací vzduchová pistole Bajkal

Příspěvek od retro » 18 srp 2008 12:47

Asi to bude pod úroveň zde se pohybujících střelců, ale chtěl bych znát názor na tuto pistolku.
http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1937
Chtěl bych si z legrace občas zastřílet do terče v garáži.Chtěl bych pistoli, která bude střílet na vzdálenost 5 - 8 metrů s přesností 1,5 cm.Mám v úmyslu pořádat spíš rodinné střílení a tahle pistole vítězí ve výběru pro svůj klasický vzhled.
Alternativou je Blow 01, kterou už jsem měl v ruce, ale na moje staré oči jsou mířidla moc blízko u sebe( malá vzdálenost mezi muškou a hledím ).
Pokud má někdo uvedenou Bajkalku doma budu vděčen za praktické zkušenosti.
Zkoušel jsem hledat, ale nenašel.
Dík


Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 18 srp 2008 13:41

Za tu cenu nieje čo riešiť, vyzerá celkom k svetu a lepšie ako Turecká Blow (aspoň podľa mňa) . A či sa trafíš do 1,5cm to záleží od teba, lebo tieto pružinovky všeobecne dosť kopú. Mal som niečo podobné a vypical som z toho možno viac ako 8tis. diaboliek :) . Jedno čo mi vadilo na týchto pružinovkách je trošku malá úsťová rýchlosť (skutočná je pod 110m/s) záleží od diabolky a to ma za následok, že brok dopadá nie prednou časťou ale bokom. Na terči to potom vyzerá ako veľká diera. Ja osobne by som ti doporučoval doložiť pár stovák a objednať si z nemecka Marksmana 2004. A garantujem ti že budeš veľmi spokojný !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 srp 2008 14:17

Já bych radši vzal Lov21, za skoro ty samé prachy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Canadair
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2007 19:19
Bydliště: KE

Příspěvek od Canadair » 18 srp 2008 14:32

Ale v zime si s Lov-kou asi nezastrieľaš, a bombičky tiež niesú zadarmo, mám 3 kúsky Co2 pištolí a tašku prázdnych bombičiek :) . Ale čo sa týka prestnosti tak Lovka je asi na tom lepšie, to je pravda.
retro

Příspěvek od retro » 18 srp 2008 14:40

Díky za podněty.
Chtěl bych z nostalgických důvodů tu lámačku. Pistoli na CO2 nechci.Víme jak to dopadne.Pistole bude ležet ve skříni a jednou za čas si budeme chtít vystřelit.Nechci být závislý na nepřítomnosti bombiček.
Prostě je to klasika.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 18 srp 2008 18:31

Ze stejných důvodů, jaké uvádíš Ty, jsem i stejně postupoval při výběru dárku pro tatínka (kdysi soutěžil s devítkama). CO2 je z hlediska akceschopnosti a pohodlí pro příležitostné střílení úplně nejhorší varianta. Nemůžeš kdykoli přijít, dát pět ran a za týden dalších pět.
Postupně jsem zvyšoval nároky, až jsem skončil u Gamo Compact. To je lámačka, ale větrovka. S oporou jednoznačně pálíš na deset metrů jen do desítky. Takže se případní soutěžící nemají na co vymlouvat. Má to perfektní spoušť. Až na rukojeť je to normální pistole. Cena je sice vyšší (cca 3200,-), ale ta tichost, ta přesnost, ta krása... Hezčí je AF-10, ale kamoš si ji pořídil a není spokojený s přesností. V této věci je rozdíl v tloušťce materiálu hlavně, délce hlavně a jakémsi pseudokompenzátoru (zvonkovitě ukončená hlaveň u Compactky).
retro

Příspěvek od retro » 20 srp 2008 09:21

Přestože se mi nikdo s praktickými zkušenostmi neozval, objednal jsem "Bajkalku" na základě kusých informací z netu.
Zdá se, že je, ve své cenové hladině, dobře vybavena.
Přikládám foto seřiditelného hledí. Současně by měla mít dvojí seřízení spouště.
Až ji budu mít podělím se o zkušenosti začátečníka.
Přílohy
Bajkal hledí.jpg
retro

Příspěvek od retro » 20 srp 2008 09:22

Ještě pro úplnost celkový vzhled pistolky.
Přílohy
Bajkal IZM53.jpg
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 20 srp 2008 09:29

... krásná. Pak ukaž nějaké zásahy.
Anacron
Příspěvky: 14
Registrován: 27 zář 2006 22:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anacron » 27 srp 2008 21:24

Asi píšu pozdě, ale taky jsem tuto vzduchovku koupil ve zdejším obchodě gunshop.cz a první kus se zasekl asi po 50. ráně (jevila se jako natážená, ale nešlo střílet), následovala reklamace - musím podotknout, že reklamace byla nejlepší co jsem zažil, dokonce ještě přišla krabička diabolek a pár propisek. Přišel ten samý kus opravený nicméně se historie opakovala - zhruba 50 ran a dost, vzduchovka byla poslána bez zaručního listu a faktury (ty někam zmizeli :oops: ) s žádosti, zda by vzduchovka mohla být vyměněna za jiný kus. Vše opět proběhlo naprosto bez problémů, doma je nový kus ze kterého bylo vystřeleno přes 300 ran naprosto bez problému.
K samotné vzduchovce - je pravda, že na vzduchovku docela kope. Bohužel moje slabší ruce toto kopnutí neudrží, takže mířidlo je nadoraz a stále na deset metrů musím mířit tak o 15cm níže.
retro

Příspěvek od retro » 28 srp 2008 14:56

Tak doufám, že nebudu mít smůlu jako Anacron. Pistole je už totiž na cestě ke mně.
Protože byla chvíli nedostupná řešil jsem koupi LOV 21. Když jsem zjistil vše o dostupnosti bombiček, jejich případné náhradě dostal jsem info, že je Bajkalka k dispozici, tak uvidím.

Dám vědět jak jsem spokojen, ale nevím jestli pošlu terč. Naposled jsem střílel na vojně a to bylo ještě za komančů.No snad ještě platí, že muška, vyřez hledí a cíl mají být v přímce, nemrkat a držet. :shock:
retro

Příspěvek od retro » 02 zář 2008 13:38

Tak už jí mám. Musím říct, že jsem velmi mile překvapen provedením, přesností i razancí.
Při prvních střelách jsem měl obavy zda skutečně lze udržet zpětný ráz. Po krátkém poučení jsem zjistil, že je to v ruce a oku. Postupně se zlepšuji a na 8 metrů se mi daří trefovat do černého středu vzduch. terče( vždy mi, ale min. jedna střela z deseti uteče-mrcha- do bílého).
Asi mi stačí málo, ale jsem spokojen a rezervy vidím především v mé technice střelby.Rezervy pistole asi ještě delší dobu nebudu muset řešit.
Pro rekreační střílení mohu vřele doporučit.Pistole budí pozornost a náklady na provoz jsou zanedbatelné. :D
Odpovědět