1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 črc 2008 19:40

Popundekl píše: Těch pár set ran zahladí otřepy, které "vymezují" vůle a tím to začne viklat. Ale pak by to mělo už zůstat.
No a když to zůstane viklající, tak je to gun naprd...že..
Nebo pouze pro někoho kdo s tím trefuje kýble od primalexu na 15 metrů..


Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 13 črc 2008 21:56

Já bych jí chtěl na nošení,ale ten norník mi nějak neleze pod kůži.To tanfo se mi dost zamlouvá
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 14 črc 2008 13:08

Pokud má Norník malou vůli (nebo třeba vymezenou :lol: ) v přední objímce a hlaveň dobře sedí, tak může být i přesný. Tokarev má taky dost vůle, (prý proto, aby šlapal i při velkým znečistění) a je přesný. Jde spíš o to, že kvér kterej je rozhrkanej a rozviklanej si málokdo oblíbí. Časem začne majitel přemýšlet o tom, že ho bude ladit a buď do něj vrazí další a další peníze a dost často raději prodá.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 črc 2008 17:18

Popundekl píše:Pokud má Norník malou vůli (nebo třeba vymezenou :lol: ) v přední objímce a hlaveň dobře sedí, tak může být i přesný.
pokud má malou vůli tak bude přesný, to je snad logický.
jenže když se to rozhrká, tak to přesný nebude ani kdyby ses na hlavu stavěl.....
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 15 črc 2008 07:55

Když bude kvrdlat závěr a rám, je to velmi neestetické, ale na přesnost to nemá vliv. Mířidla jsou na závěru a hlaveň je uložená v závěru. Takže pokud bude uložená dobře hlaveň a pokud se podařila žlutým soudruhům dobře vykovat, může i Norinco být přesné. Koupil jsem Norinco z druhé ruky, trochu poladěné. Hlaveň byla vpředu vymezená puškařem tak, že bez klíče to nešlo rozebrat. Přesnost byla velmi slušná. Ale šlo mi na nervy, jak klochtal rám a závěr.
Člověk který jde do pětašťoury si musí uvědomit, že pokud chce hodně střílet, musí přebíjet. Mě přestala pětašťoura Norinco bavit taky proto, že jsou hlizny poťukané. Navíc mi je pořád někdo "uklízí". Nakoupím po 1,50Kč hlizny jdu si zastřílet a běžně mi je bez zeptání někdo zbírá už během střílení zpod noh. Většinou to vyřeší drobné šlápnutí na prsty :lol: , ale potom se jde k terčům a když se vrátím hlizny pryč :roll: To se mi u revolveru nestane.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 08:52

Popundekl píše:Když bude kvrdlat závěr a rám, je to velmi neestetické, ale na přesnost to nemá vliv.
Dovolím si mírně nesouhlasit. Samozřejmě že mírný stranový vakl rám-závěr na přesnost mít vliv nebude.Je nutné si ale uvědomit, že celek hlaveň-závěr je kromě "kolejniček" spojen s rámem i prostřednictvím záchytu závěru a řetízku, který se podílí na odemykání a uzamykání hlavně do závěru. Pokud by vakl na závěr rám byl dostatečně velký, může způsobit problémy při uzamykání.
Navíc když je zbraň spasovaná bez vaklu, tak se i lépe chová při výstřelu, je to prostě znát když závěr letí pouze dozadu a dopředu, než když cestuje na rámu sem tam.....
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 09:15

Většina lidí střílí spíše rekreačně,pokud jim norník funguje tak ani nepoznají že je něco jinak nebo špatně.Co jsem mněl norníky já tak po malé úpravě spoušti mi to solidně neslo i bez větších úprav,jen na jednom kousku jsem musel zkrátit vyhazovač,soudruzi mu nechali hodně materiálu a tak nábojnice místo vyhození,zapichoval do závěru a žvejkal. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 09:26

To že většina lidí nepozná, že je něco špatně neznamená, že je to správně.....Ale to není případ pouze Norinca, toto je běžné u většiny zbraní a jejich uživatelů....
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 09:32

