CZ100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 19 črc 2004 21:42

Slyšel jsem dva ruzne nazory na ČZ100. Jeden že je to idealni zbran pro osobni obranu a druhy ze je to zbran uplne nanic.Někdo kdo s ni ma zkusenosti napiste mi prosim svuj nazor.
e-mail ivan.veskrna@tiscali.cz
icq 225096153


Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 19 črc 2004 23:21

Jako obrana zbran je vynikajici (vlastni zkusennost)Problem je vspousteni je DAO a tudiz odpor spouste cca 6kg,ma take velmi dlouhy chod spouste....nicmene je velmi presna (na 15m,coz je vzdalenost pro obranou pistoli,nemuzes trefit nic jineho nez 10ku!!!)
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 01 srp 2004 11:00

Pokud se chci trefit na 3 m a nemám na nic jiného, tak snad. Jinak v žádném případě. Je to zbraň jen pro člověka co ji bude nosit " co kdyby". Jinak na nic. Pokud Vám jde o hmotnost a nikoli jen o cenu doporučuji jednoznačně Glock (19, 26)
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 01 srp 2004 12:20

Já bych se stovky zastal (a i stodesítky). Měl jsem možnost se s ní seznámit a není zas tak špatná. Myslím, že cena odpovídá kvalitě a jako obranná zbraň je docela dobrá. Ostatně já osobně bych si Glocka jakéhokoliv nekoupil, neb se mi dost španě drží, rozhodně hůř než ČZ100, nebo Walther P99. Ten nový Glock (s drážkama na prsty) ještě hůř, než ten starý. Každému ale co jeho jest....
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 02 srp 2004 21:01

Samozřejmě úchop nemusí vyhovovat každému. Já si jen myslím, že Glock je jak provedením, jednoduchostí, kvalitou i nízkými cenami dílů prostě na špici. Myslím, že jsem objektivní, měl jsem toho za život docela dost, pracuji u složky, kde se zbraně denně nosí. Když mám na výběr beru Glock. Když vzpomenu, že CZ 100 se prodávala za cca 9500, tak to v dané ceně myslím nebylo vůbec špatné.
Pravda je, že CZ 100 se mi třeba vzhledem velice líbí, řekl bych, že je to krásná zbraň. Ale do boje bych ji prostě nechtěl. Dle mého názoru je to zbraň pro člověka co ji bude 5 let nosit, za tu dobu vystřílí na střelnici 50 ran a pak (nedejbůh), když ho někdo přepadne, tak 2 x vystřelí a ubrání se. Splní to tento účel, ale toť vše.
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 05 zář 2004 23:16

Nepřihlášený at: 02.08.2004 23:01
no jo, ale PROC bys ji do boje nechtel? chapej, ja tu zbran nikdy nemel v ruce, nemuzu posoudit, jestli co tobe vadi bych ja nepovazoval za prednost (treba tu tuhou spoust - jak tady kdosi o tom psal - bych povazoval za prednost z hlediska bezpecnosti). co konkretne vadi na te zbrani tobe? diky, Honza
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 06 zář 2004 16:50

Proč bych ji nechtěl do boje ? Po tom množství zbraní co mi prošlo rukama prostě pro to, že té zbrani moc nevěřím. Nevěřím kvalitě materiálu ani provedení.
Pokud vím, je to snad jediná zbraň, kde se závěr pohybuje jen v plastových drážkách. Žádné kovové výztuhy. Co to asi udělá když tam bude nějaký otřep, vryp, písek...
Představ si přestřelku. Dochází druhý zásobník. Zase vedle ! Proč ? Protože už Tě z toho bolí prst a zbraň strháváš. Ruka už je unavená - dlouhý a tuhý krok spouště.
Prohlídni si zbraň pečlivě zblízka. Opravdu Ti nevadí stopy po fréze na závěru i zvenku, kde je to vidět na první pohled. Já vím, to nemá vliv na funkci, ale snad to i tak o něčem svědčí.
Zbraň nevystřelila ? Asi tvrdá zápalka. To prý se někdy u CZ 100 stává. Dokonce vyšel návod na úpravu této pistole ( SM nebo SR, už nevím ). Proč si mám upravovat a vylepšovat něco, co jsem si koupil jako novou a funkční věc ?
Náběh do komory - nejsou opět vidět příčné stopy po fréze ? Ano, jde to přeleštit. Ale proč to není už z výroby ?
Výstupek na závěru - prý pro snadnější natahování o pevný předmět. K čemu ? Není to náhodou výmluva ? Vždyť je to součástka, která tam musí být úplně kvůli něčemu jinému.
Je muška opravdu kolmá na závěr ? Tak to máš štěstí.
Praská čep záchytu závěru - jako u jiných CZ. Jaká je uváděná životnost a záruka ? Srovnej si to třeba s tím Glockem ( který už dnes není o tolik dražší). Srovnej si to sám, ať nepůsobím podjatě. Srovnej si i ceny náhradních dílů.
To je jen pár věcí, co mě zrovna napadlo.
Aby to nevyznělo moc pesimisticky, neříkám, že se ta zbraň nehodí pro účely ke kterým byla vyrobena. Možná víš, že se jí říkalo pošťácká pistole.
Když mám mít zbraň, tak chci něco, co jsem si JÁ prověřil a vyzkoušel. A v případě použití zbraně je vcelku pravděpodobné, že už jde o život. V tom případě tomu železu musím 100% věřit, vědět, že to nezklame ! Tady peníze už nehrají roli. A rovnou říkám, že i třeba podstatně dražší Sig 228 mě osobně zklamal a šel do světa.
Toť můj OSOBNÍ názor, nikomu ho nevnucuju. Každopádně Ti přeji, ať jsi spokojen s tím co si koupíš a hlavně ať to nemusíš nikdy "doopravdy" použít. Roman
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 07 zář 2004 09:51

ČZ 100/110? Nikdy. Opravdu ne. Tvrdá spoušť a nekvalitní mechanika s odfláknutou výrobou.
Já mám zkušenost jenom s ČZ75 P-01. Předtím jsem měl Walthera (proklínanou P99), který vystřelil jakoukoliv patronu, kterou jsem mu dal (v komorované ráži - logicky). Na 10 000 výstřelů snad jen 10, nebo 15 závad. Vesměs vzniklých mou blbostí (Slabá laborace apod.).
Potom jsem se nechal přesvědčit na český výrobek a od té doby jsem byl 3x ve fabrice, se všemi možnými problémy. A vždycky to bylo podle nich mýma rukama.
Mimochodem, mám Siga 229. Ten je sice kvalitní a přesný, ale s českýma zápalkama si taky občas neumí poradit. Což je důvod, proč na přebíjení kupuju zápalky cizí.
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 07 zář 2004 18:09

Myslím, že většina se shodne, že pistole CZ nejsou materiálově nic moc. Jak jsem kdesi četl : výborná myšlenka, ale hodně špatně provedená. A navíc dost předražená.
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 07 zář 2004 19:40

To bohužel sedí. Kdyby stejnou myšlenku dostal někdo od Walthera, S&W, H&K, nebo od kdovíkoho ještě, asi by ta zbraň vypadala jinak a byla jiná. A ještě by se k zákazníkovi chovali líp. A navíc - možná by i stála stejně. Kdyby nová pětasedma stála čtrnáct tisíc, byla by to dobrá zbraň. Ale za dvacet je pekelně drahá.
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 07 zář 2004 20:43

A nejtrapnější na tom je, že pokud mám dobré informace, tak v USA je ta naše P 01 v přepočtu o asi 3000 Kč levnější než tady. O kupní síle asi nemá smysl mluvit, jen nechápu proč z nás dělá CZ blbce, kteří koupí predražené zboží ne zrovna extra kvality. Oni snad umí udělat slušnou zbraň - sportovní speciál. Ale neumí totéž udělat ve velké sérii. A to je problém. Když se rozhodoval policejní tendr, tak údajně z 15 posudků bylo 14 proti. Přesto P 01 vyhrála. Proč asi ? Politika. A dnes ? Dodávka pozastavena. Jen kolem toho není taková sláva jako když Staník G. referoval národu jakou skvělou zbraň pořídili.
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 11:38

Pripajam sa k uvedenym nazorom. Podla mna CZ vyraba 100 vku a 110 tku, pretoze vsetky zbrojovky ktore nieco znamenaju robia plastove zbrane a CZ nemohla zostat bez takejto zbrane vo svojej ponuke. Co sa tyka kvality zbrani CZ: vzhladom na to, ze sa 60 percent vyroby vyvaza, zobral by som radsej tu najhorsiu z vyvazanych zbrani ako tu najlepsiu z tych ktore ostavaju na domacom trhu. PS: dalsi postreh - brat si objednal CZ 75 B ktora je mimochodom uvedena ako prva v katalogu CZ a koncom buduceho tyzdna mu vyprsi 2 mesacne nakupne povolenie, nakolko CZ cez svojho zmluvneho predajcu v Martine tuto zbran nebola schopna dodat za 6 tyzdnov. Ak si objednam Rossi revolver z Brazilie ten mi dojde skor.
Návštěvník

re:ČZ100

Příspěvek od Návštěvník » 08 zář 2004 12:11

Ak ste si vsimli Cz dava na svojej stranke dotaznik o svojich zbraniach, pravdepodobne pride aj k upravam cien. Ja osobne stielam s CZ uz 5 rokov a aj sportovo IPSC a problemy som nemal. Len drviva vecsina znamych si ide kupovat nove zbrane s pochopitelnych dvovodov. Su uz vystrielane. A vela ludi uz CZ kupovat nebude! DRAHA!!! A aj nahradne diely, najcastejsie zasobniky alebo packa vypustaca zaveru, ktora tak po 4000 vystreloch praska su drahe. Pre porovnanie zasobnik CZ 1100,- Sk - zasobnik Glock 800,- Sk. Glock sa da zohnat novy uz za cca 18 500,- Sk CZ? Pozrite si aktualny cennik. Cize ak v dohladne dobe neznizia ceny na zbrane na prijatelnych cc 15 000,- predaj klesne na minimum. MUSIA SI TO UVEDOMIT - TO SA NEDA NEVIDIET. A dnes kalkuluje kazdy.
Odpovědět