TAU (5,6,7)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
michall

Příspěvek od michall » 29 črc 2007 14:50

Jen pro zajímavost, jaká je cena TAU 7?

Na jejich webu ji (nevím jestli záměrně) nemají.


Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 29 črc 2007 14:52

V komisi je k mání za 4-5 tisíc Kč.

Nové se, pokud vím, už nevyrábí.

EDIT: Mýlil jsem se. Vyrábí. :)
Naposledy upravil(a) Voris dne 30 črc 2007 08:01, celkem upraveno 1 x.
Nikdy neházej flintu do žita.
Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 29 črc 2007 20:27

Záleží na variantě a vybavení (kompenzátor). Jestli se nepletu, ta nejlepší byla za více než 10 tis. Kč.
Z
Příspěvky: 10
Registrován: 14 čer 2006 18:33

Příspěvek od Z » 29 črc 2007 23:37

Tady http://sebeobrana.atlasobchod.cz/atlaso ... ?Level=582 jsou nejake ceny Tau-7.
(Match: 11 886Kc, Sport: 8 372Kc).

Osobne by me spis zajimalo, kolik bude stat (bude-li) Tau-8...
Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 31 črc 2007 13:47

Známej z jednoho stželeckého klubu jí má už rok objednanou (nějak jí pořád nemůžou dodělat :!: ). Cenově by měla být na úrovni Aeronu, tj. kolem 17 tis. Kč.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

presnost TAU6

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 31 črc 2007 17:44

pbrejsa dakujem za rady!

TAk som to neska zase upol do zveraku, a spomenul som si na radu: 60sek medzi jednotlivymi ranami.
To sa mi nechcelo čakat, tak to bolo skratene na 30. Vysledky su zaujimave. Myslim, že to pomaha.
Musim dodat, že lavica nieje uplne stabilna - najlepši by bol 50kg betonovy kvader na 3 gumovych podložkach a do toho pevne zašrobovany poriadny zverak - ale to nemam. Moja lavica bola relativne
pevna. Dokmyty som neregistroval, a volil som nabijacie a napínacie podmienky tak, aby nezatažovali uloženie zbrane v stojane. Pri otvaraní boli použité dva prsty - jeden tlačil na uzamykací mechanizmus, druhý pôsobil voči tejto sile, za účelom eliminovania momentu. Snad sa mi to podarilo.
Tato tauka zerejme nema vela nastrielaneho. Uzamykaci mechanizmus nejavi znaky opotrebovania černenia - ako je to u dlhopouživanych. Uzamykacia paka vybrusi do tela zbrane lesklu plôšku - v mojom pripade je mala. To su len dohady.
Neska je už naolejovana a zabalena, ale inokedy snad odfotim vodiacu časť kladivka - to čo beha v pružine. Je to mierne pokrivene, je možne že to svojou deformaciou ovplyvnuje pravidelny vyvin rany. V pripade mojho exemplaru je možnosť nastavenia kladivka celkom do 4 polôh:
1-Kladivko po stalčeni kohuta v uvrati - tesne opierajuce sa o stenu teselsa zbrane - k ventilu
2-Kladivko mierne natiahnute, asi 1mm od polohy 1.
3-Kladivko v polohe I označovanej na nastrelnom liste - predpoklad: služi na štandartnu strelbu
4-Kladivko v polohe II -II- : zrejme druha úvrať, napnute kladivko je zaistene o jeden svoj koniec. Konštrukčne neumyselne.
Dôsledok: zvyšenie rychlosti a teda aj energie kladivka, ktore pri spusteni uvolni na dlhšiu dobu ventil= viac CO2 v komore - predlžena doba plnenia. Suma sumarum: vyšia Vo a spotreba CO2.