A právě to že nevědí je činí šťastnými a spokojenými.Pokud sleduješ lidi co potkáš na střelnici,tak se musíš usmívat.Protože pomoct či poradit všem nelze a mnoho z nich má vlastní názor (byť je někdy zjevně mimo).Ale ve finále jde o to co máš ty sám,ti ostatní na vše musí dojít sami. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 09:39

krásně řečeno....
Když se na to podívám s odstupem času, tak kdybych ve svých střeleckých začátcích potkal někoho kdo by se mě "ujmul" a opravdu by o zbraních věděl, tak by mi to ušetřilo spoustu peněz utracených za zbraně, kterých jsem se poté zbavil, protože prostě nebyly košer, nebo jsem je měl k ničemu....
Jenže vysvětli to začátečníkovi, aby si koupil kvér za 70 tisíc, že potom ušetří spoustu peněz. Když jsem začínal, tak bych tomu asi nevěřil..
A dnes už bych prostě zbraň která není opravdu špička nekoupil.... nejsem tak bohatý abych kupoval laciné věci :twisted:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 09:48

No jistě,musíme brát v potaz i to že to je o penězích.Tedy né každý to chce či na to má.Takže v rámci možností vezme co mu cenově a esteticky vyhovuje.Začlení se do střelecké společnosti a začíná poznávat,potom ho řeči tebe nebo mně akorát naštvou a považuje nás za rozumbrady.Takže lépe je k některým věcem mlčet.Ty máš svou cestu se zaměřením na kvalitu,já testuju staré krámy a ti ostatní si musí samy vybrat co od toho čekají.Ovšem jsou li střelci stejně dobří,tak to vyhrají ti s nejlepším vercajkem to bez diskuzí.
PS:Nejvíce se jistě prodá levných devítek,protože na to dosáhne nejvíce lidí a munice bez přebíjeni jasně vede cenou.
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Příspěvek od Kukurap » 15 črc 2008 09:58

Bohužel v tom co píše Alf je velký kus pravdy! Osobně když jsem se rozhodoval o koupi SP tak dostat odbornou radu byl problém a vyhodit rovnou 35-40tis. za Pardini, Morini se mi nechtělo. Atak jsem se plácal mezi sračkami než mi na závodech jeden- ted už můj kamarád řekl: pokud chceš opravdu střílet a podat výsledek tak musíš mít to nejlepší! Poslechl jsem ho a prvním rokem co jsem začal střílet i jinde než na klubových závodech mi výsledky dělají jenom radost.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 10:45

Ale nikdo netvrdí že Alfonss nemá pravdu,naopak.
Jen je potřeba brát v potaz že v těch ,,sračkách´´ se bude plácat plno lidí a ještě si budou chrochtat blahem.Důvodem jsou jednak peníze a pak i účel pořízení zbraně,ne každý závodí a tak to nejlepší na nošení a blbnutí nevezme.
:twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Příspěvek od Kukurap » 15 črc 2008 11:06

No to máš recht že né každý závodí atd. Ale radši budu mít míň zbraňových systémů, ovšem o to kvalitnějších. A než mít doma čínskou parodii třeba na Siga to radši dám 40tis. za SigSauer.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 11:40

To- Kukurap
Jak jsem řekl,těch co na to mají a těch co to potřebují je poskrovnu,tedy převládájí zbraně spotřebního neřku li konzumního charakteru a to nezměníš.To že chceš něco lepšího je čistě tvá volbo tedy si to pořiď,ovšem nelze s toho udělat dogma a shazovat volbu druhých.Jistě měli důvod proč si pořídili co mají a je namístě to posuzovat v rámci cenových kategorií a nikoli podle toho co je TOP.To už pak není diskuze o zbraních.
Takže znovu norinko za 8000,- i se svými mouchami OK Springfild za 1900 Ok ale cena moc velká,jinak funkční zbraň atd.
:twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět