Anics Skif A3000

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Furcap

Příspěvek od Furcap » 18 kvě 2008 23:23

K otázce používaného střeliva musím zmínit, že zpočátku jsem měl také problém s diabolkami - párkrát se mi podařilo zaseklou střelu prostřelit ven z hlavně tou další :?
Ale jak už jsem psal v tématu výše, k odstranění myslím postačí řádně rozchodit zásobníky, takže bych " olovo " nedegradoval na úkor BBs. Používám LUXy, LUX lighty, ale nejraději bročky č.11 a vystříleno mám cca 3000 ran.
Ohledně co2, vyzkoušel jsem 3 druhy bombiček a zatím víc jak 70 ran jsem z toho nedostal...


Furcap

Příspěvek od Furcap » 22 kvě 2008 08:36

To Duchain:
Když jsi porovnával ve střelbě Skifu, mám dojem, že jsi psal snad se Slávkou 630, narazil jsi také na rozdíly hloubky drážkování obou hlavní? Já ano, ale bohužel můžu posuzovat jen s cp99 - nemá to souvislost právě s možností použití střeliva BBs? Už si s nimi střílel? Jakou máš zkušenost, já teprve budu objednávat...
Furcap

Příspěvek od Furcap » 22 kvě 2008 08:40

To Fifo:
Můžeš mi prosímtě blíže specifikovat ten kámošův problém s hlavní, vyžadující následnou opravu?
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 22 kvě 2008 10:38

Hlaven je z uplne makkej ocele a narazmi o zasobnik sa jej koniec rozklepal na sirku a tym padom sa nedokazala zasuvat do ulozenia. Takze strielat sa uz nedalo. Stalo sa to po 1500 ranach.
duchain
Příspěvky: 32
Registrován: 14 dub 2008 15:31

Příspěvek od duchain » 22 kvě 2008 17:43

To FURCAP
Ani ne tak hloubku jako šiřku.U S631 je vrtáni jemnější a hladší.Skifa má drážky širší a celkový dojem pusobí i hrubší.Muj dojem je ten že vrtání Skify je širší pro střelbu s bbs,jemnější vrtání u s631 je přesnější ale střelbu s bbs by nepřežilo.
Jestli někde seženu hlaven ze Slávky tak ji skusim predělat na Skifu.
Jestli má někdo jiný skušenosti tak sem stim.
Furcap

Příspěvek od Furcap » 23 kvě 2008 07:14

Na začátku tohoto tématu jsem napsal, že se podělím o svoje zkušenostmi a dojmy, takže zde je takové malé srovnání SKIFy s Waltherem cp99 :

1.Co se týká dílenského zpracování jsou obě pistole poměrně stejně kvalitní, Skifa má více "vnitřností" z plastu. Rozdílná je povrchová úprava závěrů - u cp99 je použito černění u Skify lakování. Subjektivně Walther lépe padne do ruky a to i díky vyměnitelným hřbetům pažbičky.

2.Skifa má stavitelné hledí, cp99 nikoliv a podle informací na tento model nelze dokoupit. Při střelbě jsem musel záměrnou vždy přenášet. Mířidla nejsou zvýrazněná ,u Skify ano. Tento nedostatek vyřešila u Walthera až investice do kolimátoru.

3.Skifa má o trošku tužší spoušť než Walther. Obě fungují v SA/DA režimu střelby. Osobně SA moc nepoužívám, snad jen občas při střelbě na papírový terč. Přesnost na 10m je pak za použití diabol podobná.

4.Podle zprůměrovaných hodnot dává cp99 o cca 10 ran Více ( 80 ran ) na stejnou Umarex bombičku, nežli Skifa ( 70 ran ).U obou platí, že zchlazením náplně ( rychlejší střelbou a Skifa se 3 zásobníky k tomu vyloženě svádí ) výkon střely klesá a posledních 15 ran potom prakticky plivou.