S polohy 3 a 4 bolo strielane po 5 ran.
1;2 : v II zniženie rozptylu o 3mm -
8;9 : v II zniženie rozptylu o 1mm -
10;11 : v II zniženie rozptylu o 2mm -
12;13 : v II ZVYSENIE rozptylu o 1mm +
1B;2B : v II zniženie rozptylu o 3mm -
3B;4B : v II zniženie rozptylu o 1mm -
5B;6B : v II ZVYSENIE rozptylu o 2mm +
7B;8B : v II zniženie rozptylu o 3mm -
9B;10B : starton - bez rozdielu
koniec použitelnych vysledkov

Hodnoty treba brat orientačne, z dôvodu maleho počtu ran. Podla odporučani by ich malo byť minimalne 20, namiesto vystrelenych 5. Tiež hrala rolu stabilita lafetacie - streleckej lavice - zverak a spol.

Nabuduce bude vo vysledkoch lepši poriadok - pardon. A ran bude viac..
Diabolky neboli dotlačane do vyvrtu. Boli volne zasunute. Veči prietlačny odpor vykazovali diabolky Master. JSB išli všetky lahko zasunuť.

S pozdravom
Baretta@pobox.sk
Přílohy
tau6 nastrely.jpg
TAU6 nastrely
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

ostrostrelci

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 03 srp 2007 20:57

BRATSTVO OCELI
Dnes som znižil mierne ustovu rychost na Tau 6. S predchadzajucich pokusov som usudil, že zmena rychlosti sa može pdpisat na rozptyle. Strielal som najme s Master, JSB - tie žlte, priebojne červene, zelene, gamo pro mag, broky. Nazor na priebojne diabolky sa potvrdil - na to aby človek sekal machra stačia, ale na pseudo terčovu strelbu to nevyhovuje. Do strelby z polohy II som sa pre usporu diaboliek nepustil, mal som chut prestat po vystreleni druhej diabolky.
Prvy krat po cca roku som sa dostal s rozptylom na hranicu 7mm a bol som schopny kolisat okolo tejto hodnoty, dalej som nastavenie bycej pružiny nemenil (strelivo JSB).
V minulom pripade zvyšovanie rychosti viedlo s pravidla k znižovaniu rozptylu. Tento fakt zrejme zaleži od hodnoty rychlosti pre stav I a strelivo. Pozitivne ovplyvnenie rozptylu bolo v 75%. Dnes pri strelbe brokmi a gamo diabol bolo zlepšenie v 50%. Broky zrejme znašaju horšie vyššiu rychost. Dodavam, že neboli triedene - kaliborovane. A počas 14. položky slabo - ale fakt slabo kolisal prietlačny odpor - sila potrebna na zarezanie do dražiek.
Dnešny priemerny rozptyl činil 8,3mm na 7,7m=10,79mm/10m s troch položiek.
Pri strelbe GAMO s polohy I, červenymi a zelenymi priebojnymi diabolkami boli z 631 dosahovane lepšie vysledky.

Záver:
S tyhto neuplných a nedostatočných testov sa javí podozrenie, že strelivo rôznej hmotnosti, priemeru potrebuje rôznu ustovu rychlost pre dosiahnutie minimalneho rozptylu. Nemusí vždy znamenať zvyšenie/zníženie Vo zniženie/zvyšenie rozptylu a naopak.
Kadencia 1/min presnost TAU6 podporuje.
Fakt to potrebuje chrono, poriadnu betonovu lafetu a 10+ m strelnicu.
Přílohy
nastrel 3 8 2007.jpg
Nastrel na 7,7m TAU6
Arny
Příspěvky: 44
Registrován: 03 bře 2006 16:36

Příspěvek od Arny » 03 srp 2007 23:23

Znovu jsem vytáhnul TAU 6 abych se ujistil, že mám pouze dvě polohy bicího kladívka.

1. nataženo = kladívko je opřeno o spoušťový blok a zbraň je připravena výstřelu
2. nenataženo

Vše mi funguje hladce bez drhnutí.

Možná, že to drhnutí může mít vliv přepouštění CO (kladívko bouchne pokažné různou silou na pístek) => různá rychlost diabolek => vyšší rozptyl.

