9mm vs. .40S&W vs. .45ACP

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší je tvrdit, že se tam ten ricin dostal náhodou

Příspěvek od Slim Jim » 07 pro 2005 09:44

Anonymous píše:Policie se může klidně ujmout úkolu dokazovat, že náboj, který jsem vystřelil, neležel na závodě před 3 měsíci na podložce, kde si někdo leštil malorážkové patrony ricinovým olejem, "aby mu fungoval Walther P22".
Takže já jsem v tom nevinně, a ricinu do krevního oběhu stačí dostat fakt malinko :-) Smrt do dvou dnů zaručena. Tj. svědčit už zasažený určitě nepůjde.
Vylepšit kule chemickými zbraněmi, aby proti vám útočník nesvědčil, je vážně dobrý nápad, a ricinu stačí skutečně pár miligramů. Potíž je v tom, že ricin je poněkud těžko k dostání, protože jeho matečná rostlina skočec obecný (Ricinus communis L.), se vyskytuje o několik tisíc kilometrů víc na jih než leží ČR, a v běžně dostupném ricinovém oleji se ricin (pochopitelně) nevyskytuje ani stopově (jedná se totiž o toxin bílkovinné povahy, a tudíž velmi málo tepelně odolný, takže není problém ho z oleje rychle, čistě, levně a hlavně dokonale odstranit denaturací bílkovin- prostě se to svaří a je to). Takže s tím ricinem to moc nevidím. Spíš kyanid- toho stačí taky pár miligramů, ve srovnání s ricinem je dostupnější a účinkuje ve vteřinách. Budete ale dost těžko dokazovat, že jste ho do té kule nedali vy (u toho ricinu by se to na náhodu možná nějak svést dalo, ale u KCN sotva)...
P.S. Mám dojem, že Markova zabili přímo lidi od KGB (nejspíš chtěli mít jistotu, že to Bulhaři nezvorají), ale můžu se i mýlit (a čert ví, jestli se to vůbec povedlo zjistit- vraždění šlo totiž komunistickým rozvědkám překvapivě dobře)
2. P.S. Deštník s pořádným bodcem na konci je stejně jako hůl, puška s nasazeným bodákem, podávky nebo jakákoli jiná dlouhá, těžká, pevná, hrotitá věc skutečně velmi nepříjemná zbraň pro kontaktní boj. Hlavní nevýhodu spatřuji v tom, že všechny tyhle zbraně vyžadují dost trénink a navíc dosti značný manipulační prostor, a ten člověk dost často nemá (hodně přepadení se odehrává v uzavřených prostorech).


joot

Re: Nejlepší je tvrdit, že se tam ten ricin dostal náhodou

Příspěvek od joot » 07 pro 2005 12:20

Slim Jim píše: Vylepšit kule chemickými zbraněmi, aby proti vám útočník nesvědčil, je vážně dobrý nápad
Mě to teda připadá jako kravskej nápad, navíc řešit to tady ve fóru.
Odpovědět