5.Skifa má průhledný plastový zásobník na 28 ran a je nasnadě, že při střelbě pak lze počet nevystřelených ran jeho vysunutím okamžitě spočítat. Na obrázcích může působit křehkým dojmem, opak je ale pravdou. U Walthera je použit válcový 8ranný zásobník vyrobený z hliníkové slitiny. K oběma pistolím se určitě vyplatí další zásobníky dokoupit.

6.Drážkování hlavní je odlišné, u Skify je to nejspíš dáno možností střelby s BBs.

7.Výkonem cp99 zaostává, příkladem mohou být mé poslední střelby. Střílel jsem souběžně s oběma pistolemi na dvě totožné krabičky od orbitek zavěšených na provázku na vzdálenost 8 metrů. Skifa na prvních 40 ran prostřelila čelní stěnu krabičky při každém zásahu, cp99 ji pokaždé jen odrážel - neprostřelil ani jednou... Použil jsem bombičky Umarex a střelivo BB č.11 ( Kovohutě ). VO jsem doposud neměřil.
duchain
Příspěvky: 32
Registrován: 14 dub 2008 15:31

Příspěvek od duchain » 23 kvě 2008 09:52

Podle toho co tu píšeš jsem rád že jsem zvolil Skifu na blbnuti naprostá jednička,kdybych chtěl terčovku šel bych do Drulova :D
Skoušel jsi porovnávat rozptyl :?:
Furcap

Příspěvek od Furcap » 23 kvě 2008 15:40

Tohle je nástupce - A3003 Blackbird, ale myslím, že kromě inovovaného závěru bude naprosto totožná s A3000 :wink:
Přílohy
Blackbird.jpg
duchain
Příspěvky: 32
Registrován: 14 dub 2008 15:31

Příspěvek od duchain » 23 kvě 2008 16:35

Asi by mně vadilo pevné hledí,ale zajímava je i varianta SkifyLB.
Přílohy
106.jpg
Furcap

Příspěvek od Furcap » 24 kvě 2008 13:56

duchain píše:Podle toho co tu píšeš jsem rád že jsem zvolil Skifu na blbnuti naprostá jednička,kdybych chtěl terčovku šel bych do Drulova :D
Skoušel jsi porovnávat rozptyl :?:
Kromě střeleb na orbitky ne a to bylo pro porovnání výkonu...

Už slyším jak mě kluci z tohohle fóra sepsují ( prosím, buďte shovívaví :wink: ), ale přeci jen sem zkusím vložit dnešní nejlepší "domácí" nástřel. Podotýkám, že jsem omezen prostorem a na klasické pistolové terče jsem nikdy nestřílel. Použil jsem tedy záměrného kříže, který mám pro prvotní nástřely a seřízení mířidel. Terč nebyl podložen žádným tvrdým papírem.
Přílohy
P1030130.1.jpg
Boris2730

Anics Skif A-3000 - vseobecne

Příspěvek od Boris2730 » 25 kvě 2008 17:12

kamarat mi pomerne dost casto spomina toto forum, tak som sa rozhodol tiez prispiet svojim nazorom.
anics som po dlhych hodinach stravenych citanim X roznych for a hodnoteni kupil asi pred rokom v anglicku kde zijem a pracujem.
prisla mi v pomerne lacno vyzerajucom, malom, ciernom, plastikovom kufriku. ucel ale splnal, takze to bolo ok.
neviem ako vas, ale mna uz pri prezerani online obrazkov zaujal jej tvar a vzhlad. pri skutocnom "osahani" sa tento pocit este zdvojnasoby. vahou a hlavne tvarom vyzera ako skutocna strelna zbran. ani moj kamarat od policie si najprv nebol celkom isty co to drzim v ruke. z 2-3 metrov a viac rozozna rozdiel naozaj len ten, kto vie o co ide, takze prosim pozor, nebehajte s tym niekde po meste!!!
pocas strelieb co som mal moznost s nou absolvovat by som moj, podotykam osobny nazor zhrnul asi takto:

1. nesetrite na Co2 bombickach! pouzivajte len tie s hladkym vrchom - uzaverom (foto strieborna) a nie s "polkruhom" (foto modra). "polkruhove" maju hrubsi plast, takze pri nabijani nebude ihla v rukovati zbrane schopna tento dokladne prepichnut co sposobi, ze vam bombicka pod tlakom vysici priamo v rukach, prepichne ju len ciastocne co ovplivni silu strelby alebo zbran vobec nevystreli. pomozte si otacanim nastavitelnej "matice" pred samotnim nabitim, ktora urcuje pritlak bombicky v tele rukovate po uzavreti. spravne nasadenie budete pocut slabim, kratkym zasicanim.