Asi bych v TAU objednal nové kladívko.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 07 srp 2007 06:32

pro Baretta@pobox.sk:
skutečně, jak píše Arny, TAU6 má jen 2 polohy nataženo/nenataženo. Bohužel, bicí kladívko a spoušť mají na sobě několik výstupků, za které se může nedokonale natažené kladívko zachytit. Ale pouze zadní čelo kladívka a jeden ozub na spoušti je správný a tak je potřeba na to dát pozor. Jinak upnutí za hlaveň s vnějším pr. 14 mm je u této pistole nejednodušší a asi nejlepší vzhledem k napínání bicího mechanismu. Hlaveň je dostatečně tuhá, kmity jsou pravděpodobně v tomto případě zanedbatelné. Co se týká seskupení výstřelů u pevně upnuté TAU6, u kvalitního střeliva by mělo být vždy lepší u nižších rychlostí. Měří se nejlépe na papíru závodních terčů (výměnných - nikoli navíjených). Diabolky do techto terčů vykrajují pravidelné a čislé otvory o pr. cca 4 mm a je poznat i zvětšení otvoru dokonale soustředného otvoru dvojstřelu, např Edelmann, Krueger, papírny Bělá a podobně.
Mejte se fajn a až se TAU6 dostanete na cca 7 až 8 mm seskupení 10 ran dejte vědět. Ta pistole na to asi má, i ta vaše.
Zdravím. PB
Dages

Tau 7 - těsnění

Příspěvek od Dages » 19 bře 2008 13:26

Přestalo mně těsnit těsnění ventilu, podíval jsem se do toho, našel jsem otřep(nebyl přímo v těsnění), odstranil. Těsnění vypadá ve světle baterky neporušené, ale netěsní. Čistil jsem, pootáčel ventil apod...
Teď dotaz : jak těsnění správně vyjmout, abych ho mohl podrobně prohlédnout a nezničil ho ?
Taky mě napadlo, jestli to neuchází po vnějším obvodu toho těsnění - to je nějak zatmelené nebo jak to tam drží, aby to těsnilo kolem? Dík
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 20 bře 2008 20:30

TAU7: jak těsnění správně vyjmout, abych ho mohl podrobně prohlédnout a nezničil ho ?
Těsnění, které uchází, bude ucházet stále.
Nejde to jinak, při vyjímání se poškodí a musí se nahradit novým.
Výměnu těsnění svěřte raději výroci, evetuálě aspoň použijte originální nové a vhodné nástroje.
Při vyjímání nepoškodit povrch zahloubení pod těsněním, což jde poměrně snadno, protože se často použije vrták k odvrtání a to není to pravé.
AERON_CZ
Příspěvky: 122
Registrován: 21 bře 2008 15:04

Opravy TAU

Příspěvek od AERON_CZ » 28 bře 2008 15:44

Opravy, pretesneni, nastaveni a nahradni dily veskerych tau provadime my tj: AERON CZ dily se daji objednat pres mail info@aeron.cz pripadne nejake dotazy ohledne oprav muzete smerovat knam. radi poradime a navrhneme nejlepsi reseni pro vasi pistoli.
alfa
Příspěvky: 2
Registrován: 05 kvě 2008 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od alfa » 05 kvě 2008 16:26

Zdavím,
sháním návod k obsluze v češtině k tau 7 stačí kopie.
Koupil jsem ji starší a nemám návod a jelikož je to moje první tau-ka tak by mě to moc pomohlo.

Ještě jsem se chtěl zeptat koupil jsem jen pistoli + propichovač na 12 gramové co2 bombičky budu ještě něco potřebovat z příslušenství,které bohužel není součástí mé pistole.

Díky :roll:
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 05 kvě 2008 17:01

alfa - máš SZ
happymoos

Příspěvek od happymoos » 05 kvě 2008 18:53

teď se hlavně dělá TAU 7 SILHOUETTE, která má trošku jiné provedení pažby a dá se na ní pořídit i montáž puškohledu
Odpovědět