STEYR PISTOLE M-A1

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petr45
Příspěvky: 32
Registrován: 31 říj 2006 12:43
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Petr45 » 28 kvě 2008 08:22

No Parthův Steyr teď slouží u mně. Zpočátku občas-tak 1 x ze 100 ran nevyhodil nábojnici, zbraň jsem reklamoval, byla ještě v záruce, za týden hotovo, prý jen přeleštili komoru, teď chodí jak z praku a to ji nešetřím, používám ji na závody LOS. Takže po opravě vystříleno asi 1000 ran,2 závody,zatím bez závad.Střelivo Magtech za 4.20,SB,Limit přebíjenky a přebíjenky vlastní výroby.


Franz Joseph I

Příspěvek od Franz Joseph I » 29 kvě 2008 15:02

Díky.
volk

Steyr

Příspěvek od volk » 07 črc 2008 17:46

Cca před měsícem jsme si pořídil M9A1 a od té doby jí dvakrát zkusil na střelnici.
Při střelbě se zbraň chová velice pěkně, jediné, co by se jí dalo vytknout je tvrdší spoušť.
V jednom ohledu mne ale velice nemile překvapila a to svou nespolehlivostí související s vybíravostí na střelivo.
Při střelbě municí od SB a přebíjeným se nehorázně sekala (v případě Magtechů, Lapuy a Federalů střílela dobře). Uvedená munice byla též používána u G19 a Astry A 100 a to bez problémů, ve Steyru se však v průměru sekala u každého 2-3 výstřelu, kdy nebyla vyhozena nábojnice, ale do hlavně se už cpal další náboj.
Myslím si, že tohle by si koncepčně moderní a nová zbraň neměla dovolit a já nevím, co s ní. Zda se dá závada nějak odstranit, zda ji reklamovat....?
Díky za rady
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 07 črc 2008 18:15

To-volk
Platí co vždy,buď je to šmejd a nebo si to sedne.Protáhni tím 500 něčeho ostřejšího a potom se uvidí co dál.
:twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 črc 2008 18:24

kolegovo má stejné příznaky a ta spoušt neni tvrdší ale kurevsky tvrdá :D jiank je to pěkná bouchačka i dost přesná
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 07 črc 2008 20:19

Zlatá Alfa, tá žere všecko :lol: Ale,jak napsal Ed, protáhni tím 300-500ks +P a sedne si to, nebo taky ne :wink:...
In vino veritas...
Petr45
Příspěvky: 32
Registrován: 31 říj 2006 12:43
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od Petr45 » 08 črc 2008 08:04

To Volk:já bych uvážil tu reklamaci,přece jen by to nová bouchačka dělat neměla a ty patrony než si to sedne, anebo taky ne, nejsou zadarmo. V detexu jsou vstřícní,u mě tento problém odstranili přeleštěním komory,jak jsem psal výše.A taky jsem ještě vyřadil pružinku výstražníku,připadala mi nějak tvrdá:)
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 črc 2008 08:59

taky bych uvažoval o reklamaci...já nedávno taky nechal spravovat tu svou alfu, taky byla mlsná a vzhledem k tomu že se zdřejmě trocha změnila kvalita SB kterými jsem předtím střílel bez problémů a občas se taky sekly už mě došla trpělivost, navíc bych byl nerad kdyby se mi v případě ntnosti stalo něco podobného...
Ještě zkus jak se to chová s jinými druhy střel (komolý kužel, polopláště) mě dělali problémy polopláště.

teď se zdá že je to v poho, musím ještě koupit jiné náboje na zkoušení, ale co jsem tu měl zbytek polopláštů které z toho nešly tak po opravě vyletělo zatím vše bez problému. Prohloubili mě komoru a zvětšili vůli závěru.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 črc 2008 10:46

Já teda nemám tak moc zkušeností s novými pistolemi (max do desíti kusů), ale některé věci, které tu líčíte moc normální asi nejsou. Takže akceptoval bych těžší chod spouště (proto se konečně spoušťový mechanismus ladí, aby šel lehčeji). Akceptuji občasné nevyhození nábojnice (hlavně u lehčích střel, kde zvýšené odpory vedení závěru a tvrdá vratná pružina udělá svoje) - proto doporučuju prvních cca 500-1000 ran střílet těžké polopláště, a subsoniky. Ostatní záležitosti považuju minimálně za důvod zvednout telefon a zeptat se dovozce.

Mimochodem - já lituju toho, že jsem nestihnul představení této zbraně v Olomouci v Timpu asi o dva dny. O tuto zbraň jsem měl evidentně velký zájem, ale prostě jsem chtěl vyzkoušet, jak střílí. Není tu někdo z Olomouce, kdo by mi s ní nechal zastřílet? Pokud ano, pošlete mi prosím SZ a domluvíme se...
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 črc 2008 16:28

přesně ,dělat by to nemněla . Moje ppk zatim zradilo jen jednou a to ještě způsobil nerozchozený zásobník.Dle mně maji všechny náboje nějakou toleranční normu a neexistuje aby jakákoliv nová zbraň mněla s nima problém.Glock prostě tohle nedělá Číza nevim nemám :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 črc 2008 17:27

Náboje dle C.I.P. by měly mít jistý rozměry, ale skutečnost mnohdy bývá trošku jiná....
Glock má taky vylágrovanou komoru, takže do toho nacpeš všecko. A já potom vzteky skáču 2 metry do vzduchu když se mi dostanou do ruky nábojnice vystřelený z Glocka a chci je nacpat do té mojí mrdky s fest těsnou komorou....
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 črc 2008 18:20

a lis ti je neskalibruje ?
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 črc 2008 18:47

zkalibruje, ale na "prdelku" u dna nábojnice nedosáhne. Tudíž se to hryzne v komoře.
Jediný řešení je vybrakovat žehlicí matrici (crimp die), nacpat ji do jednooperáku, nahoru dát uříznutou petflašku a přes trn celý náboje prorvat tou matricí nahoru.... Je to prasárna jak sviňa, ale funguje to. Ale je to práce navíc
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 08 črc 2008 20:17

no vidíš ,kup si glocka :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 črc 2008 20:32

tfujtajbl :wink:

bych s tím nic netrefil.....
Odpovědět