2. nekupujte nijake dlhe, alebo spicate "strelivo" podobne obrazku.1. zasobnik anics je sice vyborne vymysleny, ale na dlhsie diabolo je dost citlivy a zvykne sa zaseknut tak, ze nepomoze nic ine ako rozobratie celej zbrane. a to nie je nic jednoduche, hlavne ak nie ste v tom zbehly.

3. pred nabijanim zasobnika je ho dobre premazat doporucenym olejom a trochu "rozbehat". zvysi to jeho zivotnost a hlavne zlepsi plynulost strelby.

4. pri samotnom nabijani zasobniku si dajte pozor aby bola diabolka umiestnena co mozno najviac v strede danej komory. obmedzite tym moznost zaseknutia zbrane na minimum.

5. po kazdej dlhsej strelbe odporucam vycistit hlaven vhodnym pripravkom.

aj napriek niektorym nedostatkom popisanym vyssie si myslim, ze po zakupeny 2-3 zasobnika sa strelbe s anics zatial nic ine nevyrovna. 28 ran bez dobyjania pri sile ktoru oproti konkurentom poskytuje je ozaj fantasticke. palit 40 - 50 ran priblizne silou slavie 630 jednou rukou je nieco co nikde inde nenajdete. pravda, presnost na viac ako 10-15 metrov to nie je ziadna extra trieda, ale ako som si precital dole nizsie v tomto fore, kto chce strielat na presnost, nech ide hladat do drulova... :wink:
Přílohy
pouzivat.jpg
spravny typ bombicky
pouzivat.jpg (7.23 KiB) Zobrazeno 4108 x
nepouzivat.jpg
nespravny typ bombicky
obr.1.jpg
nevhodne diabolo
obr.1.jpg (7.06 KiB) Zobrazeno 4108 x
Furcap

Příspěvek od Furcap » 25 kvě 2008 18:05

To Boris :
Konečně trefné a objektivní informace :D

Co se týká těch zaoblených ( modrých ) bombiček, tak s tebou naprosto souhlasím, před nedávnem jsem jich na zkoušku 10 zakoupil a je to katastrofa - propíchnutí ještě v pohodě, ale díky malé styčné ploše plyn uchází a za stejných podmínek při střelbách dají maximálně 2 zásobníky.

Ohledně diabol: skutečně jí lépe sedí ty s plochou hlavou 8)
Z těch ostatních mám vyzkoušeny Boxery a Pro Magnumy a není to ono, v této zbrani nejsou ani tak přesné a průbojné jako BB č.11.

Hlaveň čístím po 500 ranách :wink:
Furcap

Příspěvek od Furcap » 25 kvě 2008 19:09

Fifo píše:Hlaven je z uplne makkej ocele a narazmi o zasobnik sa jej koniec rozklepal na sirku a tym padom sa nedokazala zasuvat do ulozenia. Takze strielat sa uz nedalo. Stalo sa to po 1500 ranach.
Osobně si myslím, že u tohohle konkrétního kusu mohla být vadná, možná lehce vyosená hlaveň a zničení způsobily právě BBs - při výstřelu brok zavadí, byť jen zlehka o hranu ústí hlavně a po 1000 ranách bude vypadat jako trychtýř :(
Furcap

Příspěvek od Furcap » 25 kvě 2008 19:24

To Boris :
Jaké ty máš zkušenosti s BBs ? Já zatím střílím jen olovem a co tady psal naposledy Duchain, tak oceláky taky ještě nezkoušel.
Odpovědět