Nejvhodnejsi zbran pro levaka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zdeněk Novotný

Nejvhodnější zbraň pro leváka

Příspěvek od Zdeněk Novotný » 10 pro 2005 20:45

Dobrý den. Jsem začínající střelec a potřebuji pomoct s výběrem zbraně pro leváka. Líbí se mi Walter,ale nechám si poradit od zkušenějších. Cena nerozhoduje! Díky.


Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 11 pro 2005 11:21

Těžko radit, já jsem na pistoli pravák a pušku střílím jako levák. Sám si každý musí najít svoji cestu, chce to zkoušet jak a co bude sedět. Výrobci v některých případech dělají věci i pro leváky, ale je to minimum. Nedá se poradit takto od stolu, je to otázka praktické střelby a stálého zkoumání. Za rok ti tato otázka bude třeba připadat zbytečná. Hodně štěstí ve střelbě a hledání, jak na to.
trunjun

Příspěvek od trunjun » 11 pro 2005 11:28

A zkousel jste strilet i s pravou rukou jako se svou silnejsi? Tzn pri drzeni obouruc odmackavat spoust pravou? Ja jsem taky levak, od zacatku jsem se ale preorientoval na pravoruke drzeni, uz z toho duvodu, ze vetsina zbrani je ve sve zakladni verzi delana pro pravaky a nechtel jsem, aby "levactvi" hralo roli pri vyberu zbrane. Zaroven chci pohotove a bez handicapu ovladat jakoukoliv zbran, ktera se mi dostane do ruky - a zatim kazda co se mi do ruky dostala, byla "pravoruka". Neni to az takovy problem, jak se zpocatku zda. Vazne uz je to automaticke, zbran jde do prave a hotovo. Pokud jste si pravoruke drzeni jiz vyzkousel a myslite, ze by to pro vas byl problem, pak k vasemu dotazu - jde zase o to, k cemu chcete zbran vyuzivat....viz spousta ostatnich diskuzi. Namatkove: HK se svym USP nabizeji levoruke ovladani, i CZ Uhersky Brod ma svou 85ku. Viz www.heckler-koch.de a www.czub.cz.
trunjun

Příspěvek od trunjun » 11 pro 2005 11:32

A jeste - zkouset, zkouset, zkouset!! Kazdemu sedi neco. Doporucovat se muze kdeco, ale je to vzdy zalezitost osobniho vkusu a moznostech fyzickych (delka prstu apod.) i financnich.
Lukas

Příspěvek od Lukas » 11 pro 2005 17:32

Jedna možnost je levoruké HK, revolverům je to onecně celkem jedno :-) Určitě ale před koupí vyzkoušet... každá pistole vyhazuje malinko jinak, když by mi každá nábojnice měla létat do obličeje, asi by mi to vadilo.
Odpovědět